Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Pobrežie, alebo ostrovy

Autor GéTé 
GéTé
Pobrežie, alebo ostrovy
06. 08. 2005 10:52
Ahoj, možete mi poradiť. Idem na blind. 2 dospelí, 1 dieťa.
Je lacnejšie pobrežie, alebo ostrovy?
Vďaka

Re: Pobrežie, alebo ostrovy
06. 08. 2005 14:26
ahoj, zalezi na konkretnom mieste a konkretnej osobe, co sa tyka ubytovania. co sa tyka ostatnych nakladov /restauracie, potraviny, sluzby/+- zhruba rovnako, ale juh by mal byt o malicko lacnejsi. ja uprednostnujem ostrovy.eye rolling smiley
avatar Re: Pobrežie, alebo ostrovy
18. 12. 2016 09:16
My upřednostňujeme pobřeží.
Odrazují nás trajekty na ostrovy a možnost požáru, před kterými na ostrovech není "kam utéct". I když i na pobřeží je oheň zlý pán.
Samozřejmě na ostrovech je taky hezky, ale stačí výlety lodí. Nejvíce se nám z ostrovů líbilo na Korčule.
Re: Pobrežie, alebo ostrovy
18. 12. 2016 10:04
To Kabinet. Až poznáš ostrov budeš jinak mluviti. Před ohněm skáčeme do moře.thumbs up smiley
avatar Re: Pobrežie, alebo ostrovy
18. 12. 2016 10:30
No vidíš, to mi nenapadlo. Ale pak jdeš domů pěšky s potvrzením (možná), že ti shořelo auto. Samozřejmě stát se to může i na pevnině.
Re: Pobrežie, alebo ostrovy
18. 12. 2016 11:03
Nebo tam zustanem a necháme si tam s manželkou posílat duchody. thumbs up smiley
avatar Re: Pobrežie, alebo ostrovy
18. 12. 2016 11:55
Skoro neznám zemi, kde bych s našimi důchody mohl začít bez zázemí z fleku v klidu žít. Rozhodně Chorvatsko to není.
avatar Re: Pobrežie, alebo ostrovy
18. 12. 2016 17:29
Moje hodnocení je jednoznačné,že ostrovy.Jedinou nevýhodou jsou ceny trajektů a možná trochu dražší pobyt.Naposledy to byl Krk a Pag.Přetím poloostrov Pelješac,Korčula a Hvar.Tak nám jich ještě hodně zbývá,které bychom mohli navštívit,ale problémem je to,že bychom museli žít aspoň tak dalších sto let.Celé Chorvatsko se snad za život nedá poznat,pokud tam člověk nebydlí. grinning smiley

MirekŠi
Re: Pobrežie, alebo ostrovy
18. 12. 2016 17:58
Myslíte si že by mi těch cca 1000 Euro v Chorvatsku na přežití nestačilo?
Re: Pobrežie, alebo ostrovy
18. 12. 2016 19:32
V Ivan Dolac máme levnější ubytko jak na pevnině.
Re: Pobrežie, alebo ostrovy
18. 12. 2016 22:44
Pevnina má výhodu v tom že turista sedne do auta a nakoupí ve větším obchodě zboží,které potřebuje za přijatelnou cenu.Druhá výhoda je,zajet kamkoli na výlet.
Největším problémem pevniny je hustota turistůthumbs down

Na ostrovech je možnost nákupu pouze v místních krámech,kde je cena vyšší také proto že tovar putuje nejen po lodní lince.
Otoky mají větší kouzlo,jsou romantické právě také proto,že jsou od pevniny odpoutány a je možný přístup hlavně po moři.Každý předpokládá(myslím ty nadšence kteří se chystají na nějaký krásný ostrůvek)že je na tomto místě čeká oáza,která je turisty minimálně využívána.Asi to tak před léty bylo,bohužel dnes je pravdou opak(mám na mysli sezónní pobyt)
Jezdíme jen na pevninu,kde máme své oblíbené místa,ale asi jen na ostrovech zažije návštěvník větší pocit odpoutanosti.

......................................................................................vjerni Adriatic



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Kopera (18. 12. 2016 22:47).
Re: Pobrežie, alebo ostrovy
19. 12. 2016 10:44
Mám možnost srovnávat jen Hvar s pevninou. Malé obchůdky v letoviscích jsou totéž co na pevnině, ceny o 20-30% navrch oproti marketům, i když jak kdy a jak v čem. Markety na Hvaru do 10km od mého ubytka, ceny stejné jako na pevnině, pochybuji že by vydávali letáky jiné pro ostrovy a jiné pro pevninu. Nákupy v marketech v rámci výletů po ostrově. Na Hvaru jsem byl už po sedmé? Ani nevím. A ještě jsem ho neprojel celý. Takže co se týče výletů, je stále kam jezdit, omezení oproti pevnině asi žádné. A v případě požáru pochybuji, že bude hořet celý ostrov, abych musel skákat do vody.
Ubytko v ID jsem platil určitě levněji, než na pevnině. Trajekt není cenově tak tragický, je to takové vzrůšo a změna na cestě.
A příští rok po dlouhé době jedu na pevninu.
avatar Re: Pobrežie, alebo ostrovy
19. 12. 2016 18:21
... po 1,2,3,4,5,6ém a dalších pobytech na pobřeží ... jsme v roce 2008 zkusili Hvar ...
letos to bylo na nejdelším chorvatským ostrově po 9 ...
... 30 metrů od moře za 50 až 55 Eur pro 3 lidi s klimatizací / 1 den v polovině července je si myslím nepřemrštěná částka za příjemný apartmán nejlíp se nám nakupuje v Tommy u trajektů ( Stari Grad ) ... levněji bylo snad jen ve splitském Lidlu, kde je ale proti Tommy ve SG asi jen 1/3 sortimentu ...
... současné ceny v konobách na pevnině s těmi, co jsou na Hvaru porovnat nedokážu ... takže trajekt je proti pevnině něco navíc, ale zase je to něco zajímavého proti míhajícím se kilometrovníkům kolem silnic ... grinning smiley
... pravda, vzpomínky na jiná místa na pevnině ... Zaostrog, Makarskou, Bašku Vodu, Brelu, Igrane, Rovinj, Pulu, Rabac, Orebič ... se budou vracet pořád ...
... ostatně, co už teď v prosinci ... ? ... tak třeba 2008 ... první cesta na Hvar ... ( mimochodem 1 snímek je odkud ? )

[www.rajce.net]
smileys with beer



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (19. 12. 2016 19:03).
Re: Pobrežie, alebo ostrovy
19. 12. 2016 18:51
Od shellky v Mikulově směrem k zámku.
Je tento kvíz výherní?
avatar Re: Pobrežie, alebo ostrovy
19. 12. 2016 19:00
... no namoutě ... tak tuto přírodu už znáš dokonale ...
co by sis přál jako cenu pozemšťane ... ? Džin ... yawning smiley
smileys with beer
Re: Pobrežie, alebo ostrovy
20. 12. 2016 09:38
A že mají ostrovy svojí vlastní atmosféru, jiné klima, pohled na otevřené moře, či odlišnou flóru, není snad ani nutno komentovat. Tlak turistů je určitě nižší, právě kvůli trajektům.
Re: Pobrežie, alebo ostrovy
20. 12. 2016 11:09
N



Upraveno 1krát. Naposledy upravil sifa (02. 03. 2017 14:18).
Re: Pobrežie, alebo ostrovy
20. 12. 2016 12:32
A co třeba toto?

Foceno z jižní strany Hvaru, ze zátoky Zagon.
Re: Pobrežie, alebo ostrovy
20. 12. 2016 22:10
Re: Pobrežie, alebo ostrovy
20. 12. 2016 22:53
Kdo nezažil , neuvěří. !!!!!!
Re: Pobrežie, alebo ostrovy
21. 12. 2016 07:04
Mirus. Proč nám kazíš svátky?thumbs up smiley Už aby byl červen 2017.hot smiley
Re: Pobrežie, alebo ostrovy
21. 12. 2016 08:49
Se člověk u těch fotek alespoň trochu ohřál.
Re: Pobrežie, alebo ostrovy
21. 12. 2016 09:22
Co? Netopíš doma?thumbs up smiley
avatar Re: Pobrežie, alebo ostrovy
21. 12. 2016 18:18
... pohled na otevřené moře ze Hvaru ( Ivan Dolac )
[www.youtube.com]

smileys with beer
Re: Pobrežie, alebo ostrovy
21. 12. 2016 23:01
Ajaxi,
já Vám nekazím svátky, já vzpomínám na dovolenou, ze které jsem se před dvěma a půl měsícem vrátil.
Re: Pobrežie, alebo ostrovy
22. 12. 2016 07:25
K



Upraveno 1krát. Naposledy upravil sifa (02. 03. 2017 14:17).
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 165
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.