Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Kde v Chorvatsku za šnorchlováním (potápěním jen se šnorchlem)

Autor Martplis 
Zdravím Vás, poraďte kde v Chorvatsku je pěkné šnorchlování a je pod hladinou něco k vidění i bez kompletní potápěčské výbavy. Také by bylo super nějaké místo kde není moc turistů. Díky moc za radusmiling smiley

MartiNP
Mám takovou zkušenost že šnorchlování je všude vlastně stejné samozřejmě někde u ostrůvku nebo u nějaké mělčiny je to lepší. Jinak konkrétní místo ti nepovím my jezdíme například do Pakoštáne u Zadaru a tem je nejbližší ostrůvek spojen z pevninou 5ímskou cestou. Jsou to obrovské kusy kamene poskládané v jednom pruhu o šířse asi 5 m v hloubce od 3 do 6m. Kde se zdržujou rybičky a je to celkem pěkné my se tam letos potápěli ale koukala jsem že tam lidi občas i šnorchlujou. Páčko
Re: Kde v Chorvatsku za šnorchlováním (potápěním jen se šnorchlem)
23. 07. 2005 20:25
Vratil jsem se z ostrova Krk (mesto Krk) a na to, ze je to ostrov, tak me tam more, co se tyce snorchlovani nijak nenadchlo. Vloni jsem byl v Zecevu (coz je mezi Primostenem a Rogoznici) a tam to bylo super.
Jinak co pise Sarka zni zajimave.
Re: Kde v Chorvatsku za šnorchlováním (potápěním jen se šnorchlem)
03. 08. 2005 20:58
šnorchluju dobře, šnorchluju rád ! Ale jestli chceš něco pod vodou vidět, tak to určitě neočekávej kolem obydlených oblastí. Respektive to, co tam uvidíš, se ti asi moc líbit nebude. Aspon já např. mísu od hajzlu nebo automatku pod hladinou nemusim.
Mám v plánu jet na ostrov Dugi Otok, kde by mělo být mělké moře a málo lidí.... Máte nějakou zkušenost s tímto ostrovem?
Já moc ráda mizím pod hladinou s "foťákem".To jsem schopná plavat přes hodinu a pak už úplně modrá zimou,drrkotám zubama jak cvok.Ale nenechám dopustit na můj zamilovanej Pelješac,kde je pod vodou opravdu "co vidět".POTOČINE,PODOBUČE,BORAK...
Vřele doporučuji!!!!!!!!!
Re: Kde v Chorvatsku za šnorchlováním (potápěním jen se šnorchlem)
21. 01. 2007 14:36
Nemá ještě někdo nějaké další tipy? Právě taky řeším otázku, jakou destinaci zvolit pro dobré zašnorchlování. Loni jsme byli na Šoltě, o které se psalo, že je to takový robinsonovský ostrov, a tak jsem si myslela, že tam bude v moři spousta toho k vidění, ale až na pár ježků nic. Naopak jsme nějakou tu hvězdici vylovili na Pagu. Kdyby někdo věděl ještě o dobrém místu k šnorchlování, uvítám další tipy.
Re: Kde v Chorvatsku za šnorchlováním (potápěním jen se šnorchlem)
10. 02. 2007 20:31
Ahoj, přisypu taky trošku na tuhle stránku, neboť šnorchlování je to, proč se už počtvrté za sebou pouštíme na dovču do HR. Nebudou tedy moje zkušenosti asi tak bohaté, jako těch co tam jezdí již dlouhé léta.
Moje loňské šnorchlování bylo to nej, které jsem zatím poznal, snad také díky zvládnuté technice a také možnosti dostat se hlouběji a mít tím pádem lepší možnosti.
Byli jsme vloni v Blaževu, Malo more, severní strana poloostrova Pelješac, tam stálo šnorchlování za starou bačkoru, moc zooplanktonu v moři = malá viditelnostthumbs down. Zase tam bylo daleko víc ryb atd...
My jsme jezdili po Pelješaci, protože v Blaževu panovali "DIVNÉ"poměry. Na místo Borak budu jistě ještě dlouho vzpomínat, já si teda v moři jen prohlížím, ale klučina mi ukazoval malou hvězdici hned kousek od břehu, a to podvodní panorama, nic hezčího jsem jinde neviděl, zase se tam ale nedali sbírat mušle jako jinde, bylo tam prostě asi vysbíráno...ale i tak mě tato lokalita přímo nadchla...Takže v oblast BORAK - DINGAČ BYCH ŘEKL, ŽE TO PROSTĚ NEMÁ CHYBU.thumbs up
Další z výletů, který mě na Pelješaci nadchl bylo šnorchlování v okolí pláže DIVNY. Byl tam sice mezi pevninou a přilehlým ostrovem velmi silný proud , ale ustál jsem to díky ploutvím a taky to byla nádhera. Jinak jsem šnorchloval v Perně v Pelješackém kanálu,....oblast mezi poloostrovem a ostrovem Korčula. Nebylo tam tolik života, ale zase hezké schránky ježků, barevné a bylo jich mnoho. Jeden chorvat tam kousek od břehu polapil chobotnici a po malé ukázce zase vrátil zpět...
Já mám radost z toho co tady čtu o okolí Rogoznice, neboť tam směřuje naše letošní cesta, myslím, že se máme se synem na co těšit a už teď se moc těšíme, je tam podle mapy v okolí Zečeva přilehlý ostrov, kde by to mohlo být zajímavé....
Takže nechte vylouhovat brejle v jarové vodě,...a hurá do vody...
ahoj na Jadranu Karel...grinning smiley
Re: Kde v Chorvatsku za šnorchlováním (potápěním jen se šnorchlem)
10. 02. 2007 21:08
Karle, možná jsem pitomej, ale proč vylouhovat brejle v jarový vodě? I ty silikonový?

smiling smileysmiling smileysmiling smiley
Re: Kde v Chorvatsku za šnorchlováním (potápěním jen se šnorchlem)
11. 02. 2007 12:38
Ahoj Jardo,
radila mi to paní v obchodě s potápěčskými potřebami, že i ty silikonový brejle prej hodí na noc (ale stačí myslím i hodinka) do jarové vody a mnohem líp potom těsní, znáš to....natřeš se krémem a brejle jsou po delším užívání trošku mastné a dost do nic teče.
Nemyslím tím ale jar a voda půl na půl..grinning smiley...prostě je nechat odmastit.
Já měl první rok s sebou brejle z marketu a to teda byl hnus a moje smůla. Narok jsme se synátorem kapku zainvestovali a šli rovnou do potápěčských potřeb, nemáme nejdražší vybavení, ploutve mám obyč 70 cm a i šnorchl obojí z marketu, ale na brejlích se prostě šetřit nedá a uvažuju letos o koupi ještě kapku dražších, a ty starší budu brát do rezervy.thumbs up
Prostě nechci riskovat a bejt v u moře bez brejlí, proto tam vlastně jezdím...
Ahoj večer na chatu..v 17.00 Karel...thumbs up smiley
Re: Kde v Chorvatsku za šnorchlováním (potápěním jen se šnorchlem)
04. 06. 2007 08:42
AHOJ, poraďte nějaké místo,kde je super "šnorchlovačka". Mirus.
Re: Kde v Chorvatsku za šnorchlováním (potápěním jen se šnorchlem)
04. 06. 2007 11:08
všude na ostrovechsmiling smiley
Re: Kde v Chorvatsku za šnorchlováním (potápěním jen se šnorchlem)
05. 06. 2007 06:24
Já jsem velice spokojený na Kamenjaku. Je tu poměrně živo a veliká viditelnost.
Jinak proti zimě jsem si koupil short neopren a nemá to chybu.
Jarda
Re: Kde v Chorvatsku za šnorchlováním (potápěním jen se šnorchlem)
06. 06. 2007 09:37
Jardo, kde se dá sehnat neoprén a co to koštuje ? Kraťasy nebo až po kotníky ?Ď.
Re: Kde v Chorvatsku za šnorchlováním (potápěním jen se šnorchlem)
06. 06. 2007 10:39
Po poradě s potápěči jsem si koupil kvalitnější neopren v potápěčských potřebách.Stačí 2 mm, krátké nohavice i rukávy. Stál cca 2 200 Kč. V obchoďákách ho mají kolem 1000 Kč, ale velice rychle se na něm rozpadají švy.
Jinak ve vodě 23oC jsem vydržel 2 hodiny v kuse šnorchlovat. Trochu problém je, když chceš něco vylovit. To jsem si musel sebou vzít opasek se závažím.
Jardasmiling smiley
Re: Kde v Chorvatsku za šnorchlováním (potápěním jen se šnorchlem)
14. 02. 2009 16:39
A nějaké fotky ze šnorchlování by nebyly? Když třeba Klára tak ráda fotí pod vodou. Ať je nějaká inpirace na kterou se můžu těšit.

zurba
Re: Kde v Chorvatsku za šnorchlováním (potápěním jen se šnorchlem)
08. 07. 2009 15:35
po letošní dovolené můžu za sebe říct že Hvar je na šnorchlování slabotka.Ostrov jako takovej je krásnej ale pod vodou nic-moc(spíše nic než moc).
Re: Kde v Chorvatsku za šnorchlováním (potápěním jen se šnorchlem)
09. 07. 2009 09:56
A naopaksmiling smiley. Sklanaty ostrov Pag mě svou krásou nijak neupoutal ale pod vodou SUPER.
Doporučuji na placené pláži Zrče v pravo před FKK pláží cca 30-50 od břehu hloubka 6-8m, lesklé hnědé lastury velikosti dlaně i vetší. Z hlavní cesty směrem na Košljun třetí odbočka do prava(je to křižovatka), malá usedlost, pár domu,doporučuju nechat auto u mola a jít do leva cca 200m. Už od pěti metrů od břehu se dá něco najít. Našel jsem tam lastury ve tvaru SHELL, bílé vroubkované lastury, mušle velikosti pěsti. Byl jsem na obou místech koncem srpna 2007
Re: Kde v Chorvatsku za šnorchlováním (potápěním jen se šnorchlem)
10. 06. 2011 09:35
V teme snorchlovani v chorvatsku som zatial nedostal odpoved, tak pre istotu sa pytam aj tu. Poznate miesta vhodne na snorchlovanie v okoli Biogradu na moru ? Diky (ak je to zbytocne duplikovanie prispevku, kludne vymazte)
avatar Re: Kde v Chorvatsku za šnorchlováním (potápěním jen se šnorchlem)
10. 06. 2011 21:01
ja ti mohu maximalne doporucit lokality na Peljesacu ale jen v pripade pristrojoveho potapeni :-)
Re: Kde v Chorvatsku za šnorchlováním (potápěním jen se šnorchlem)
27. 06. 2011 16:44
Máte prosím někdo kontakt nebo informace o potápěčských centrech na Mljetu? Syneček dokončí do dovolené JOWD a ráda bych mu za vysvědčení nějaký ten ponor dopřála.
avatar Re: Kde v Chorvatsku za šnorchlováním (potápěním jen se šnorchlem)
27. 06. 2011 18:55
Co mam info zletoska tak na Mljetu je potapeni zakazany - je to rezervace - sam jsem se tam chtel potapet.
Re: Kde v Chorvatsku za šnorchlováním (potápěním jen se šnorchlem)
28. 07. 2011 16:27
Zatím nej šnorchlování bylo v okolí Primoštenu,v Bolu na Brači to bylo slaboučké a před loni v Bašce na Krku jsem byl zklamán.Za pár dní se chystáme někam mezi Zadar a Šibenik,tak doufám,že si tam taky pořádně zašnorchlujem.
Re: Kde v Chorvatsku za šnorchlováním (potápěním jen se šnorchlem)
30. 07. 2011 11:53
"Nejlepší" šnorchlování jsem zažil minulý týden v Solarisu u Šibeniku. cool smiley Byla tem jedna hvězdice a spousta ježků, kteří měli na bodlinách spoustu maskovacího materiálu zejména kameny a mušle. Jediné spestření na rovném skalnatém dně byli ježci s netradičním maskováním - jeden měl mezi mušlěmi knoflík, druhý celou žiletku a poslední den, světe div se!, na jedné straně pláže měli ježci maskování ve formě dlouhých cárů toaletního papíru. Jestli měli něco hnědýho napíchlího pod ním eye rolling smiley, to jsem si opravdu nevšiml, protože jsem odplaval na břeh a šel se pro jistotu koupat do bazénu s doměnkou, že zřejmě nějaká loď nedaleko pobřeží vypustila toalety. Naši přátelé si před touto informací bělili dle rady známých zuby mořskou vodou kousek ode mne smiling bouncing smiley. Pak už ne.
Re: Kde v Chorvatsku za šnorchlováním (potápěním jen se šnorchlem)
09. 08. 2011 14:45
Štír napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Co mam info zletoska tak na Mljetu je potapeni
> zakazany - je to rezervace - sam jsem se tam chtel
> potapet.


Tak naštěstí zakázané není. Potápěčské centrum je na Mljetu jen jedno v Pomeně - vedle hotelu. Tak to klaplo a syn byl spokojený. Většinou je potřeba se nahlásit den předem. Vyjíždí se 2x za den.
avatar Re: Kde v Chorvatsku za šnorchlováním (potápěním jen se šnorchlem)
10. 08. 2011 10:28
tak to je dobra zprava, to se tam s manzelkou v zari vypravime - mame celorocni povolenku na potapeni v HR tak zakladnu vyuzijem jen k nafoukani flasek ( vozime si vlastni )
avatar Re: Kde v Chorvatsku za šnorchlováním (potápěním jen se šnorchlem)
12. 10. 2011 20:05
avatar Re: Kde v Chorvatsku za šnorchlováním (potápěním jen se šnorchlem)
18. 10. 2011 00:46
... i to asi k tomuto nadhernymu sportu patri :-( vzdy kdyz du pod vodu si vzpomenu na slova naseho instruktora v potapecsky skole - HLAVNE SE POTAPEJTE S HLAVOU !
Re: Kde v Chorvatsku za šnorchlováním (potápěním jen se šnorchlem)
29. 07. 2012 17:58
zdravím všechny šnorchlaře :-)

při každém mém šnorchlování se mi za chvíli zamlží sklo.. Jak se tomu vyvarovat? Je na to nějaká rada?

Děkuji za případné info :-)
Re: Kde v Chorvatsku za šnorchlováním (potápěním jen se šnorchlem)
29. 07. 2012 18:34
Dezavy: mne kamarat podvodník (či správne potápač?) radil umývať sklo masky sladkou vodou, bez utierania a tesne pred zanorením namočiť a potom z vnútra rozotrieť slinu.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 57
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.