Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up

Autor Racetiger 
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
24. 06. 2015 19:18
A o tom to je, po loňské sezóně to "globálně statisticky" vypadalo jinak... letos tu máme zatím jeden "ajaxův prdlajs" grinning smiley
Uvidíme, co řeknou další letošní data...
smileys with beer
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
24. 06. 2015 19:26
filhou napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Díky, nechce se mi platit ta slovinská dálnice,
> loni jsem známku poprvé koupil a k prdu, stál
> jsem, tam jak vocas skoro 5 hodin. Asi to objedu
> podle gandalfa, i když Lučko bylo celkem v pohodě.
> Ještě koupit ENC a bude vyhráno. jelikož ale budu
> na okraji Chorvatska po půlnoci, moc nadějí si
> nedávam. Jednu krabku mám, tu dám rodičům a sám to
> vezmu v případě neúspěchu kartou.

Já si žádnou krabku kupovat nebudu ,10let jezdím v druhé polovině srpna na noc a nikdy žádný problém, když se vracím o víkendu tak na Lučku kolona cca10-15min.což mě vůbec nesere po desetiletém zaměstnání v hlavním městě kde jsem denně popojížděl dvě hodiny je to pohodička..smoking smiley
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
24. 06. 2015 20:14
No vidíš, já denně poskakuju po Praze hodinu do práce už přes 20 let /ještě že v noci při návratu už je to volné/, tak si tu krabici raději pořídím. Kolony a zácpy už mě se.....thumbs down
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
04. 07. 2015 23:21
Jel jsem se včera (pátek) kolem 18.00 hod. podívat do Mariboru a tak jsem to vzal po neplacené cestě a stačí se držet žlutých tabulí a k tomu pro kontrolu vedla i navigace a krásně jsem projel do centra, pak i do Ptuje a klasika na konec A1. Provoz minimální. Super cesta, zajímavá a rychlá.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Racetiger (05. 07. 2015 09:17).
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
06. 07. 2015 08:22
Průjezd po trase Ilz, Bad Radgesburg, Ormož, Varaždín v kritický den 26.6.suprovej, plynulej. Jsou hotové i nadjezdy u Ljutomeru. Natankovat lze naposledy v Bad Radgesburgu či vesnici před ním ještě za 1,26 éček. Při vjezdu do Slovinska a přes celé HR nenatankujete pod 40Kč za litr,( možná trochu pod jo).
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
06. 07. 2015 11:17
Nejde ani tak o tu cenu (i když, samozřejmě, hraje významnou roli), ale o to, že ve Slovinsku je převážná většina pump otevřená jenom přes den, navíc se u některých mění zavírací doba i podle toho, jestli zrovna platí letní nebo zimní čas... "ns" zde znamená neděli a svátek, umístění "před" a "za" platí ve směru do HR:
směr Gornja Radgona - Ljutomer - Ormož
silnice 230, G. Radgona, MOL: 06:00 - 22:00 (ns 08:00 - 20:00)
silnice 230, G. Radgona - Mele, Petrol: 06:00 - 21:00 (so, ns od 07:00)
silnice 230, Radenci, Petrol: 06:00 - 20:00 (so, ns 07:00 - 13:00)
silnice 230, Vučja Vas, Petrol za sjezdem z dálnice, denně 06:00 - 22:00
silnice 230, za Križevci pri Ljutomeru, Petrol: 06:00 - 20:00 (so 07:00 - 20:00, ns 07:00 - 13:00)
silnice 230, v Ljutomeru před kruhákem, Petrol: 06:00 - 22:00 (ns 07:00 - 21:00)
silnice 230, Ormož před nádražím, Petrol: 06:00 - 20:00 (ns 08:00 - 20:00)
Směr Gornja Radgona - Ptuj
silnice 449, Lenart v Slov.Goricah, INA Slovenija: 06:00 - 21:00 (so 07:00 - 21:00, ns 07:00 - 19:00), v zimě jen do 20:00
Směr Ptuj - Ormož - Središče od Dravi
silnice 714, Dornavska cesta, Petrol: 06:00 - 22:00 (ns 08:00 - 20:00)
silnice 2, Ptuj, Ormoška cesta 25, Petrol: 07:00 - 19:00 (ns 07:00 - 18:00)
silnice 2, Ptuj, Ormoška cesta 26, Petrol: nepřetržitý provoz
silnice 2, Moškanjci pri Ptuju, Petrol: denně 06:00 - 22:00
silnice 2, Središče ob Dravi, Petrol: 07:00 - 19:00 (ns 08:00 - 18:00)
silnice 228, Zavrč, Ina Slovenija: v létě 07:00 - 19:00 (ns 11:00 - 19:00), v zimě jen do 18:00
Směr Draženci - Gruškovje - Macelj
Puhova ul., Ptuj, MOL: 06:00 - 22:00 (ns 08:00 - 20:00)
Zagrebška cesta, Ptuj, Petrol: 06:00 - 22:00 (ns 07:00 - 22:00)
silnice 9, Podlehnik, Petrol: v obou směrech nepřetržitý provoz

V Rakousku podél B66 od Bad Gleichenbergu lze natankovat jen přes den přímo ve městě (pumpa A1, 05:00 - 22:00, ns 07:00 - 21:00), v Radochen u křižovatky, G.G.Röck, mají taky otevřeno jen přes den (přesněji to nemám zjištěné).
Dál pak na B69 je v Halbenrainu Pein (denně otevřeno 05:30 - 22:00) a u Levaka ve Fordu je další pumpa, ale přes noc jen automat, jak ve dne, nevím.

Stačí?
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
06. 07. 2015 23:57
jako vždy, HILL mravenec, práce všeho druhu. Když čtu tvé příspěvky, divím se, proč jsem kupoval navigaci.
To je pochvala, ne výsměchthumbs up thumbs up smiley thumbs up

Jenom pro úplnost dodám, že pokud se jede na noc pak je na trase Ilz - Ormož - Varaždín (cca 130 km) je jistota natankovat Ilz (Shell) a pak až Hraščica (Tifon a Crodux) u obchvatu Varaždína. Pumpy na trase mezi těmito městy nejsou nonstop!
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
07. 07. 2015 03:28
Grizzly
do Ormože to mám asi pět km. Z Vratna - Otok snad jenom jeden km. Jak to má ale Jarda propracované - to si rád přečtu ale jedno si neodpustím.
Proč - když mám dálniční známku Rakouska - mám sjíždět z dálnice a jet "bočními uličkami" ? Já jedu kolem Grazu a stále po dálnici a nikde nesjíždím. Když se máme stejně setkat třeba ve Varaždinu nebo Zagrebu? Tak si myslím, že mne těch pár km z celkových cca 1200 km nevytrhne z bídy. Pokud jde pouze o vyhnutí se slovinské dálnici, tak mi stačí sjet jenom na Murecka tam dolů na Ptuj a Varaždin,
Ilz, Bad Radgesburg, Ormož, Varaždín - prostě jenom tomuto nemohu přijít na chuť. Snad jenom rozdil cca já nevím asi čtyřiceti km. Ale časově je to horší. Pohodlíčko dálnice ....je prostě pohodlíčko.spinning smiley sticking its tongue out
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
07. 07. 2015 06:13
Na Shellce u Hainfeldu (Ilz) se dá také dobře a poměrně levně něco pojíst - v bistru tam počítají i s tím, že ne každý bude umět německy, proto mají jídelní lístek s obrázky.
Pokud jde o to, využít či nevyužít rakouskou známku až do mrtě, tak je to přece každého volba.
Dva roky po sobě jsem poskakoval v koloně (jednou téměř hodinu kvůli zúžení na A9 a pomalému odbavování v Šentilju, podruhé byl ucpaný sjezd z A2 na A9 na Graz - West nějakým ťukancem, to jsme tam stáli přes půl hodiny), tak jsem pojal úmysl zkusit to příště jinudy, než kolem Grazu, a oželet pár kilometrů dálnice už předtím, než známku zavedli i Slovinci. Ti tomu tím dali samozřejmě jen tu poslední kapku.
A Václave, jsou mezi námi i tací, kdo mají za celý rok dálnic po Evropě dost, tak si rádi pokličkujeme...
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
07. 07. 2015 07:09
Hradečák::......někdo holky, jinej vdolky.
Já třeba preferuji cestu Třeboň - Halámky- Schrems - St.Polten, jinej by na Třeboň nejel už ani za nic, protože se mu to zdá skoro polní cesta, já zas tvrdím, že jedna z nejlepších jedniček na jihu. Prostě za ta léta si člověk najde co mu vyhovuje. Je taky něco jiného, když jsem začal jezdit do HR v Kristových letech a nyní, když mám na krku 50. Pokud projedeš od Ilzu do Varaždínu za světla, určitě se rád zastavíš třeba na Reigesburgu Reigesburg
nebo v lázních Bad Radgesburg
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
07. 07. 2015 07:49
Grizzly napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Hradečák::......někdo holky, jinej vdolky.
> Já třeba preferuji cestu Třeboň - Halámky-
> Schrems - St.Polten, jinej by na Třeboň nejel už
> ani za nic, protože se mu to zdá skoro polní
> cesta, já zas tvrdím, že jedna z nejlepších
> jedniček na jihu. Prostě za ta léta si člověk
> najde co mu vyhovuje. Je taky něco jiného, když
> jsem začal jezdit do HR v Kristových letech a
> nyní, když mám na krku 50. Pokud projedeš od Ilzu
> do Varaždínu za světla, určitě se rád zastavíš
> třeba na Reigesburgu
> [url=https://www.google.cz/search?newwindow=1&biw=
> 1024&bih=621&tbm=isch&sa=1&q=riegersburg&oq=reigen
> sburg&gs_l=img.1.0.0i10i24.5443.5443.0.8213.1.1.0.
> 0.0.0.103.103.0j1.1.0....0...1c.1.64.img..0.1.100.
> msk9mc6bKWo]Reigesburg[/url]
> nebo v lázních Bad Radgesburg

Je to cesta, kde se jede přes vesnice a po dálnici až od Stockerau. Když jsi v Grazu , tak jsi najel o 70 km víc než když jedeš po A9. Pokud nechceš platit na A9 tunely tak je objeď, jeden objezd je plus 6km, druhý 30 km plus a ten je jen a jen po dálnici. Přes Vídeň najedeš vždy víc km a navíc je zde cca 200 km po obyč silnici.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
07. 07. 2015 07:55
Racetiger: Na Horn, Stockerau a Vídeň jsem jezdil dříve i když je skoro nová a s obchvaty mnoha vesnic.. Nyní jedu od Schremzu na Zwettl a Krems. Vyhnu se Vídni a na dálnici jsem po 80km od hranic v Kremsu a ne až po 140km v Stockerau.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Grizzly (07. 07. 2015 07:56).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
07. 07. 2015 20:07
Jardo, jasné.
Toto jsi napsal :.......Dva roky po sobě jsem poskakoval v koloně (jednou téměř hodinu kvůli zúžení na A9 a pomalému odbavování v Šentilju, podruhé byl ucpaný sjezd z A2 na A9 na Graz - West nějakým ťukancem, to jsme tam stáli přes půl hodiny),
A máš pravdu , v r. 2012 jsem tam stál také a trocha drzosti mne dostala dopředu. Ostatní řidiči nějak nebyli ochotní slevovat ze svého a hrát si na džentlmeny.
No jo ale druhý rok jsem si říkal ....třeba to bude letos lepší. Ne, ne. Nebylo. V loni nic a pokud pojedu letos, věřím, že opět pojedu po staru. Jak mám nacvičeno.smileys with beer
Prostě stará páka. Nás jen tak nejde ohnout.spinning smiley sticking its tongue out I když tuším, že dělám blbost ale jedu. Ale pozor, sem tam jsem osvícen a potom jedu úúúúplně jinudy. Třeba na Semering a bylo to krásné. Ovšem pokud slyšíš ...dědo, kdy tam již budem. Tak to opět mění situaci.
Ne nikomu nemohu dělat radila, protože sám bych také asi neposlechl.
Opravdu je to naprosto každého soukromá věc. Ovšem neříkám, že jsem si z určitých příspěvků něco nevzal a nevyužil. Proto zde jsou. A hodně je jich moc dobrých.thumbs up
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
07. 07. 2015 23:05
Asi jsem měl doplnit roky, v těch zácpách jsme trčeli v letech 2005 a 2006, ono se těžko někam drze cpe, když za sebou vedeš další čtyři auta a nechceš jim zmizet (ve třech z těch aut taky pořád dokola poslouchali "už tam budem?"winking smiley. O rok později jsme jeli ve vláčku ještě jednou, už ale přes Riegersburg a stejnou cestou zpět, a od té doby pohromadě nejezdíme. Trefí všichni a nemusíme se nervovat, jestli jsme někoho někde neztratili.
A v roce 2009, když jsme jeli koncem září podruhé, jsme si dovolili ve Slovinsku kličkovat po horských silničkách, které jsme ani na mapě neměli. A bylo tam krááásně...
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
07. 07. 2015 23:29
Hill napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Asi jsem měl doplnit roky, v těch zácpách jsme
> trčeli v letech 2005 a 2006, ono se těžko někam
> drze cpe, když za sebou vedeš další čtyři auta a
...................
> A v roce 2009, když jsme jeli koncem září podruhé,
> jsme si dovolili ve Slovinsku kličkovat po
> horských silničkách, které jsme ani na mapě
> neměli. A bylo tam krááásně...


Jste se zase kochal, že jo, pane doktore
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
08. 07. 2015 06:08
Napřed jsem si našel místo, kde zastavit, abych nepřekážel, kdyby náhodou tudy jel i někdo jiný (ale takového jsme potkali jen jednoho), a pak se teprve kochalo, hele. A ještě jednou...
Ale to je v místech za koncem slovinské dálnice, kde tedy zatím není třeba objíždět, tak to sem snad ani nepatří...
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
08. 07. 2015 19:01
Zdravím přátelé,se z toho asi zvencnu..eye rolling smiley
V sobotu vyjíždím,ale kurde pořád ještě nevím kudy..confused smiley Jsem to tu pročetl snad i pozpátku,požádal jsem o radu přes SZ pár z Vás,ale doteď fakt nemám jasno kudy tudy do mlýna.Přes Rakousko jedu poprvé,zatím vždy přes HU,což ale letos nějak nejde,páč vyjíždím z Brna.Slovinskou dálnici chci využít až na cestě z5,takže mi zbyly tři trasy:
A2-Ilz-Feldbach-Bad Gleichenberg-Gornja Radgona-Ljutomer-Ormož-Varaždin-A4
A2-Gleisdorf,Feldbach-a stejně,jako nahoře
A2-A9-Mureck-Gornja Radgona-a stejně,jako první trasa
A2-A9-klasika Mureck,Lenart,Ptuj...Jenže jak jsem tady študoval tuto verzi s těma kruháčema,tak jsem ji zavrhl,páč bych se možná vsadil,že ze čtyř výjezdů trefím zrovna ten špatný..smoking smiley
Tož to tu nechám viset,a třeba mi v tom rozhodování někdo pomůže,páč fakt absolutně netuším..confused smiley
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
08. 07. 2015 19:19
A uvědomuješ si, že ti tu v nejlepším případě každý poradí, jak by jel sám, ale třeba zrovna ne tak, jak by vyhovovalo Tobě?
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
08. 07. 2015 19:20
|Ještě jsi zapomněl trasu přes Maribor tu zkusím letos já
Jsou tu nějaká videa na nich je to pěkně vidět nebo Google
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
08. 07. 2015 19:32
radek24:
Když jedeš přes noc ( v noci se výhodnost této trasy násobí, ale hodí se aj ve dne) a nechceš se motat přes pahorkatinu (první dvě varianty, které jsou krátké) a máš obavy z Ptuje a okolí, tak vyber 3 variantu A2-A9-Mureck-Gornja Radgona atd. Je to asi o 40 km navíc, ale pohodička po rovině na Rakouské straně. V obcích povolená 80 km/hod., perfektní orientace. No a dál přes Slovinsko je to stejné jako u prvních dvou variant. V Ormoži se tě leknou, žádné zácpy na hranici s HR jako na přechodu Macejl, při variantě přes Puj, pokud neznáš kličky přes Trakoščan, jako zkušení borci na tomto fóru. Tak dobrou cestu thumbs up
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
08. 07. 2015 20:32
Od doby, co Slovinci chtějí za dálnici částku lehce mimo realitu, jezdím přímo přes Maribor. Sjíždím v A na starý hraniční přechod A/SLO, po staré a dál přes centrum Mariboru, podél dálnice, Ptuj je mimo trasu a zpět najíždím až pod dálnicí (Tržec), cca 10 km od hranic SLO/HR. Obyčejně tudy projíždím okolo 22 hodiny. Letos to bylo trochu komplikovanější, stál jsem cca 2 hodiny v Modřicích :-) ... tak jsem tudy jel o půlnoci (19.6.). Naprosto bez problémů, stará cesta je opravená, průjezd přes SLO trvá cca hodinu. Hranice bez čekání, stejně jako cestariny. Zpět stejná trasa, opět bez problémů, bez čekání, ale to jsem jel přes den 4.7. Těch 986 km mi trvalo i se 4 zastávkami 10:40 hod. Cena nafty na dálnici u INA 9,42 HRK, prémiová 9,52 HRK. Beru dražší, přesto se na cenu 40 Kč nedostanu, jak je psáno v jednom z předchozích příspěvků. Cestou tam natankuji na Lipůvce a potom až cestou zpět. Dojezd na nádrž cca 1200 km (+ rezerva), ještě zítra jedu do práce na chorvatskou naftu smiling smiley. Ale rozhodnutí je samozřejmě na Tobě. Na výběr je poměrně dost variant, každému vyhovuje něco jiného. Mě vyhovuje trasa přes Maribor. Přeji dobrou volbu a příjemnou dovolenou. M.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
08. 07. 2015 21:23
radek24... vďaka tomuto fóru som prešiel trasu ala klasika Mureck-Lenart-Ptuj cez priemyselnú zónu tj. kruháče a úplná pohoda bez navi, len naštudovaná mapa grinning smiley..držíš sa žltých cedulí Zagreb a neverím, že netrafíš...
touto trasou pôjdeme už po štvrté...
nech už vybereš čokoľvek, prajem šťastnú cestu a príjemnú dovolenku thumbs up

---------------------------------------------------------------------------------------------------
2012-Baška Voda, 2013-Ždrelac, 2014-Drvenik, 2015, 2018 Brist, 2017-Žuljana, 2020-Bibinje, 2022-Gradac, 2023- Sućuraj
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
08. 07. 2015 22:43
Hill napsal(a):
-------------------------------------------------------
> A uvědomuješ si, že ti tu v nejlepším případě
> každý poradí, jak by jel sám, ale třeba zrovna ne
> tak, jak by vyhovovalo Tobě?


Moje slova, lépe bych to neřeklsmoking smiley
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
09. 07. 2015 10:13
Jiri.velmez napsal(a):
-------------------------------------------------------
> |Ještě jsi zapomněl trasu přes Maribor tu zkusím
> letos já
> Jsou tu nějaká videa na nich je to pěkně vidět
> nebo
> [url=https://www.google.com/maps/@46.597612,15.671
> 518,3a,75y,230.19h,76.27t/data=!3m6!1e1!3m4!1sTSi_
> 9v6y36sYEGdBs_fJXQ!2e0!7i13312!8i6656?hl=cs]Google
> [/url]


Tu jsem letos dal. Chtěli jsme konečně vidět po letech zase most a nábřeží v Mariboru. Super cesta a jednoduché na objetí. Přes Šentil na kruháč do Pesnice a posledním výjezdem na Lenart a hned na první vpravo na Maribor. V Mariboru je značení dálnice a běžné silnice taky výborné. Dorazíš pak do Ptuje a tam je značení na Zagreb taky výborné. Příjemné zastavení a ok vzpomínka na léta bez dálnice kdy jsme tudy jezdili.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
09. 07. 2015 12:55
A co si dát do navigace pomocí průjezdních bodů a pak jedeš podle naplánované trasy. Určitě ty nebo někdo jiný v autě má chytrý telefon, nebo navigaci. Je to naprosto nejjednodušší, co můžeš udělat.

1994 na lodi Vrgada severní ostrovy, 2009 Solaris u Šibeniku (chaty Tereza) , 2010 Solaris u Šibeniku (hotel Niko) , 2011 Baška Voda (bungalovy) , 2013 Istrie Fažana (chatky Tereza), 2015 Sevid (apartmán)
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
09. 07. 2015 15:28
Mára napsal(a):
-------------------------------------------------------
> A co si dát do navigace pomocí průjezdních bodů a
> pak jedeš podle naplánované trasy. Určitě ty nebo
> někdo jiný v autě má chytrý telefon, nebo
> navigaci. Je to naprosto nejjednodušší, co můžeš
> udělat.


JJ pro kontrolu jsem měl navigaci puštěnou a měl jsem zadán průjezd bodem právě tu odbočku vpravo za kruháčem v Pesnici.. I když jsem dal vyhnout se placeným úsekům, tak mi navi z toho kruháče posílala na H2 a ta je zpoplatněná. Jeto ale super značené a dalo by se to i bez navigace.
tau
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
09. 07. 2015 16:01
Jel jsem tam (Pag) v noci ze soboty 27.6. na neděli 28.6. Z Pardubic klasickou cestou na Znojmo, přes Vídeň na Graz a pak Mureck -> Lenart -> Ptuj. Cesta v pohodě, žádný zácpy (inu, výhoda jízdy v méně exponovaném čase). Zpět jsem jel stejnou trasou ze středy 8.7. na čtvrtek 9.7. I v tomto případě žádné zácpy. Větší provoz jen na dálnicích v okolí velkých měst (Záhřeb, Graz, Vídeň). Takže jediným problémem bylo, že při cestě tam i zpět v Rakousku hodně hustě pršelo (lidově řečeno chcalo jak sviňa) a po dálnici jsem jel max. 100 km/h...

Objízdná silnice ve Slovinsku je v horším stavu. Na několika místech je omezená rychlost kvůli výmolům na silnici. Ale není to nic, co bysme neznali z českých silnic stejné kategorie. V obcích Biš a Gočova jsou práce na silnici (dělají tam chodníky), ale v čase mého průjezdu (brzy ráno a navečer) se tam nepracovalo. Nebylo tam ani omezení rychlosti (takže standardní padesátka).

Na kruháčích v okolí Ptuje se nedá zabloudit. Já si pro jistotou vytiskl mapu z google, ale ani jsem ji při jízdě nepoužil. V Ptuji na první světelný křižovatce doleva. Přes kruháky se jede bez problémů - na všech je směrovka "Zagreb". Pokud si někdo není jistý, doporučuju si exponovaný místa "projet" pomocí street view na google maps......

Benzín jsem kupoval v Rakousku po sjezdu z dálnice v Murfeldu ( [www.google.cz]). Natural kolem 1.2 euro. Ve Slovinsku jsem ceny nesledoval, v Chorvatsku byly ceny kolem 10.40 kuna (přímo ve městě Pag). Na dálnici jsem viděl natural v cenách kolem 10.70 kuna. Pumpa INA na odpočivadle Vukova Gorica ( [www.google.cz] ) měla cenu pod deset kuna (myslím 9.70)



Upraveno 3krát. Naposledy upravil tau (09. 07. 2015 16:13).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
09. 07. 2015 17:26
Tož pánové,rozhodnuto..smileys with beer
Asi mi nebudete věřit,ale já normálně losoval..Hrnek,do něj pět lístků s čísly tras-zařadil jsem i trasu se SLO dálnicí-zamícháno,a ruka vytáhla č.4-Mureck,Lenárt,Ptuj..I přes nedůvěru v mé navigační schopnosti si tedy tuto trasu šlehnu...eye rolling smiley
Dík všem,až dojedu z5,tož se určo pochlubím..yawning smiley
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
09. 07. 2015 18:22
A co třeba tahle trasa? - [www.google.cz]

Teď vážně :-), těch variant je hodně a tohle je orientačně jedna z nich (možná jsem někde přidal průjezdní bod navíc, tak je možná někde nějaká zajížďka, vytvořil jsem to na rychlo), ale "stejnou" cestou jsem jel a bez problémů a nebo z Ptuje přímo na Macejl ...(záleží na dnu odjezdu). Vážně, není se čeho bát. V roce 2009 jsme to jeli bez mapy a navigace a nebo spíš navigace byla, ale nějak začala zlobit. Takže jsem chvíli bloudili, ani nevím kde přesně, ale nakonec jsem zdárně projeli :-).

2006 - Makarska, 2008 - Baška (Krk), 2009 - Makarska, 2010 - Fažana, 2011 - Makarska, 2012 - Makarska, 2013 - Makarska, 2014 - Štinjan (Puntižela), 2015 - Primošten, 2016 - Primošten, 2017 - Primošten, 2018 - Primošten + Makarska, 2019 - Makarska, 2020 - Makarska, 2021 - 2xMakarska, 2022 - Makarska, 2023 - Primošten + Podgora, 2024 - Podgora
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
09. 07. 2015 23:37
Už delší dobu čtu tohle vlákno a mám tak trochu dojem, že se v něm ztrácím... Nebo aspoň letos o tom nikdo nepíše. Mám tedy konkrétní dotaz. Předpokládám, že klasická cesta (Mureck, Lenart) přes kruháče v Ptuji funguje (zaznamenala jsem některé příspěvky, že je na ceduli před odbočením doleva do průmyslové zóny někdy škrtnuto, ale jet se dá). Můj dotaz tedy zní: pořád je nájezd, resp. konec dálnice k hranicím bez poplatku? Nebo se něco od předloňska změnilo (vloni jsem tudy nejela). Díky moc za odpověď...
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

eny , Gigi3 , PML
Hosté: 237
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.