Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Gradac

Autor trevlboj 
avatar Re: Gradac
01. 08. 2018 21:15
Spis nad tema trampolinama, tak 10-15m. Z ty silnice vedou v pravo schody dolu, kdyz pujdete smerem ke kostelu do kopce
avatar Re: Gradac
02. 08. 2018 12:56
OK, díky .. zkusím omrknout za 14 dnů ... ten kopec ke kostelu je pro mě mor teda grinning smiley ... čekám, kdy tam udělají tunel tongue sticking out smiley

Vodice , Martinsicuro, Podgora, Gradac, San Benedetto del Tronto, Drašnice, Podgora, Živogoš?e Blato, Brist
Re: Gradac
02. 08. 2018 13:37
Souhlas, ten kopec je fakt kopec!smiling bouncing smiley My jsme si teda ale letos šlápli i na hřbitov nad Gradac a to je teprve něco. Jedeme ještě přelom září-říjen a to chceme vylízt až na Sv. Ilju..
Re: Gradac
02. 08. 2018 14:18
Darris : jsme zde již po třetí, vždy si říkám, že si na Ilju nad Gradac vylezu a hlásím, že letos zase nic.... Tak snad příští rok...
Re: Gradac
02. 08. 2018 14:24
Čtu to zpětně, ano, servírka z HO měla krátké hnědé vlasy, fešanda! Taky jsem na ni hovořil místním jazykem s českým přízvukem a ona mi vysmátá odpověděla česky thumbs up smiley
Isekon: ano, je to hned nad trampolínana směrem do kopce na pravé straně, takové kaskády, nelze to minout. Pozor, ani zde neberou karty, pouze hotovost.....
Dnes večer zkusíme večeři v Malo More v Gradaci a Brist už nestíháme, tak se máme na co těšit třeba zase za rok. Díky za tipy!
Re: Gradac
02. 08. 2018 22:28
Na FB byl příspěvek, že někde nad Gradacem hořelo..kdo tam jste, jaká je situace, prosím?
Re: Gradac
02. 08. 2018 23:34
Oheň? O ničem nevíme, naprostý klid. Ono to odpoledne spíše vypadalo na déšť, než že by zde mělo hořet thumbs up
Re: Gradac
02. 08. 2018 23:39
Jj, asi před dvěma hořelo taky někde nad Gradacem, ale včas to uhasili a dnes prý zase. Tak to jsem ráda, že je to tam v pořádku.hot smiley
Re: Gradac
02. 08. 2018 23:39
Na FB byli fotky hasičů po úspěšné akci..
Re: Gradac
02. 08. 2018 23:41
Zapomněla jsem napsat slovíčko "dny", omlouvám se.smiling smiley To bude tou pokročilou hodinou..smiling smiley
Re: Gradac
02. 08. 2018 23:47
Ono za těch 14 dnů, co jsme zde tady asi pršelo více, než doma v ČR. Tento týden už je celkem slušný, ale v tom prvním týdnu zde 2 x vydatně pršelo. A poté už jen několikaminutové spršky. Jinak hotel Pinija pořád asi funguje ve zvláštním režimu, ale dnes jsme tam viděli snad 6 aut s českou SPZ, zajímalo by mě, na kolik to tam vyjde a kdo tam zájezdy prodává. Dle recenzí žádná sláva a ani se nedivím, kolem to je pořád takové divné....
Re: Gradac
05. 08. 2018 11:56
Do toho hotelu bych nejela ani za zlatý prase. Už v červnu tam stálo několik aut s českýma a i polskýma SPZ. Dívala jsem se na netu a nikde jsem teda nenašla nic o tom, co za hrůzu kolem hotelu je. Chodíme tam na adrenalinové procházky a to nám stačí.smiling smiley
avatar Re: Gradac
05. 08. 2018 18:32
Přejmenoval se na hotel Oaza, v nabídce ho má třeba Invia. Hodnocení docela slabota
Re: Gradac
05. 08. 2018 19:00
Tak jsem si četla recenze na Invii..taková druhá Laguna to je..smiling smiley Akorát bych teda čekala, že když kolem hotelu to vypadá, jak vypadá, tak se to budou snažit dohnat kvalitním ubytováním a servisem. A ono zatím "jak to vypadá kolem, tak je to i vevnitř", to je smutné.
Re: Gradac
05. 08. 2018 21:13
Darria: Co to znamená adrenalinová procházka? My se chodíme koupat kousek za hotel Saudade, dá se říci kousek od míst, kde je ta gumová atrakce na vodě a maximální spokojenost smileys with beer
Re: Gradac
05. 08. 2018 21:31
Pláže jsou tam krásné, ale ty polorozpadlé hotely a plážové bary..jako ve městě duchů. A ještě, když se stmívá..no sama bych tam nešla ani za nic a uprostřed tohoto "bydlet" a trávit dovolenou..to nee.eye popping smiley
Re: Gradac
06. 08. 2018 20:07
Darris: Je pravda, že letos byl zavřený ten bar igloon, co byl kousek za závorou, která tam do těch míst pouští auta na parkování, tam to bylo fajn, takové kaskády a poměrně hodně zaměřené na děti. Letos byl pak dále, jako by hned naproti té gumové atrakce bar, kde byly slušné ceny, ale bylo tam obsazeno hlavně bosňáky. Nicméně je pravda, že tam vzadu v tom hotelu nehotelu bych bydlet taky nechtěl, to okolí tam je takové zvláštní. Ale koupání přes den, paráda!!!!
Re: Gradac
06. 08. 2018 21:49
My bydlíme ve Ville Bošac, která je součástí pizzerie Stella, takže tam to máme docela z ruky a plazit se tam v tom hicu přes den moc nechce, ale říkáme si, že si tam přes den musíme zajít..manžel s dětma se hodně potápí a chtějí to zkusit i tam a mě je fuk, kde se opalujuyawning smiley Letos jedem ještě přelom září-říjen, tak si tam možná zajdem. Netušila jsem, že tam některý bar byl nebo je otevřený..i ty bary v červnu vypadaly hodně opuštěně..
Re: Gradac
07. 08. 2018 14:38
Darris: Tak to chápu, je to přes celý Gradac, my bydlíme o něco níže, než je benzínová pumpa INA, takže to máme celkem blízko. Teď jsme tam byli posledních 14 dnů a občerstvit se tam dalo. Co bude v září, netuším, ale taky bych se už obával, že služby budou omezeny. Kdyby to šlo, taky bychom ještě jeli thumbs up
Re: Gradac
07. 08. 2018 20:24
Máme rádi klid a málo lidí, proto jezdíme už v červnu. Koncem září předpokládáme, že tam bude ještě "líněji" než v tom červnu a na to se celkem těšíme..ani nepotřebujeme, aby tam všechny bary a restaurace frčely..pekárna snad bude otevřená a to by nám i stačilo..jedeme hlavně za mořem ..hot smiley A když se bude dát si ještě někam zajít sednout, tak to bude jen příjemný bonus.
Re: Gradac
07. 08. 2018 20:30
TOTTI: Až teď jsem viděla příspěvek o opět neúspěšný výšlapu na Ilju..hlásím, že nám se vydrápat na ten hřbitov trvalo nějakých pět let..smiling smiley a to jsme tam šli jen proto, že ten den bylo zrovna pod mrakem, tak jsme vyměnili pláž za výšlap. Ono taky když jsou ty hice, tak jen blázen se tam potáhne.smiling smiley Takže takovým tempem máme na Ilju ještě pět let čas a to se dá..grinning smiley
Re: Gradac
07. 08. 2018 22:18
Darris: Neuskutečněný výšlap mě mrzí, podle fotek lidí, co tam byli to vypadá parádně!! V minulosti jsme se vydrápali na nejvyšší místa Pelješacu, Korčuly, Hvaru a Brače a vždy to bylo super!!!! A tady mám stále volné políčko, tak snad ,,příště" smoking smiley
Re: Gradac
07. 08. 2018 22:36
Jj, bylo to tam úžasné. Samé olivové háje, cikády řvaly jako krávy smiling smiley a moře jako na dlani.. Je tam pár starých domků, zezdola vypadají idilicky, ale když jsme k nim přišli, tak žádná hitparáda..na některých bylo lešení a taky docela bordel kolem. Takovou krásu tam mají a mnohdy si toho asi moc neváží.
Re: Gradac
08. 08. 2018 06:04
To. Darris. Ten bordel patří k jejich folkloru. Do Gradacu jsme jezdili snad 15 let. Pořád stejné vraky poházané po zahradách.
avatar Re: Gradac
08. 08. 2018 07:07
Předpokládám, že vraky "železné". Asi tam nemají hutě nebo "sběrače" kovů.
Kdysi v Igrane na "polňačce" do Drašnice rezavěla větší půlka lodi.Možná tam rezaví dodnes. To u nás by se stát nemohlo.
Zase na druhou stranu v Promajně jsem viděl domorodce - sběrače, co měl Zastavu plnou pytlů s hliníkovými obaly nápojů. Viděl jsem v jeho "sběrném voze" i umělohmotné "flašky". Jezdil od koše ke koši a přehraboval je a dával do pytle. Možná dobrý byznys.
avatar
mdr
Re: Gradac
08. 08. 2018 08:17
PET flašky a hliníkové plechovky jsou v Chorvatsku zálohované. Turisti to mnohokrát nevědí nebo se jim nechce je vracet do obchodu (ani mě) a domácí si takto přivydělávají.
Re: Gradac
08. 08. 2018 17:03
Oni ty PETky ani plechovky v obchodě nechtějí turistům vykupovat, když nemáš účet, takže to není o lenosti turistů, ale vychcanosti místních, kteří to pak posbírají a vracejí sami.
avatar
mdr
Re: Gradac
08. 08. 2018 17:41
Přiznám se, že u mně je to spíš o lenosti. Už se to rozebíralo i tady, pokud vím, tak v obchodě kde jsi PETku nebo plechovku koupil, ti ji vykoupí, když máš účet, když nemáš, tak je vykupují ve speciálních výkupnách za nižší cenu. Nikdy jsem nekupoval tolik nápojů, aby mi stálo za to to řešit. Tak jsem obaly nechával vedle popelnic, ať si někdo přilepší.
Re: Gradac
08. 08. 2018 17:46
Problém je v tom, že odběr zálohovaných obalů není všude a jet někam s pár petkami se stejně nevyplatí. Já sám jsem našel jen jedno místo - vedle Lidlu na Makarské. Např. ve Stonu mě odkazovali na odběrné místo v Dubrovníku. A pravda je, že domácí z toho mají kšeft ( z pozorování jsem usoudil, že to mají přivýdělek k důchodu). Např. naši tradiční domácí mají na petky oddělenou bednu a každým novým hostům vysvětlují kde a že nedávat petky do popelnice.
Re: Gradac
08. 08. 2018 22:04
V Makarské byla ještě před několika roky výkupna za Konzumem, ale po rekonstrukci prodejny a přístavbě dalších obchodů zmizela.
Je to tak trochu z mého oboru, tak to vím a možná že bych ještě někde vykopal fota.
Nemám to jako přivýdělek k důchodu, jak určitě napadlo několik mně známých lidiček na foru. spinning smiley sticking its tongue outsmileys with beerthumbs up smiley
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 57
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.