Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Dubrovnik

Autor Thamuz 
avatar
Lu.
Re: Dubrovnik
21. 03. 2016 10:23
Dubrovnik Tourism 2016

video: [vimeo.com]



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Lu. (21. 03. 2016 10:27).
Re: Dubrovnik
21. 03. 2016 14:13
Lu - pekná videoprezentácia mesta....Dubrovník sa oplatí navštíviť na 100%

---------------------------------------------------------------------------------------------------
2012-Baška Voda, 2013-Ždrelac, 2014-Drvenik, 2015, 2018 Brist, 2017-Žuljana, 2020-Bibinje, 2022-Gradac, 2023- Sućuraj
Re: Dubrovnik
03. 05. 2016 18:34
Moc prosím, kdo jste si kupovali přes net Dubrovnik card - jak to funguje, zaplatím přes net a karta mi od nich přijde domů? Jak dlouho to cca trvá? Nebo se to dá na základě provedení platby pak někde v Dubrovníku vyzvednout? Moc děkuji za info.

Tak už jsem tu info našla, z roku 2014, tak snad bude platit i teď?



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Zabak (03. 05. 2016 18:42).
avatar Re: Dubrovnik
08. 09. 2016 16:06
Díky tomu že trávíme dovču na Pelješaci a počasí se trošku pokazilo, podnikli jsme výlet do Dubrovníku. Na netu jsem si našel parkovací zóny a ceník - masakr ty ceny. Odhad byl že tam minimálně 4 hod. budem, tak jsme se rozhodli parkovat v zóně 3 - žlutá, co nejblíže ke starému městu. Najít volné místo nebylo až takový problém. Parkovací automat hned vedle, ale jenom mince a 40 KN v drobných jsme teda neměli. Mobilem jsem vyfotil SPZ a šel k prvnímu stánku s novinami. Paní jsem se zeptal jestli tam mohu zaplatit parkovné, paní že můžu a řekla jestli znám numero auta. Podal jsem ji mobil s nafocenou SPZ a ona ji zadala do systému, zeptala se na jak dlouho. Řekl jsem na 4 hodiny a zaplatil 40KN. Dala mi 2 lístky, jeden o potvrzení že SPZ je v systému a druhy doklad o platbě. Lístky jsem si nechal u sebe.Za nějakých 10-15 minut jsme pěšky došli k hradbám. Jeli jsme schválně k večeru, abychom viděli osvětlený Dubrovník, díky tomu jsme se už nedostali na hradby - otevřeno od 8:00 do 18:30. I tak jsme tam dokázali strávit 3,5 hod. Koukli jsme se do akvária (kdo to máte blíže k Polsku určitě navštivte ZOO ve Wroclawi. Mají tam opravdu povedený mořský svět včetně tunelu kde nad vámi plují rejnoci a žraloci), mají tam pouze akvárka ve stěnách a 3 vany kde je želva a pár ryb, focení povoleno bez blesku, no podruhé už tam nemusím. Město nebylo nijak přecpáno turisty, dalo se normálně chodit. U restaurací stáli číšnici venku, ale nenaháněli turisty tak jak jsem to zažil v Trogiru - někteří už fakt byli na ránu mezi oči. Jinak ceny jídel co jsem kouknul tak o 80 až 120% dráž než na Pelješaci.Např. pizza 75 - 100KN a zmrzlina 12KN (teď na Pelješaci pizza 40-45KN a zmrzlina 6-7KN).



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Kamil (08. 09. 2016 17:47).
Re: Dubrovnik
08. 09. 2016 23:44
Dobře vám to dopadlo,
při porovnání cen mezi Pelješacem a Dubrovníkem - to je mezi dvěma extrémy, na Dubrovník ještě dobrý. Také tam bývají zakotvené velké cruisery a to pak tisíce lidí zahltí centrum....
avatar Re: Dubrovnik
08. 07. 2017 09:25
Krásné nové live vebcamery - Dubrovník a Lokrum:



1. Dubrovník - Staré město: [www.justdubrovnik.com]


2. Přístav Dubrovník: [www.justdubrovnik.com]


3. Rybí trh Dubrovník: [www.justdubrovnik.com]


4. Lokrum 1: [www.justdubrovnik.com]


5. Lokrum 2: [www.justdubrovnik.com]
avatar Re: Dubrovnik
14. 07. 2017 22:41
Opravdu Dubrovník a Pelješac nejde srovnávat. Dubrovník je Dubrovník a neni to ani Chorvatsko i když právně tam patří a to samé je třeba říci i o Pelješaci - druhém největším poloostrovu v Chorvatsku, krerý má právně status ostrova. Což je dobře. Zvídavým vysvětlím. Jinak řečeno Pelješac také není Chorvatsko - pokud si odmyslíme právní stránku věci. Už jste slyšeli o fenoménu Pelješac? Ano tak se to nyzývá. Zkuste si to nejít na iinternetu. Na chorvatsko.cz to nenajdete.
avatar Re: Dubrovnik
21. 04. 2018 19:05
... před necelými třemi týdny jsem četl článek (Dubrovački vjesnik) o tom, co způsobuje Dubrovniku stále větší příliv turistů, a to těch, kteří se zastaví ve vodách "Perly Jadranu" na palubách mořských hotelů ... pokochají se a valí dál ...

... v tomto smyslu se již dříve psalo o Dubrovniku jako o domovském přístavu některých turistických společností vlastnících plovoucí hotely, protože Dubrovnik má jeden z nejbezpečnějších přístavů ve středomoří ... francouzské, italské, španělské, portugalské a další ... např. africké, středomořské přístavy zdaleka nejsou tak bezpečné z hlediska terorismu ... zejména z hlediska počtu lidí soustředěných na jednom místě, nemá plovoucí hotel velkou konkurenci ... a pokud jde o velká letiště, výškové budovy ... ty do bezpečného přístavu nikdo nepřeveze ...

[www.dubrovacki.hr]

... ale když se vrátím ke kochání se turistů v Dubrovniku, tak ti ... kromě tvrdé měny ... městu přináší odpady, které se z námořních "křižníků" vyvezou a město už to nestačí kapacitně zvládat .... nemluvě o tom, co se z lodí vypouští v oblasti Jadranu ...
... tak to jen malá odbočka od sluncem rozpálených pláží o níž se už píše i na českém internetu ...

[www.seznamzpravy.cz]

smileys with beer
Re: Dubrovnik
23. 04. 2018 14:42
Mluvil jsem s průvodcem co dělá Dubrovník a okolí a říkal, že když jsou v přístavu tyhle lodě dvě tak je město celkem plný. Ale občas jich tam bývá i šest a to je prý masakr co nikde jinde nezažil.
Re: Dubrovnik
23. 04. 2018 15:13
Již to psali jinde, že do Dubrovníku přijede i více jak 25.tisíc turistů za den, kde na tom mají tyto plovoucí hotely lví podíl.
Re: Dubrovnik
16. 06. 2018 15:20
Jen pro zajímavost,tak v Dubrovníku dokonce podzemní garáže 150m od pevnosti za lidových 100kun/h nebo max 700kun na den :-) jinak zóna 2 do 500m od centra 40kun/h, pak znásleduje zóna 3 za 10kun/h. Je problém i přes ty ceny najít volné místo na ulici.Parkoval jsem cca 1,5km od centra zadarmo a nebyl jsem sám.Pokud chce člověk obejít hradby a město,tak to zabere klidně i 6-8h. Nahoru nad město se dá vyjet autem a parkování je tam naštěstí zdarma.Je tam pěkný výhled na celý Dubrovník.
Re: Dubrovnik
16. 06. 2018 22:26
Pozor na odtah vozidel. Při špatném parkování i se zaplacenym listkem. Doklady s sebou z vozidla. Byl jsem toho svědkem. A sám po tomto raději odparkoval. Byl jsem blízko hradeb.
avatar Re: Dubrovnik
15. 01. 2019 19:06
... ještě, že jsem si dubrovnické hradby kdysi prošel ... od letoška, co osoba ... 200 HRK ...
[slobodnadalmacija.hr]

smileys with beer
Re: Dubrovnik
16. 01. 2019 07:29
Před 5 lety cena 120 dospělý. To už jim tam nikdo nepoleze.
Re: Dubrovnik
16. 01. 2019 08:19
V roce 2007 tuším za 50.Ale fronta taková,že jsem se tam ani nedostal.A to bylo v květnu a bylo ten den poměrně ošklivé počasí.
Re: Dubrovnik
16. 01. 2019 11:14
Přifrčí hotel na vodě, vyklopí se z něj tři tisícovky lidí a prachy dají. Když už tam budou. Poté si dají kafe za 60 lasiček, k tomu burku za stejné peníze, zmrzku za pade, zanadávají si, že už je tam nikdo neuvidí. Ale vystřídá je další hotel na vodě. Takže o turisty nepřijdou. Jen našinec si přidá do seznamu další důvod, proč mluvit o nenažraném Chorvatovi.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Zahajskej (16. 01. 2019 12:48).
avatar Re: Dubrovnik
16. 01. 2019 12:34
Zahájo , a ta zrzka za pade, jak je stará ? To bude tak 80 let , ne ?? grinning smileygrinning smiley

Vodice , Martinsicuro, Podgora, Gradac, San Benedetto del Tronto, Drašnice, Podgora, Živogoš?e Blato, Brist
Re: Dubrovnik
16. 01. 2019 12:51
Díky, už jsem opravil na zmrzku. To je tak, když se to píše v telefonu. Za pade by byla tak možná na obrázkusmiling smiley
Re: Dubrovnik
30. 03. 2019 19:10
Už jsme to tu řešili loni, nemůžu to ale najít (jak jinak u mne .) , proto se omlouvám za dotaz, ale tedy:
plánujeme po letech výlet z GR.. do Dubrovníku. Na hranicích s Bosnou tam a zpět, pustí nás na občanku? (dítě pas má). Už to někdo jel takto? Nebo byly problémy? Děkuji za názor z praxe.
avatar Re: Dubrovnik
31. 03. 2019 09:53
Přes hranice jsme jezdily několikrát a s občankou nikdy nebyl problém. Maximálně ti ji oskenují a zkontrolují v systému.

.
.

_________________________Jirka_________________________
avatar Re: Dubrovnik
31. 03. 2019 11:08
Jezdím HU - HR přes BiH... a všichni na OP (včetně dětí), naposledy minulý rok. Nikdy žádný problém smoking smiley
Re: Dubrovnik
31. 03. 2019 19:37
Děkuji chlapáci, za upřesnění. Myslel jsem si to, ale raději jsem se zeptal. Moje poslední vzpomínka z cesty ze Stonu na hranici se mi hrabal v kufru - našel ponožky v první takžce, no jak na svinu, pod něma byla flaška bechera. No pak prolezl kabelku a v ní parfém ženy, pak se zeptal, co to mám zboku nalepený na okně (reklama) a pak nás odmávl. Na konci kufru byly dvě bedny bohemky, pro známé na dalších 14dní v Gradaci a dvě bedny vína, co jsme vezli domů z Pejlešacu....smiling smiley
Takže občanky si nepamatuji, ale tohle ano smiling smiley
Re: Dubrovnik
08. 04. 2019 12:52
coudy: Tady to máš oficiálně. S občanskou do BiH.
avatar Re: Dubrovnik
19. 04. 2019 16:53
... setkání předsedů vlád střední, východní a jihovýchodní Evropy a Čínské lidové republiky v rámci tzv. formátu 16 + 1, které proběhlo před týdnem v Dubrovniku bylo symbolické pro chorvatského premiéra Plenkoviče ... separátně stiskl spolu s čínským státníkem, Li Kche-čchiangem na čínské lodi ovladač zařízení při zatlučení nejdelšího mostního pilotu o délce 128 metrů do dna Jadranu ...
[www.poslovni.hr]

smileys with beer
avatar Re: Dubrovnik
22. 04. 2019 10:55
... turistická sezona se začíná rozbíhat ... smiling smiley
[dnevnik.hr]
[slobodnadalmacija.hr]

smileys with beer



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (22. 04. 2019 11:00).
Re: Dubrovnik
22. 04. 2019 14:29
Tož kdo do doho "D" pojede první ? Já ? smiling smiley
Re: Dubrovnik
01. 06. 2019 15:07
Prosím typ na den v týdnu na návštěvu v červnu (druhé půli)?
Nebo mám kontrolovat všechny japonské a jiné přílety d "D" ? grinning smiley
avatar Re: Dubrovnik
01. 06. 2019 17:33
Spíš hlídej i přístavy. Před 2 lety připlula do Dubrovníku zaoceánská loď s Číňanama a počet lidí v Dubrovníku se strojnásobil. Byli jsme rádi, že jsem našli východ a nikdo nás neušlapal.grinning smiley
avatar Re: Dubrovnik
02. 06. 2019 14:19
Zajeď si na nějaké méně "profláknuté" místo... nebo mimo sezónu smoking smiley
Tím nechci říct, že Dubrovník (podobně jako Plitvice atd.) nestojí za zhlédnutí, ale za těchto podmínek (za mě) ne.
Re: Dubrovnik
02. 06. 2019 15:46
Jak už psali ostatní. Dubrovník je od června do září narvany k prasknutí. Obrovské množství turistů tam dodávají ty obří výletní lodě a ty tam ty turisty vyklopí kterikoliv den v týdnu. Ještě je možnost projít si to v 7-8h ráno, kafíčko a v 9h pryč.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 48
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.