Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

kdo se chystá na HVAR??? (2)

Autor admin 
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
08. 06. 2017 11:57
oves vždyť tam také jezdíš a ty se netěšíš.

.
.

_________________________Jirka_________________________
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
08. 06. 2017 18:00
Ale ano velmi se tam tesim ale nevychvaluji to jako ze by na Hvaru bylo vse super a nejlepsi.
Ano vino dobre,levandule vonave ale zadny raj na zemi.
Chvala Bohu jsou v Chorvatsku daleko peknejsi mista.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
08. 06. 2017 18:06
... to už zní líp ... protože více čtenářů, více názorů
smileys with beer
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
08. 06. 2017 18:50
musí se zde Hvar vychvalovat
myslím, že proto to je forum ihvar a každý má jistě na autě logo ihvar
tohle fotum je propagace této stránky atd [www.ihvar.cz] smileys with beer
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
08. 06. 2017 20:17
schaublin napsal(a):
-------------------------------------------------------
> musí se zde Hvar vychvalovat
> myslím, že proto to je forum ihvar a každý má
> jistě na autě logo ihvar
> tohle fotum je propagace této stránky atd
> [www.ihvar.cz] smileys with beer

To je velký omyl. Hvar se zde vychvalovat nemusí a chápu, že ne každému se na Hvaru líbí. Všichni nemají stejné preference. Moc jen nerozumím, proč někdo, koho Hvar nezajímá, leze do tématu o Hvaru. Toto téma je určené pro předávání informací o ostrově a ne k polemikám, tak to prosím respektujte. Tím myslím i zastánce Hvaru, aby nedošlo k nedorozumění, že je vyžadováno pouze kladné hodnocení.

Michal
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
08. 06. 2017 20:44
Bessy jak říkáš. Oves to možná nechápe, ale pro mne, a to dokážu říct, že ještě ne všude v HR jsem byl, ale dost na to, abych si sám pro sebe udělal žebříček, že na "chvaru" je ráj na zemi smiling smiley Pro mne ano.
Je tomu let, co jsem tam dělal měsíc animátora na hotelu a bylo to skvělé. I přesto, že v "Jelse nic není". Právě možná proto...smiling smiley Ale můj příspěvek byl hlavně na vůni. Která je na Hvaru opravdu neopakovatelná. Mě se Besyho příspěvěk líbí. Dyť chtěl v klidu svědčit smiling smiley Korát ten oficiální překladatel byl nejblíže ve Splitu. Takže jsem se bral na Krku (Jirka z Ri to zvládl skvěle smiling smiley (omluva za OT smiling smiley
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
08. 06. 2017 21:31
Ale Michale není to do nebe volající že tu pisatel napíše (08. 06. 2017 10:06) 10 slovy deset pozitivních odkazů?
A pokud je toto forum o Chorvatsku tak "lezu" a čtu vše .
Proto jsem tady a všichni kdo jsou přihlášení a čtou si vše a vyjadřují své pocity.

Chtěl bych je vidět jestli by se zavázanými očmi poznali zda se jedná o levanduli vypěstovanou u nás v Čechách a nebo tu "zaručeně" hvarskou.
Nemám nic proti Hvaru ale takové nesmysly jsou fakt do nebe volající.

Ano Chorvatsko pro nás má to co my tu nemáme. Proto tam jezdíme a působíme na tomto foru.
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
08. 06. 2017 21:35
Při chvilce tu dám fotky levandulí ze své zahrádky včetné kamínků z HR a nepoznáš že je to focené v Čechách.
A to je vlastně nápad.
Vyfoťte své levandule a dejte na forum.
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
09. 06. 2017 07:06
Bessy, závidím granátová jablka. Mám doma 3 keříky už několik let, ale ani jeden mi ještě nikdy nevykvetl. Nemáš nějakou radu, jak na to?

Jen bych dodala, že levandule ze zahrádky bude určitě vypadat podobně jako na Hvaru (pokud se nejedná o sazenici koupenou v ČR - ty jsou tmavší), ale tu vůni jako hvarská skutečně nemá. Ten největší rozdíl v aroma se pozná, když je levandule usušená - hvarská voní mnohonásobně silněji a tak nějak... jinak.
A pak bych ještě dodala, že jsem viděla spousta krásných míst, nejen v Chorvatsku, ale také v Řecku, Itálii nebo na Korsice, ale co jsem před několika lety přijela na Hvar, tak mě okamžitě dostal svým osobitým kouzlem. Vracíme se každý rok, protože to místo milujeme. Loni dokonce dvakrát - v červnu a pak ještě v září. No, někomu ostrov přilne k srdci, jinému zase ne, to je přece normální. Genius loci prostě na každého nezapůsobí stejně. Ale mít to těm zaháčkovaným za zlé, že vychvalují to, co mají rádi... dost dobře nechápu proč.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
09. 06. 2017 13:36
... coudy, Mandarinka ... oba jste s elegancí pochopili, že jak text, tak druh fotek ze Hvaru i z domácího prostředí byl vybrán s nadsázkou, aby bylo zřejmé ... že už mnozí poposedáváme, abychom v pět ráno, po 1000cikilometrové štrece svlažili nohy
( teď nevím ... svlažili/zvlažili ... ? no nešť ) ve slané vodě Jadranu a je úplně jedno, jestli to tak někdo cítí ve vztahu ke Hvaru, k Lošinju, k Boraku, nabo ke Korsice ... mně šlo o to, být už tam, což je v mém případě Hvar a tudíž na vláknu o Hvaru ...

... no a s tím granátovníkem je to Mandarinko tak, že to byl odkopek od Jadranu, dnes asi 15 roků starý ... který se chytil, kvetl už asi v 5 letech svého stáří, ale květy vždy opadaly ... takto plodí asi poslední 3 roky, dokonce ta jablka, ač menší, než ta v supermarketu byla jedlá ( tedy ten jejich obsah ) ...

smileys with beer



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (09. 06. 2017 13:39).
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
09. 06. 2017 20:35
Oves: hele dej se fotky. A přilep i tu vůni smiling smiley. Jak píšou kolegové ne nadarmo se pytlíčky s levandulí z Hvaru prodávají po celém Chorvatsku. Já mám tu zkušenost, že jsme si natrhali. A máme je doma sušené dodnes. A "bohužel" pořád voní víc, než před barákem vypěstované v ČR smiling smiley grinning smiley

Kamenuj mě, suď mě, zavři na mne, ale je to tak. Kdyby nic, to, že levandule na Hvaru prostě voní jinak - NEODVOLÁM grinning smiley.

BTW: každý ten ostrov ale voní jinak. Jinak Krk, Jinak Brač, Hvar, Korčula. HR je v mnohém zajímavé a pestré jako naše ČR (Jeseníky, Beskydy, Šumava, Krakonoše smiling smiley jen to moře nám chybí smiling smiley

Ne fakt bez nadsázky. Služby na Hvaru učitě nědosahují služeb na Krku (můžu srovnávat). Ale ten ostrov má něco do sebe smiling smiley

Tak všem, kdo tam jede přeji Sretan put.
ps: ideální rada pro "Hvaráky" nikomu neříkejte, že tam jedete a raději lidi posílejte jinam smiling smiley Toho času 14 let nazpět byl Gradac také takový klidný malý ráj, a dnes je to pro můj vkus trošku horší....
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
09. 06. 2017 20:43
S tou intenzivní vůní hvarský levandule mohu jen potvrdit, museli jsme ji vézt vně auta, aby nás to neomámilo
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
09. 06. 2017 20:56
Claudyman: spletl jsem se, nebo jsme si kdysi psali o Tvé fotce focuse zaparkovaného skoro v moři na pláži? grinning smiley
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
09. 06. 2017 22:26
couddy ale proč bych tě měl kamenovat
toto je forum o názorech a poznáních.
Pokud pamatuji tak nějaké vůně existuji v Brně - totální blbost.
Foto bude ale opravdu nestíhám mám jiné akce a podnikání.
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
10. 06. 2017 06:54
To oves. Vložit foto na forum je otázka jednéj minuty.
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
10. 06. 2017 07:21
Ahoj,
Poslal jsme ti SZ
Martin
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
10. 06. 2017 11:25
Focuse jsem měl, ale nepamatuji si, že by se koupal v Jadranu spinning smiley sticking its tongue out
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
10. 06. 2017 22:34
Myslím, že jsem si psali přes ford-focus forum. Téma bylo "dovolená". Samozřejmě, že Hvar. smiling smiley
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
16. 06. 2017 20:36
Čekám na zprávy od Ajaxe, a nic. Asi splachuje cestu, tedy pokud má čím. Tak snad zítra.
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
17. 06. 2017 13:20
Od Ajaxe jsem dostal po sms vyhubováno, že jak můžu jet na pevninu, když je v ID tak nádherně a mají karlovačko za 17. A že ho zítra bude bolet hlava, protože dnes absolvují v ID rodinnou oslavkusmiling smiley
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
26. 06. 2017 17:00
A něco novějšího by nebylo? Za 9 dní valíme, tak novinky a klepy by se hodily a ne abych zase sbíral víčka od lahváčů a pucoval pláž, až se tam objevíme na návštěvu, třeba Mildy.

Druga domovina Hvar - Zavala.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
26. 06. 2017 20:07
... Fousi ... říkáš zanedbané pláže ? ... drinking smiley
tomu nerozumím ...
... ještě sis fotil, jak jsou pláže v Ivan Dolaci čisté ... a když sis to pouštěl v mobilu, tak jsi žasl ... že kam se hrabe Portoriko ...

[www.rajce.net]

smileys with beer
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
26. 06. 2017 23:27
Neříkám zanedbané, ale korunkové uzávěry jsou přeci jen nepřehlédnutelné. Už to tady někde šlo i s fotem.

Druga domovina Hvar - Zavala.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Fous 57 (27. 06. 2017 15:32).
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
27. 06. 2017 09:04
Od Ajaxe nic čerstvého, vždyť by měl být pomalu už na cestě zpět, pokud už není doma. Poslední odpověď na dotaz, zda se tam taky ochladilo moře po bouřce, byla - Kecičky staré babičky. Teplo a azuro.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
27. 06. 2017 09:20
V ID stále teplo,azuro,moře taky tak,zatím žádné víčka ani petky na pláži či v moři.
Plzeň v BIG BLUE 15 kun.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
08. 07. 2017 09:13
Pár zajímavostí z ostrova Hvarsmiling smiley:

1. Takové "malé" tajemství tunelu Pitve. A co to je? Utajený vinný sklípek: [www.total-croatia-news.com]


2. Jadran Lazic s rodinou - sklizeň a zpracování levandule... [www.total-croatia-news.com]


3. Vrboska - malé Benátky? Zajímavé je, jak se nejdříve kanál vyprázdnil a pak extrémně zalil - jmenuje se to prý "plima": [www.total-croatia-news.com]


4. Ranní pohled na Jelsu - klídek a pohoda... [www.total-croatia-news.com]


5. Naštěstí v Ivan Dolac byl požár rychle zlikvidován... [www.total-croatia-news.com]
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
08. 07. 2017 09:46
Ahoj
K bodu 3. byl jsem ve Vrbosce i Starim Gradu 1.7. dopoledne když už ta přílivová vlna opadávala. Ještě jsem to nezažil místní měli v obchodech zábrany jak při povodních. V uličkách Gradu byla taková menší potopa a moře se ještě občas rozlilo
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
12. 07. 2017 14:43
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
14. 07. 2017 22:03
No, pri každej zo svojich troch návštev mesta Hvar som zásadne dával tričko dolu a v ruke aspoň pivo. thumbs up smiley
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
15. 07. 2017 06:51
Nic ve zlém.
Tak a teď víme, kvůli komu to vyhlásili. thumbs up smiley

Ještě močící chlapeček a budeme znát všechny
Ten ale prý snad emigroval do Bruselu.

Myslím, že to není nevhodné nařízení. Na "prohlídku" města by člověk měl být aspoň trochu oblečen, aby nepohoršoval.
Horší to bude, jestli třeba budou toto nařízení vymáhat například v Gradacu ( i jinde), při "odskočení si" z pláže koupit zmrzlinu do kornoutu. na cestu (promenádu), která vede nad pláží.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 102
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.