Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

MLJET

Autor Stenly-KE 
Re: MLJET
09. 10. 2010 08:13
...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil housle (30. 01. 2011 19:03).
avatar Re: MLJET
09. 10. 2010 18:50
Tak to môžem zaradiť Mljet medzi favoritov.thumbs up
Veľmi ďakujem najmä za info o hoteli,veľa recenzií som na nete nenašla-ešte raz vďaka!smiling smiley
Re: MLJET
09. 01. 2011 15:38
Dokázal by někdo poradit s ubytováním na Mljetu pro 3 osoby, na klidném místě, nejlépe na samotě, blízko moře. Ať hledám jak hledám, furt se mi nic nezamlouvá.
Re: MLJET
09. 01. 2011 21:09
Ahoj Ischka78
Nie som síce odborníkom na ostrov Mljet boli sme tam prvý raz len vlani ale tých 14 dní bolo ako raji ,boli sme ubytovaný v malej osade Saplunara v apartmáne Posta , môžem ho len odporučiť je naprostý kľud majiteľka príjemná ubytovanie čisté, ak hľadáš ešte vačší kľud a samotu tak za Saplunarou sa nachádza mini osada o počte cca 5 domov Blaca nevedie tam však asfaltka takže by som odporučoval auto s vyšším podvozkom. My sme platili za apartmán v top sezóne 50 euro za noc pre tri osoby. Blízko apartmánu malá piesočnatá pláž s prírodným pieskom cca 15 sek chôdze. S ubytovaním v Saplunara nie je núdza ak objednávaš si to skôr potom už je to problém keďže to tam nie je veľké. Ak niečo by som ešte vedel pomôcť tak sa ozvi.
Re: MLJET
10. 01. 2011 14:58
to Ischka78: sám jsem byl ubytovaný v apartmánech Stermasi na skalnatém pobřeží (výborná restaurace) vzdálených od písčitých pláží cca 15 minut chůze (sestup ze skály po privátním schodišti přímo do moře naproti ostrůvkům Velki a Mali Školj), nicméně potvrzuji Stanlyho - alespoň co se týče polohy, apartmány Posta u menší písečné pláže jsou i podle mého názoru v Saplunaře bezkonkurenční, většina ostatních na protilehlém břehu zátoky, i když jsou také přímo u moře, jsou namačkané vedle sebe a navíc v pozdním odpoledni je pláž před nimi už ve stínu.



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Giannino (10. 01. 2011 21:51).
avatar
mdr
Re: MLJET
03. 03. 2011 09:08
Ahoj přátelé, na netu jsem se dočetl, že pláž Blaca, někde uváděná jako Blace, je známá naturistická pláž, je to pravda?

[www.korculainfo.com]
[www.panoramio.com]



Upraveno 1krát. Naposledy upravil mdr (03. 03. 2011 09:10).
Re: MLJET
03. 03. 2011 21:46
ahoj - minulí rok sme na tej pláži boli viackrát , no nepovedal by som o Blace že to je naturistická pláž , opaľuje sa tam každý ako chce a nikdo to nerieši , možná preto ,že pláž je rozľahlá a nie je preľudnená je výborná pre deti kopec prírodného tieňu a ako som spomínal žiadny nátresk a to sme tam boli v top sezóne takže môžem len odporučiť ako aj celý MLJET
avatar Re: MLJET
04. 03. 2011 20:11
Máte někdo zkušenosti, jak je to v Saplunaře s možností nákupu základních potravin před sezonou, konkrétně v červnu? Dá se něco koupit přímo v místě, nebo je nutno jezdit třeba do Sobry?
Re: MLJET
04. 03. 2011 21:26
Ahoj

neboli sme síce v červnu ale podlľa známych ktorý tam chodia výlučne v kvetnu tak bez problémov nakupujú. V Saplunare je obchodík no viac menej funguje na objednávku večer objednáš a ráno vyzdvihneš. Ináč najlepšie potraviny - krámek sú za Sobrou smerom na Babino Polje neboj neminieš to a aj ceny sú celkom prijateľné
avatar Re: MLJET
03. 04. 2011 23:47
Přátelé chtěl bych se jenom zeptat jak je to s cestováním autem po Mljetu, jde mě jenom o to dostat se autem od trajektu ze Sobry do Polače nebo možná do Pomeny.

Od 15. do 27.června budu v Žuljaně a strašně rád bych se opět po 10ti letech podíval do NP Mljet, no a tak si stále lámu hlavu jak nejlépe se tam dostat. Nejraději bych bez auta ale bohužel to vidím špatně. Katamarán Jadrolinie který jezdí na trase Dubrovník - Mljet (Polače) - Korčula by vyhovoval, dojel bych do Orebiče kde bych nechal auto, přejeli bychom na Korčulu a odtud na Mljet. Jenomže bohužel v červnu tato linka na Korčulu nejezdí, jezdí pouze Dubrovník-Mljet. Tak počítám že i s nějakými těmi výletními turistickými loděmi které by mohly jezdit z Korčuly, možná z Orebiče nebo z Trsteníku to bude asi podobné, všichni jezdí většinou až v sezóně od července ale v červnu je to bohužel bída.

Takže mě vychází asi jako jediné řešení trajekt z Prapratna na Mljet do Sobry. No a odtud je to do NP hezky daleko takže budu muset s autem, dostat se do Polače nebo Pomeny. To všechno zabere nějaký čas takže budu bohužel muset asi brzy vstávat a jet hned prvním trajektem v 7 hodin protože další jede až v 10:15 hod. a to už se mě zdá pozdě, zpět jede poslední již v 19 hod. Už jsem i přemýšlel si na Mljetu půjčit nějaké z těch jejich autíček ale to by zas nebylo moc výhodné protože všechny nabízené jsou buď pro 2 nebo 3 osoby a my budeme čtyři.

Když jsem byl v Žuljaně v září 2001 a podnikli jsme výlet na Mljet, jeli jsme tenkrát tou místní lodí Kristina. Když jsem tam byl předloni tak tam ta loď stále byla, zkusím se tedy pozeptat i na tuhle možnost. Už si nepamatuji ve kterém domě tenkrát její majitel bydlel, akorát si vzpomínám že měl podmínku aby nás bylo minimálně 10 což se nám tenkrát podařilo naštěstí sehnat, přidala se k nám jedna rodina z Moravy myslím.

No pro případ že budu muset využít ten trajekt se raději ptám na zkušenosti s cestováním autem po ostrově. Případně od kud je lepší do NP vyrazit, zda z Polače nebo Pomeny. A jak je to tam s parkováním po dobu návštěvy NP, jestli není nějaký problém kde vůbec nechat v jedné z těch vesniček auto. Předem moc díky.

** Petr **
avatar Re: MLJET
04. 04. 2011 09:30
..a co vyrazit z Prapratna - Sobra a na Mljetu si pujcit "Mini Brum" [www.mljet.hr]
PRAPRATNO(PELJEŠAC) - SOBRA(MLJET)
01.06. - 30.09.2011
linie 8311 kazdy den:
Prapratno Sobra
07.00 06.00
10,15 09,00
13,00 12,00
17,00 16,00
20,30 19,00
avatar Re: MLJET
04. 04. 2011 17:45
Péťo, tu loď Kristina má Marko, v Žuljaně se na něj doptáš i na poště, když na to přijde.
Cenu má jakousi dohodovou, těch 10 lidí není podmínkou, ale pro méně lidí už nesleví.
To je on:
Re: MLJET
04. 04. 2011 20:56
Ahoj PetrK.

S veľa vecmi ti poradiť neviem ale jedno áno a to požičovne mini-brum , na tvojom mieste by som neriešil že ste ste 4 v tých autíčkach som tam videl jazdiť aj po 6 ludí síce to boli mladšie ročníky cca 22 ale jazdili, no a čo je hlavné nikto to tam neriešil dokonca som bol svedkom ako sa na tom zabávali aj miestni policajti. V podstate ide len o to či sa doňho vopchate.

Držím palce
avatar Re: MLJET
04. 04. 2011 21:35
Hill napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Péťo, tu loď Kristina má Marko, v Žuljaně se na něj doptáš i na poště, když na to přijde......

Jardo, díky za obrázek Marka. Před těmi deseti roky nás na Kristíně vezl starší prošedivělý pán, možná otec Marka, podoba tam určitá je. No určitě se na něj doptám, díky.

** Petr **
avatar Re: MLJET
06. 04. 2011 11:48
Jak je daleko pláž Blace od Saplunary, může se tam autem nebo je tam zákaz vjezdu?
Re: MLJET
06. 04. 2011 21:34
ahoj Jirka2
Blace je cca 15min peši alebo 5 - 10 min autom no upozorňujem je to šototolina a doporučoval by som auto s vyším podvozkom ,vlani ako som hľadal nejaké info o mljete tak som našiel na tom to fóre aj krátke video o tejto ceste, skús pohľadať alebo popros Bessy ho alebo cloudymana
držím palce
avatar Re: MLJET
12. 04. 2011 17:54
Našel jsem pěknou podrobnou mapku Mljetu (ten obrázek na té velké mapě se dá zoomovat do slušných podrobností) mapa Mljetu
V té souvislosti by mne zajímalo, kdo zná místní poměry v Nacionalnim parku Mljet, kde se dá nejlépe blízko u vstupu do parku zaparkovat? Na té mapě vidím 3 parkoviště. Odpovídá to skutečnosti a kde je to nejlepší?
Díky za radu.
avatar Re: MLJET
13. 04. 2011 03:06
Hezká mapa Radime. Jinak s tím parkováním by mě to také zajímalo, no ale pokud se tam vydám autem tak ono to nějak dopadne smiling smiley

** Petr **
avatar Re: MLJET
13. 04. 2011 09:47
... Radime ... perfektní mapa, kde jsi ji našel ?... není v tomto provedení na nějakém serveru více ostrovů ? thumbs up



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (13. 04. 2011 18:50).
avatar Re: MLJET
13. 04. 2011 18:34
Budete se všichni divit, ale ten link jsem našel na jednom obrázku na tomto foru ve vodoznaku spinning smiley sticking its tongue out
Uvádí tam ještě ostrov Brač, ale ten jsem zatím nezkoušel. Momentálně mne zajímá Mljet (polovina června).
Re: MLJET
14. 04. 2011 10:03
to Radim: asi místem, ze kterého je vše v NP nejlépe pěšky dosažitelné je centrální paroviště (placené) na mapě u křížku, ke kterému tě při cestě z východní části ostrova bez problémů přivede značení NP. Pár kroků vzdálené je přístaviště pro výletní loď (možná spíše loďku), která kyvadlově jezdí na ostrůvek S. Marija s klášterem a úžasně poklidnou atmosférou (nenech si ujít) a také po pár krocích z parkoviště po lesní zastíněné cestě se dostaneš i na okružní asfaltovou stezku okolo jezera ( je možno si půjčit kolo) a po ní i k malému jezeru. Doporučuji vydatnou svačinu sebou, nejsem žádný šetřílek, ale to, co co mi tam předvedli v jedné restauraci u jezera, mě dost znechutilo - zkráceně moc málo muziky za hodně peněz.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Giannino (14. 04. 2011 10:12).
avatar Re: MLJET
14. 04. 2011 11:18
Giannino, díky za informaci. Přesně to jsem potřeboval vědět. thumbs up
Re: MLJET
16. 04. 2011 18:53
Můžeš taky zaparkovat v Pomeně za hotelem Odisej(zadarmo) je tam také půjčovna skůtrů,čtyřkolek,aut a kol.Vstup do parku je cca 300m od pakoviště...jo a nezapomeň si dát koupel u malého mostu superthumbs up
Re: MLJET
23. 05. 2011 16:39
Ahoj,
jedem v červenci na Mljet, nemáte někdo skušenosti s ubytováním Pension KIKO, nebo Apartments Julija?
Re: MLJET
25. 05. 2011 22:13
Ahoj, my jsme jezdily nakupovat potraviny do Sobry a nebo za Sobru, cestou do Babino Polje po levé straně , nemůžeš to minout, tam je takový nákupní středisko, dá se tam platit kartou.

Cloudy
Re: MLJET
25. 05. 2011 22:18
Myslím, že jako turista se autem dostaneš nejdál na to centrální parkoviště, vedle nejakýho sanatoria, dál už se musí pěšky, neviděl jsem nikoho z turistů, že by přijeli autem až k přístavišti na Velikým jezeře.
Re: MLJET
26. 05. 2011 08:32
Petr,Michal a Kika z Prostějova zdraví Cloudymana!Kam letos?My už to máme skoro za pár:-))
Re: MLJET
29. 06. 2011 14:06
Ahoj, chtěla bych vědět, zda se dají někde koupit čerstvé mušle a ryby a taky maso. A co víno u soukromníků? Podle fotek nějak vinice nevidět.
Budeme v Saplunaře, ale jezdit budeme na výlety. Tak bych ráda nějakou radu i na koupání. Mám strach,že písčité pláže v Saplunaře mě při šnorchlování moc neuspokojí. Jsme zvyklí na makadamové cesty z Visu, Korčuly, Hvaru a Pelješacu. Tak pokud máte zkušenost s nějakou odlehlejší zátokou, kam se po takové cestě dostaneme, tak sem s ní. Budu ráda za vaše postřehy. Na Mljetu jsme zatím byli jen na výletě na jezerech a nepochybuji o tom, že krásných míst na výlety nejen za koupáním je zde spousta.
Unapred vam hvala.
avatar Výlet ze Žuljany na Mljet
02. 07. 2011 02:29
Výlet ze Žuljany na Mljet se vydařil. Jedna z možností je využití lodě Kristina. V červnu letošního roku během dvou týdnů mého pobytu byla tato loď docela často v pernamenci, zájem byl zřejmě dosti velký. Na lodi je vylepen plakát, stejně jako v turistických informacích atd.., nabízející právě i výlet na Mljet. Bohužel bez bližších informací, najdete na něm pouze telefonní číslo na kterém lze jaký-koliv výlet domluvit. Na majitele lodi se ale zcela jistě dá doptat i například na poště, jak píše Hill.

Já jsem poprosil našeho domácího a ten nám vyjednal výlet lodí svého kamaráda. Bílá loď kotví stále na stejném místě jako na obrázku:



Bylo nás celkem 11, majitel nás lodí odvezl dopoledne do Pomeny a odpoledne pro nás přijel. Cena za osobu byla 100HRK. Naprosto perfektní cesta s opalováním na horní palubě, při zpáteční cestě včetně vínka a koupání na otevřeném moři.



Samotný Mljet nezklamal, byl to super výlet s koupáním ve velkém jezeře na ostrově Sveté Marije atd.. Vstup do NP stojí 90HRK za osobu, s nějakými slevami za skupinu apod. nelze počítat!
Ceny v restauraci na ostrově Sv. Marije jsou oproti Pelješaci a ostatní pevnině značně vyšší, například káva expresso 15HRK, káva s mlékem 20HRK, minerální voda 0,2l 6HRK a 1,5l dokonce 35HRK. Jinak u hotelu Odisej stál kopeček zmrzliny 6HRK, v bistru vpravo od hotelu Odisej stálo točené (a super vychlazené) pivo 0,3l 15HRK a 0,5L 20HRK.



** Petr **
avatar Re: MLJET
19. 09. 2011 19:38
Minulý týden jsme absolvovali dovolenou na Mljetu v Saplunaře. Původně jsem měl obavu, že je to zapadlé místo, kde nic není. Ve skutečnosti bylo v provozu několik restaurací, mini market měl slušný výběr zboží, každé ráno v 7:00 hodin přijížděl do Saplunary pekař z Polače s čerstvým pečivem, projel celou vesnici a zastavoval přímo u našeho apartmánu (stačilo vyběhnout ven a snídaně byla hned na stole :-). Další super věc - na ostrově není veřejná doprava, ale ze Saplunary vyjížděl denně v 5:30 (kromě soboty) autobus do Sobry (zastávky nemá, stačí mávnout a zastaví Vám kdekoli) do přístavu, odkud vyplouvá v 6:15 rychlý katamaran do Dubrovníku. Autobus 11kn, loď 40kn a máte celodenní super výlet do Dubrovníku (případně na ostrov Šipan, kde katamaran zastavuje cestou. O půl osmé ráno jste v přístavu v Dubrovníku. Odsud se dá místní autobusovou dopravou za 10kn projet celé město. Večer v 18:15 vyplouvá katamaran zpět a v půl osmé večer jste v Sobře, kde už opět čeká autobus do Saplunary (byl tam i autobus do Pomeny). V 8 hodin jste zpět v Saplunaře. Pro toho, kdo je zvyklý na Jadran jsou zde neočekávaně písečné pláže s jemným pískem (určitě si ho dovezete domů v zavazadlech :-). 3 pěkné pláže přímo ve městě (jednu jsme měli přímo před apartmanem) a cca 1,5 km dále známá obrovská pláž Blace s teplotou vody odhadem o 2°C vyšší, než jinde s neoficiální nudistickou částí. V dané době tam byla hustota návštěvníků tak asi 1 člověk na 50m délky pláže. Mezi útesy oddělujícími lagunu od volného moře jsou malá jezírka, kde měla voda večer teplotu asi takovou, jakou si napouštím do vany :-). Hotové termály! Přístupová cesta je šotolina, ale celkem slušná, dá se projet normálním autem, my jsme ale chodili pěšky- pěkná procházka. Silnice po ostrově po mých zkušenostech z jiných ostrovů patří k nejlepším. Cca polovina je nedávno opravena (nový koberec) a pohodlně široká (nesrovnatelné s Hvarem), jediný úzký úsek je asi 1 km dlouhý průjezd vesničkou Maranoviči mezi Sobrou a Saplunarou. Pokud tady nikoho nepotkáte (jak se to poštěstilo i mně), nema problema. Zbytek silnic je už starší hrubší asfalt, místy vydrolený, ale kdo je zvyklý na české silnice, připadá si jako v ráji :-).
Kdo hledá klidné místo, tomu Saplunaru doporučuji. Jistě k tomu přispěla i posezona.
Až zpracuji fotky, něco tady přidám.



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Radim (19. 09. 2011 19:44).
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 54
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.