Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

rady na cestu do Chorvátska smiling smiley

Autor vitalita 
Re: rady na cestu do Chorvátska smiling smiley
22. 06. 2010 21:18
MotoMoto napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Pokud jedete na pas tak stačí děti v pasu, poud na
> občanku tak musí mít dítě svůj pas. Je to velmi
> jednoduché a logické. Platnost v pase respektují
> ostatní státy, ale v občance nikoliv a protože
> dítě může mít občanku až od 15ti tak je logické že
> musí mít svůj pas.


THX
Re: rady na cestu do Chorvátska smiling smiley
22. 06. 2010 21:19
a co jak je dítě zapsané v OP to taky platí?
avatar Re: rady na cestu do Chorvátska smiling smiley
22. 06. 2010 21:22
Já měl pocit že jsme to napsal jasně.tongue sticking out smiley

Občanka platí pouze pro držitele a zapsaného tam můžeš mít třeba psa. Ale v zahraničí ti dítě neuznají jinde než v pase, tedy v pasu.
Takže dítě zapsané pouze v pasu a nebo z vlastní občankou.
avatar Re: rady na cestu do Chorvátska smiling smiley
22. 06. 2010 21:35
vendis napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Ahoj my jeli v loni na Pag a jen s op,ale nové i s
> tím vším a v pohodě.Jen byl problém s tmavými okny
> jinak ok.thumbs up smiley


Aký bol problém s tmavými oknami?
avatar Re: rady na cestu do Chorvátska smiling smiley
22. 06. 2010 21:48
Většinou chtějí stáhnout okénko aby viděli kdo sedí za těmi tmavými okny. Kamarád mě naučil, že vezmu pasy otevřu je na zadní straně kde jsou fotky srovnám je do řady aby ty foky vyčumuvali a vystrčím ruku z okénka a pak jedu a nezastavuji, Takhle to dělám letá na všech hranicích co dříve bývali a nikdy tomu celníkovi nestálo za to mě zastavovat a kontrolovat jen mavli rukou. Teda myslím hranice od Rakouska dolů, na Rakušáky bych to nezkoušel.
avatar Re: rady na cestu do Chorvátska smiling smiley
23. 06. 2010 05:31
No nejdříve koukali jako pitomý,pak klepal na zadní okno a naše mladá ještě rozespalá říká kdo to votravuje že prý ste zvědavý jak vopice.Ale jí už bylo 18.No pak se nato zeptal jestli je to originál a já že ano přitom mám jen takovou tu kartičku a asi mu to nestačilo tak se hned ptal jestli něco vezem a já na to že normálka.Pak se ptali na drogy cigára a chlast a mě nenapadlo nic jinýho že akorát Brufen ale nechápal tak sem ukazoval rukama na zuby a hlavu a to byl můj konec .Hned všichni vystoupit a dělal důležitýho tak to jako prohlédl všude.Jednalo se o A a SLO hranici.Ale jinak v poho tak uv idíme letos.thumbs up smiley
avatar
XXX
Re: rady na cestu do Chorvátska smiling smiley
23. 06. 2010 07:31
Mám také na autě tmavá okna.Samozřejmě s atestem.Při příjezdu na hranice stáhnu všechny čtyři,pasy nebo OP seřadím tak jak píše MotoMoto,a nikdy nebyl problém.Plynulý průjezd bez zastavování,jen odmávali.
Re: rady na cestu do Chorvátska smiling smiley
26. 06. 2010 21:37
chceme letos brát sestřenku je ji 15 a nemá pas, jen OP
nebudou problémy? musím mít nějaké to povolení rodičů?
avatar Re: rady na cestu do Chorvátska smiling smiley
26. 06. 2010 21:40
Pokud má občanku tak v pohodě nic nemusíš řešit.
Re: rady na cestu do Chorvátska smiling smiley
26. 06. 2010 21:51
Maďaři taky?
avatar Re: rady na cestu do Chorvátska smiling smiley
26. 06. 2010 21:58
Uhry i Maďaři.
Re: rady na cestu do Chorvátska smiling smiley
24. 07. 2010 13:32
Ahoj,letos pojedeme do Živogosce v termínu 21-28.8.Máte někdo zkušenosti s návratem poslední víkend o prázdninách.
V televizi strašívají se stěhovánín národů na konci prázdnin.Díky
Re: rady na cestu do Chorvátska smiling smiley
24. 07. 2010 14:26
Myslím si, že "sťahovania národov" sa netreba obávať. My ideme 21.8. - 2.9. smer Drvenik, chodíme približne v rovnakom termíne každý rok a návrat je vždy O.K. yawning smiley
avatar Re: rady na cestu do Chorvátska smiling smiley
24. 07. 2010 18:21
Fando, my tak jezdime leta a je to o stesti. Nekdy je to lepsi, nekdy ne. Prazdny silnice urcite nejsou, ale takovej masakr jako na zacatku prazdnin to neni. Letos se vracime taktez 28.8, vyjezd kolem 8 rano z Gradacu.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil valeri (24. 07. 2010 18:23).
Re: rady na cestu do Chorvátska smiling smiley
26. 07. 2010 16:42
Přidám svoji zkušenost, v posledních letech odjíždíme taky většinou poslední srpnovou sobotu kolem 18-19hod. Cesta v pohodě, na Lučku platím kartou, ale ani na hotovost kolem půlnoci velká fronta nebývá. Malá kolona bývá na HR-SLO hranicích, ale max. 15minut. Možná jsme měli zatím vždy štěstí...
Anonymní uživatel
Re: rady na cestu do Chorvátska smiling smiley
26. 07. 2010 17:07
No a jak jsem psal synové a synovci navštívili minulý týden příbuzenstvo v HR. Věk chlapců 28,30, 36 a 42 let. No a na hranici v Ormoži jim celník Chorvat jenom řekl, marihuana, hašiš no a ten náš nejstarší jim jenom řekl : Hvala Vam, ili ovo nepušimo. (děkuji Vám ale toto nekouříme) No a byl problém. Z auta ven, šacování atd. Kam jedete? A když řekl ža na Vratno což je asi 5 km ta ke komu a když řekl do bratiča Darka a jeho příjmení tak pochopili jejich srandičky a pustili je dál.
Vysvětlení : Darko i druhý synovec Danijel jsou oba policajti.grinning smiley
Takto se měl zeptat Slovinec a takto měl odpovědět syn - dopadli by velmi, velmi špatně.smileys with beer
avatar Re: rady na cestu do Chorvátska smiling smiley
26. 07. 2010 17:27
... Václave ... letos, na dotaz chorvatského celníka na starém Goričanu cestou do HR ... " cigarety ...? " ...jsem odpověděl ...
" nekouříme ... " už jen dodal ... " ale trochu pijete ... " ... a s mrknutím oka pokynul ... " jeďte "
Re: rady na cestu do Chorvátska smiling smiley
26. 07. 2010 20:01
Dobrý večer, moc prosím o sdělení vlastní zkušenosti. Cestoval letos o prázdninách někdo do Chorvatska přes Maďarsko jen s novým občanským průkazem (r.vydání 2009)? Mám možnost jet se známými a pas už si vyřídit nestihnu. Jet by se mělo přes hraniční přechod Goričan. Děkuji.
avatar Re: rady na cestu do Chorvátska smiling smiley
26. 07. 2010 22:31
baba: S obcianskym preukazom prejdes bez problemov!
Re: rady na cestu do Chorvátska smiling smiley
27. 07. 2010 08:58
To: Baba - zkus použít vyhledavač. Už se o tom psalo snad stokrát na různých vláknech.
Vždycky se objeví nějaká "Baba", zaregistruje se a ptá se dřív než se rozhlídne thumbs up smiley
Vzápětí se objeví někdo jako já a zkritizuje jí smoking smiley
Už to bude pomalu folklór.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 115
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.