Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Nejlepší je 100 koní ale co ta spotřeba při cestě do HR

Autor LOVA 
Re: Nejlepší je 100 koní ale co ta spotřeba při cestě do HR
08. 02. 2010 11:49
Šatava:
Stejně jako Ty jsem také šťastným majitelem Volva (V70). Dbaje nápisů pod kapotou jsem si nechal měnit xenonovou výbojku v obou předních světlech v servisu a v případě výměny žárovky u řidiče se to neobešlo bez demontáže filtru vzduchu. Pokud nemusím, tyhle věci rád svěřím do rukou odborníků už jenom z toho důvodu, kdybych si výbojku rozbil sám, tak si ji zase sám musím koupit. Takhle je to problém mechanika. Nic to však nemění na tom, že výměnu u Felicie jsem zvládal před 15 lety poslepu i v mrazech a nebylo třeba se teple oblékat. Ta technika nám dává...
avatar Re: Nejlepší je 100 koní ale co ta spotřeba při cestě do HR
08. 02. 2010 12:04
hoši, co to máte za auta...?...žárovky jak v předních, tak zadních světlech u VW nebo Seatů jsou vyměněny za pár vteřin...
...ovšem zrovna před měsícem u Seatu Ibiza ... se mi stala ...a to v servisu, když měnil žárovku technik... ( problém byl pouze u jediné žárovky nesvítil pravý zadní blinkr...)...technik dal žárovku novou a bác... nešlo pravý koncový světlo...vyměnil...bác, nešla zadní mlhovka vyměnil...bác...nešlo osvětlení čísla...atd. bác, bác...zadní pravý koncový... sypalo se to tak, že měnil 6 žárovek...ale jen vzadu...předních světel se to nedotklo... naštěstí solidní cena za celou opravu vč. všech žárovek ... 50,- Kč...
slovy padesátkorunčeských...
...pak technik říkal , že to udělalo napětí... dobrých 10 let se tam žárovky neměnily ( Ibiza má 17 let ) a snad to bylo nějaké zaoxidované... to také čistil...
...teď už vše svítí opět bez problémů... smiling smiley
Re: Nejlepší je 100 koní ale co ta spotřeba při cestě do HR
08. 02. 2010 16:15
Ty si na nás tak trochu vymýšlíš všudybyle,nejde to u těch Passatů tak snadno.
avatar Re: Nejlepší je 100 koní ale co ta spotřeba při cestě do HR
08. 02. 2010 17:44
...Šimako...u B5 ky otevřeš víko...otevřeš reflektor ...žárovka...nasadíš zpět...zavřeš reflektor ...zavíráš kufr...do 5 minut... u B 6 něco přes 10 minut... je to trošičku složitější...ale ne moc...yawning smiley to by snad Tony...ten ho má... ( myslím VW B 6 )
nejtěžší výměna žárovky je u Renault Velsatis ...dobrý 2 hodiny...včetně sundání a zpětupevnění nárazníku... pravda... nevím...jak u Lincolna...grinning smiley



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Bessy (08. 02. 2010 17:53).
Re: Nejlepší je 100 koní ale co ta spotřeba při cestě do HR
08. 02. 2010 18:07
Mám oba a musí se sundavat plasty u B 6 ještě víc a patice žárovky je trochu složitěji řešená. Rozhodně to není pár vteřin jak píšeš.
avatar Re: Nejlepší je 100 koní ale co ta spotřeba při cestě do HR
08. 02. 2010 18:53
...Šimako...mrkni o 1 příspěvek výše...ty vteřiny...to je obrazně...ale problém to není... u B6 ...10 minut...
Re: Nejlepší je 100 koní ale co ta spotřeba při cestě do HR
08. 02. 2010 19:02
Šimako napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Ty si na nás tak trochu vymýšlíš všudybyle,nejde
> to u těch Passatů tak snadno.


musím trochu souhlasit, jsem zde denně, ale nebaví mne psát, toto mi ale nedá. měl jsem passata b6, pravda byly tam xenony, a abych vyměnil žárovky, musel dolů celej nárazník - pokud jsou úplně na kraji, byla i verze s žárovkou uprostřed a tam to bylo jednodušší. ale výměna vůbec nebyla jednoduchá a ten kdo není zručnej, akorát něco zničí je to samá příchytka z plastu a samořezný šrouby. teď mám volvo v70 a to je paráda, člověk vytáhne dva plíšky a je venku celej světlomet. Ale k tématu, každej tady hází desetinkama, já teda přiznám naftu 2,4 D5 a průměr 7 litrů a 95 km/h - asi ta pláž v ID táhne a nedá se tomu zabránit ......
Re: Nejlepší je 100 koní ale co ta spotřeba při cestě do HR
08. 02. 2010 19:30
Vážení,100 koní je určitě o výkonu a rychlosti.Co si takhle otestovat postřeh a rychlost reakce? Co třeba tady:[www.bbc.co.uk]:



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Ka.S (08. 02. 2010 19:33).
Re: Nejlepší je 100 koní ale co ta spotřeba při cestě do HR
08. 02. 2010 19:46
Ka.S napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Vážení,100 koní je určitě o výkonu a rychlosti.Co
> si takhle otestovat postřeh a rychlost reakce? Co
> třeba
> tady:[www.bbc.co.uk]
> sheep/reaction_version5.swf:


poslušně hlásím průměr 0,3 s, ale jinak pochvala FAKT DOBRÝ rád bych viděl ten průměr když vyjedu večer v šest hodin do ID a druhej den ráno čekám na trajekt ....... viděl bych to na 1,5 bez přehánění. v německu testovali řidiče kamionů po celodenní šichtě a průměr byl 4,5 kdo nevěří, ať vejde k večeru na přechod cca 80 před nejakou Liazkou.
avatar Re: Nejlepší je 100 koní ale co ta spotřeba při cestě do HR
08. 02. 2010 20:06
Průměr 0,264

Vodice , Martinsicuro, Podgora, Gradac, San Benedetto del Tronto, Drašnice, Podgora, Živogoš?e Blato, Brist
avatar Re: Nejlepší je 100 koní ale co ta spotřeba při cestě do HR
08. 02. 2010 20:22
...určitě se to dá rychleji... je to jen otázka soustředění... smiling smiley

...Mirek 12 ... schválně to je potřeba vzít do I.D. po 1000 km zátahu ... raději nevidět...yawning smiley



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Bessy (08. 02. 2010 20:52).
Re: Nejlepší je 100 koní ale co ta spotřeba při cestě do HR
08. 02. 2010 20:42
Do Chorvatska jsem jel třikrát. Jednou se 405-tkou 1,6 benzín za 7,5 l/100 a dvakrát se 406-tkou na LPG (1,8 benzín) za 9 l/100 km)
Letos jsem koupil nové Kia Ceed SW 1,4 benzín (pozor!! taky má 100 koní!!) Na spotřebu jsem moc zvědav. Nejpozději 15.7.2010 to sem napíšu. Zdarec Kácislav
Chlape proč kupuješ nové, to by Ti nestačila ojetina. Škoda že jsme se neznali !!!!!!!!hot smiley


avatar Re: Nejlepší je 100 koní ale co ta spotřeba při cestě do HR
08. 02. 2010 21:03
Nojo Václave ... ale za tímhle by musel kacis tahat ještě přívěs , aby se tam vešel i s rodinou grinning smiley hot smiley

Vodice , Martinsicuro, Podgora, Gradac, San Benedetto del Tronto, Drašnice, Podgora, Živogoš?e Blato, Brist
Re: Nejlepší je 100 koní ale co ta spotřeba při cestě do HR
08. 02. 2010 21:25
0,236
K těm žárovkám.
Vyměním ji asi za 5min., ale ta spotřeba ! Loni asi tak 5 nebo 6 H7.
Jinak spotřeba s Opel Astrou G 1.4 1.6V, 6,6 l k Šibeniku.
Re: Nejlepší je 100 koní ale co ta spotřeba při cestě do HR
08. 02. 2010 21:26
Isekon napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Nojo Václave ... ale za tímhle by musel kacis
> tahat ještě přívěs , aby se tam vešel i s rodinou
> grinning smiley hot smiley


Proč? Já mám 2kusy.thumbs up smiley
avatar Re: Nejlepší je 100 koní ale co ta spotřeba při cestě do HR
09. 02. 2010 11:49
Bessy napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ...Šimako...u B5 ky otevřeš víko...otevřeš
> reflektor ...žárovka...nasadíš zpět...zavřeš
> reflektor ...zavíráš kufr...do 5 minut... u B 6
> něco přes 10 minut... je to trošičku
> složitější...ale ne moc...yawning smiley to by snad Tony...ten
> ho má... ( myslím VW B 6 )
> nejtěžší výměna žárovky je u Renault Velsatis
> ...dobrý 2 hodiny...včetně sundání a zpětupevnění
> nárazníku... pravda... nevím...jak u Lincolna...grinning smiley

Zdravíčko, v předu jsem ještě nic neměnil - mám xenonové lampy, ale když jsem se tak na to díval, bez vydělání světel bych to se svýma rukama nevyměnil(ani D2S ani H7), u levého světlometu zavazí plast sání a na pravé straně zavazí nádobka servooleje.
avatar Re: Nejlepší je 100 koní ale co ta spotřeba při cestě do HR
09. 02. 2010 12:29
...Tony...píšu...že B6ka je složitější...máme B5...a do 5 minut... ale jak říkám...Renault Velsatis... 2 hodiny...žárovka...grinning smiley
Re: Nejlepší je 100 koní ale co ta spotřeba při cestě do HR
09. 02. 2010 14:16
hlásím 0,23 ale teď mi to došlo proč je bessy rychlejší, já jsem totiž levák, ale myš klikám pravou. asi blbost, ale nic lepšího na obhajobu mojí nešikovnosti mne nenapadlo.
avatar Re: Nejlepší je 100 koní ale co ta spotřeba při cestě do HR
09. 02. 2010 14:56
Mirku...je tak... já levou...2,4...grinning smiley
Re: Nejlepší je 100 koní ale co ta spotřeba při cestě do HR
09. 02. 2010 15:20
0,236 - 0,197 - 0,243
avatar Re: Nejlepší je 100 koní ale co ta spotřeba při cestě do HR
09. 02. 2010 22:24
Bessy napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Velsatis... 2 hodiny...žárovka...grinning smiley

to bych do toho kopl smiling smiley mimochodem v pondělí večer jel předemnou nejaký borec ( bylo asi 5:10 ráno) a trvalo mu asi kilometr než si rozsvítil :-D
Cesta je totiž mezi dvěma dědinama a je osvětlená.....jak to člověka zblbne


edit: ovce - 0,1704



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Tony Stark (09. 02. 2010 22:44).
avatar Re: Nejlepší je 100 koní ale co ta spotřeba při cestě do HR
10. 02. 2010 07:53
...asi je to blbost...ale krom reakce mozku ... může mít vliv i kvalita ( mechanismus ) myši...?
...hlavní problém je...nepředstřelit...hahaha
...Tony...taky se mi to stalo...ale většina šoferů už nejen ze solidarity před kontrolou Polis... upozorní... :smiling smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (10. 02. 2010 07:59).
Re: Nejlepší je 100 koní ale co ta spotřeba při cestě do HR
10. 02. 2010 08:34
Jen malá poznámka k k tomu upozornění. Jezdím dost a docela dlouho a mám pocit jako by poslední dobou tohle upozornění sláblo. Již mnohokrát se mi stalo,že v obci měřili a před obcí jela v protisměru řada aut a nikdo ani neblikl.
Je to jenom můj mylný pocit nebo máte i nekdo jiný takovou zkušenost.

Zdenek
Re: Nejlepší je 100 koní ale co ta spotřeba při cestě do HR
10. 02. 2010 08:40
Asi proto, že blikání někteří řidiči ignorují. Nedávná zkušenost, v obci auto v protisměru bliklo, tak šla noha z plynu, nerv jedoucí za mnou naopak na plyn, předjel a když jsem se s ním na konci obce znovu potkal, už byl v náručí policie.
Re: Nejlepší je 100 koní ale co ta spotřeba při cestě do HR
10. 02. 2010 09:08
Tak to už je problém každého jednotlivce jestli na bliknutí reaguje nebo ne.

Zdenek
avatar Re: Nejlepší je 100 koní ale co ta spotřeba při cestě do HR
10. 02. 2010 09:12
Na Slovensku môžete dostať za blikanie pokutu.
Re: Nejlepší je 100 koní ale co ta spotřeba při cestě do HR
10. 02. 2010 09:12
Tak to je snad dobře néé.Jen at tihle znalci spěchaj.Já na blikání reaguji stejně jako ty.A taky ostatní se snažím varovat,ale jak s tím kdo naloží to už nikdy nezjistím.thumbs up smileythumbs up smiley
avatar Re: Nejlepší je 100 koní ale co ta spotřeba při cestě do HR
10. 02. 2010 09:26
...Mirod...v Čechách a na Moravě... je za blikání tiež flastr... holt víc už pro účastníky silniční dopravy udělat nemůžeme... když zablikáme jako první varování před jejich pokutou... ( a to hrozí v momentě našeho blikání i nám )
...jednou jsem jel ve dne za světla do Brna... plnou hlavu starostí ( víc, než je obvyklé ) a blikalo na mě kvůli světlům asi 5 řidičů...já blbec jim ještě jako odpověď na pozdrav blikl taky ...než mi to došlo... naštěstí včas...yawning smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (10. 02. 2010 09:38).
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 265
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.