Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Kdo se chystá na Brač?

Autor Marci 38 
avatar Re: Kdo se chystá na Brač?
08. 02. 2011 16:44
to qwerty:
Přijet na Brač a nevidět vyhlídku z Vidovy góry je jako jet do Krkonoš a nevyšplhat na Sněžku. Je tam cesta z Bolu pro pěší. Kolik to trvá vyjít nahoru tak to nevím. Já tam vyjel s Piagiem :-) když jsme jeli zpět do Supetaru a odtud do Splitu. Tu cestu jsem viděl, na Vidovu góru to vypadá že to je kousek. Tipuju to na pár hodin. Do oběda by člověk měl být zpátky.
Skůtrem/autem se tam dostaneš při cestě z Pražnice do Nerežišće když odbočíš do leva asi tak 2-3 km před Nerežišća. Vede tam asfaltka, ale je krapet užší, tak pro jedno a půl auta. Je tam jákási naučná stezka, dobře značená.
Pamatuju si, že na Brači byl silný požár, myslím že to bylo v roce 2004. Vegetace je tam opravdu rychlá a po požáru žádné památky.

avatar Re: Kdo se chystá na Brač?
14. 02. 2011 14:41
Uff Baoxide kraaaaaasna fotka, az to tak zahrialo pri dusi smiling smiley Kludne este nejaku mozes prihodit ak mozes.
Len taka kratka otazocka, toto je zaber na tu stranu, kde sa nachadza aj bez plavkova zona alebo je to opacna strana? S priatelkou oblubujeme tento druh slnenia. Dakujem smiling smiley
Re: Kdo se chystá na Brač?
14. 02. 2011 17:04
Ano,je to ta strana.
avatar Re: Kdo se chystá na Brač?
15. 02. 2011 11:14
to qwerty a Jitule 19:
nejsem si jist jestli je tato strana je nudapláž. Ani jsem nevěděl, že by tam měla být. Kdyby ano tak nasadím delší objektiv a vyfotím nějaký extra snímek thumbs up smiley Zkusil jsem to zjistit že jsem původní snímek zvětšil a viděl jsem na lidech plavky, tak asi tato strana to nebude. Myslím že to bude spíše ta druhá, protože z této strany je parkoviště a je tam hodně dobře vidět, ale tuším že ze strany od Bolu na pláž není tak z blízka vidět (z turistické cesty). Touto cestou jsem šel asi tak v roce 2002, tak si to už nemusím tak dobře pamatovat.
Pláž jako takovou jsem si moc neoblíbil, ale je tam fantastické moře a vi špičce pláže mini oblázky. Asi vůbec nejlepší pláž, kde jsem byl, bylo "u Pakleni otoci" - chorvatsky :-)

[maps.google.cz]

Toto ale patří do jiného vlákna, Pakleni ostrovy jsou poblíž Hvaru a města Hvar. V roce 2005 jsme tam jeli vlastní lodí (strejdovou). Někdy se pokusím najít fotky a poslat je na vlákno Hvar, ale tam určitě již budou, na tom vlákně je nejvíce stran spinning smiley sticking its tongue out
Na Brač se také chci vrátit z toho důvodu, že jsem tam ani moc nefotil, jen takové že jsem tam já anebo přítelkyně anebo oba dohromady. Vidova gora a výhled z ní mne uchvátil, že se mi podařilo udělat pouze dva snímky. Jen jsme civěli na ten super výhled. Také tam jsme se potkali s jednou rodinou ze Slovenska a ptali se nás jestli je odtamtud vidět "Taliánsko". Koukali jsme směrem na hvar a za hvarem byli vidět vysoké hory. Tak jsem se jen pousmál a vysvětlil jim že Itálie odtud nemůže být vidět. Že ty hory jsou asi Korčula anebo Biokovo, ale spíše Korčula. Může to také být poloostrov Pelješac. Na tom snímku výše, co jsem dříve poslal, je to pohoří vidět. Tu Itálii jim nějaký vtipálek poradil.
Našel jsem už jen jeden snímek z pláže, ostatní je ze Supetaru a poslední z trajektu při odjezdu z Brače.





Re: Kdo se chystá na Brač?
16. 02. 2011 07:57
Je to opravdu tahle strana. Neni to nijak ohraničené. Začíná to asi od té věže.
Re: Kdo se chystá na Brač?
17. 02. 2011 07:39
> Tu Itálii jim nějaký vtipálek poradil.

Mno, taky jsem si myslel, ze je to bejkarna, nez sem admin frknul tuhle fotku:


Re: Kdo se chystá na Brač?
17. 02. 2011 08:43
Byl jsem i na opačné straně, tj.v Itálii poloostrov Gargano a při dobré viditelnosti je skutečně vidět pevnina. Z Hvaru jsem zatím to štěstí neměl.
avatar Re: Kdo se chystá na Brač?
17. 02. 2011 09:38
?????
Tak to je opravdu zajímavé, myslel jsem, že je to nemožné i z toho důvodu jaký je poloměr zeměkoule, že na tu vzdálenost horizont překrývá vrcholky protější pevniny...
ten snímek je opravdu pozoruhodný, odkud to vyfotil? Já si myslel, že do Itálie musí být vidět z Visu. Ale z Vidovy góry to nemůže být, tam v rozhledu překáží Hvar.
V Gargánu jsem byl také, ale neměl jsem tu dobu žádný fotoaparát a bohužel jsem si tam nevzal ani dalekohled (to bylo ještě se střední školou). Ale v Gargánu jsme tenkrát pozorovali jak na vodní hladině se pohybuje jakoby vodní mohutný sloup - tornádo, vzdušný vír, ... nejdříve se přibližoval k pevnině a později se začal vzdalovat a najednou zmizel (ale nevím jestli najednou) Ale stejně tak jak jsme si ho všimli, tak se ztratil. Taky si to tam nějaký člověk fotil (nebyl ale od nás, jinak bych měl foto). Byl to opravdu pozoruhodný jev. Nedivím se američanům, že z toho mají takovou hrůzu, bylo to opravdu takové děsivé a přitom to bylo tak daleko.
Odkud je vyfocené toto?

Re: Kdo se chystá na Brač?
17. 02. 2011 09:45
Projdi si "Poznate misto", bylo nekdy na konci roku, strana 16 nebo tak nejak, tam k tomu uvadi i podrobnosti.
avatar Re: Kdo se chystá na Brač?
17. 02. 2011 15:45
dik :-)
Sv. Nikola z Hvaru, měl by tam někde také být jeskynní kostel.
Re: Kdo se chystá na Brač?
20. 02. 2011 16:54
Ahoj,
na Brači jsme byli v r.2007 blízko Sumartinu v oblasti spadající pod městečko Seline přímo u moře. Když píšu přímo u moře, tak přímo. Byli jsme ubytováni v apartmánu ve vile, která leží přímo u vlastní pláže. Měli jsme s sebou psa, který měl možnost, když už ho to nebavilo na pláži, sám dojít do apartmánu se prospat a věděl, že jsme blízko a my jsme měli jistotu, že nám někam neuteče, vila se zahrádkou byla uzavřena brankou. Se Zlatnim ratem nemáme dobrou zkušenost. Přijeli jsme na parkoviště, kde od nás vybrali 20 kn za parkování, abychom následně zjistili, že na pláž nesmí psi a to přitom výběrčí parkovného viděl a slyšel, že máme s sebou psa. Nakonec jsme zašli na kraj zlatniho ratu mimo vyhrazenou pláž, kde nám kvůli psovi nikdo nic neřekl, ale nebyla to ta hezká pláž z katalogu, navíc bez sprch. Ale jinak jsme si dovolenou krásně užili. Majitelé vily byli velice přátelští. Bohužel ubytování jsme si zajistili přes agenturu a ta si bere více než 50% ceny jako provizi, což odmítám do budoucna platit a majitelé mají zakázáno nabízet ubytování sami bez agentury. Škoda, jinak ideální pro dovolenou s domácím mazlíčkem.
Re: Kdo se chystá na Brač?
23. 02. 2011 12:02
Opravdu ste nikdo nebyl v přírodnám parku v Sutivanu?
avatar Re: Kdo se chystá na Brač?
23. 02. 2011 13:04
Jitule 19 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Opravdu ste nikdo nebyl v přírodnám parku v
> Sutivanu?


Ahoj, já tam sice ještě nebyl, ale chtěl bych se tam také podívat. Někde jsem viděl snímek z nějakého sklepa ze Sutivanu.
Hledal jsem to a teď jsem to náhodou našel v časopise digitální foto z prosince 2009 :-) mám shodou okolností v práci na stole (šéf mi to toleruje).
Ten snímek je z tamních katabomb, z kulturní památky v kamenným cintoríně ze 17. století. Najdeš ho tady:
[www.nikon-kalendar.cz]
klikni na ten odkaz v tom textu nad fotografií z bazénu z Pardubic. Otevře se ti pdf soubor a ten snímek je dvanáctý (prosinec).
Jedná se o výběr fotografií na Kalendář Nikon 2010. Výbrané fotografie jsou opravdu výjmečné, protože vybírali 12 snímků z cca 3000 fotografií a vybírali je opravdoví profíci.
Jinak ale více o Sutivanu nevím.
Re: Kdo se chystá na Brač?
23. 02. 2011 23:18
Ahoj!

V parku prirode Sutivan sme počas dovolenky na Brači každoročne.
Čo ťa zaujíma?
Re: Kdo se chystá na Brač?
24. 02. 2011 07:49
fofosk199 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Ahoj!
>
> V parku prirode Sutivan sme počas dovolenky na
> Brači každoročne.
> Čo ťa zaujíma?


Zajímá mě,jaké je tam vstupné a jestli stojí za to se tam podívat. Dík.
Re: Kdo se chystá na Brač?
25. 02. 2011 20:37
Zdravím.

Park prirode Sutivan sa oplatí navštíviť.
Je tam pekná reštaurácia z obrovským krbom, basketbalové ihrisko, petanque, pekné preliezky s tunelom pre deti.
Jazda na somárikovi. Zo zvierat, kone,somáry, kozy, zajace, pávy, pštrosy,divé svine,rôzne operence, zajace atď., hlavne domáce druhy.
Zvieratká sme kŕmily prineseným suchým chlebom a mrkvou.
V reštaurácii majú super kavu sa mliekom, aj kavu so šlagom :-)
Vstupné Vám napíšem zajtra, v aute pri mape Chorvátska máme odložené vstupenky.
Každopádne môžeme návštevu doporučiť ako oddych od ležania na pláži, deti si to užily.

Prípadne ak chcete, môžem poslať pár našich foto z návbštevy.

Fofo.
Re: Kdo se chystá na Brač?
25. 02. 2011 21:58
Baxoid napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ?????
> Tak to je opravdu zajímavé, myslel jsem, že je to
> nemožné i z toho důvodu jaký je poloměr zeměkoule,
> že na tu vzdálenost horizont překrývá vrcholky
> protější pevniny...
> ten snímek je opravdu pozoruhodný, odkud to
> vyfotil? Já si myslel, že do Itálie musí být vidět
> z Visu. Ale z Vidovy góry to nemůže být, tam v
> rozhledu překáží Hvar.
> V Gargánu jsem byl také, ale neměl jsem tu dobu
> žádný fotoaparát a bohužel jsem si tam nevzal ani
> dalekohled (to bylo ještě se střední školou). Ale
> v Gargánu jsme tenkrát pozorovali jak na vodní
> hladině se pohybuje jakoby vodní mohutný sloup -
> tornádo, vzdušný vír, ... nejdříve se přibližoval
> k pevnině a později se začal vzdalovat a najednou
> zmizel (ale nevím jestli najednou) Ale stejně tak
> jak jsme si ho všimli, tak se ztratil. Taky si to
> tam nějaký člověk fotil (nebyl ale od nás, jinak
> bych měl foto). Byl to opravdu pozoruhodný jev.
> Nedivím se američanům, že z toho mají takovou
> hrůzu, bylo to opravdu takové děsivé a přitom to
> bylo tak daleko.
> Odkud je vyfocené toto?
> [www.baxoid.estranky.cz]
> 5183.jpg

Je to z trajektu Split - Supetar
avatar Re: Kdo se chystá na Brač?
26. 02. 2011 07:40
smiling bouncing smileysmileys with beer
Dik Jariku,
já vím že je to focené z trajektu, fotil jsem to já. Ale já se ptal na tu fotku, která je výše a dověděl jsem se, že je ze Sv, Nikoly na ostrově Hvar.
Tu fotku jsem se vložil jako předchozí jen tak aby to tu trošku ožilo po fotografické stránce. Když něco čtu, tak nejraději to, kde je hodně fotek, obrázků.
Ale je pravda, že ta poslední věta vypadá, že souvisí s tím hřbitovem v Supetaru a ta bílá budova je něco jako mauzoleum. Ale já se ptal na tu fotku, která zobrazuje Itálili a ostrůvek, jehož jméno jsem už zapoměl, ale to je jedno.
avatar Re: Kdo se chystá na Brač?
26. 02. 2011 12:18
> Baxoid
Ostrůvek je Palagruža. Leží už blíže k italskému pobřeží. Obrázek jsem udělal za studeného počasí začátkem září 2010, kdy byla nádherná viditelnost. Celé je to přiblížené teleobjektivem 300mm a trochu ještě vytažené ve foto editoru. Ostatní bylo řečeno.

Michal
avatar Re: Kdo se chystá na Brač?
27. 02. 2011 21:13
to admin: dik já už si to fórum "Poznáte místo" trochu pročetl a abych řekl pravdu, tak jsem skoro nevěřil, že objektivem 300 mm (možná po přepočtu 450/480 mm) by se dalo vyfotit. Ale když se ti to podařilo tak ano ;-)
Ale mne se ptali na Vidově hoře jestli je odtamtud vidět Itálie, ale to pochybuji. Tak jsem jim řekl že ne.
avatar Re: Kdo se chystá na Brač?
28. 02. 2011 22:35
Na Vidově Goře jsem fotil o týden dříve než na Nikolovi, ale za úplně jiných podmínek. Vzduch měl přes den 35 °C a byl hodně zamžený. Pokud bude opravdu čistý, věřím, že Itálie vidět bude.

Michal
Re: Kdo se chystá na Brač?
23. 03. 2011 20:58
Ahoj všetci,

hľadám ubytovanie v Postire pri pláži Prvja. Ak máte niekto nejaký kontakt ozvite sa mi cez súkromnú správu.

Ďakujem, Veldik
Re: Kdo se chystá na Brač?
31. 03. 2011 10:00
Na Bolu sem byla několikrát.Letos jedem zase,chceme se podívat do Murvice. Dá se tam pohodlně dojet autem a zaparkovat u pláže? Je tam restaurace?
Re: Kdo se chystá na Brač?
31. 03. 2011 19:09
Do Murvice se da zajet autem je to z Bolu par km po sotoline, ale je siroka. Zaparkuje se nahore, pak se musi slezt dolu na plaz po schodech/cesticce. O restauraci nevim nic.
Re: Kdo se chystá na Brač?
04. 04. 2011 22:02
Mám rád Řecko a Itálii, jezdili jsme sem střídavě i s 2-mi dětmi 12let, ale v loni tj. v létě 2010 jsme jeli na dovolenou na ostrov Brač a tak se podělím o zkušenost. Cesta po dálnici z Prahy do Splitu uběhla bez problému, vyjížděl jsem v pátek před 8,00hod ráno. Dálniční známka v Rakousku na 10 dní 7,90 EUR, Slovinsko 15 EUR na 7 dní - vydřiduši. Chorvatsko má jeden úsek z hranic do Záhřebu za 42 Kun a 2. úsek ze Záhřebu do Splitu 157 Kun. V 16.00hod odpoledne jsme najížděli na trajekt, který jel každou hodinu ze Splitu do Supetaru. Trajekt stojí 33Kun/os, dítě 1/2, auto 130Kun. Ze Supetaru jen 9 km do Postiry, kde jsme dostali klíče od apartmánu. Na tachometru z Kačerova - Prahy 4 mám 1050 km. Apartmán v domě přímo u moře. Skoro vše nové, čisté a voňavé. Koukali jsme z balkonu na ryby a raky do moře.To jsem nezažil. Z kuchyně do vody mi to trvalo asi 40 vteřin a už se koupu. Oblázková pláž asi 100m daleko od domu, písčitá pláž je o kus dál, na konci Postiry. Křišťálově čisté hluboké moře až mrazilo. Žádní ježci, ale určitě vzít boty do vody, kamínky tlačily, žádní komáři, no asi 3 jsme zabili. Nádherné výlety na známou pláž Zlatý mys v Bolu, je mezi top 10-ti nej..a prý nejkrásnější v Chorvatsku, ale dost lidí. Stojí za to vyjet 800m nad mořem na Vidovu goru. Sednout do hospůdky a vidíte přes Hvar skoro do Itálie, to je úžasné. Ostrov má 394km2 tak na výlety je kam jezdit - jsou i jeskyně, propasti, těžba mramoru a nádherná příroda všude. Večer v Supetaru diskoteka, promenáda, tady to žije, čerstvé grilované ryby rovnou z rybářské bárky do ruky a hned do pusy. Palačinky s čokoládou no to bylo něco, hudba, zmrzlina, suvenýry, malíři, no co vás napadne. Po návratu do Postiry ticho a klid na spaní je balzám na nervy na dovolené, snad jen romantické šplouchání moře... Takže ruch i klid i soukromí, co si račte přát. Majitel je napůl čech, takže vše vysvětlí a se vším poradí fakt se staral, sám zavolal zda je vše O.K.. Nakoupíte za skoro stejné peníze jako u nás, něco je tady dražší, jsme na ostrově, uvaříte si, můžete i grilovat. Plně vybavená kuchyně, i myčka nádobí, klimatizace v ceně, nevrzající, pohodlné postele pro naší 4-člennou rodinu, stačí na pocit nádherné dovolené podtržené super počasím. Víte, že Brač má extrémně slunné počasí? Polední vedra chladí mistrál vanoucí od moře. Dám kontakt na majitele několika domů na Brači. Teď je v Praze, v létě na Brači a dá se s ním o všem domluvit osobně v Praze. Ubytování je spíše luxusní, není ale nejlevnější, ale stojí to za to. Klidně zavolejte vše povím. 731 533 480



Upraveno 1krát. Naposledy upravil milan07 (05. 04. 2011 14:19).
Re: Kdo se chystá na Brač?
05. 04. 2011 08:27
Slovinská známka za 15EUR je na 7 dní,ne na 10!
Re: Kdo se chystá na Brač?
05. 04. 2011 14:18
Souhlas, upsal jsem se. Pokusím se přepsat.
Re: Kdo se chystá na Brač?
05. 04. 2011 20:39
milan07 alias Irdol, nebylo už toho dost?
avatar Re: Kdo se chystá na Brač?
13. 04. 2011 13:36
...a na Braci bude prvni chorvatsky aquapark...Prvi vodeni park gradi se u Supetru

avatar Re: Kdo se chystá na Brač?
13. 04. 2011 17:43
Tak si to môžme v auguste priamo "omrknúť"-v tomto rezorte trávime tohtoročnú dovolenku.spinning smiley sticking its tongue out
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 216
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.