Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Plitvické jezera a park Krka

Autor Roman 
avatar Re: Plitvické jezera a park Krka
31. 05. 2009 16:27
NP Plitvická jezera:
Chtěl bych se zeptat... nedávno sem někdo vkládal krásné fotky z "jeskyně s pokladem" kde se natáčel film Poklad na Stříbrném jezeře.
Z nostalgie bychom se tam taky rádi podívali. Kterou trasou se tam jde, případně u kterého jezera se nachází? Má někdo nascanovanou mapu jednotlivých tras (okruhů) ? ... jedeme s 10 letým klukem a nerad bych ho turisticky utavil.
Předem díky za info.



Upraveno 2krát. Naposledy upravil milmus (31. 05. 2009 16:30).
avatar Re: Plitvické jezera a park Krka
31. 05. 2009 21:51
milmus: Pokud si to dobře pamatuju,vejdeš do parku vstupem č.1 a bylo to hned někde zkraje,takže klučinu určitě neutaháš.
Bylo to tuším hned vidět z první lávy,které vede k tomu velkému vodopádu.Jezero se jmenovalo Kaluderovac.




tohle je ta lávka,vlevo nahoře to vidíš...




Upraveno 1krát. Naposledy upravil michalu (31. 05. 2009 21:54).
avatar Re: Plitvické jezera a park Krka
02. 06. 2009 15:51
Ono taky záleží na tom, kolik času tam chcete být.

My jsme si to naplánovali na celý den, ale protože nejsem kdovíjaký turista, měla jsem strach, že bych to nezvládla.
Vybrali jsme si tedy trasu C - od vchodu č.1 (je to ten, který je blíže Karlovacu) jsme šli kousek pěšky do ST.1 a vyjeli jsme vláčkem do ST.2 a pak až do horní stanice č. 4 a celou zpáteční cestu jsme šli z kopce. Kus přejeli lodí přes největší jezero a podívali se k jeskyni a k Velkému vodopádu. Poslední úsek jsme vyšli do kpce opět ke vchodu č. 1 a bylo to naprosto v pohodě.

Jinak je tato trasa C popsána tak, že ji máš absolvovat po celou dobu do kopce a vláčkem se vracíš. Takhle to bylo mnohem příjemnější.
Podívej na trasy i stránky NP a vyber si podle sebe:
[www.np-plitvicka-jezera.hr]
[www.np-plitvicka-jezera.hr]
Re: Plitvické jezera a park Krka
03. 06. 2009 14:41
Rosmarine, ty víš všechno.smiling smiley Můžeme se jít na jezera podívat se psem?
avatar Re: Plitvické jezera a park Krka
03. 06. 2009 15:03
Můžete. "Psi se mogu držati vezani ili u ograđenom prostoru, te voditi na uzici. "
Re: Plitvické jezera a park Krka
04. 06. 2009 09:19
Díky moc. To je super zpráva. Já to na těch jejich stránkách nikde nenašlaconfused smiley
avatar Re: Plitvické jezera a park Krka
04. 06. 2009 09:34
tijadc napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Díky moc. To je super zpráva. Já to na těch jejich
> stránkách nikde nenašlaconfused smiley


[www.np-plitvicka-jezera.hr]

Přesně v článku č. 10. smiling smiley
Re: Plitvické jezera a park Krka
04. 06. 2009 10:42
No tak to jo. Já si to dávám do AJ a to jim tam spousta věcí chybíeye rolling smiley
Re: Plitvické jezera a park Krka
17. 06. 2009 14:04
Chystáme se na výlet do Plitvic běhěm dovolené, spoustu důležitého jsem se zde teď dozvěděla...chci se jen zeptat...jedem s bráškama a s naší devítiměsíční dcerkou...předpokládám správně, že s kočárem-golfkama tam moc neuspěji? confused smiley Asi raději nějaké nosítko, že? Nebo jak to dělali rodiče s malými prcky? Moc díky za radu!
avatar Re: Plitvické jezera a park Krka
17. 06. 2009 15:16
Viděli jsme, že nosí děcka v krosničkách na zádech.
Re: Plitvické jezera a park Krka
17. 06. 2009 17:53
Moc děkuji, ergo nosítko je už na cestě k nám domů, tak vím, že bude stoprocentně využité thumbs up smiley
avatar Re: Plitvické jezera a park Krka
17. 06. 2009 23:23
acinka84

letos celé Plitvice takhle

foto je z výlezu k jeskyni z Pokladu....Absolvovali jsme s našima prckama 6,5 a 2,5 od vstupu č.2 trasu H. Skoro vůbec kromě chvilky na konci se nešlo do kopce a děcka si užili dvě jízdy autobusem i jízdu loďkou.Malá byla v krosně moc spokojená, občas se proběhla a vše zvládla v pohodě.Letos jsme si to užili dvojnásob,počasí nám přálo spinning smiley sticking its tongue out. V roce 2004 byla příšerná bouře a došli jsme jen do půlky a vzdali to. Všechno jsme tenkrát ze sebe ždímali...sad smiley



Upraveno 2krát. Naposledy upravil michalhk (17. 06. 2010 11:54).
Re: Plitvické jezera a park Krka
18. 06. 2009 06:53
Jak je to s toaletama n NP. Dík.
Re: Plitvické jezera a park Krka
18. 06. 2009 08:27
jééé...michalhk....moc děkujůůůů! To je super! I s fotkou! Vážně moc díky, snad to zvládnem taky tak v pohodě thumbs up smiley
Každopádně jsem si pročetla včera celou diskusi a s golfkama bych do toho vážně nešla! A teda trasa H...tu zde doporučují téměř nejvíc. Takže to u nás na ní taky vypadá, hlavně časově je to moc lákavé, zkrátka tak akorát. A když to ještě není ani do kopce, tím líp! smiling bouncing smiley
Re: Plitvické jezera a park Krka
18. 06. 2009 08:29
ajax, já tu v diskusi četla, že toalety jsou na Plitvicích zdarma a dobře udržovanéthumbs up smiley
Re: Plitvické jezera a park Krka
22. 06. 2009 21:20
Ahoj,

1. srpna pojedeme z Hvaru a taky se chcemezastavit na Plitvicich. Jak to tam je s ubytováním na jednu noc? Předpokládáme odpoledne odjezd z hvaru a navečer dorazit do Plitvic. Případně - lze tam někde přespat v autě? Ráno okolo 8. bychom vyrazily na obchůzku a večer hurá do ČR.

Díky
L.
Re: Plitvické jezera a park Krka
19. 07. 2009 10:29
Chci se zeptat, cestou na Pelješac se chci zastavit na Krce, hodně se tady psalo z jaké strany je optimální tam přijet a to od Šibeníku. Otázka tedy zní když pojedu od Zagrebu jestli bude rozdíl když přijedu od Skradinsko Polje než od Lozovače (od Šibeníku). Tedy kde mám z dálnice vyjet. Díky moc za rady
Re: Plitvické jezera a park Krka
19. 07. 2009 14:33
Pokud pojedete od Skradinu,pojedete k vodopádům lodí (cca.20 min,v ceně vstupného,které je stejné jako od Lozovacu),od parkoviště v Lozovacu vás do udolí zaveze autobus,také zdarma(tedy ve vstupném).
Lodě jezdí kyvadlově každých 30min.,autobusy také.Volil bych lodní dopravu,je to o zážitek navíc.
Ke Skradinu odbočíte první odbočkou na NP Krka,Skradin.Je tam objíždˇka,silnice je ale dobrá,není to dlouhé a hezká "panoramata".Zpět můžete vyjet na druhou stranu a u Šibeniku se vrátit na dálnici.

Karel
Re: Plitvické jezera a park Krka
19. 07. 2009 19:16
KarleS díky mám tomu tedy rozumět tak, že mám tedy přijet zeshora a ne zespodu??
Re: Plitvické jezera a park Krka
19. 07. 2009 22:48
Chci se zeptat, platí se za parkovné na Krce nebo ne myslím ve Skradinu.
avatar Re: Plitvické jezera a park Krka
20. 07. 2009 07:15
v Lozovacu, zda se platí parkovné nevím, ale ve Skradinu, než se dojde do přístavu odkud vyjíždí výletní lodě, je velké parkoviště placené...tuším dokonce, že do samotného městečka je pro cizí zákaz vjezdu...
Re: Plitvické jezera a park Krka
20. 07. 2009 07:36
A macku nevíš kolik cca kun 5 nebo 10 nebo více za to parkovné????
avatar Re: Plitvické jezera a park Krka
20. 07. 2009 08:51
jo, to už jsem zapomněl, ale v relaci k samotné letošní ceně 95 Kuna/osoba !! za vstupenku a na loď je nějaké parkovné asi vedlejší, když se vezmou náklady na celou rodinu....kam se hrabe slovinská vinjeta...sad smiley
Re: Plitvické jezera a park Krka
21. 07. 2009 18:32
Ve Skradinu je parkovné cca.10 kun/hod.Projel jsem i městečko(odtud vím,že druhou stranou lze jet na Šibenik),není tam zákaz vjezdu, ale všude zákaz zastavení.Od Lozovacu jsem jel před 10ti lety,parkovné jsem tenkrát neplatil.

Karel
Re: Plitvické jezera a park Krka
21. 07. 2009 18:35
KarleSthumbs up díky za info, tak v neděli bychom tam měli být tak sem zvědav jak to bude vypadat-NP Krkasmiling bouncing smiley
Re: Plitvické jezera a park Krka
22. 07. 2009 06:46
nejaky tip na ubytovani v kempu pod stanem u vodopadu Krka ? :-)
avatar Re: Plitvické jezera a park Krka
22. 09. 2009 16:54
...tahle hora...a bylo už zde o ní psáno více...mi zase letos nedala spát...takto je vidět z dálnice A1...na cca 205 kilometru...smiling smiley kousek od dálniční odbočky na Plitvice...
...ta díra je jen mělká výduť, nebo jeskyně...?smiling smiley

Re: Plitvické jezera a park Krka
24. 09. 2009 19:27
Bessy ten kopec mě taky hodně zaujal, z každého směru vypadá úplně jinak. Směrem na Záhřeb mi dokonce jednu chvíli připadal jako ležící slon (foto bohužel nemám). Od Plitvic je pohled, ale mnohem krásnější, kopeček a za ním nádherné hory. Prostě kopec, který se opravdu nedá přehlédnout ač určitě není nijak zvlášť vysoký.
avatar Re: Plitvické jezera a park Krka
25. 09. 2009 08:29
...pro obdivovatele hory "ZIR" (850m) par fotek z crometeo Zir a Velebit
Re: Plitvické jezera a park Krka
25. 09. 2009 18:57
Vynikajcí fota a s trochou nostalgie- neb tuto skálu snad opět uvidíme za rok-neznaje správného názvu,nazýváme Vinetuova skála.Vím je to blbé,ale je to tak.Je pravda ta,že po ránu v oprahu směrem od Zagrebu je jeví zcela jinak,než při pohledu z jihu,přesněji řečeno se sbalenými kufry na cestě domů.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 48
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.