Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Gradac

Autor trevlboj 
Re: Gradac
19. 05. 2017 14:03
Dobrý den, sprchy jsou jen u hotelů.. Ale směr Brist je skvělý plážový bar Kamaki a dělají tam nejlepší Mojito v Gradaci.:-)))
Re: Gradac
19. 05. 2017 16:10
Super informace, díky!! yawning smiley
Poradíte mi ještě prosím, jestli se ještě u tobogánu konají diskotéky na pláži? Četla jsem o ní, ale netuším, jestli se tam platí vstup? Letos /řekla bych, že nejspíš naposledy/ s námi cestuje 17ti letá dcera a tak koumám, čím jí tam zabavit. smiling smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Darina123 (19. 05. 2017 16:10).
Re: Gradac
19. 05. 2017 18:58
Darina123. Apartmány a jeho polohu Ti chválím. U tobogánu (což je druhá strana Gradacu směrem od Labineci) bývají diskotéky u hotelu. Nebo v půlce promenády tím směrem bývá poměrně hodně navštěvovaná diskotéka (poznáš ji podle modrých neonů). Živo tam bývá tak od 23:00.
Dceři půjčte "padlboard" a garantuji, že večer si ani "neškrtne" grinning smiley
Re: Gradac
19. 05. 2017 22:56
Tak to teda nevím, jestli by se na to dokázala vyškrábatspinning smiley sticking its tongue out.D. Koukám, že tam půjčují všechno možný...dočetla jsem se o šlapadlech, lodičkách, klasika banán...ještě na něco se můžeme těšit?
Moc díky za tip na diskošky, nevíte jestli se tam platí vstup? Také jsem četla něco o Gradackém létu, víte někdo, kde se to tam koná? Předpokládám, že to jsou kapely s jejich typickými chorvatskými písněmi. smiling smiley
Ještě bych se ráda zeptala, jestli je nějaká možnost plavby mimo fish piknik a trajekt? Četla jsem o nočním výletu do Drveníku a zpět...byl někdo?smiling bouncing smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Darina123 (19. 05. 2017 23:17).
avatar Re: Gradac
20. 05. 2017 17:26
DARINA 123
Doporučuji ve vyhledávači najít FELUN JEDAN - GRADAC a podle řečí které znáš si vybrat
např. [www....]
nebo máš-li FCB [www.facebook.com]
Re: Gradac
21. 05. 2017 20:26
To už jsem také objevila, ale nejsou tam ceny. eye rolling smiley Ale i tak díky!! smiling smiley
avatar Re: Gradac
26. 05. 2017 20:26
Darina 123
od 80 lasiček až cca 200 na Korčulu. Večer se dá smlouvat na další den, když potřebují naplnit lod a taky jako rodina snáze něco domluvíš. cool smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Grizzly (26. 05. 2017 20:26).
Re: Gradac
29. 05. 2017 13:55
Díky!! Ok, bude se smlouvat smiling smiley.

Moc bych prosila ty, kteří to v GRADACI dobře znají, jestli by nám, kteří to tam neznáme vůbec thumbs up smiley, mohli dát nějaké zajímavé
nápady, kam vyrazit, kde se jim samotným nejvíc líbilo atd.
Předem moc díky, myslím, že toto info ocení víc nadšenců.thumbs up smiley
Re: Gradac
29. 05. 2017 14:17
Doporučuji Bačínská jezera, je to kousek

[goo.gl]



Upraveno 1krát. Naposledy upravil dj_Paul (29. 05. 2017 14:24).
avatar Re: Gradac
29. 05. 2017 14:59
Dam ti opačnou radu. Nejezdi do Dubrovniku do akvaria.... Jinak Dubrovnik - mesto urcite doporucuju, jestli jsi nebyla.
Jeste k tem fish piknikum na lodi.... Po plazi skoro kazdej den chodi takova opalena peroxidova ukecana češka, okolo 45 let. Ta by ten vylet vnutila i kvadruplegikovi. Pry to dela asi 15 let a je nejlepší. Tak se s ni domluv, co by se ti libilo.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil valeri (29. 05. 2017 15:07).
Re: Gradac
29. 05. 2017 19:46
Myslíš Rybanu? Taky nás ukecala. Akorát že to bylo v září A za polovic. 100 kuna. Jinak poprvé a naposledy. Není o co stát.. Dubrovník dobrý akorát nesmíš jet když je pod mrakem. To jedou všecí a tím pádem Dubrovník je přeplnen.
avatar Re: Gradac
29. 05. 2017 20:28
Předloni připlula do Dubrovníku lod s 2000 Číňany. Myslím že je zbytečný dál psát, co se dělo.grinning smiley

Darina 123
Do Gradacu jezdím přes 10 let a jezdím na malé i dlouhé výlety. Co bych doporučil? Vše!
Vyber si:
1. Bačická jezera - tam dojdeš i pěšky.
2. tůra na Sv.Ilja přímo nad Gradacem
3. Sv. Jure nad Makarskou - národní park, super výlet * 60km
4. Orebič - Korčula, lodí i autem. * autem 120km do Orebiče,
5. Bosna - Medugorje, Mostar, Počitelj * 80 km do Mostaru
6. Dubrovník 110 km
7. Konavolski dvori + hrad Sokol 140 km
8. Ston + ostrov Mljet (Přístav Praplatno 70 km)
9. Imotski - Modré a Červené jezero * 100km
10. Černá Hora - Herceg a Kotor 200km, Opravdu na celý den, ale super výlet
11. Pizzeria Gustírna Gradac hot smiley hot smiley hot smiley
To jen co jsem si vzpomněl. Tak si vyber, můžu napsat podrobnosti. Vzdálenosti jsou orientační jen pro cestu tam.
avatar Re: Gradac
29. 05. 2017 21:12
ajax napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Myslíš Rybanu?

No asi jo. Dlouhy bily vlasy spleteny do copu a hubu nezavre.
Ja ji odmitnul a pak se na me porad ksichtila, kdyz sla kolem.
Vylet na cely den pripada v uvahu jeste Mostar a ten jejich most. Ale pocitej na hranicich s cca hodkou cekani v obou smerech. Odměnou je levnej benzin. A bacha tam na moste na detsky kapesni zlodejicky a pri parkovani na dospely zlodeje. Parkovani na den za 200 kn je trosku pres caru vzhledem k tomu, ze tam budes pulhodinu



Upraveno 1krát. Naposledy upravil valeri (29. 05. 2017 21:22).
avatar Re: Gradac
29. 05. 2017 21:18
valeri
myslím že vím o koho se jedná. narazil jsem na ní v Bristu na schodechspinning smiley sticking its tongue out
Re: Gradac
29. 05. 2017 21:55
Jéé, to je super, jak se to tu rozjelo, všem moc díky!!grinning smiley
Největší průšvih je, že jedeme jen na týden a manžel si chce hlavně odpočinout,
proto se tady snažím vysondovat, co opravdu stojí za to, abych do něj hučela. smiling smiley
Bačická jezera, ty už jsem si vyškemrala, Dubrovník mám také slíbený, jen se bojím,aby to neodpískal, až se někde dočte, jaká je tam fuška zaparkovateye rolling smiley. Moc jsem chtěla vidět Kravické vodopády, ale o těch už nechce nic slyšet sad smiley.
Ta tůra na Sv.Ilja...je to hodně náročný?? Že bych se tam třeba vyškrábala sama, v nejhorším.....
Jinak podobná "Rybana" chodila před několika lety i v Drveníku, ale u nás stejně neuspěje...byli jsme už na dvou fish
piknicích, bohužel se ani jeden moc nepovedl, na třetí už 100% manžela neukecám ani já, ani nikdo jiný.thumbs up smiley
Bylo by moc fajn, kdyby tam existovalo něco jako lodní taxi, abychom se jen tak projeli, třeba do toho Drveníku a zpět....
je tam něco takovýho??smiling bouncing smiley
avatar Re: Gradac
29. 05. 2017 22:12
Darina 123
Sv. Ilja je dobrý výšlap, jen pozor na malá děcka. Cesta sice široká, ale bez zábradlí a velké strže. Dále doporučuji použít hůlky a turistickou obuv. Nechodit v pravé poledne v největším pařáku !!! a vzít si sebou více vody. Cestou můžeš narazit na Zmije růžkaté. Žena neviděla nic, já 2. Proto ty hůlky. Pomůžou ti ve výstupu a klapou. Zmije jsou hodně plaché. nestraším tě, není to tak strašný (já je vysloveně hledal a našel), ale chorvatské hory jsou Poskokem (tak říkají chorvati zmiji růžkaté) protkány.
Pokud Kravické vodopády, tak je vše na trase Kravice, Medugorje, Počitelj, Mostar. Kravice super na schlazení při cestě zpět. Medugorje, super výstup na poutní místo. Pokud manželovi sebereš vodu a půjdete v pravé poledne, budeš dozajista vdovou, Počitejl = vesnice s krásným hradem na cestě do Mostaru. A tady bych málem zapomněl na výlet do Tekija vrela Bune. Více si najdi na webu.
Re: Gradac
30. 05. 2017 10:32
Darino,
nejlepší levné "lodní taxi" je trajekt. Každý rok se někam svezu, bez auta, jen na kochačku. V tvém případě třeba z Drveniku, nebo z Ploče, eventuálně z Makarské.
Re: Gradac
30. 05. 2017 15:48
Grizzly, díky za rady...zmije růžkatá je jedovatá a ošklivá, takže výšlap asi neklapne, taková hrdinka zase nejsem smiling smiley,
ale ostatní info určitě využijeme.thumbs up
Petře, trajekt vyhledáme, díky!eye rolling smiley
avatar Re: Gradac
30. 05. 2017 19:17
Darina 123
Zmije růžkatá alias "poskok" , je nádherné zvíře. Samozřejmě mám k ní respekt a nemusím k ní blíže jak 3 m. Asi před 5 lety se připlazila i k nám na pláž, ale na Šumavě narazím na Zmiji daleko častěji jak v HR.
Přesto vím o jednom místě, kam i otrlí Chorvaté nedoporučují chodit. Pohoří na Pelješacu, hlavně nad Orebičem. Také se té hoře ne nadarmo říká Zmijine brdo. Když půjdeš na Sv.Ilju v podvečer a za horšího počasí, je setkání s tímto plazem spíše velikou náhodou.

[www.google.cz]
Re: Gradac
31. 05. 2017 09:55
Díky za radu, ale asi v podvečer opravdu raději zamířím někam jinam smileys with beer....co třeba ta diskotéka na konci
Gradacu, tam jste nebyl? A v Bristu je něco, co stojí za vidění?
avatar Re: Gradac
31. 05. 2017 19:37
Grizzly je na diskotéku už starej spinning smiley sticking its tongue out
Nasdílim 3 fotky od kamaráda, kterej nebyl línej vylezt na ten kopec...






Upraveno 1krát. Naposledy upravil valeri (31. 05. 2017 19:38).
Re: Gradac
31. 05. 2017 20:12
Já taky už nejsem žádná teenagerka, ale budeme mít s sebou 17ti letou dceru, takže v rámci
obětování se, si nejspíš skočit půjdeme......thumbs up smiley

Ty fotky jsou opravdu krásný, teď to ve mě bude hlodat, jestli se tam přece jen nevypravit!! smiling smiley
A co ten Brist? Určitě taky stojí za návštěvu??!??confused smiley
Re: Gradac
31. 05. 2017 20:17
Vzhledem k tomu že do Bristu vede z Gradacu promenáda, tak ho určitě navštívíš.
avatar Re: Gradac
31. 05. 2017 20:29
Darina123
Tak přidám ještě jednu vlastní zespodu, ze který je poznat, že to až taková legrace není

avatar Re: Gradac
31. 05. 2017 21:33
VALERI
To od tebe nebylo hezký, ........ trochu úcty. Tohle jsem měl říci já. cool smiley

DARINA 123
Diskotéka? Nevím, já už jsem na to trochu starej. thumbs up smiley
avatar Re: Gradac
31. 05. 2017 21:43
PAUL + DARINA 123
Tohle je naše každodení procházky. Když ne každý den, tak obden. Kolem 17h vycházíme od kostela nahoru směrem ke hřbitovu a u el.vedení zatáčíme doleva. Až u kostela zase scházíme dolů do bristu a většinou po západu slunce jdeme zpět kolem moře do Gradacu. Cestou natrhám čerstvé bylinky na další vaření. Je jich tam kolem cesty plno.
[mapy.cz]
Re: Gradac
31. 05. 2017 22:52
My byli ubytovaní 3x v Bristu a v Gradacu jsme byli každý den na pizzu a zmrzku od Stelly
Re: Gradac
01. 06. 2017 08:56
to Darina 123 jo jedná se o Boženu je tím známá ...smiling smileyDubrovník super ale moc draho za parkování v patrovích garažích jsme dali 260kn a pivo 40kn a děti kolu 38 zmrzka nejlevnější 17kn nakonec jsme se na oběd stavili v Bosně ceny užastný výlet lanovkou zážitek a krásné výhledy.Také náštěva vodopadu Kravica moc jsem se těšila do vody jsem nešla byla moc studená vlezly tam jen děti prý jim to vyrazilo dech jak byla studená letos chceme na Bačiny vždy na ně koukáme jen z cesty.Cesta do Dubrovníku zážitek a krása krajina kolem Neretvi
avatar Re: Gradac
01. 06. 2017 11:13
valeri,

moc hezké záběry na Gradac thumbs up
Mám jednu podobnou fotku na chodníku těsně pod vrcholem. Bohužel obyčejné tenisky jsou nedostačující.
Dále už jsou jen velmi ostré skály a velmi nebezpečné mezery na zničení nohy. Takže je potřeba mít pořádné pevné vysoké pohory.
Tvůj kamarád s tím asi předem počítal.



Re: Gradac
01. 06. 2017 11:31
Tu trasu si musím zapsat, bylinky budou fajn, díky!!hot smiley
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 52
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.