Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Dubrovnik

Autor Thamuz 
Dubrovnik
27. 07. 2009 11:13
Zdravim,
nebyl letos nekdo v okoli Dubrovniku? Chystame se za par dni. Ubytovani se bude hledat na miste.
avatar Re: Dubrovnik
28. 07. 2009 07:45
S ubytováním na místě asi problém nebude. Prokřižovali jsme letos pobřeží jižně od Dubrovniku až po Konavoske stijene. Nikde neměli plno. Řekl bych, že bylo letos méně turistů. Jinak Dubrovnik tradičně "perlou Jadranu".

P.S. O Dubrovniku si počti tady [www.ihvar.cz] a tady: [www.ihvar.cz]
Re: Dubrovnik
29. 07. 2009 11:52
Diky za info. Jeste bych se rad zeptal, za kolik se da sehnat ubytovani, pokud clovek neni prilis narocnej?
avatar Re: Dubrovnik
02. 11. 2009 18:38
chcu se příští rok podívat do Dubrovníka..po přejezdu mostu je nějak značená cesta do starého města?..nerad bych bloudileye popping smiley..a k vůli temu kupovat navigacu se mě nechcethumbs up smiley
Re: Dubrovnik
02. 11. 2009 19:08
...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil housle (01. 02. 2011 16:33).
avatar Re: Dubrovnik
02. 11. 2009 21:07
za mostem vidím na google mapách ze satelitu rovně akorát pokračující jadr.magistrálu a žádnou křižovatku se semaforamaconfused smiley
Re: Dubrovnik
02. 11. 2009 21:39
housle napsal(a):
-------------------------------------------------------
> vasnivykolista...za mostem pojedeš kousek rovně potom vpravo pěkně z kopečka a přijedeš na první tuším světelnou křižovatku tam se dej vlevo a cca po 100 metrech je ukazatel pro změnu vpravo k podzemním garážím....luxusní parkování auto v chládku a 6 lasiček hodina...

Housle, můžeš tohle parkoviště nějak upřesnit (Google, adresa a pod.) ? Tam jak píšeš je pouze parkování "na ulici" na parkovací automaty (snad 10kn/hod). Jestli nekecáš (sorry), tak by to byla parkovací bomba !!!!

smiling smiley smiling smiley smiling smiley
Re: Dubrovnik
03. 11. 2009 17:50
Vážení přátelé...po Jadranské cestě budete pokračovat téměř až nad pevnost(omlouvám se za ten kouseksad smiley) potom vpravo do ulice Pera Bakiča,přijedete na onu tuším světelnou křižovatku tam odbočíte do ulice Zagrebačka a po 100-150 metrech vpravo jsou již zmiňované podzemní garáže.....na google mapách jsou k vidění jako velkej volnej plac a pokud si zobrazíte popisky je tam hned vedle zobrazena číslice 52...cena je opravdu 6 lasiček na hoďku...letos v Červnu odskoušenothumbs up...při vjezdu do garáží si před závorou vyzvednete lístek a hurá zaparkujete káru ve stínu...pri odjezdu lístek vrazíte dole do automatu,zaplatíte a hurá k vodě!
avatar Re: Dubrovnik
03. 11. 2009 20:00
To je tuším asi tam jak je ten tunel ?? Nahoře nad Dubrovníkem ?? Je tam možnost vjezdu do centra . Tuším,že to je jen jedno místo kde se dá jet dolů ??

MirekŠi
Re: Dubrovnik
03. 11. 2009 20:31
tvsat: tušíš správně akorát když odbočuješ do prava tak na tom sjezdu je tunel vlevo ale tím tunelem neprojíždíš. Jinak housle má pravdu a ty garáže opravdu stojí 6 hlodavců na 1 hod.
avatar Re: Dubrovnik
25. 11. 2009 07:37
Docela dobře se dá parkovat i na menším parkovišti přímo před postraním vchodem do starého města...z Jadranské magistrály sjet do ul. Pera Bakiča - ul Zagrebačka - Hvarska. Za celé dopoledne jsem platil kolem 10 Kn a ve stínu, nemusí se nikam daleko chodit, pár kroků a jste v pevnosti.



Upraveno 2krát. Naposledy upravil milošhr (25. 11. 2009 11:19).
Re: Dubrovnik
26. 11. 2009 21:52
Mám pocit ,že se jedná o tohle parkoviště . sice to už je asi 3 roky ,ale funguje pořád .renda
Re: Dubrovnik
26. 11. 2009 21:55
Od Makarský dolu na centrum a jste tam smoking smiley a potom stačí zahnout do leva
Re: Dubrovnik
26. 11. 2009 22:49
renonous napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Od Makarský dolu na centrum a jste tam smoking smiley a
> potom stačí zahnout do leva
> [img3chybny-odkaz-rajced6]
> e2cee43ab66f83fcbcf0c36435c/images/Chorvatsko_6-16
> .8_2007_148.jpg


Jo parkoviště funguje ,ale v sezóně je tam skoro pořád plno,alespoň pokaždé kdy jsem tam byl já smiling smiley.Já většinou nesjedu až dolů ale nad křižovatkou jedu směrem nahoru a parkuji podél zdi,vždy jsem tam místo našel ,akorát mají parkovací hodiny dosti daleko od sebe.Do města pak jdu sejdu zadem po schodech.
Re: Dubrovnik
29. 11. 2009 22:19

Zmiňované parkoviště u hradeb.Platili jsme vždy za hodiny.Jinak frota aut podél hradeb čeká na vjezd ale není to nekonečné.Nebyli jsme ale nikdy ráno,možná to vypadá jinak.
Re: Dubrovnik
29. 11. 2009 22:35

Při cestě tam doporučuji zastavit zde a vyhlídka na přijíždějící lodě nebo jen tak je pěkná.
Dubrovník je má láska.Má specifickou vůni,atmosféru.Šílené množství lidí ale je to nádhera.Pokud by se přejelo, na magistrálě je nádherná vyhlídka na staré město.




Upraveno 1krát. Naposledy upravil vranka (30. 11. 2009 05:27).
Re: Dubrovnik
29. 11. 2009 22:53
...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil JirkaD (25. 02. 2013 19:50).
Re: Dubrovnik
30. 11. 2009 05:31
JirkaD.....nevím jak to popsat ale já tam cítím specifickou vůni.Možná je to tím teplem mezi kamennými zdmi.Nebo třeba je to zápach všech těch pachů co se tam mísí.Těžko říct.Tak tak.yawning smiley
avatar Re: Dubrovnik
30. 11. 2009 05:42
Taky bych se k tomu "požitku" přikláněl, pro mne ze všech promísených vůní přepáleného tuku - stuchliny - kanalizace - i přípravy z jídel mořských plodů nejvíce historie staletí a neopakovatelný dojem, který mi obyčejně vydrží jen do další návštěvy magického Dubrovníku...prostě, musím tam znovu
Re: Dubrovnik
30. 11. 2009 06:30
renonous napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Mám pocit ,že se jedná o tohle parkoviště
> .[img3chybny-odkaz-rajced6]
> fe2cee43ab66f83fcbcf0c36435c/images/Chorvatsko_6-1
> 6.8_2007_409.jpg sice to už je asi 3 roky ,ale
> funguje pořád .renda


Taky tam parkuji.
avatar Re: Dubrovnik
30. 11. 2009 23:43
Tak tak, podařilo se nám tam zaparkovat po ani ne 2min. čekání. Inteligentně jsem nechal park. lístek za oknem na palubovce, zvyklý na to z domova, leč sluníčko v Dubrovníku má trochu jiné grády, než v Ostravě. No, zčernal, no. Parkingový mužíček si pak po vykulení očí a zakroucení hlavou vzal akorát za hodinu stání. Před polednem jsme vylezli na hradby a pak jsme poznali, co je to byznys. Slunce žhne, středoevropan nepřipraven pocítíc žížeň začne se shánět po občerstvení a tu hošík ani ne 12ti letý pod slunečníkem prodává třetinkové lahve s vodou za 12kun! A lidi kupovali! Ne, že ne! Ale abyste nemysleli, není to můj nejsilnější zážitek z Dubrovníku, kdepak. Hluboký dojem v nás nechala návštěva kláštera (myslím, že františkáni), kde mají obraz Dáma s hranostajem. Vystavená byla pochopitelně replika. A potom uličky, zákoutí, náměstí - ať už Stradun, nebo ty malé kolem, kavárny a kávička a hemžení a jazykový Babylon a sladoled.
Pod jižníma hradbama je restaurace s rákosovou střechou, leze se tam dírou ve zdi a kousek pod ní skákali mladí lidé, kluci i děvčata do moře. Shora z hradeb se těžko odhadovalo, z jaké výšky skákali, ale asi to bylo dost vysoko, protože padali dlouho a voda stříkala velmi.
Tehdy jsem měl analogovou kameru na kazety a tak točím, točím a jak jsme byli v půlce hradeb udělalo to blik blik tududumtum a vymalováno! Baterka v pr..li. Náhradní na Pelješcu ve Sreseru. Dlooouho se mi manželka smála. Tak máme aspoň důvod jet tam znova.
To bylo léta páně 2005.
avatar Re: Dubrovnik
01. 12. 2009 18:27
...ach jo...Dubrovnik...Dubrovnik...smiling smiley



avatar Re: Dubrovnik
17. 02. 2010 17:20






Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (17. 02. 2010 20:39).
avatar Re: Dubrovnik
14. 04. 2010 21:48
Bude to asi drahé, ale nádherné a jedinečné.......že by už fakt letos v létě? [www.dubrovnikcablecar.com] Zdraví R.
avatar Re: Dubrovnik
15. 04. 2010 08:26
... Rero ... fantasia ...smiling smiley
Re: Dubrovnik
20. 04. 2010 17:28
I když to asi bude stát jako lanovka ve Švícarech, tohle si nenechám ujít !!! smoking smiley

smiling smiley smiling smiley smiling smiley
avatar Re: Dubrovnik
20. 04. 2010 18:22
... co všechno turista v Dubrovníku nestihne ... smiling smiley


Re: Dubrovnik
05. 05. 2010 15:09
Prosím Vás o radu ako sa od Makarskej dá najlepšie prejsť autom do Dubrovníka. Podľa google mapy mi cestu ukazuje trajektom z Ploče do Trpanj a cez Pelješac do Dubrovníka. Iná cesta bez trajektu nie je možná, prechod cez Bosnu a Hercegovinu? I v prípade možnosti prechodu cez Bosnu a Hercegovinu je potrebný pas alebo stačí občiansky preukaz. Ináč v lete v Trogire, už sa teším.
Re: Dubrovnik
05. 05. 2010 16:29
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Fido (18. 12. 2012 15:10).
avatar Re: Dubrovnik
05. 05. 2010 19:41
V sezónu se jezdilo přes zelenou hranici,žádné kontroly,jen možná místní.

MirekŠi
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 48
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.