Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

kdo se chystá na HVAR??? (2)

Autor admin 
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
01. 03. 2018 22:19
Jájo,
všichni ti to tady malují krasnými barvami, ale nikdo tě zatím neupozornil na jedno nebezpečí, které ti na dovči na Hvaru hrozí !!! sad smiley
Hrozí ti velké nebezpečí, že se nakazíš nemocí zvanou "MORIBUNDUS HVARIKUS" a to už potom nebudeš jezdit jinam než na Hvar. thumbs up smiley
Mně pred jedenácti roky na tento bacil předem nikdo neupozornil, dokonce "liška podšitá Mildous" mi to stejně krásně popisoval, jak to těď popisují všichni tobě a dopadl jsem tak, že letos už po jedenácté.
Já mám ale tu těžší variantu - pořád ID, stejný apartmán, stejná postýlka a stejný termín.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
01. 03. 2018 22:55
Mirku, nápodobně, Hvarka je silně nakažlivá a téměř nevyléčitelná. My pojedem již posedmé a to jsme chtěli poznávat krásy celého Chorvatska, nakonec nás chytlo páté místo a pokud se nezmění sestava spoludovolenkářů, jezdíme s rodinou, tak se nezmění asi ani místo. Leda že by nás někdo přetáhl na stejně krásné vyzkoušené místo.

____________________________________________________
Metajna (Pag), 3x Tučepi, Slatine (Čiovo), Zaostrog, 12x Hvar
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
02. 03. 2018 06:34
Letos po osmé. Nebýt srdeční záležitosti tak po deváté. Děkuji Bessymu a spol že mě nakazili. ( Hvarem¨) Su zvědavý na ten Tichý oceán jestli bude taky tak čistý. Za 26 odlet.hot smiley
smileys with beerRe: kdo se chystá na HVAR??? (2)
02. 03. 2018 06:47
páni môžem len potvrdiť moja imunita je tiež poslabšia a bol som dlhodobo nakazený vírusom "Bračski kanal" , liečba trvala 11 rokov tak som zvedavý či pri prvej návšteve Hvaru znovu dôjde k oslabeniu imunity...
isto budem informovať o mojom zdr. stave...
díky vám všetkým za veškeré rady, podnety a upozornenia, dcera už strihá meter....smileys with beersmoking smiley
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
02. 03. 2018 09:22
Hvarka je velice těžká choroba. Ač jsem loni vynechal, po tuším osmi pobytech a jednom výletě a letos vynechám Hvar taky, musím na něj z Drašnice alespoň koukat.
Jinak Humac, po zkouknutí jím projít až za kostel na kopec, je tam jedna vyhlídka i s dalekohledem. Z ní je vidět snad celé Chorvatsko. Korčula, Pelješac, Brač, pevnina od nevidim po nevidim. Pak si to protáhnout až k jeskyni a otrlejší jedinci po hřebeni až dolu k tunelu Pitve na jižní straně.
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
06. 03. 2018 21:47
No musím říct, že po dvouleté přestávce se také těšíme smiling smileysmiling smiley Sčítání cest se mi nedaří, ale je to 10+X vždy Smokvina, letos asi naposledy, budu zkoušet hledat, ale nevím jak se zadaří confused smiley
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
08. 03. 2018 15:27
Přiznávám, že na nemoci Hvarka něco bude. Objevili jsme ID a i když jsme tam byli zatím 2x tak letos po přestávce se tam již těšíme.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
08. 03. 2018 19:00
Davide, budeš hledat v rámci Hvaru nebo mu dáš sbohem?

____________________________________________________
Metajna (Pag), 3x Tučepi, Slatine (Čiovo), Zaostrog, 12x Hvar
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
08. 03. 2018 19:48
Rád bych Hvar, nebo zkusit Brač. Byli jsme dva roky po sobě nahoře na Rabu, nebylo to špatné, ale Hvar to není (jak překvapivý objev smiling smiley).
Na pevninu se mi už také moc nechce. Rád bych to, co jsem zažil ve Smokvině na začátku, před cca 20ti lety, klid, bez elektriky, pár lidí, luxus jaxviňa yawning smiley Ale možná jsou to jen senilní vzpomínky na mládí grinning smiley
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
08. 03. 2018 20:11
Mě tak nějak přitahuje spíš Pelješac než Brač. Rozhodl by to asi konkrétní domek, který by měl být co nejblíž u moře. Jak si zvykneš, tak už i 50 metrů by bylo asi moc. A lidi kolem nás taky nepotřebujeme, hlavní je klid.

____________________________________________________
Metajna (Pag), 3x Tučepi, Slatine (Čiovo), Zaostrog, 12x Hvar
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
08. 03. 2018 21:55
Na Pelješac mám vzpomínky co by děcko, naučil jsem se v Prapratnu plavat smiling smiley Jo, tam asi taky, nějak mě neláká Korčula, ale asi je to o tom místě, jak píšeš. Bohužel "robinsonády" se "civilizují" a je asi horší a horší je najít. Každopádně jsem rád, že mám na co vzpomínat a uvidíme co dál...
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
11. 03. 2018 17:06
NA HVARKU SE UŽ TĚŠÍM...JÁ TEDA CHYTLA LONI THASSOSITIDU, ALE KVŮLI VZDÁLENOSTI A DĚTEM BUDU RÁDA ZA DALŠÍ PODOBNOU NEMOC grinning smiley FAKT SE MOC TĚŠÍM, ZROVNA VYBÍRÁME TRASU, V SEZONU JEZDÍ TRAJEKTY I V NEDĚLI, ŽE? DOSTANEME VYSVĚDČENÍ, HODÍME HO DOMŮ A VYRAZÍME smiling smiley SLOVENSKO, MAĎARSKO, PLITVICE, SPLIT....JÁ UŽ SE TAM VIDÍM...JEŠTĚ, ŽE TO TAK UTEČE smiling smiley
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
13. 03. 2018 17:34
Já jsem se nakazil díky Bessymu. Tímto mu děkuji že je bacilonosič. Letos po osmé. Momentálně prolezame pláže u Tichého oceánu. Zlaté Chorvatsko.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
13. 03. 2018 19:10
.... Hvarka ... se dá během pobytu stabilizovat vitamíny R, S, J, M ... (rum, slivovice, "jégr", Metaxa) a další ...
je to ale jen dočasné řešení ... řekněme, do odjezdu domů ...
... širokospektrý lék neexistuje, přesto se stav pacientů takřka okamžitě a pozitivně stabilizuje s návratem do původního ohniska vzniku onemocnění ...
... přesto i tam může dojít ke dramatickým, ba co dím ... skupinovým projevům infekce ...
jako příklad nelze opomenout skoro 3 roky starý případ, kdy jsem osobně diagnostikoval těžké příznaky stavu nekontrolovatelného veselí a euforie jehož nepochybnou příčinou bylo onemocnění, zde označované jako "Hvarka" ... a to hned u několika rodin moravských turistů, kteří přijeli na Hvar několik dnů před námi ...
... už ani nevím, kdo to fotil, ale po noční jízdě z Moravy a následné plavbě na Hvar ... mě za vesnicí Pitve zaskočilo násilné zablokování našeho auta před zdejším tunelem ...
... teprve po rychlé anylýze naší situace, "do čeho jsme se to dostali" ... na rozdíl od mnoha jiných, v tu chvíli také nevěřícně žasnoucích turistů, s poznávacími značkami Austria, Dojč, Poland aj. ... a zejména po následné degustaci slivovice jsem pochopil, že Hvarka nezná hranic ... první indicie totiž nasvědčovaly tomu, že dosud největší tamní tsunami posunulo hranici moře a pláží až za tunel ...

[www.rajce.net]

smileys with beer



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Bessy (14. 03. 2018 15:09).
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
13. 03. 2018 19:32
A kdyby jsi věděl, jaká konzumace tomuto nápadu předcházela u nás s Mildousovými......Málem jsme tu dodávku tlačili do ID.
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
13. 03. 2018 21:05
super parta, cítiť z vás pohodu, som zvedavý či sa aj ja nakazím, pri pohľade na množstvo vaších fotografií na rajči sa mi začína oslabovať imunita...smileys with beer
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
14. 03. 2018 17:59
My letos po čtvrté vždy s roční pauzou.Vybrali jsme termín poslední týden v srpnu a 1.týden v září.Apartmán Arpina v první řadě u moře.Jen za ten rok pán majitel stačil zdražit o 200e/14dní/4 člená rodina. thumbs downsmoking smiley
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
26. 03. 2018 20:09
Ja mam hvarku v poslednim stadiu, aprotoze u letni dovolene trvam na dvou mistech a ma nejdrazsi polovicka prohlasila, ze trajekty mezi ostrovy to prodrazuji, jsem demokraticky rozhodl, ze tedy ano a usetrime a zadne Lastovo, ale i tak pojedeme na dve mista a tentokrat Hvar/Hvar, aby se usetrilo a bylo mozne to dukladne objet na kolech. Strasne se tesim na leto, protoze letosni velikonoce situovane na Morske orgulje asi bohuzel proprsi-zkurvena letosni zima, ktera vubec nebyla a pak se prihnala v breznu ale treba se to na posledni chvili preci jen otoci a prileti teply vitr od Afriky
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
26. 03. 2018 20:17
Zdravím přátelé,
chtěl jsem se zeptat, kde se dá kotvit v Dolacu gumák?hot smiley
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
26. 03. 2018 20:55
Na boji, pokud si ji domluvíš, nebo instaluješ. Ale nebezpečí větších vln, pěkně to tam umí házet. Někteří vytahují pod Slavinku s úvazem v oku ve stěně. Tedy, pokud tam bude ještě místo, bývá tam dost člunů + domácí k tomu.

Druga domovina Hvar - Zavala.
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
26. 03. 2018 21:39
Zvažujeme v Dolaci letos dovču, ale apartman je trošku dál od moře. Jmenuje se Lavanda. Jedině člun vytáhnout vždycky nahoru. S motorem to může dělat 75kg , tak by se to snad dalo. Mám na něm kolečka.hot smiley
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
27. 03. 2018 05:54
To.kikinek. Navrch si mákneš. Ale dole budeš meteletum bleskum..thumbs up smiley
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
27. 03. 2018 07:22
... kikinek ... člun máš na kolečkách, takže ho 30 metrů od hlavní pláže (u mola) pod restaurací Slávinka vytáhneš na břeh ( já měl člun s motorem cca 130 kg, taky na kolečkách) u tarasu ho přivážeš (mezi kameny jsou díry, kudy provlékneš lano) ... nikdo Ti ho tam neukradne ...
... nikdo netahá čluny až k apartmánům ... další jsou na bójích ... samozřejmě, že motor zůstává ve člunu ... maximálně si motor přikurtuješ ke člunu lankem na zamykáním bicyklů, ale asi je to zbytečné ...

smileys with beer



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (27. 03. 2018 15:07).
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
27. 03. 2018 09:40
Kikinek, tak už si nějakou kocábku koupil?
Pokud nechceš tahat ven z vody, vem šnorchl, brejle a nejlépe ploutve, protože se bez nich do cca 4m jen tak nepotopíš (teda alespoň já ne, mám asi velký výtlak), zanoř se do vln a koukej po dně. Buď najdeš opuštěný blok s okem, nebo díru ve skále na provlečení řetězu a zřídíš bójku. Jak se to dělá, je popsáno v jiném vlákně, nebo mi napiš SZ, popíšu ti to. V sezózě je ale kocábek na bójích víc než dost, je třeba dodržovat jistá pravidla, aby se kocábky nesrážely. A taky "logistika" je trochu náročnější. Musíš k tomu doplavat a hlavně vyškrábat se do člunu. To je fuška ze všech fušek nejnáročnější. Až to budeš zkoušet, pochopíšsmiling smiley. Pod Slavinkou v sezóně je na place taky dost těsno, ale bezpečno, pokud si uvážeš. Už jsem zažil, když byly vlny jak prase a mlátily až do zdi pod Slavinkou, tak to vzalo jedné rodince nepřivázaný raft, který se během chvilky stal jen drobnou čárkou na horizontu. Jedinou nevýhodu to má, že máš plný člun jehličí.
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
01. 04. 2018 15:39
Budu rád za každou radu. Ten úvaz pod Slavinkou funguje, kdo dřív přijde, ten dřív mele? A když se odvážu, odjedu a vrátím se , ctí se pak již získaný flek nebo je to zase na náhodu? Pokud vše dopadne , měli bychom být v ID od 26.6. To už je tam asi živo, že . Loni jsem byl v Pisaku touto dobou a bylo to ještě snesitelné. Vlez do člunu jistí schůdky. Taky už člověk není Jura aby do něj skákal flopem. Jsme s manželkou ve věku, kdy se cítíme mentálně na 20, ale nedaří se nám omlazovat buňky.hot smiley
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
01. 04. 2018 15:45
Je to tam opravdu stylem, kdo dřív přijde. Odjedeš, flek se zaplní, tak to dáš na jiné volné místo.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
01. 04. 2018 20:03
... kikinek ... jezdíváme od půlky do konce července a u Slávinky se pod tarasem místo vždy našlo ... maximálně oba sousedy posuneš o 20 centimetrů, to když je někdo moc roztažený, např. metr od vedlejšího ... neboj se, to zaparkuješ ... smoking smiley
... já od letoška, vyjde li to ... tak už 5 metrový RIB nevytáhnu, bude na bójce ...

... když jsme někde přijeli (BUSH Scate 3,5 metru a Honda 15 Hp), tak se hodila kotva ( tak na hloubku 2 až 3 metry) a druhým lanem (míval jsem ze dvě asi 20 metrový s karabinami na obou koncích a krom toho 30 metrový s kotvou) tak jsem přivázal na břehu k nějakýmu šutru to bylo např. na ostrově Ščedro ... nebo (fotka pod skálou) ... t.j. podél pobřeží od Ivan Dolace směrem k Zavale ... nebo u zátoky s pláží Luciste je bójka, tak jsem člun přicvakl karabinou na svém laně do očka na lanu pod bójkou (je Ti jasné, že se lanem neuvazuješ přímo na bójku, plast by se mohl ulomit) .... nebo na FKK za Zavalou jsme čluny opatrně s Fousem vytáhli na pláž ... to už jsou lepší 2 "koňské síly", kdy jedna člun vytahuje za madla a druhá přizvedává zadek člunu, (pokud se na oblázcích nedají použít kolečka) ... nikdy jsem bez koleček netahal člun po kýlu (i když je kýl vyztužen tvrdou pryží) pokud byly na břehu záludné šutry ...

[www.rajce.net]

smileys with beer
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
02. 04. 2018 16:27
To kikinek. To bycho mohli stihnou i pivko v Ivan Dolac. Odjíždíme 29.6:.
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
03. 04. 2018 07:06
V ID je bojek a jejich zbytků spousta.Přímo před apartmánem vážu winsurf i s 8.5 plachtou na cca 5,5 metru dlouhým stěžni (jen přes den,kdy se mi to nechce tahat přes skalky na břeh) a jen jednou jsem musel gesty odhánět dotěrnou posádku parkujícího člunu,protože plachta ležící na zvlněném moři není moc dobře vidět.
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
03. 04. 2018 08:56
Jenže každá bójka někomu patří. Pokud se uvážeš a nevíš, komu to patří, tak je zle. Na dně je samozřejmě hodně bloků s oky, ale je problém s tím, aby uvázaná kocábka nezasahovala do akčního radiusu vedle uvázaného člunu. Tak jak se to některým povede, že zřídí bóji, uvážou kocábku a pak to mlátí do vedle uvázaného, když se otočí vítr. Nezapomenu na jednoho "chytrého, co si zřídil bóji do uličky před Slavinkou, takže když foukalo od Korčuly, byl problém od sjezdu vyplout vůbec na vodu. Nakonec to někdo uřízl.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 57
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.