Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Dubrovnik

Autor Thamuz 
Lu.
Re: Dubrovnik
21. 03. 2016 10:23
Dubrovnik Tourism 2016

video: [vimeo.com]

Upraveno 1krát. Naposledy upravil Lu. (21. 03. 2016 10:27).
21. 03. 2016 14:13
Lu - pekná videoprezentácia mesta....Dubrovník sa oplatí navštíviť na 100%

---------------------------------------------------------------------------------------------------
2012-Baška Voda, 2013-Ždrelac, 2014-Drvenik, 2015-Brist, 2017-Žuljana
03. 05. 2016 18:34
Moc prosím, kdo jste si kupovali přes net Dubrovnik card - jak to funguje, zaplatím přes net a karta mi od nich přijde domů? Jak dlouho to cca trvá? Nebo se to dá na základě provedení platby pak někde v Dubrovníku vyzvednout? Moc děkuji za info.

Tak už jsem tu info našla, z roku 2014, tak snad bude platit i teď?

Upraveno 1krát. Naposledy upravil Zabak (03. 05. 2016 18:42).
08. 09. 2016 16:06
Díky tomu že trávíme dovču na Pelješaci a počasí se trošku pokazilo, podnikli jsme výlet do Dubrovníku. Na netu jsem si našel parkovací zóny a ceník - masakr ty ceny. Odhad byl že tam minimálně 4 hod. budem, tak jsme se rozhodli parkovat v zóně 3 - žlutá, co nejblíže ke starému městu. Najít volné místo nebylo až takový problém. Parkovací automat hned vedle, ale jenom mince a 40 KN v drobných jsme teda neměli. Mobilem jsem vyfotil SPZ a šel k prvnímu stánku s novinami. Paní jsem se zeptal jestli tam mohu zaplatit parkovné, paní že můžu a řekla jestli znám numero auta. Podal jsem ji mobil s nafocenou SPZ a ona ji zadala do systému, zeptala se na jak dlouho. Řekl jsem na 4 hodiny a zaplatil 40KN. Dala mi 2 lístky, jeden o potvrzení že SPZ je v systému a druhy doklad o platbě. Lístky jsem si nechal u sebe.Za nějakých 10-15 minut jsme pěšky došli k hradbám. Jeli jsme schválně k večeru, abychom viděli osvětlený Dubrovník, díky tomu jsme se už nedostali na hradby - otevřeno od 8:00 do 18:30. I tak jsme tam dokázali strávit 3,5 hod. Koukli jsme se do akvária (kdo to máte blíže k Polsku určitě navštivte ZOO ve Wroclawi. Mají tam opravdu povedený mořský svět včetně tunelu kde nad vámi plují rejnoci a žraloci), mají tam pouze akvárka ve stěnách a 3 vany kde je želva a pár ryb, focení povoleno bez blesku, no podruhé už tam nemusím. Město nebylo nijak přecpáno turisty, dalo se normálně chodit. U restaurací stáli číšnici venku, ale nenaháněli turisty tak jak jsem to zažil v Trogiru - někteří už fakt byli na ránu mezi oči. Jinak ceny jídel co jsem kouknul tak o 80 až 120% dráž než na Pelješaci.Např. pizza 75 - 100KN a zmrzlina 12KN (teď na Pelješaci pizza 40-45KN a zmrzlina 6-7KN).

Upraveno 2krát. Naposledy upravil Kamil (08. 09. 2016 17:47).
08. 09. 2016 23:44
Dobře vám to dopadlo,
při porovnání cen mezi Pelješacem a Dubrovníkem - to je mezi dvěma extrémy, na Dubrovník ještě dobrý. Také tam bývají zakotvené velké cruisery a to pak tisíce lidí zahltí centrum....
08. 07. 2017 09:25
Krásné nové live vebcamery - Dubrovník a Lokrum:

1. Dubrovník - Staré město: [www.justdubrovnik.com]

2. Přístav Dubrovník: [www.justdubrovnik.com]

3. Rybí trh Dubrovník: [www.justdubrovnik.com]

4. Lokrum 1: [www.justdubrovnik.com]

5. Lokrum 2: [www.justdubrovnik.com]
14. 07. 2017 22:41
Opravdu Dubrovník a Pelješac nejde srovnávat. Dubrovník je Dubrovník a neni to ani Chorvatsko i když právně tam patří a to samé je třeba říci i o Pelješaci - druhém největším poloostrovu v Chorvatsku, krerý má právně status ostrova. Což je dobře. Zvídavým vysvětlím. Jinak řečeno Pelješac také není Chorvatsko - pokud si odmyslíme právní stránku věci. Už jste slyšeli o fenoménu Pelješac? Ano tak se to nyzývá. Zkuste si to nejít na iinternetu. Na chorvatsko.cz to nenajdete.
21. 04. 2018 19:05
... před necelými třemi týdny jsem četl článek (Dubrovački vjesnik) o tom, co způsobuje Dubrovniku stále větší příliv turistů, a to těch, kteří se zastaví ve vodách "Perly Jadranu" na palubách mořských hotelů ... pokochají se a valí dál ...

... v tomto smyslu se již dříve psalo o Dubrovniku jako o domovském přístavu některých turistických společností vlastnících plovoucí hotely, protože Dubrovnik má jeden z nejbezpečnějších přístavů ve středomoří ... francouzské, italské, španělské, portugalské a další ... např. africké, středomořské přístavy zdaleka nejsou tak bezpečné z hlediska terorismu ... zejména z hlediska počtu lidí soustředěných na jednom místě, nemá plovoucí hotel velkou konkurenci ... a pokud jde o velká letiště, výškové budovy ... ty do bezpečného přístavu nikdo nepřeveze ...

[www.dubrovacki.hr]

... ale když se vrátím ke kochání se turistů v Dubrovniku, tak ti ... kromě tvrdé měny ... městu přináší odpady, které se z námořních "křižníků" vyvezou a město už to nestačí kapacitně zvládat .... nemluvě o tom, co se z lodí vypouští v oblasti Jadranu ...
... tak to jen malá odbočka od sluncem rozpálených pláží o níž se už píše i na českém internetu ...

[www.seznamzpravy.cz]

smileys with beer
23. 04. 2018 14:42
Mluvil jsem s průvodcem co dělá Dubrovník a okolí a říkal, že když jsou v přístavu tyhle lodě dvě tak je město celkem plný. Ale občas jich tam bývá i šest a to je prý masakr co nikde jinde nezažil.
23. 04. 2018 15:13
Již to psali jinde, že do Dubrovníku přijede i více jak 25.tisíc turistů za den, kde na tom mají tyto plovoucí hotely lví podíl.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 107
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 538 během dne 21. 05. 2011
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.