Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Kdo se chystá na Brač?

Autor Marci 38 
Kdo se chystá na Brač?
12. 04. 2010 10:18
Kdo jste byli na Brači?napiště sem své postřehy...líbílo se vám tam?a co město Supetar?
Re: Kdo se chystá na Brač?
12. 04. 2010 22:53
Na Bračí sme boli v r.2007,08,09 a tento rok znovu na prelome 07-08 2010.
Minulý rok sme boli ubytovaný priamo v Supetare, dva roky pred tým v Postire, tam ideme aj tento rok.
Cez deň sme jazdili ( každý deň ) na pláž Zlatný Rat v Bole ( nudapláž) a každý večer do Supetaru na promenádu.
Keď nebolo ideálne počasie, tak sme prejazdily celý ostrov, všetky jeho pamiatky a pamätihodnosti.

Supetar je ideálny na večerné prechádzky, zmrzlinu a dobré jedlo, zo zábavou aj pre deti.
Na mestskej pláži je celkom fajn kúpanie (smerom ku hotelovému komplexu za tobogánom) dalšia pláž na druhej strane za prístaviskom trajektov, obe s drobnými kamienkami.
My sme ale dali prednosť, každodennej ceste na Bol, kde je časť pláže oficiálna FKK.smiling smiley

PS: Kto sa na Brač preplaví po prvý krát má navždy pre túto krásu a atmosféru stratenú hlavu, ako naša rodina :-)



Upraveno 1krát. Naposledy upravil fofosk199 (12. 04. 2010 22:56).
Re: Kdo se chystá na Brač?
19. 04. 2010 12:50
Na Brači jezdíme každoročně od roku 2007, letos již počtvrté do Bolu :-)
Na Zlatnim Ratu jsme byli 2x, mě neuchvátil, moc lidí. Máme menší oblíbené pláže na druhé straně města.
Loni jsme ani moc nechodili po večerech do centra, jen na večeři a v klidu domů, nějak jsme nebažili po turistických davech a užívali jsme si pohodičku. Předtím dvakrát jsme ale chodili na promenádu pravidelně.
V Supetaru mají skutečně výborné zrmzliny, musím říct, že lepší než v Bolu. Ale vzhledem k tomu, že je to severní strana ostrova, nějak bych tam nechtěla...
Re: Kdo se chystá na Brač?
20. 04. 2010 13:31
Ahoj, na Brači v městečku Bol jsme byli loni a letos si to zopakujeme...grinning smiley. Moc se nám líbilo. Doporučuji výstup na Vidovu goru ( nádherný výhled), určitě omrkněte skalní klášter Blaca, Zlatni rat je právem nazýván nejkrásnější pláží Jadranu ( i když je občas pěkně narváno...), zajímavá raritka je i Military tunel (jeskyně, kam se za války schovávaly ponorky) a spousta a spousta dalších míst na tomto krásném ostrově. Jednoznačně doporučuji...
Re: Kdo se chystá na Brač?
20. 04. 2010 20:03
Ahoj Miro!

Mohol by si mi prosím Ťa napísať, ako by sme na brači našli Military tunel, ktorý spomínaš?
Rád by som si ho v lete pozrel.
ďakujem.
fofo smiling smiley
Re: Kdo se chystá na Brač?
25. 04. 2010 21:50
Ahoj,
my jsme si půjčili v Bolu člun a vyrazili směrem na Zlatni rat. Minuli ho a asi po hodině plavby byli u Military tunelu. Myslím, že jinak než po vodě se k němu nedostaneš. Určitě se dá sehnat nějaký organizovaný lodní výlet se zastávkou na tomto místě. Doporučuji loď Frane pana Marinkoviče, který pořádá spoustu výletů z přístavu Bol. Při půjčení člunu v přístavu vyfasuješ mapku, na kterou ti rádi vyznačí zajímavá místa. Určitě ti poradí i v místních turistických infocentrech. Užijte si krásnou dovolenou....grinning smiley
Re: Kdo se chystá na Brač?
27. 04. 2010 13:32
Já už byla v Chorvatsku leckde,ale na ostrov se chystáme poprvé.Moc se těším...jen mě štve,že budeme bydlet asi 800 metrů od centra.Mám ráda promenády,procházky a hodně lidí.Loni jsme si to užili v Podgoře.Supetar je dle vašich slov hezký,ale to je v Chorvatsku vlastně všude.A co se týká ztracené hlavy,tak tu mám od té doby,co jsem byla v Chorvatsku poprvé.Moře,lidi,...prostě idylka.Každodenní cesta na Zlatni rat se mi moc nezamlouvá,jednou jsem tam byla na jednodenním výletě a ten nával se mi nelíbil...v Supetaru si určitě nějaké to místečko na pláži najdeme.
Re: Kdo se chystá na Brač?
27. 04. 2010 20:32
800 metrů není moc.A budete tedy v Supetaru?
Jezdit každý den na Zlatni rat skutečně není to pravé ořechové, ono je to tak půl hodiny autem - do kopce, z kopce, přes "vnitrozemí".... také bych to nepodstupovala.
Nám se tam nechce ani z opačné strany Bolu :-)
Re: Kdo se chystá na Brač?
28. 04. 2010 13:22
Budeme bydlet v Supetaru,někde na okraji města kousek od pláže Vela Luka,směrem na osadu Mirca.Pro mě je 800metrů docela dost,doufám,že to nebude víc...mám před sebou mapku města a zdá se mi to dost daleko.Do Bolu je to opravdu jen půl hodiny autem?Myslela jsem,žeto trvá déle přejet celý ostrov....A kam letos pojedete na dovolenou vy?
Re: Kdo se chystá na Brač?
29. 04. 2010 20:21
No já nevím, tak půl hoďky, maximálně třičtvrtě. My jezdíme do Bolu.

Já myslím, že podle mapy to nebude tak hrozné. Pamatuju si, jak jsem šla loni pěšky od kruháče v západní části města k přístavišti - byla tam strašná kolona, tak jsem se vydala pěšky koupit lístky na trajekt. A bylo to tak na 10 minut.

Teď jsem se koukala na náš apartmán a vzdálenost od centra - my to máme cca 700 metrů, plus minus, brala jsem to od oka. A to jsme tam chodili každé ráno do pekárny pro pečivo a budeme chodit zase. Je to taková příjemná procházka, my cíleně jezdíme na kraj města, uprostřed je prostě hluk, a je to blízko na pěkné pláže :-)
avatar Re: Kdo se chystá na Brač?
03. 05. 2010 08:53
"tunel na ponorky" je směrem na západ od Bolu. Je třeba jet lodí. Cesta po pevnině vede jen do zátoky Blaca a tam se stáčí do vnitrozemní ke klášteru. Tunel je pak asi v další zátoce. Ale po pevnině by to byl masakr.
avatar Re: Kdo se chystá na Brač?
20. 05. 2010 10:19
Poradíte někdo, kam zajít na Brači za vínem?
Kam na Brač?
24. 05. 2010 14:36
Dobrý den, letos bychom chtěli na Brač někam do Sumartinu nebo okolí. Třeba Selca nebo Povlja. Preferujeme spíše klidnější místo a rádi bychom příjemnou pláž spíše oblázkovou, máme malé dítě, tak skalnaté pláže nejsou vhodné.. Je někde v Sumartinu nebo poblíž nějaký konzum, kde by se dalo nakoupit maso i zelenina? Nikdy jsem na ostrově Brač nebyli, kam bychom se měli jet podívat a co naopak považujete za ztrátu času? Jaké jsou na Brači silnice, dá se pohodlně dojet všude? Děkuji moc všem za odpovědi a vaše názory.
Re: Kam na Brač?
28. 05. 2010 09:38
V Sumartinu jsme byli před 2- lety a letos se chystáme znovu.Týden Bol a týden Sumartin. Bol je hodně živé městečko a naopak Sumartin je klídeček.Jsou tam asi 3 hospůdky a 2 nebo tři obchody.V tom největším se dá dokonce platit kartou! Ale jinak je to vesnice. pláže jsou jak kamenité tak oblázkové. Nejhezčí je tzv. Česká pláž, ta má výhled na Makarskou a na Hvar a všude bílé oblázky a perfektně čistá voda a postupný vstup do moře.Ze Sumartinu je přímé trajektové spojení s Makarskou - což je super na výlet. Trajekty jezdí často.Silnice na Brači jsou nové a perfektní. K vidění je toho dost- např skalní klášter Blaca, nejvyšší hora ostrova- Vidova gora- odkud je překrásný výhled na Hvar,Zlatni rat aj.Do Bolu jedem letos počtvré a vždy těsně před sezonou, aby tam nebylo moc lidí.Tak ať se vám tam líbí jako nám. Sharka
Re: Kam na Brač?
26. 07. 2010 00:01
Poradí někdo, zda lze v Bolu, nebo u Zlatni Rat zaparkovat ?
avatar Re: Kam na Brač?
26. 07. 2010 17:24
Parkovat v Bolu jde třeba za kruhovým objezdem, směr centrum (dolu k vodě). Bezplatně se parkuje v řadě na chodníku. Je potřeba mít kliku na volné místo.
Re: Kam na Brač?
27. 07. 2010 14:33
Parkoviště pro Zl. Rat je z druhé strany .. tzn. při příjezdu do Bolu se dáte směrem na Murvicu a za 2km se zatáčkou vrátíte ke Zl. ratu. parkoviště je tuším placené.
Kdo jede s dětmi a chce apartmány v Bolu, tak se mi osvědčili ty v ulicích Put Ruža Put Oleandra a Put Čempresa .. jsou v klidu, blízko k promenádě, blízko k moři a nejezdí tam auta. Stačí je projít a ptát se. Ceny loni 50-60E za větší apartmán na přelomu srpna a září. Poloha vynikající i pro surfaře.

mapka :

[www.zlatni-bol.com]



Upraveno 1krát. Naposledy upravil romanch (27. 07. 2010 17:46).
Re: Kdo se chystá na Brač?
08. 08. 2010 17:32
Ostrov Brač nám hodně přirostl k srdci. Vyřešil nám i docela složitou situaci v rodině. Po první dovolené v Chorvatsku na pevnině, tehdy jednohlasně zaznělo "Chorvatsko už nikdy". Další rok, po dlouhém přemlouvání opět Chorvatsko, ale tentokrát ostrov Brač. Připadalo nám, že snad nejsme ani v Chorvatsku. Místní lidé velmi přívětiví, krásné silnice a hlavně poloprázdné, zátoky a místní vesničky velmi romantické, možnost koupání tak obrovský výběr, že člověk si némůže ani vybrat. Ceny srovnatelné s pevninou. Jedině co nás dost překvapilo, že v některých částech Brače neznali Česko, pořád si nás pletli s maďary a poláki. To mě docela mrzelo, ale děláme vše, co tam jezdíme, aby Česko znali a Čechů si vážily. Dlouho byli přesvědčeni, že jedině Němci, Italové ... to je jedině business. No nepřeji Vám vidět stav apartmánú při předávání, dokonce jsme byli svědky kdy mladý Italský pár se snažil utéct s Brače bez placení. Měl smůlu, ostrov je ostrov a místní je odchytili u trajektu. Co se týče nás, neustále se vracíme do Supetaru. Po prozkoumání celého ostrova je pro nás to pravé ořechové. Je tam veškeré vyžití, nebo i naprostý klid, vše po ruce. Bol nás trochu zklamal s tou obrovskou kampaní a reklamou. Písečná pláž na Bolu samozřejmě není, pouze štěrk a oblázky, okolo 23.00hod umírá centrum a zavírají konoby. Byl jsem letos v červenci opět v Supetaru, ale tentokrát ubytování v hotelovém komplexu "Waterman Svpetrvs Resort", nebylo možno ani nálada narychlo něco shánět. Cena pokoje s koupelnou bez kuchyňky a snidaně pro dvě osoby 54€ za noc. Samozřejmě veškeré služby hotelu včetně bazénů k dispozici zdarma. Na tak obrovský komplex a poskytované služby mě to připadá velmi zajimavé. Jezdíme na Brač také z důvodu dobrého stálého počasí, zažil jsem tam tak drobný déšť, že člověk je pořád suchý. V případě špatného počasí přejedeme ostrov na Bol (cca 30-40min) a máme vše vyřešeno. Vřele všem Brač doporučuji.
avatar Re: Kdo se chystá na Brač?
08. 08. 2010 20:47
Richi a kde byla ta první dovolená, že jste byli tak zklamáni? Kolem Zadaru nebo Istrie (můj tip)?

____________________________________________________
Metajna (Pag), 3x Tučepi, Slatine (Čiovo), Zaostrog, 12x Hvar
Re: Kdo se chystá na Brač?
08. 08. 2010 23:31
Naše první dovolená byla v srpnu a to týden Mala Luka, druhý týden Makarská. Já toho moc k dovolené nepotřebuji, vůbec jsem nezanevřel na pevninu, ale vše to to zavinila špatná komunikace a důvěřivost mému dobrému kamarádovi. Ten kamarád ma cestovku která dělá hlavně Chorvatsko, ale zapoměl jsem, že ne každý umí svou profesi a dá toho i trochu srdíčka. Jenom pro příklad profesní deformace, "klidné a pěkné místo na první dovolenou v Chorvatsku" znamená ubytování Malá Luka, ale né někde u plážiček, ale téměř ve skále, kde je naprosto pusto, k moři po skalách, k silnici asi 400m a takový zešup, že jsem měl pocit, že auto bude dělat kotrmelce až do moře. Všude jedině jezdit autem, nikde žádná zmrzlina, konoba ani obchod. Cesta do Omiše (cca 5km) 1-2 hodinky v zácpách kvůli nákupu nebo jídlu. Makarská naprosto přelidněná. Proto na Brači takové překvapení. Normálně mě chytil takový amok, že jsem na třiceti kilometrovém ostrově najezdil za čtrnáct dní téměř 900km. Dokonce místní se dohadovali kde jsme ubytovaní, protože nás téměř všude viděli. Já prostě potřebuji trochu volnosti, nedokáži celý den ležet na pláži. Vykoupat, vyblbnout a už se mnou šijou všechni čerti co dál. Dokonce v roce 2007 jsem byl na motorové jachtě a hádejte kde jsem se pohyboval. Marínu jsme měli v Trogíru a to je také nádherné místo. No další sezónu, jsme trajekt začali používat jako tramvaj, ze Sumartinu na Makarskou bez auta, podívat se jak může být opět přelidněno. Trajektem do Splitu na čumendu a o půlnoci zpět. Půlnoční plavba je taky zajimavý zážitek, když po vyjetí na moře zhasnou hlavní světla a svítí jen malé poziční světla. Jinak jsme to loni ještě vylepšily. Trajektem do Splitu, přejít silnici a autobusem do Trogíru (cca 20-30 minut jízda). Do Trogíru v sezoně určitě nepojedu autem, to je něco jak v Neapoli. No když to zhrnu, tak na pevnině jsme vlastně zase byli, ale trochu jinak. Jen tak na návštěvě. Můj názor je takový, kdo jede poprvé do Chorvatska a sám, může snadno zanevřít na něco jenom proto, že se předem špatně domluvil nebo má mylné informace. Dnes už člověk trochu nasál místní kolorit a dokáže se orientovat kam pojede, kde se bude cítit dobře a popřípadě i někomu poradit. Ale je pravda, že spostu známých a kamarádů, kteří byli s náma nebo bez nás na Brači, se téměř všichni vrací a to někteří nedali dopustit na svá letoviska na pevnině.
Re: Kdo se chystá na Brač?
11. 08. 2010 11:31
ja som na Brači bola už veľakrát a keď sa povie Chorvátsko, tak mi automaticky napadne môj Bračsmiling smiley nedám na neho dopustiť...súhlasím, že dedinky sú romantické a málo rušné, ale to naplno vyrieši Supetar. Zátoky sú krásne, voda úžasne čistá, príroda takmer nedotknutá. Výlet je možný na Bol..určite sa oplatí a tiež aj do spomínaného Supetaru. Na pevnine som bola v Omiši, ale vôbec sa to s Bračom nedalo porovnať. Brač je proste pre mňa úžasný smiling smiley
Re: Kdo se chystá na Brač?
16. 09. 2010 17:33
Nemáte někdo kontakt na ubytování v Bolu?
Re: Kdo se chystá na Brač?
17. 09. 2010 17:55
tady jsem byl myslím v roce 2005, pěkné, velice příjemní domácí, kousek od centra...
[www.bol.hr]
Re: Kdo se chystá na Brač?
23. 09. 2010 00:46
Pozor, asi s křížkem po funuse, ale pro někoho možná důležité info.: Skalní klášter Blaca na Brači letos uzavřen - rekonstrukce!!! Dovnitř vás nepustí, ale i z venku je to úžasná podívaná!
avatar Re: Kdo se chystá na Brač?
03. 11. 2010 14:41
Dobry den, buduci rok by sme radi navstivili ostrov Brac a chcel by som sa poradit ci niekto nema nejaky kontakt najlepsie na nejaky domcek alebo mensi apartman. Skusili by sme niekde okolo Bolu v cenovej relacii do 60€ + -
Ako tak pozeram ponuky vsetko je to okolo 100€. Ak je mozne radsej do SZ aby sme neporusili nejake reklamne nariadenia fora. Dakujem!
avatar Re: Kdo se chystá na Brač?
03. 11. 2010 17:26
co mě to jenom připomíná grinning smiley
avatar Re: Kdo se chystá na Brač?
03. 11. 2010 18:41
K těmto dotazům slouží fórum ubytování.

Michal
avatar Re: Kdo se chystá na Brač?
04. 11. 2010 10:51
Ups ak som to dal do zleho vlakna sa vopred omluvam. Neviem co to ma pripominat ale nemyslel som to zle ide mi len o ziskanie nejakeho kontaktu na Braci. Mam kontakt na Peljesac napr. ak by nikto potreboval.
Re: Kdo se chystá na Brač?
04. 11. 2010 11:40
to qwert:
Byl tady jednou jeden s podobnym nickem a byl moc oblibeny, ale to nebude tvuj pripad
Jinak si nemyslim, ze by to melo patrit jen do vlakna ubytovani.
Je zde vlakno "Kdo se chysta na Brac" a proc nemuze byt dotaz kam mam jet na Brac, kdyz se tam chystam:-)

Stejne je to zde vse tak zaplacane vcetne ted meho prispevku a hledat zde je nekdy temer nemozne a strata casu.
Re: Kdo se chystá na Brač?
04. 11. 2010 11:50
QWERT:
Některým jsi asi připomněl jednoho magora, který tady asi před půl rokem otravoval vzduch a používal nick QWEERTZ.
Pusť to z hlavy a vítej mezi jadranskými blázny. smileys with beer
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 50
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.