Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Plitvické jezera a park Krka

Autor Roman 
Re: Plitvické jezera a park Krka
15. 07. 2015 11:29
ledodafak napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Byli jsme tam loni a myslím, že za 110kn pro
> dospělého nás odvezla loď ze Skradinu k vodopádům
> cca 25min. Potom pěšky prohlídka všech vodopádů a
> následně odvoz lodí ze stejného místa zpět do
> Skradinu. Lodě odjíždí v intervalu cca půl hodiny.
> Doporučuji brzy ráno, protože tam bylo mraky
> turistů, jako mraveniště. Může se tam i koupat
> .Vodopády jsou krásné, ale v sezóně je tam mnoho
> turistů a ten dojem to trochu kazí. Jsou tam
> restaurace, jak na jídlo, pití tak i suvenýry.


Ok,dík,ještě otázečka-prohlídka je individuální,nebo skupinová s průvodcem?
Re: Plitvické jezera a park Krka
15. 07. 2015 11:53
radek24 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ledodafak napsal(a):
> --------------------------------------------------
> -----
> > Byli jsme tam loni a myslím, že za 110kn pro
> > dospělého nás odvezla loď ze Skradinu k
> vodopádům
> > cca 25min. Potom pěšky prohlídka všech vodopádů
> a
> > následně odvoz lodí ze stejného místa zpět do
> > Skradinu. Lodě odjíždí v intervalu cca půl
> hodiny.
> > Doporučuji brzy ráno, protože tam bylo mraky
> > turistů, jako mraveniště. Může se tam i koupat
> > .Vodopády jsou krásné, ale v sezóně je tam
> mnoho
> > turistů a ten dojem to trochu kazí. Jsou tam
> > restaurace, jak na jídlo, pití tak i suvenýry.
>
>
> Ok,dík,ještě otázečka-prohlídka je
> individuální,nebo skupinová s průvodcem?


Prohlídka je individuální bez průvodce. Je to hodně po schodech, ale až se vyjde úplně nahoru, tak je to moc pěkné. Nahoře je i fontána s pitnou vodou. Krásné pohledy na vodopády.Tolik turistů už nahoru nechodí.
Re: Plitvické jezera a park Krka
15. 07. 2015 14:48
My jsme tam jeli někdy v roce 2003, ale ne lodí, ale autem a potom autobusem. Vchod byl někde u silnice č. D33 (Šibenik-Drniš). Tam jsme zaparkovali a myslím, že nás odvezl blíž nějaký autobus, který jezdil v nějakých pravidelných intervalech. U těch lodí nevím, jestli jsem vázaný na odjezd nějaké konkrétní lodě a nebo je jedno, na kterou loď při cestě zpět do Skradinu nastoupím?
Re: Plitvické jezera a park Krka
15. 07. 2015 15:16
V ceně vstupenky je plavba lodí tam i zpět ze Skradinu a interval odjezdu je cca 30min podle turistů. Pokud jich je hodně, tak jakmile se loď zaplní tak loď odplouvá, třeba po 10 minutách. Na lodě se vejde cca 100 lidí a mají jich tam cca 15. Je úplně jedno jakou lodí se plave, akorát se to musí stihnout v otevírací době od 8.00-20.00hod.Při vstupu na loď obsluha označí vstupenku. NP Krka je v sezóně hodně navštěvován a když jsme tam byli my v 8/14, tak to tam bylo fakt jako mraveniště.
Re: Plitvické jezera a park Krka
15. 07. 2015 15:30
Dík moc za info,snad tam hned po ránu narváno nebude..:-/
Re: Plitvické jezera a park Krka
15. 07. 2015 15:46
Samozřejmě se dá i bez plavby loďí. Jet autem ze Skradinu podél jezera Krka, po úzké klikaté cestě s nádhernými výhledy na jezero, až na Skradinski Buk, někde tam zaparkovat a dojít na místo kam doplouvají loďě ze Skradinu. Tam je také pokladna a myslím že je to i levnější. Těch míst odkud se dá jít na vodopády je více.
Re: Plitvické jezera a park Krka
15. 07. 2015 16:45
Jet jinudy by mne celkem lákalo,jen bych nesměl být takový navigační antitalent schopný ztratit se i na parkovišti u Tesca..:-)Radši proto Skradin a následně lodí..B-)
Re: Plitvické jezera a park Krka
15. 07. 2015 22:08
11.7.2015 přijezd do Lozovac, tam jsme se ubytovali, prospali a ráno po 9 do parku. To bylo málo lidí parkoviště poloprázdné, ve 14, když jsme odjížděli, miliony lidi. Od brány cesta autobusem 4 km a pak 2 km okruh s vykoupáním pod vodopádem. Vstup 110 kun, kopeček zmrzliny 10 kun, nealko pivo 25 kun. A odpoledne tradá domů :-)






.........................................................................
Pelješac 2007,2009,2010, Ulcin 2013, Albánie 2015
Re: Plitvické jezera a park Krka
16. 07. 2015 15:59
Tož absolvováno..Ze Skradinu první lodí v 8.Lidí tak akorát,asi ani nebyla plná.V NP krása,pěkná procházka,vyhlídky poloprázdné.Prošli jsem kolečko parkem,po návratu k dolnímu vodopádu celkem husto,radši jsme jeli lodí v11.30 bez koupání.V přístavu ve Skradinu fronta na lodě až k budově s prodejem lístků,cca 100m.Když di představím,že jsme po cestě z parku potkali 3 plně obsazené lodě,jímá mně hrůza z toho,jak to tam muselo vypadat.Takže Krka ano,stojí to za to,ale určitě brzy ráno,pak to asi bude o ničem,páč ty chodníky tam nejsou nafukovací..:-)
P.S.Zní to asi blbě,ale já si nejvíc užil cestu poloprázdnou lodí zpět..;-)



Upraveno 1krát. Naposledy upravil radek24 (16. 07. 2015 16:04).
Re: Plitvické jezera a park Krka
16. 07. 2015 16:13
Nemusel jsi točit kolečkem a mohl ses kochat ! thumbs up smiley Mirus.
Re: Plitvické jezera a park Krka
03. 08. 2015 18:52
Dobrý Podvečer, chci se zeptat, zda máte někdo zkušenosti s cestou na KRKA z Vodice ? A co se vyplatí více,zda autobusem se někam dostat či lodí..
Re: Plitvické jezera a park Krka
04. 08. 2015 08:38
Z Vodic jsme jeli na Krku autem, není to daleko...
Pokud tu možnost máte - doporučuji si přivstat, abyste stihli první ranní loď ze Skradinu na Krku, protože kolem poledne je to tam šílené mraveniště...
Jinak jsme tam taky byli lodí - fish picnic z Primoštenu... bylo to šíleně dlouhé, až nekonečné, ale taky zážitek :-D
avatar Re: Plitvické jezera a park Krka
04. 08. 2015 15:27
Prosím o radu, spíme v Lazavacu a chceme ráno na Krka. Je lepší tam dojet ten kousek autem a nebo do Škadrinu a odtud lodí. Kde je vůbec nějaký hlavní vstup? Děkuji

________________________________________________________________________________________________________________________________
Molunat 1986, Novigrad 1990, 4x Crekvenice 1991-1994, 10x Nerezine 1995-2005, Zlarin 1997, Žuljana 1998, Paklenica 2008, Pelješac Luka Dubrava 2011-2015, Fajana 2017, Crekvenica 2019, Lošinj Sveti Jakov 2020, Pag Šimuni 2023
Re: Plitvické jezera a park Krka
04. 08. 2015 18:30
MotoMoto pokud spíte v Lozovacu (Lazavac? - patrně překlep) máte vodopády přímo pod nosem. Jezdit do Skradinu a odtud lodí zpátky to byla ztráta času.

[www.google.cz]
Re: Plitvické jezera a park Krka
05. 08. 2015 08:46
Tu možnost bohužel nemáme...
A nevíš,zda jede autobus z Vodice do Skradinu? A jinak si určitě přivstanem,pač tam chceme strávit co nejvíce času..smiling smiley
Re: Plitvické jezera a park Krka
05. 08. 2015 12:58
Jestli jede autobus to nevím. Z Vodice do Skradinu je to autem cca 30 minut, dá se zaparkovat v Lozovacu, nebo sjet na velké parkoviště přímo u vodopádů: [www.google.cz]

Připravíte se o plavbu lodí ze Skradinu, ale upřímně - zase takový zážitek to není. Já mám velice rád [www.google.cz], protože jsem ji viděl v jednom dílu s Vinnetouem a od té doby vím, že Apači provozovali hydroelektrárnu. A pokud to z filmu nevystřihli, provozují ji dodnes.

Další info lze získat na [www.npkrka.hr]
avatar Re: Plitvické jezera a park Krka
11. 08. 2015 08:18
Letos se chceme na Krka podívat, měl bych pro sebe upřesňující dotazy, na něž se mi odpověď nepodařilo najít nebo jsou informace nepřesné:

1. Na nějakých www stránkách (http://chorvatsko.hys.cz/narodni-park-krka.p7.html) jsem našel, že plavba ze Skradinu se má předem zamluvit. Tady o tom nikdo nic nepsal, tak předpokládám, že to není pravda?

2. Nikde jsem se nedopátral konkrétní informace, kde se dá ve Skradinu zaparkovat tak, aby to bylo ke vstupu na loď pokud možno co nejblíže, eventuelně, kde přesně ten vstup/molo jsou. Tady ( [www.google.cz] ) můžu koupit lístky? A po cca 50 metrech je molo, kde se nastupuje. Jestli jsem to dobře pochopil

3. V Plitvicích byly pěkně připravené trasy A - H, tady nic takového není? Nebo vyjdu a nepustí mě to nikam jinam?


Díky
Re: Plitvické jezera a park Krka
11. 08. 2015 08:33
Ahoj,asi je možno plavbu zamluvit,někdy je tam fakt nával.Lodě ale jezdí ve špičkách kyvadlově,je jedno na kterou nastoupíš,zpět můžeš také prostě tou,která přijede.Doporučuji dorazit v brzké dopoledne.
Parkoviště jsou všude kolem,pojedeš - půjdeš "se stádem" a nezabloudíš.Skradin není tak veliký.
Park Krka není tak rozlehlý (co se tras týče),jako Plitvice,prostě to obejdeš.

Karel
avatar Re: Plitvické jezera a park Krka
11. 08. 2015 08:57
Park otevírají (píšou) v 9:00, první loď ze Skradinu jede v 8:00 - tou bych chtěl jet.
Re: Plitvické jezera a park Krka
11. 08. 2015 16:30
Nevím jak je to teď, ale my nastoupili na loď bez placení a všechno jsme zaplatili až při vstupu do NP (doprava byla v ceně vstupenky). První lodí (8:00) jsme taky odjížděli, pak jsme chvíli čekali než otevřou. Časná návštěva má velkou výhodu - není tam tolik lidí.
Možnost parkování ve Skradinu u přístavu: [www.google.cz]
Projeď si to přes Street View.
Re: Plitvické jezera a park Krka
11. 08. 2015 20:37
Stále se platí až u vstupu do parku. Na loď nastoupíš zadarmo a pak po vystoupení je tam koridor rovnou k pokladně.
Parkování ve je Skradinu dostatek. Je tam jak velké oficiální parkoviště, tak i několik soukromých plácků.
Re: Plitvické jezera a park Krka
17. 08. 2015 11:43
je možno platit i ve Skradinu v budově správy parku, je na fotce od pavla72 a po příjezdu lodí není nutné stát žádnou frontu, ale jít rovnou do parku
avatar Re: Plitvické jezera a park Krka
25. 08. 2015 20:51
Tak fronta v poledne (při návratu z parku) byla ve Skadrinu větší než u vchodu do parku. Asi 300 metrů v 5 až 8 stupech. a stejná na vstup na loď. doporučuji vyrážet do 9. hodin.

________________________________________________________________________________________________________________________________
Molunat 1986, Novigrad 1990, 4x Crekvenice 1991-1994, 10x Nerezine 1995-2005, Zlarin 1997, Žuljana 1998, Paklenica 2008, Pelješac Luka Dubrava 2011-2015, Fajana 2017, Crekvenica 2019, Lošinj Sveti Jakov 2020, Pag Šimuni 2023
Re: Plitvické jezera a park Krka
30. 05. 2016 18:08
Nemáte někdo nějaký tip, co dělat v okolí Plitvic? Chystáme se tam přespat 2 noci (nejspíš v Grabovaci), v plánu je vyrazit do parku hned ráno a samozřejmě tam strávit co nejvíc času. Ale kdyby náhodou ještě byl během odpoledne nebo v podvečer čas, tak jestli je někdo možno vyrazit, popř. večer se dobře najíst a napít?
Re: Plitvické jezera a park Krka
30. 05. 2016 22:35
Přespávali jsme v Rastoke,také vodopády cca 30 km před Plitvičkama, říká se jim malé Plitvice. Starobylá , dříve mlýnská vesnice. Moc pěkné na prohlídku a výborné jídlo v restauraci Petro. Udělají Vám čerstvě vylovenou rybku ale i ostatní jídla jsou výborná - vyzkoušeno !
Re: Plitvické jezera a park Krka
31. 05. 2016 09:24
My spali pár km pod "vchodem" na jezero (přes Booking) a naprostá pohoda, pán nás ráno dovezl ke vchodu (ať prý neplatíme parkoviště) a večer pro nás dojel, na uvítanou panáčka, super bydlení. Přijeli jsme večer, druhý den celý prošlapali po jezerech, přespali a další den hurá k moři.Pěkný zážitek.
Re: Plitvické jezera a park Krka
19. 06. 2016 11:02
Může někdo poradit, spíme v hotelu BELLEVUE, jak se můžeme co nejrychleji dostat ke vstupu do plitvického parku, děkuji.
Re: Plitvické jezera a park Krka
19. 06. 2016 15:03
Zdravím,

mám dotaz ohledně Plitvických jezer. Chci se zeptat, zdali je tam rodinné vstupné, a kde se tam nejlevněji ubytovat. Bude nás 7 lidí z toho 4 děti. Předem děkuji.
avatar Re: Plitvické jezera a park Krka
19. 06. 2016 16:30
Re: Plitvické jezera a park Krka
05. 07. 2016 09:25
Ahoj, je to zde můj první příspěvek.
Chtěl jsem se zeptat, jestli je nějaká možnost výletu na Krka fish picnikem ze Šibeniku, Primoštenu, Rogoznice.
Budeme ubytovaní v Ražanji, tak bychom rádi něco z okolí tohoto městečka.
V r. 2005 jsme byli v Biogradu kde jsme si zaplatili výlet v té době za 250kn, cesta z BnM do Lozovacu busem, procházka s koupáním v Krka, po obědě nástup na loď až do Šibeniku s prohlídkou a pak busem k večeru zpět BnM. Tak bychom si představovali letošní výlet (samozřejmě za tuhle cenu to letos nebude smiling smiley )
Děkuji
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 54
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.