Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

kdo se chystá na HVAR??? (2)

Autor admin 
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
15. 07. 2017 13:29
Tohle bych takto nestavěl. Dle mého je to s ohledem na historické centrum a památky, např. i v Dubrovniku. Celkově se v takovéto lokalitě očekává vhodná ústroj s ohledem na historii a pietu. Kdysi jsme na Korfu vycestovali do kláštera na vrcholu Pantokratoru a ženám byl po dobu prohlídky objektu poskytnut šátek na patřičné zahalení partiíí, které by v tomto prostředí mohly být brány jako nepatřičné. Nikdo se tomu nedivil a kdo chtěl vstoupit, zařídil se dle místních zvyků.
Také jsme kdysi na počátku 90 let byli v jednom naturistickém komplexu, nejsme nikterak prudérní. Ale bimbající pánské přirození nad posuvným pásem se zbožím v sámošce mi také nepřipadalo zrovna košer. Tam jsem vstupoval zásadně v bermudách, pak šly zase k zemi. A také si pamatuji dotaz mladší dcery: kde má pán peníze?

Druga domovina Hvar - Zavala.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Fous 57 (15. 07. 2017 13:30).
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
15. 07. 2017 20:40
Když to lidem nedojde tak nějak samo od sebe, tak se jim to musí nařídit. Je to smutné, ale je to tak. Já si beru triko i na cestu z apartmánu na pláž a to je záležitost padesáti kroků.
Dnes jsem četl, že v Bibione chtějí zakázat hulení na pláži. Když vidím v Chorvatsku jedince s dolíčkem vedle karimatky plným vajglů, který při odchodu jenom zahrábnou, tak se tomu ani nedivím.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
15. 07. 2017 21:21
To je jasné. Úplne prvotne pred x rokmi som si naivne myslel, že Pakleni otoci sú čistá príroda. Tým, že je to permanentná chlastáreň a nočná diskotéka, je aj z Hvaru to čo je.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
16. 07. 2017 15:01
Tak jsme poprvé zažili Ribarska večer s kapelou a bylo to pěkné. Steak s tuňáka byl vynikající, počasí jak na objednávku, no prostě to nemělo chybu. Navíc super parta kamarádů.
[www.rajce.net]

____________________________________________________
Metajna (Pag), 3x Tučepi, Slatine (Čiovo), Zaostrog, 12x Hvar
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
17. 07. 2017 12:17
Na iDnes dnes píšou, že v noci vypukl požár nedaleko Bogomolje. Víte někdo něco bližšího?
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
17. 07. 2017 13:18
Už je uhašeno, pozoroval jsem to od rána z pevniny. docela slušný fajrák. Odhaduji, že hořel vršek kopce Ublina.
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
17. 07. 2017 15:36
Tak jsem dostala zprávu od domácího ze zátoky u Bogomolje, že hořelo blíže k Sućuraji a oheň je opravdu uhašen.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
22. 07. 2017 21:09
Takový pohled se nám naskytl ve Splitu z mola od trajektu, 2.7. hořelo nad Trogirským letištěm
[www.rajce.net]

____________________________________________________
Metajna (Pag), 3x Tučepi, Slatine (Čiovo), Zaostrog, 12x Hvar



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bomiňo (22. 07. 2017 21:09).
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
24. 07. 2017 22:55
Ještě postřeh z promenády ve městě Hvar a obchůdků Bakery, ne Pekara zaplatil jsem za 2 burky a tu nejmenší plechovku piva a malou minerálku 120 kun. A nějak nemohu rozdejchat, že o pár kroků vedle v obchodě stala stejná plechovka kun 7 a ne 40. A to nebyla restaurace ale pekara s anglickým nazvem
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
25. 07. 2017 19:15
Logika je jasná. Mladých Angličanov tam chodí dosť a rozumejú slovu bakery, nie slovu pekara. A peňazí majú. Nečudoval by som sa, keby to mal ten istý majiteľ.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
25. 07. 2017 19:22
... město Hvar, vzhledem ke své většinové klientele ... patří k nejdražším destinacím v Chorvatsku a poznají to i turisté, kteří tam nebydlí a jen se chtějí při prohlídce města někde najíst ... vzpomínám, že na promenádě na rivě, u které parkují honosné jachty, byla zastrčená konoba
... Gostionica 4 palme ... a tam byly ceny minimálně o třetinu nižší, než v okolí ... a protože jsme se tam slušně najedli a ani nenásledoval žádný další problém smiling smiley tak ty " 4 palmy " hodnotím dobře ...
... mimochodem, tehdy nám tuto restauraci doporučil kluk, kterýho jsme potkali na rivě, a který si všiml, že hledáme nějakou baštu
( byl to Čech ) ...

smileys with beer
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
26. 07. 2017 07:19
Jo je mi to jasne, ze je to draha destinace. Ale vysli jsme nahoru na pevnost Spanol kvuli krasnemu vyhledu a ze si neco jen tak dame, protoze jsem mel zizen a burky zboznuji. Mimochodem ani ten nebyl dobry takovy nejaky nakysly a pusobil dojmem, ze je ze vcerejsiho dne. Vesel jsem dovnitr nalevo od vchodu byla takovata vysoka prosklena lednicka. A ceny jsem nejak nevidel, tak jsem zvrchu vzal nejmensi plechovku Karlovacka a manzelce malou vodu a bum 120kun. Ty ceny nakonec jsou takova malinkate naboku aby nebyly videt a zakonu bylo ucineno zadost. Pivo a burek jsme snedli v parku na lavecce, jak jsem dodatecne zjistil, tak to je ve Hvaru taky zakazane a pod likvidacni pokutou.
...
Pak jsme presunuli kousek za Hvar, myslim, ze Milna se ta zatoka jmenuje a tam jsme si dali normalni jidlo, protoze pro navstevniky restaurace parkovani zdarma. A tam jsem dostal pullitr cepovaneho v restauraci na brehu more myslim za 22kun, to je v poradku, ale v obchode za 40 tretinku? A navic jidlo bylo taky dobre.
...
Jo a dobrej testik je rybi polivka, to je jak bomboniera Forest Gump, nikdy nevite co dostanete. stoji to vzdy stejne cca 25-30 kun a nekdy je to uzasny plny masa, na Cresu jsme dokonce uprostred meli obrovskou krevetu jako ozdobu. Za to na Lastovu v te zatoce s luxusni restaurace se mi manzelka rozplakala, protoze donesli svetlou osolenou vodu a my meli za sebou 20 kilaku na kole v horku a dalsi obcerstvovna byla na druhem konci ostrova. Spatnou zkusenost jsem udelal i v pristavu na Solte, tmave zluty presoleny bujon jak z magi kostky, spatnou maji i ve StariGradu v te ulicce (nepoucitelni zkusili jsme stejny podnik dvakrat). Ale je to tak na pul, takze porad si ji davame. Dale se lisi velikosti porci, nekdy vam daji pecivo, nekdy dokonce i olivovy olej.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil vrgada (26. 07. 2017 07:25).
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
29. 07. 2017 18:11
Tak se tam chystáme taky,jedeme zítra dopoledne,ani jsem se nenapsal do výjezďáku,se omlouvám,nebyl čas,je to vše narychlo,takže se uvidíme v ID,hvala lijepo i sretan put,
vino prošek rakija,hvala boga marijasmileys with beer
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
12. 08. 2017 14:49
Posílám všem pozdravy z ostrova Hvar. Do včerejška bylo vedro kolem 40 stupňů a moře mělo 28 stupňů. Dnes se trochu zatáhlo a nad Pelješacem a Korčulou prší.

náš dovolenkový domek
privátní plážička pod domkem
pohled na pláž
cesta od pláže k domku



Upraveno 1krát. Naposledy upravil waja (12. 08. 2017 15:02).
avatar
mdr
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
18. 08. 2017 14:20
waja, velmi hezké, ta plážička je opravdu jen vaše, nikdo jiný na ni nechodí? Kolik je domků v té zátoce? Něco osamělého by se mi líbilo. Nedáš kontakt? Oplátkou nabízím tip na samotu na ostrově Dugi otok.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
24. 08. 2017 17:07
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
24. 08. 2017 20:54
... waja ... šak je to tam jak doma, né ? ...

smileys with beer
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
24. 08. 2017 23:41
Většina Plzeňaku je naproti v Pisaku thumbs up smiley
Sorry za OT... jsem musel...
smileys with beer
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
25. 08. 2017 17:55
Když už je tu tohle plechovkové téma, taky jsem jednoho vynesl na vrchol drinking smiley .


avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
21. 10. 2017 12:03
... příští rok, dají li ti nahoře, tak někam sem ... tady jsou jenom blechy psí ... grinning smiley
schválně, kde to je ?

[www.rajce.net]

smileys with beer
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
21. 10. 2017 17:52
Jelsa, nábřežní rohová a růžová slastičarna s nejlepší zmrzlinou v Chorvatsku. Nebo se mýlím?

____________________________________________________
Metajna (Pag), 3x Tučepi, Slatine (Čiovo), Zaostrog, 12x Hvar
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
21. 10. 2017 18:59
... Peťane ... thumbs up
Ty a mýlit se ? ... ani náhodou ...
... a vůbec, kam se se...ou psí blechy ... pokud se do Vás zakósne Hvar grinning smiley
po prvé v roce 2009 ... a kde to začalo ... ?

[www.rajce.net]

smileys with beer
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
22. 10. 2017 11:30
... kupiš svježi ribu ? ... yawning smiley

[www.rajce.net]

smileys with beer
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
18. 11. 2017 11:50
Zdravim smiling smiley Znalci ID prosim naozaj je to tam s plážami v hlavnej sezone take zle ? Inokedy zatial dovolenkovať nemôžeme ale plnku nemame radi. Da sa najst na okoli (kde sa da prist peši)aj niečo kludnejsie kde nie je hlava na hlave ?Pripadne da sa rozlozit niekde na skalach odkial by bol aj vstup do mora alebo su moc ostre ? Videla som aj že tam dost casto fuka,nosime so sebou nafukovaci kajak na plavbu popri pobreží tak či si ho vobec budeme moct užiť bez rizika odfuknutia niekam na Korculu smiling smiley
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
18. 11. 2017 13:26
... s kajakem bez problému ... i v plné sezóně ...
od Ivan Dalacu směr na Zavalu ... do 1 ... 2 km malé plážičky ... kde do 09 hod. skoro nikdo není a pak už se Ti tam kvůli kapacite plaze nikdo moc necpe ...

smileys with beer
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
18. 11. 2017 20:48
No, s mořským kajakem snad, ale s nafukovačkou? Stačí protivítr odpolko a místo do ID fičíš k nám, a bez vesel.
Tak daleko bych se asi nepouštěl. A když, tak dřív ráno a v poledne mazat nazpět.

Druga domovina Hvar - Zavala.
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
18. 11. 2017 21:46
Prave preto sa pytam na vietor ale snad sa aspon sem tam bude dat využiť.Zas blazni nie sme smiling smileyA nie je to ani ziadna lacna nafučka ale kvalitny morsky kajak gumotex.Ešte by ma zaujimalo ci sa daju kupit cerstve ryby a mušle aspon raz dva krat do týždňa priamo v ID alebo treba do Jelsy ?A aspon jeden stanok s ovocim a zeleninou ? Info o obchode a reštikach som si tu vyhladala ale toto sa nikde nespomina....dik.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
18. 11. 2017 22:11
.... s tím kajakem by to mělo při břehu jít ... stačí do těch 2 km vzdálenosti podél břehu ...

stánek s ovocem a zeleninou je v Ivan Dolaci denně otevřený u cesty k vodě (cca 150 m od moře) dále zeleninu a ovoce ve skromnější míře mají v obchůdku naproti CK Jadran ... na nábřeží taká zajíždí dodávka s ovocem a zeleninou přičemž její příjezd je potřeba vychytat ... stejně tak jako občasný prodej ryb u nábřeží ... pravidelný prodej ryb je ale přímo v Jelse už od 07,00 hodin kousek od centra ... doporučuji si přivstat ...
v Jelse se ale ryby prodávají i z lodí na nábřeží ... tam je to potřeba omrknout, pač příjezd rybářů není pravidelný ...
případně mají ryby v hypermarketu Tomy, v masném úseku (naproti přístavu Stari Grad) ...

smileys with beer
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
19. 11. 2017 00:10
Hlavní pláž je v sezoně na stojáka. I ve vodě je dost těsno, s dětma si tam nezablbneš a na nějaké házení míčem a podobně aktivity můžeš zapomenout.
Jestli ti to nevadí na skalách, tak tam je místa spousta a když popojdeme sto metrů, tak tam budeš sám.
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
19. 11. 2017 12:52
Poté, co jsem léta jezdil do ID v červnu , jsem loni musel poprvé kvůli školákovi v červenci. Letos jsem po loňské zkušennosti změnil destinaci, protože se to v sezóně prostě nedalo. Pláže na stojáka, fuurt jsem o někoho zakopával, Slavinka narvaná. S těmi plážemi v okolí si nedělej iluze, přifrčej Poláci a natlačí se tak, že tě vyženou. Vysvobozením bylo Ščedro, kde si člověk svou pláž našel. Jenže to nejde každý den, kvůli vlnám. Naštěstí app.Rosič je na dobrém místě, takže se jít namočit a pak rozvalit na terase, bylo řešením.
Odpoledne přicházejí pravidelně vlny s větrem, s gumákem a 15hp se to dá zvládnout, na kajaku pochybuji. Ale zažil jsem, kdy se lidičkové na kajaku vydali na ostrůvky Lukavci, či jak se jmenujou a Jitka z toho byla na prášky a už si opakovala postupy na organizování záchrané akce.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 52
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.