Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Dubrovnik

Autor Thamuz 
Lu.
Re: Dubrovnik
21. 03. 2016 10:23
Dubrovnik Tourism 2016

video: [vimeo.com]

Upraveno 1krát. Naposledy upravil Lu. (21. 03. 2016 10:27).
21. 03. 2016 14:13
Lu - pekná videoprezentácia mesta....Dubrovník sa oplatí navštíviť na 100%

---------------------------------------------------------------------------------------------------
2012-Baška Voda, 2013-Ždrelac, 2014-Drvenik, 2015-Brist, 2017-Žuljana
03. 05. 2016 18:34
Moc prosím, kdo jste si kupovali přes net Dubrovnik card - jak to funguje, zaplatím přes net a karta mi od nich přijde domů? Jak dlouho to cca trvá? Nebo se to dá na základě provedení platby pak někde v Dubrovníku vyzvednout? Moc děkuji za info.

Tak už jsem tu info našla, z roku 2014, tak snad bude platit i teď?

Upraveno 1krát. Naposledy upravil Zabak (03. 05. 2016 18:42).
08. 09. 2016 16:06
Díky tomu že trávíme dovču na Pelješaci a počasí se trošku pokazilo, podnikli jsme výlet do Dubrovníku. Na netu jsem si našel parkovací zóny a ceník - masakr ty ceny. Odhad byl že tam minimálně 4 hod. budem, tak jsme se rozhodli parkovat v zóně 3 - žlutá, co nejblíže ke starému městu. Najít volné místo nebylo až takový problém. Parkovací automat hned vedle, ale jenom mince a 40 KN v drobných jsme teda neměli. Mobilem jsem vyfotil SPZ a šel k prvnímu stánku s novinami. Paní jsem se zeptal jestli tam mohu zaplatit parkovné, paní že můžu a řekla jestli znám numero auta. Podal jsem ji mobil s nafocenou SPZ a ona ji zadala do systému, zeptala se na jak dlouho. Řekl jsem na 4 hodiny a zaplatil 40KN. Dala mi 2 lístky, jeden o potvrzení že SPZ je v systému a druhy doklad o platbě. Lístky jsem si nechal u sebe.Za nějakých 10-15 minut jsme pěšky došli k hradbám. Jeli jsme schválně k večeru, abychom viděli osvětlený Dubrovník, díky tomu jsme se už nedostali na hradby - otevřeno od 8:00 do 18:30. I tak jsme tam dokázali strávit 3,5 hod. Koukli jsme se do akvária (kdo to máte blíže k Polsku určitě navštivte ZOO ve Wroclawi. Mají tam opravdu povedený mořský svět včetně tunelu kde nad vámi plují rejnoci a žraloci), mají tam pouze akvárka ve stěnách a 3 vany kde je želva a pár ryb, focení povoleno bez blesku, no podruhé už tam nemusím. Město nebylo nijak přecpáno turisty, dalo se normálně chodit. U restaurací stáli číšnici venku, ale nenaháněli turisty tak jak jsem to zažil v Trogiru - někteří už fakt byli na ránu mezi oči. Jinak ceny jídel co jsem kouknul tak o 80 až 120% dráž než na Pelješaci.Např. pizza 75 - 100KN a zmrzlina 12KN (teď na Pelješaci pizza 40-45KN a zmrzlina 6-7KN).

Upraveno 2krát. Naposledy upravil Kamil (08. 09. 2016 17:47).
08. 09. 2016 23:44
Dobře vám to dopadlo,
při porovnání cen mezi Pelješacem a Dubrovníkem - to je mezi dvěma extrémy, na Dubrovník ještě dobrý. Také tam bývají zakotvené velké cruisery a to pak tisíce lidí zahltí centrum....
08. 07. 2017 09:25
Krásné nové live vebcamery - Dubrovník a Lokrum:

1. Dubrovník - Staré město: [www.justdubrovnik.com]

2. Přístav Dubrovník: [www.justdubrovnik.com]

3. Rybí trh Dubrovník: [www.justdubrovnik.com]

4. Lokrum 1: [www.justdubrovnik.com]

5. Lokrum 2: [www.justdubrovnik.com]
14. 07. 2017 22:41
Opravdu Dubrovník a Pelješac nejde srovnávat. Dubrovník je Dubrovník a neni to ani Chorvatsko i když právně tam patří a to samé je třeba říci i o Pelješaci - druhém největším poloostrovu v Chorvatsku, krerý má právně status ostrova. Což je dobře. Zvídavým vysvětlím. Jinak řečeno Pelješac také není Chorvatsko - pokud si odmyslíme právní stránku věci. Už jste slyšeli o fenoménu Pelješac? Ano tak se to nyzývá. Zkuste si to nejít na iinternetu. Na chorvatsko.cz to nenajdete.
21. 04. 2018 19:05
... před necelými třemi týdny jsem četl článek (Dubrovački vjesnik) o tom, co způsobuje Dubrovniku stále větší příliv turistů, a to těch, kteří se zastaví ve vodách "Perly Jadranu" na palubách mořských hotelů ... pokochají se a valí dál ...

... v tomto smyslu se již dříve psalo o Dubrovniku jako o domovském přístavu některých turistických společností vlastnících plovoucí hotely, protože Dubrovnik má jeden z nejbezpečnějších přístavů ve středomoří ... francouzské, italské, španělské, portugalské a další ... např. africké, středomořské přístavy zdaleka nejsou tak bezpečné z hlediska terorismu ... zejména z hlediska počtu lidí soustředěných na jednom místě, nemá plovoucí hotel velkou konkurenci ... a pokud jde o velká letiště, výškové budovy ... ty do bezpečného přístavu nikdo nepřeveze ...

[www.dubrovacki.hr]

... ale když se vrátím ke kochání se turistů v Dubrovniku, tak ti ... kromě tvrdé měny ... městu přináší odpady, které se z námořních "křižníků" vyvezou a město už to nestačí kapacitně zvládat .... nemluvě o tom, co se z lodí vypouští v oblasti Jadranu ...
... tak to jen malá odbočka od sluncem rozpálených pláží o níž se už píše i na českém internetu ...

[www.seznamzpravy.cz]

smileys with beer
23. 04. 2018 14:42
Mluvil jsem s průvodcem co dělá Dubrovník a okolí a říkal, že když jsou v přístavu tyhle lodě dvě tak je město celkem plný. Ale občas jich tam bývá i šest a to je prý masakr co nikde jinde nezažil.
23. 04. 2018 15:13
Již to psali jinde, že do Dubrovníku přijede i více jak 25.tisíc turistů za den, kde na tom mají tyto plovoucí hotely lví podíl.
16. 06. 2018 15:20
Jen pro zajímavost,tak v Dubrovníku dokonce podzemní garáže 150m od pevnosti za lidových 100kun/h nebo max 700kun na den :-) jinak zóna 2 do 500m od centra 40kun/h, pak znásleduje zóna 3 za 10kun/h. Je problém i přes ty ceny najít volné místo na ulici.Parkoval jsem cca 1,5km od centra zadarmo a nebyl jsem sám.Pokud chce člověk obejít hradby a město,tak to zabere klidně i 6-8h. Nahoru nad město se dá vyjet autem a parkování je tam naštěstí zdarma.Je tam pěkný výhled na celý Dubrovník.
16. 06. 2018 22:26
Pozor na odtah vozidel. Při špatném parkování i se zaplacenym listkem. Doklady s sebou z vozidla. Byl jsem toho svědkem. A sám po tomto raději odparkoval. Byl jsem blízko hradeb.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 74
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 538 během dne 21. 05. 2011
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.