Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

PRIMOŠTEN

Autor Martin123 
PRIMOŠTEN
06. 04. 2011 11:48
Dobrý den, letos se chystám do Primoštenu do Hotelu ZORA, nevíte jaké to tam je? Jaké jsou pláže, ubytování, město?
Re: PRIMOŠTEN
19. 04. 2011 08:23
Byla jsem v Primoštenu 2x, pokud je to na začátku sezony, je to super, ale v plné sezoně přelidněno, až hrůza. I když vloni dooost dobré zážitky, zima, vítr, bouřky, anglická jachta na boku, na promenádě asi 30 cm vody..... to bylo vážně super ;-)
Re: PRIMOŠTEN
19. 04. 2011 08:32
Byl jsem v Primostenu 1x (loni od 12.6.), turistu tam jeste moc nebylo, spis starsi lide nebo nejake skoly. Co se tyce plazi, tak byli super, chodili jsme na ten poloostruvek, nicmene mezi kamenama na plazickach bylo mooooc vodnich jezku,ale kdyz jsme 17.6. odjizdeli, tak uz jsem videl domorodce jak je odchytavaji...... v kazdem pripade moho doporucit
Re: PRIMOŠTEN
19. 04. 2011 11:01
na youtube jsem vyštrachal dvě dlouhá a kvalitní videa z Primoštenu.Jen sem slintal.... letos tam jedeme,tak potom podám raport



avatar Re: PRIMOŠTEN
10. 05. 2011 17:48
Když si dáš do vyhledavače na fóru Primošten, tak tam najdeš všechny informace. Já jsem tam byl v Zoře asi 5x a je to moje velmi oblíbené místo. Jezdil jsem přes německé cestovky, protože jsou levnější než naše. V posledních letech jsem se přesunul více na jih Podgora, Makarská, ale určitě se do Primoštenu (když zdraví dá) ještě vrátím. Je to moje jedno ze tří nejoblíbenějších míst v Chorvatsku - jezdím tam cca 17 let. Honza
avatar Re: PRIMOŠTEN
12. 05. 2011 13:03
Primošten je moje památné místo, kde jsem před 14ti lety počal našeho mladýho. Faktem je, že tenkrát to bylo úplně jiné město než teď. Ubytování jsem měl v centrální zátoce kde se koupe a auto mi ještě stálo před barákem. Teď jsou všude restaurace a stánky a večer se nedá projít. Byl jsem tam znovu asi 4x, ale mimo jednoho případu jsem už bydlel mimo Primoštěn ( asi 4km ) a tam jen dojížděl. Město je moc hezké, ale na můj vkus je už moc přelidněné. To je ale o názoru a o prioritách. Večerní výhled ze hřbitova na vrcholu je nezapomenutelný. Doporučuji výlet na jezera Krka !! Hezký pobyt.thumbs up
Re: PRIMOŠTEN
12. 05. 2011 20:23
Ano, Primošten nádherný, malebný, kouzelný, ale ta hlava na hlavě u vody, no hrůza. Horší, než na městském koupališti.
avatar Re: PRIMOŠTEN
12. 05. 2011 20:40
No začínám se bát tam jet. Měl jsem to letos v plánu a po denním čtení příspěvků to asi změním. spinning smiley sticking its tongue out
Re: PRIMOŠTEN
12. 05. 2011 21:24
Místní radní se snažili pláže rozšířit tak, že kolem poloostrova Raduča odstranili ty velké balvany a navezli tam tuny drobného štěrku. Práce prý snad ale byly zastaveny na příkaz ministerstva životního prostředí. Někde jsem si uložila i fotku, ale tím mé znalosti práce s fotkami končí, tak to nemohu dokumentovat. Třeba se to do léta vyřeší.
avatar Re: PRIMOŠTEN
12. 05. 2011 21:49
Jurajs neboj takový hrůza to zase není. Místečko si tam najdeš. Hlavně nesmíš zůstat v centrální zátoce v městě. Zajdi za hotel Zora a tam už se dá ležet celkem v pohodě. No a jestli jsi na madračce schopnej trochu kopat nohama, tak je dobrý se dopravit na blízký ostrůvek a tam už ti bude hej. Město je to fakt hezký a dá se vyjíždět na dobrý výlety. Jen je tam prostě v centru trochu rušněji yawning smiley
avatar Re: PRIMOŠTEN
13. 05. 2011 07:01
Jedu těsně před hlavní sezonou, tak budu doufat. Ubytování nemám zajištěný, takže v nejhorším se přesunu někam trochu níž. Díky
avatar Re: PRIMOŠTEN
13. 05. 2011 09:28
hned před příjezdem na náměstí máš turistickou kancelář ( jedna je i před vjezdem do města, ale ta byla mám dojem dražší ), tak se v nejhorším můžeš zeptat. Jinak ve vesničkách před Primoštenem bys nějaký místo najít měl. Já jsem nakonec raději bydlel právě tam a na zmrzku a procházku městem jsem si večer vždycky do Primoštěnu zajel. Stejně jezdím téměř každý den na pláž někam jinám, tak mi vyjíždění nedělá problém. Jak jsem ale říkal, město je to hezký a bude se ti tam líbit.
avatar Re: PRIMOŠTEN
13. 05. 2011 09:32
Díky spinning smiley sticking its tongue out Po návratu podám informace. smileys with beer
Re: PRIMOŠTEN
13. 05. 2011 11:39
s tou pláží Raduča se opravdu něco dělalo a vypadá to že ještě bude veselo.... [www.primosten.hr] [web2.slobodnadalmacija.hr]Šibenik/tabid/74/articleType/ArticleView/articleId/110883/Default.aspx
Ve zkratce přeložím : město Primošten chce revitalizovat své pláže a zejména polostrovu Raduča navrátit vzhled jaký měla do poloviny 70-tých let.Čili kolem dokola oblázková,udržovaná pláž.Její současný stav je způsoben zanedbáním údržby a veškerý štěrk se časem odplavil do moře a na Malou Raduču.Starosta však narazil na odpor Ministerstva moře,dopravy a infrastruktury a byl osočen z ničení živ. prostředí.Revitalizace byla zamítnuta.



Upraveno 3krát. Naposledy upravil darko (13. 05. 2011 11:54).
Re: PRIMOŠTEN
13. 05. 2011 13:17
No, poněkud jsi zaspal. Ten článek je z loňského července. Slibují v něm, že kromě nasypání k žádné devastaci nedojde. Realita je poněkud jiná:
[www.slobodnadalmacija.hr]Šibenik/tabid/74/articleType/ArticleView/articleId/128434/Default.aspx
Tedy pobřeží je zdevastováno a trvale změnené. Myslím, že lidi, co jezdí opakovaně do Primoštenu, do něj nejezdí za pohodlnými plážemi, ale za tím, čím je Primošten jedinečný. Kdo chce velké nasypané pláže, je pro něj vhodnější Solaris. Nevím, jak se na to tváří místní a zda si Petrina pro další volby polepšil nebo naopak, ale kdo má Primošten rád takový, jaký je, asi nadšen po návratu nebude.
Re: PRIMOŠTEN
13. 05. 2011 14:27
takže pláže jsou zasypány štěrkem ? Pobřeží zdevastováno není,je uvedeno do stavu,kdy bylo o něj pečováno.V tom mém odkazu se píše ,že mistní dokonce sami drtili štěrk a dobrovolně pláž udržovali. Sice poloostrov ztratí svůj ráz,nadruhou stranu se na pláž vleze více turistů,což uvítají zejména češi,kteří alespon na tomto foru mají doslova fobii z přeplněných pláží.Po sezoně se to zahraje do outu a všichni budou spokojeni.Zajímavé že ministerstvu nevadí, že např. makarská riviera se skládá pouze z kilometrů umělých pláží.Tam životní prostředí ohroženo asi nebylo.



Upraveno 2krát. Naposledy upravil darko (13. 05. 2011 14:47).
Re: PRIMOŠTEN
13. 05. 2011 15:33
Je to věc názoru, asi se neshodneme.
Chorvatská byrokracie na jedné straně neuvěřitelně buzeruje a na druhé je straně je bezzubá tam, kde by opravdu zasáhnout měla.
Ale podle mě jedna věc je status quo (např.Makarska) a druhá co bylo třeba před 40 lety. Ale jak píšu, je to věc názoru a neshodneme se. Jen si dovolím poznamenat, že ty skály byly právě obsazeny lidmi, co mají radši prázdnější pláže na úkor pohodlí. Teď bude plno všude.
Re: PRIMOŠTEN
13. 05. 2011 19:36
přirovnal bych to k tomu,jako když správce historické budovy ji chce zrekonstruovat do původní podoby,ale památkový úřad to považuje za nenávratné zničení.A tak pořád dokola. Našl jsem video,kde si jeden maník dal tu práci a obešel poloostrov ze starým primoštenem kolem dokola.Je na něm jasně vidět řada plácků a místeček kde si každý najde to svoje.Pochybuji že to zavezli i tam.

Re: PRIMOŠTEN
13. 05. 2011 21:30
Nu, je tu jeden "drobný" rozdíl. To, co se s pláží na Raduće dělalo ve zlatých 70.letech, nebyl původní stav. Relativně původní stav byl až do této zimy. Pokud by někdo v době nedávné předělal Karlštejn do původní podoby a dnešní správce by ho chtěl opět předělat do podoby od Mockera a stát by mu to nechtěl, dovolit, pak Tvůj příměr sedí.
Ano, kolem historického jádra určitě nic nenasypali, mluví se jen o Raduće.
Ale mám pocit, že naše debata nikam nevede, tak je toto můj poslední příspěvek. Třeba se sejdeme v Primoštenu a probereme to u koktejlu na terase baru Zory s výhledem na tu úžasnou pláž smiling smiley
Re: PRIMOŠTEN
13. 05. 2011 21:47
ok,natočím to tam v červenci jaký je aktuální stav a pak sem hodím video.Sám jsem zvědav na tu specialitku.Údajně to má být drcený štěrk a zemina.Bude masakr....
avatar Re: PRIMOŠTEN
14. 05. 2011 18:01
na starý Primošten podle mne určitě nic sypat nebudou. Ani nevím kam by to sypali, protože je to tam dost příkrý a je to prostě blbost. Raduča je něco jiného, ale loni to tam ještě bylo bez úprav, alespoň co jsem viděl když jsem tam byl juknout. Nevím dost dobře co tím sledují, protože pláž u Zory by museli zavézt do výšky 1,5 metru, aby se to trochu srovnalo a zmizely menší skály. Pláž je hezká právě taková, jaká je. Podle mne se spíš bude jednat o srovnání zadní části poloostrova za Zorou, která je celkem rovná. Celý je to ale nějaká blbost. Jestli tam chtěj ještě zvýšit obsazenost na plážích, tak to rovnou můžou vydávat místenky. Ještě z toho vyleze to, že nejlepší místa budou v části u přístavu.
Jurajs v případě potřeby doporučuji obejít přístav po chodníčku a rozvalit se na pláži, ze které se kouká na přístav a město.
Re: PRIMOŠTEN
14. 05. 2011 19:23
mělo by to tam vypadat takhle. Je to obrázek z článku Slobodne Dalmacije o Primoštenu

Uploaded with ImageShack.us
avatar Re: PRIMOŠTEN
14. 05. 2011 19:27
jdu vytisknout petici proti...je to blééééééé thumbs down
Re: PRIMOŠTEN
14. 05. 2011 19:36
Tak to je ta fotka, co jsem neuměla vložit. Ta pláž je směrem na otevřené moře a myslíte, že když začnou ty velké vlny co tam bývají, že jim to nespláchne?
avatar Re: PRIMOŠTEN
14. 05. 2011 19:43
já doufám, že jim zůsatlo trochu zdravého rozumu a když ne, tak bych si tam jeden šutr odvezl domů.Je to můj oblíbený a už je taky trochu ošoupaný od mého zadku. Tím jak je vrstvený, tak vypadá jak otevřená kniha.Prostě unikát. Dyk by těch šutrů byla věčná škoda.
Re: PRIMOŠTEN
14. 05. 2011 20:38
uvidíme,je možné že moře si poradí i bez nás
Re: PRIMOŠTEN
21. 05. 2011 22:26
web kamera z hotelu Zora,kde je v jedné chvíli vidět i ta nová pláž.Není to žádná katastrofa,vypadá to na drobný štěrk.Lepší jsou záběry z poledních hodin,je to lépe vidět.Já myslím že je to lepší než skála , akorát tak na vymknutí kotníku. [www.feratel.com]
avatar Re: PRIMOŠTEN
21. 05. 2011 23:00
Tahle část co je vidět byla vždycky víc rovná.Jde o to jak srovnali tu část od centra. Tam si myslím že to nebude tak žhavé. Břeh tam je skalnatější a příkrejší. Museli by nasypat poměrně dost vysokou vrstvu. Však uvidíme jestli šlápli do ......
Re: PRIMOŠTEN
05. 07. 2011 22:16
Už tam letos někdo byl ? Ja to tam vypadá s těma plážema ?
avatar Re: PRIMOŠTEN
06. 07. 2011 08:31
podle posledních zpráv bylo dílo zkázy dokonáno a pláže jsou již srovnaný. Ve jméno turizmu se zase asi zase povedla hezká blbost.thumbs down
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 57
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.