Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Plitvické jezera a park Krka

Autor Roman 
Re: Plitvické jezera a park Krka
25. 09. 2009 21:35
Fanky díky moc, fotky krásný a hlavně už vím jak se ta hora jmenuje.
avatar Re: Plitvické jezera a park Krka
01. 10. 2009 15:49
My této hoře říkáme krokodýl a krásně je vidět při výjezdu z tunelu na cestě domů.
avatar Re: Plitvické jezera a park Krka
01. 10. 2009 17:23
...jak píše Rosi...se vyjede z toho tunélu...a vše se otevře...grinning smiley

Re: Plitvické jezera a park Krka
27. 04. 2010 14:16
np Krka


"romantika nedotčené přírody"winking smiley
avatar Re: Plitvické jezera a park Krka
27. 04. 2010 14:28
No, Bessy, žasnu! U Tebe neobvyklé - fotky mi hlásí, že stránka neexistuje... co to, co to? sad smileyyawning smiley
park Krka
03. 06. 2010 00:21
Zdravím všechny,
v srpnu se chystáme s rodinkou do Biogradu a rozhodně chceme navštívit NP Krka. Co jsem koukal na trasy, tak nejlepší je z Biogradu přes Šibeník - to bych zvládl :-) Horší je, kam přesně potom dojet?
Máte někdo zkušenosti s touto cestou? Je ze Šibeníku dobré značení na NP Krka a nemusím se obávat? Kam až přesně dojet?

Vyčetl jsem zde, že je nejlepší jet do Skradinu. Může toto někdo doporučit nebo jsou jiné návrhy a ověřené cesty?

Strašně moooc děkuji za vaše odpovědi :-)
Re: park Krka
03. 06. 2010 07:48
To dezavy:cesta je značena velmi dobře ze všech směrů.Já bych vyjel od Biogradu na dálnici,pak první sjezd směr NP Krka a směr Skradin.Do Šibeniku nemusíš.Zpět potom na Šibenik,případná zastávka(prohlídka ,nákupy) a po pobřeží do Biogradu.

Karel
avatar Re: park Krka
03. 06. 2010 13:57
Zdravím
Nemáte se čeho bát ,cesta ze Šibeniku do Skradinu je dobře značená (nevím jak přímo z Biogradu jeli jsme z Ražanje)
Doporučuji vyjet brzy hned na první lod ze Skradinu do NP, je málo lidí , parkoviště prázdné.
Re: Plitvické jezera a park Krka
03. 06. 2010 15:53
Mnohokrát děkuji za vaše rady. Chci se právě vyhnout dálnici a platit další poplatky navíc. Po pobřeží do vyjde asi o 10km dále, což už není takový rozdíl. A navíc, tak jako tak se chceme podívat do Šibeníku.
Když tedy pojedeme ze Skradinu, tak v ceně vstupného je i jízda lodí? Víte, jaký je poplatek za parkovné ve Skradinu?

Ještě jednou mnohokrát děkuji
avatar Re: Plitvické jezera a park Krka
03. 06. 2010 17:41
ze Skradinu se k vodopádům dostaneš jedině vyhlídkovými loděmi národního parku, cesta trvá asi půl hodiny a za loď i návštěvu vodopádů se platí najednou při vstupu po vystoupení z lodě....
Re: Plitvické jezera a park Krka
03. 06. 2010 20:26
TO Mack: "za loď i návštěvu vodopádů se platí najednou při vstupu po vystoupení z lodě.... "
A cena je stejná, tedy 95Kn/os. nebo se připlácí za jízdu lodí? To jsem nikde nevyčetl :-(
A co stojí parkoviště ve Skradinu?

Má ještě někdo zkušenosti s jiným vstupem, který lze použít v případě příjezdu ze Šibeníku?

Děkuji
Re: Plitvické jezera a park Krka
03. 06. 2010 20:40
...



Upraveno 5krát. Naposledy upravil JirkaD (25. 02. 2013 22:30).
Re: Plitvické jezera a park Krka
03. 06. 2010 23:40
dezavy,pokud pojedeš nejdříve do Šibeniku,můžeš použít vstup Lozovac.Bez lodí,za stejné peníze,ochuzen o další zážitek.Ztratíš čas a do NP dorazíš v době největšího návalu.Ušetříš pouze pár kun za kousek dálnice,které ti po zjištění cen v NP přijdou jako zanedbatelná částka.yawning smiley

Karel
avatar Re: Plitvické jezera a park Krka
04. 06. 2010 09:06
tady je vše také včetně mapek a ceníků....
[www.npkrka.hr]

chtělo by tam jet asi teď po jaru, kdy je hodně vody, ale zase pak by se nedalo koupat pod vodopády....když je sucho a je málo vody, tak zase dojem nic moc...
....když se vezme, že pro 4člennou rodinu s dětmi nad 7 let to přijde i s parkovným na cca 1500,-Kč, tak je to balík....pro mne stačilo jednou a dost...
avatar Re: Plitvické jezera a park Krka
04. 06. 2010 14:25
Mack: No tak nějak to cítím i já ,nás je 5 takže fakt ranec ...stálo to za to ,ale jednou stačilo. Vody bylo kupodivu dost i uprostřed sezony a koupání pod vodopády super zážitek , ale těch lidí co se tam nahrnou kolem 10-11 s plnými brašnami jídla a kempují tam až do odjezdu poslední lodě mi vzalo chut na další návštěvu tak minimálně na 5 let.
avatar Re: Plitvické jezera a park Krka
04. 06. 2010 14:35
dezavy : My jsme si zaplatili vstupné už v kanceláři u mola odkud odplouvají lodě ,je tam spousta prospektů i v češtině a dalo se platit kartou.
Parkovné bylo tuším 8-10 kuna na hodinu , bohužel už to nevím přesně, ale to je normální taxa za parkování v Chorvatsku alespon co si uvědomuji.Co mě šokovalo byla cena na wc v areálu NP v sezoně 5kn což mi vzalo dech a nejen ten při počtu našich dětí smiling smiley
Re: Plitvické jezera a park Krka
22. 06. 2010 12:03
Zopár fotiek z Plitvíc 2007 :












avatar Re: Plitvické jezera a park Krka
05. 08. 2014 12:48
Pozítřku jedeme na Plitvice, budeme tam spat zitra a rano na Jezera. Budeme mít čas asi od 8:00 do 14:00

Rozhoduji se mezi trasou C (vchod 1) a trasou H (vchod 2). Obě jsem četl, že jsou pěkné, obě snad podobně časově náročné.

Existuje něco, kvůli čemu byste vybrali tu či onu trasu? Ať již kvůli "krásám" nebo pohodlí a parkování.

Dík
Re: Plitvické jezera a park Krka
14. 04. 2015 13:06
asi nejsem sám kdo chce letos zajet na plitvice, nemá někdo fotku nebo sken mapy parku, kde jsou vidět trasy a popisy k nim? také řeším, který vchod vybrat, pojedeme od moře, máme děti,proto chci být připraven předem. na stránkách parku jsem mapku nenašel.
díky díky.
Re: Plitvické jezera a park Krka
14. 04. 2015 13:19
Zde na stránkách najdeš vše.
Re: Plitvické jezera a park Krka
14. 04. 2015 13:41
díky. tam jsem ale mapku právě nenašel. možná jsem nemehlo, ale nenašel yawning smiley
avatar Re: Plitvické jezera a park Krka
14. 04. 2015 14:59

avatar Re: Plitvické jezera a park Krka
14. 04. 2015 15:59
Re: Plitvické jezera a park Krka
14. 04. 2015 21:39
My šli z parkoviště č2, vláčkem vlevo na ST4 pak procházkou na přístav P2 pak přeplavba na P3 (tam jsou restaurace, tak oběd) pak spodní okruh a dojít na ST1 pak vláčkem k parkovišti č2 a domů, super výlet, holkám bylo 8 let a jedinýho bolely nohy - mě.....smiling smiley
V apartmánu kde jsme spali (2 noci, protože jsme jeli přes den, druhý den prohlídka a další pokračovali k moři) domácí pohodář, k parkovišti nás zavezl a nazpět také.
Re: Plitvické jezera a park Krka
14. 04. 2015 21:47
milošhr napsal(a):
-------------------------------------------------------
...
díky, přesně tohle jsem chtěl někde najít. jen těch tras je asi ještě víc? byli jsme tam s kamarády ještě bez dětí před 11 lety a pořád si nedokážu vybavit kde jsme procházeli. díky všem.
Re: Plitvické jezera a park Krka
15. 04. 2015 11:53
Re: Plitvické jezera a park Krka
25. 05. 2015 09:31
Ahoj kolegové smiling smiley

V průběhu měsíce června se chystáme podívat se na Plitvická Jezera. Otázka je na ty, kteří tam byly. Kde je nejlepší zaparkovat (placené parkoviště myšleno) a tuším, že by bylo i vhodné najít se tam nějaké ubytko na jednu noc, máte někdo zkušenost?? Je potřeba domluvit se dopředu nebo najdu ubytování na místě??
Díky za rady..
Re: Plitvické jezera a park Krka
25. 05. 2015 10:51
Oficiální vchody a oficiální parkoviště tam jsou dvě. My jsme vždycky použili to blíž Karlovaci. Označeno je jako No. 1. Je tam mnoho různých prohlídkových tras, různě náročných. Zatím jsme vždy šli přes vchod No. 1, došli jsme k tomu velkému vodopádu, potom kolem jeskyně z pokladu na stříbrném jezeře, došli jsme k jezeru Kozjak. Tam jsme si koupili nějaké občerstvení, přejeli lodí jezero Kozjak, zpět k vchodu No. 1 tím motovláčkem. S malými dětmi to takto stačilo, dá se ale vidět mnohem víc.

Ubytování - nemáme zkušenosti s hledáním ubytování na místě, ale v červnu by snad neměl být problém, všude je nabídek spousta. Poprvé jsme byli v chatkách v kempu Korana, někdy koncem června 2003. Zatím podruhé v srpnu 2013, to jsme měli přenocování v hotelu Macola v Korenici. Nabídek na ubytování v penzionech, hotelech nebo soukromí je všude spousta.
Re: Plitvické jezera a park Krka
15. 07. 2015 09:57
Právě zvažujeme možnost navštívit zítra NP Krka.Předpokládáme,že vyrazíme tak,abychom tam byli na osmou ráno,prijedeme od Skradinu.Chtěl bych se zeptat,kolik muziky se dá pořídit za základní vstupné.Díval jsem se na jejich stránky,ale z toho se moc dozvědět nedá.Hlavně teda,jestli to základní vstupné nezahrnuje jen vstup ns nějaký přeplněný dvorek,kde toho člověk moc neuvidí.Dík
Re: Plitvické jezera a park Krka
15. 07. 2015 10:58
Byli jsme tam loni a myslím, že za 110kn pro dospělého nás odvezla loď ze Skradinu k vodopádům cca 25min. Potom pěšky prohlídka všech vodopádů a následně odvoz lodí ze stejného místa zpět do Skradinu. Lodě odjíždí v intervalu cca půl hodiny. Doporučuji brzy ráno, protože tam bylo mraky turistů, jako mraveniště. Může se tam i koupat .Vodopády jsou krásné, ale v sezóně je tam mnoho turistů a ten dojem to trochu kazí. Jsou tam restaurace, jak na jídlo, pití tak i suvenýry.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 57
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.