Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Kdo se chystá na Brač?

Autor Marci 38 
Re: Kdo se chystá na Brač?
24. 07. 2012 22:25
Mirod...díky moc za super tipy a infošky...ked nie je počasie na kúpanie,aspon si človek urobí jazdu ostrovom yawning smiley
avatar Re: Kdo se chystá na Brač?
24. 07. 2012 22:45
Každý rok si hneď po príchode zvyknem na tržnici kúpiť domáci figový džem, ktorý si potom dávam na raňajky s chlebom.
Tento rok som si síce jeden kúpil v Postire (ale už mi z neho takmer nič nezostalo), ale odvtedy ho už neviem nikde zohnať. Rovnako zbožňujem sušené figy a s tými je teno rok taktiež problém. Nenájdete ich takmer na žiadnej tržnici.
Ešte sú na tržnici v Postire, ale cena je už 70 Kn za 1kg.
V Dole som kúpil za 60 Kn (ale neboli také kvalitné, zato orahovac bol vynikajúci) a dnes v Škripe za 40 Kn/kg.
avatar Re: Kdo se chystá na Brač?
25. 07. 2012 13:05
Uff, Mirod pocasie teda nic moc sad smiley Horsie, ze vsade co si spominal, uz sme boli tak budem musiet v pripade zleho pocasia najst nejake ine zakutia ostrova. Inak 20°C voda, to je uz na take svizne plavanie, ziadne cabrnanie sa vo vode eye rolling smiley
Dik za infosky o pocasi
avatar Re: Kdo se chystá na Brač?
25. 07. 2012 22:05
Brač, dnešná teplota vody:
Postira ráno 22, večer 23°C; Splitska 24°C, Milna - uvala Osibova 25°C.

Dnes dopoludnia bolo v Postire hnusne, ale okolo obeda sa začalo od západu vyjasňovať, tak sme sa vydali tým smerom.
Prešli sme trasu, kde vlani počas nášho pobytu horelo: Sutivan - Ložišča - Bobovišča - Milna. Pohľad na malebnú Ložišču ma stále dokáže nadchnúť, ale okolie je stále citeľne poznačené požiarom. Príroda sa ešte stále nespamätala a najmä pohľad na okolie Milny je žalostný.
Z Milny sa dá vyraziť za kúpaním do množstva zátok. Keďže sme tam ešte nikdy neboli, chceli sme si pozrieť aspoň niektorú. Náhodne som sa rozhodol pre Osibovu. Z Milny tam vedie asfaltová cesta, ale veľmi úzka, len pre jedno auto, pomedzi ploty vystavané zo skál, takže pri stretnutí s protiidúcim autom je problém.
Pláže medzi Postirou a Supetarom boli prázdne, takže ma prekvapilo, že tu bolo dosť ľudí. Keď som vliezol do vody, bolo to jasné - bola krásne čistá a teplá 25 °C, navyše slnko pekne hrialo, 29 °C.
Zdržali sme sa cca hodinu, a pri ceste naspäť som naschvál odbočil na inú cestu a dostali sme sa tuším do zátoky Maslinova, kde sa nám naskytol pohľad na veľký počet umelých nádrží v mori, kde sa umelo pestujú sardinky na spracovanie pre továreň v Postire.
V Nerežišči sme skontrolovali, či borovica na streche kostolíka ešte stále rastie a domácich som sa popýtal na cestu k skalnému útvaru Koloč, kam som chcel ešte tento rok zájsť. Nad nami bol však strašný búrkový mrak, takže to zostáva v pláne až nabudúce. Nemohol som si však v žiadnom prípade odpustiť pohľad z Vidovej Gory. Pohľad na slnkom zaliaty Bol, Zlatni Rat a môj milovaný Hvar bol znovu úžasný.
Pri ceste na apartmán boli cesty od Nerežišči cez Škrip, Splitsku až po Postiru mokré, s kalužami vody, takže tam zrejme pršalo aj popoludní.
Re: Kdo se chystá na Brač?
25. 07. 2012 22:37
Mirod...strašne dobre sa čítajú tvoje cestopisy...fakt super thumbs up...díky moc za všetkých,ktorí sa chystajú na Brač !smiling smiley
...ešte,aby sa konečne oteplilo aj more...
Re: Kdo se chystá na Brač?
26. 07. 2012 10:19
Aké máte skúsenosti s trajektom zo Splitu do Supetaru čo sa týka obsadenosti? Je treba sa nejakému času vyhnúť, pretože býva veľa ľudí (áut), alebo je jedno kedy sa chce človek prepraviť?
Re: Kdo se chystá na Brač?
26. 07. 2012 16:02
S trajekty snad není problém, přístav má velkou kapacitu, ale ve špičce (sobotní dopoledne) se tvoří kolony přes město ještě před přístavištěm.
Absolvovali jsme cestu do Supetaru v sobotu kolem poledne, možná hodinu nám trvalo popojíždění přes Split, ale když už jsme byli v přístavu, koupili jsme lístky a na lodi jsme byli hned...
Pokud máte možnost volby, tak sobotě, nebo sobotnímu dopoledni bude lépe se vyhnout.
avatar Re: Kdo se chystá na Brač?
26. 07. 2012 20:10
Mirod, spomínaš úzku asfaltovú cestu z Milny, na ktorej môže byť problém pri stretnutí s protiidúcim autom. My sme tento rok boli pozrieť Koloč autom. Cesta sa postupne zužuje a tiež je lemovaná kamennými múrmi. Navyše nie je asfaltová ale prašná. Miestami je taká úzka, že by sa nedalo vyhnúť ani oprotiidúcemu bicyklistovi. Mal som z toho dosť bobky pri predstave, že oproti sa objaví auto (čo sa našťastie nestalo). Samotný Koloč nás trochu sklamal, niežeby nebol pekný, ale čakali sme trochu viac. A mňa ako vodiča navyše strašila predstava protiidúceho auta pri spiatočnej ceste po Nerežišču smiling smiley
avatar Re: Kdo se chystá na Brač?
26. 07. 2012 21:51
@kukla
Pri ceste do zátoky Osibova to zas nie je až také kritické, lebo predsa je tam zopár miest kde sa dá v prípade núdze zacúvať a vyhnúť (vchody do súkromných pozemkov, ktoré sú ohradené uvedenými kamenými plotami).
Ja osobne by som sa na Koloč autom nevybral, máš môj obdiv za odvahu!

@rena
Žiaľ (?) už žiadny "cestopis" tento rok nenapíšem. Dnes sa zhoršilo počasie na absolvovanie výletov, čo znamená, že od rána svietilo slnko a manželka mi akékoľvek ďaľšie túlanie po ostrove zatrhla. Takže mám dôvod prísť ešte aj budúci rok!
Rena, kľudne sa začni baliť, počasie budeš mať rovnako výborné ako vlani. Aj more bude v pohode.
Keď sme sa dnes po troch dňoch "pôstu" hodili do mora, vôbec sa nám už nezdalo studené, 23°C oproti 20 °C v pondelok bolo už nad naše očakávanie. Okolo poludnia bolo v tieni 30 °, začalo trochu fúkať, objavili sa celkom slušné vlny a čuduj sa svete, more sa nám oteplilo na 25°C! Večer o siedmej malo 24°C. Takže vy sa možno dočkáte aj tých vytúžených 28°.
avatar Re: Kdo se chystá na Brač?
27. 07. 2012 07:30
Mirod, tak prajem este peknu dovolenku. Do kedy si na Braci? My startujeme danas o17,00 sata smiling smiley
Pozeral som prognozu sedam dana a uz to upravili tie teploty. Je tam sice vsade na 7 dni slnecno ale v nedelju malo byt 34°C a uz to ponizili na 29°C... a zatial tam nefiguruje ani jedna 30ka. Zrejme sa tam tlaci odniekadial studeny luft ale aspon ze neprsi...aspon dufam.
Re: Kdo se chystá na Brač?
27. 07. 2012 14:54
Qwert...foreca aj acu hlásia nad 30 st. smiling smiley
...prajem Ti šťastnú cestu,my vyražáme zajtra večer...
hurá do Postiry hot smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil rena (27. 07. 2012 15:23).
Re: Kdo se chystá na Brač?
27. 07. 2012 15:43
Kopíruji příspěvek Rera z fóra Nej v Chorvatsku:

Soutěž o nejpříjemnější místo v Dalmácii vyhlásili novináři. Croatia. Postupně navštíví 24 míst v Dalmácii, a to nejen u moře, hlavně taky né ty vyhlášené lokality - kam jezdí i celebrity, a taky né vesničky, které jsou vystavěny za účelem letního byznysu. Prostě tam, kde jsou konoby - kde vysedávají i domácí...atd.
Kritériem je - "Kde se dobře žije domácím, cítí se dobře i hosté...." [www.slobodnadalmacija.hr]

Zatím těch míst navštívili 6.

1. Sinj: Město, kde jsou macho muži, ale vládnou jim ženy [www.slobodnadalmacija.hr]

2. Postira Brač: Město, kde vládne spolu levice i pravice, je kvalitní zpracovatelna ryb...a říkají: Amerika není v Americe, ale Amerika je v Postiře... [www.slobodnadalmacija.hr]

3. Rogoznica: Hosté mohou jet mnohem levněji na Antalyu, přesto jsou zde...v našich marínách, chráněných před větrem, a v okolních vesničkách jako je Zečevo atd. Kouzlo prostředí je neodolatelné... [www.slobodnadalmacija.hr]

4. Imotski: Co nemohl Bůh dát pobřeží, dal Imotskému.... Po dokončení tunelu to bude 20 minut autem k nám.... [www.slobodnadalmacija.hr]

5. Kaštela: Průmysl je minulost....Rajské zahrady a dlouhé pláže budoucnost.... [www.slobodnadalmacija.hr]

6. Skradin: Mnozí mají první zastávku cestou do Dalmácie na odmorišti Krka...řítí se rovnou k moři...a přitom by moc by získali návštěvou Skradinu - městečko je oázou klidu a pohody...místní starou specialitou je rizoto, bižot/mísa úhořů/ a koláč... [www.slobodnadalmacija.hr]

[forum.ihvar.cz]
avatar Re: Kdo se chystá na Brač?
27. 07. 2012 15:59
Diik rena, aj tebe stastnu a peknu cestu. Zda sa ze teplota sa zlepsujeeee a to je supeer. V tomto momente to mame za 1h a 5min smiling smiley
[dnevnik.hr]

Vraća se dugo toplo ljeto! Donosimo detaljnu prognozu! Zajtra rano uvidime. Okolo 7,00 sme v Splite v Sladoledovej kuči na zmrzline.
avatar Re: Kdo se chystá na Brač?
27. 07. 2012 21:13
Dnes sa s nami Jadran rozlúčil krásnym počasím, vzduch 33°C, more 25°C.
Zajtra odchádzame prvým ranným trajektom domov.
Všetkým, ktorý sa na tento krásny ostrov ešte chystajú, prajem šťastnú cestu a užite si to tu!
Miro
Re: Kdo se chystá na Brač?
28. 07. 2012 09:38
Ahoj
Na Brač jedu 8.9.2012 do Bolu na hotel, bývá i v této době v sobotu dopoledne problém se dostat na trajekt? Vyjíždíme stejně už v pátek ráno, přespíme někde asi u Zadaru a ráno to chci dorazit, ale nemám rád kolony a čekání v autě proto jezdím o den dřív. Nebo mě napadlo v pátek dojet až na ostrov do Supetaru. Nevíte dá se tam sehnat apartmán pro přespání na 1 noc pro 5 lidí?
Díky za odpověď
Re: Kdo se chystá na Brač?
28. 07. 2012 12:41
Po 8. 9. je to už v pohode,to je už skoro po sezóne, trajekt v pohode, ubytko tiež bez problémov, akurát to môže byť oniečo drahšie na jednu noc. Ale načo prespanie? Keď skoro ráno v piatok, tak napr. Bratislava-Split 7-8 hod, trajekt 1,5 hod., po Brači 1 hod. a si tam za svetla. Dá sa to, často som to tak jazdil.
avatar Re: Kdo se chystá na Brač?
29. 07. 2012 12:27
Tak sme uspesne TU na Boleee. yawning smiley Cesta v pohode uz sme sa aj vcera kupali. Dnes uz je Eqadoor voda tepla ako minuly rok. Ludi tu je v rovnaku dobu ako minuly o tretinu menej. Poznat to aj podla ludi v meste a na plazach. Ale nuda je plna stale rovnako.
Dnes sme od rana na plazi na obed mame prestavku a poobede ideme zase kupat.
Re: Kdo se chystá na Brač?
30. 07. 2012 18:56
qwert,my sme v Postire...mám pocit,že tu je zase viacej turistov ako minule.Dnes sme sa boli kúpať v Lovrečine a bola plná pláž confused smiley je dosť teplo,ale more by mohlo byť aj teplejšie thumbs up
avatar Re: Kdo se chystá na Brač?
31. 07. 2012 09:01
rena, skúste aj iné pláže, napr. v Splitskej, tam zvykla byť voda teplejšia
Re: Kdo se chystá na Brač?
31. 07. 2012 09:18
Mirod, ku ktorým plážam na Brači je dobrý prístup s autom? A keby ešte boli aj pekné, tak výborne. smiling smiley
avatar Re: Kdo se chystá na Brač?
01. 08. 2012 10:16
Jana22, podľa mňa je najlepšie kúpanie na Bole, takže ak chodíš tam, je asi zbytočné cestovať niekde inde za lepšími plážami.
Z Bolu sa dá ísť ešte pozrieť do Murvice a do dedinky Vela Farska, ale tam je prístup len po prašnej makadamovej ceste.
V podstate všetky mestské pláže v Supetare, Splitskej, Postire, Mirci, Sutivane, Bobovišči na moru, Sumartine, Povlji, Pučišči, sú dobre prístupné po asfaltových cestách.
Najkrajšie mestské pláže sú v Supetare.
Ku niektorým pekným zátokám v okolí Milny je prístup len po makadamových cestách, tieto zatiaľ nemám preskúmané.
Taktiež ešte nepoznám zátoky v okolí Povlje, Sumartinu a Selci - Puntiak.
Ak ste tam niekto boli, napíšte aký je tam prístup a kúpanie.
Re: Kdo se chystá na Brač?
01. 08. 2012 14:12
Sumartin a Puntinak kameň, skaly, rozbitá huba, hodne pri apartmánoch, tam to je upravené. dajú sa ale nájsť aj pekné, ale vzdialené, aj loďkou, ale celkovo sa to dá. Povlja sú tam 4, na 2 sú sprchy, lavičky, stromy, upravené plochy aj kamienky, kľud.
avatar Re: Kdo se chystá na Brač?
01. 08. 2012 18:43
Kto je je na bole je fakt zbytocne niekam chodit. Tu je plazi hafo. Pocasie stale super cez 33C.
Re: Kdo se chystá na Brač?
01. 08. 2012 21:34
počasie fakt vyšlo...a ja som mala obavy tongue sticking out smiley
avatar Re: Kdo se chystá na Brač?
02. 08. 2012 18:22
@jozef1
Predpokladám, že tie krajšie pláže sú tieto:
- severovýchodným smerem od Sumartinu: Jezero a Žukovik,
- juhozápadne: Prva vala, Druga vala a Trečja vala?
Ak nemám k dispozícii čln, dá sa ku niektorej z týchto pláží dostať aj autom, alebo len pešky a na bicykli?
Re: Kdo se chystá na Brač?
02. 08. 2012 21:26
Dá sa aj autom po makadame ale nie až úplne k vode
avatar Re: Kdo se chystá na Brač?
03. 08. 2012 14:30
Tak kto je na Braci sa stale moze tesit zo super pocsia trideset tri viac smiling smiley
Prognoza hovori aj buduci week same 30ky takze sa tesime aj na buduci tyzden.
avatar Re: Kdo se chystá na Brač?
03. 08. 2012 15:07
A aká je teplota vody?
avatar Re: Kdo se chystá na Brač?
03. 08. 2012 18:03
Uff danas bola snad 27° C Strasne tepla asi najteplejsia za cely tyzden.
avatar Re: Kdo se chystá na Brač?
10. 08. 2012 17:08
Tak dnes bolo posledne kupanie na Bole. Zajra startujeme zelezneho kona. Dnes bola v noci bora fukalo o sto sest a rano voda len 23°C ale poobede uz bolo vsetko ok. Ma byt aj nadalej vruco a vedro. Skoda, ze uz odchdzame sad smiley
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 226
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.