Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up

Autor Racetiger 
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
13. 06. 2015 20:57
nevím, proč by se tama nedalo jet..přinejhorším za Puhovým mostem na kruháču doprava a jet na Tržec a tam vjet na cestu k Macelju



Upraveno 1krát. Naposledy upravil vasnivykolista (14. 06. 2015 06:57).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
14. 06. 2015 05:57
přesně tak, navigaci nevlastním a vzhledem k tmu že jezdím 20 let 2x ročně, jezdím zpaměti..
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
14. 06. 2015 07:14
Ahoj včera jsem objel zpět,žadné změny povrch někde opraven
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
14. 06. 2015 18:20
Na ceduli je oprvdu škrtáno, ale jen jedn název obce, která je napsaná hned pod Zagrebem. Viděno na vlastní očismiling smiley
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
14. 06. 2015 19:05
no ještě že tak...já už si dělal objízdnou trasu objízdné trasy thumbs up smiley
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
16. 06. 2015 17:19
Zdravím všechny cestovatele do Chorvatska.Tak letos jsem vyrazil k moři v neděli 14.6. v 5:30h z Mariánských Lázní.Cesta Regensburg,Passau,Graz pak sjezd z dálnice na sjezdu 228 na Spiefeld dále na Pesnicu,Lerand,Ptuj.Doba průjezdu Slovinskem klidných 55 minugt.Nikde žádná objíždˇka ani opravy.Jezdím to každý rok od zavedení nesmyslných Slovinských 15 Euro za dálnici.Cesta do Splitu bez problému.Krabička ENC i po 3 letech funguje.Celková doba cesty necelých 12 hodin.Je to 1130 km.Takhle pohodlnou a bezproblémovou cestu jsem za těch 9 let co ji jezdím ještě nezažil.Přeji Vám také takové cesty.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
21. 06. 2015 08:22
Pozor pánové.
Včera se na vlákně ENC objevilo toto:
objížďka Mureck, Lenart, Ptuj

třeba je to plánovaná objížďka, nebo nějaká nehoda na objízdné trase.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Grizzly (21. 06. 2015 09:07).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
21. 06. 2015 13:10
Přechod Rogatec
Má někdo najetou trasu Tržec - Rogatec- Durmanec? Chtěl bych se vyhnout přechodu Macelj ve špičce kterou v pátek okolo poledne
předpokládám? Jak dlouho se to jede?
Díky
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
21. 06. 2015 19:32
My jsme dneska objížďu Mureck - Lenart - Ptuj jeli, ráno a vše naprosto vpohodě, žádnou objížďku jsme tam neviděli, potkali jsme pár aut, na hranicích taky pohoda a klídek.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
21. 06. 2015 21:05
LudkuCE v pátek v poledne není ještě provoz,ale jeli jsme tudy cestou tam dvakrát,cesta trvala asi 45min,zpět domů vždy v sobotu,ale sjezd už na Krapinu dálnice stojí třeba už v Durmanci,to pak trvá i 3-4hodiny.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
21. 06. 2015 21:31
V pátek v poledne projedeš přes Macelj i Lučko naprosto bez problémů. Na hranicích začíná nával až v noci. Na Lučku už v pátek odpoledne, když obyvatelé Záhřebu vyrážejí na víkend.
V sobotu je nutné vynechat na dálnici od hranic po Záhřeb dvě místa. Směrem do Chorvatska stojí dlouhá kolona u Zaprešiče. Směrem z Chorvatska je to minimálně na dvě hodiny před Trakoščanem.
Já dálnici A2 vůbec nepoužívám, nebo alespoň sjedu o jeden exit dřív (Durmanec, Zabok).

V každém případě je to na samostatné téma, aby jsme zde zůstali u objíždění slovinské dálnice.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil atnarfus (21. 06. 2015 21:33).
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
21. 06. 2015 22:16
Tak při objezdu SLO dálnice by se dalo jet rovnou na Varaždin, přijet od Maďarska a u Lučka jet přes Rakov Potok souběžně s A1 a najet na A1 třeba na Donja Zdencina, nebo až na Jastrebarsku a je to myslím i ve špičce celkem v klidu.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Racetiger (21. 06. 2015 22:20).
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
21. 06. 2015 22:48
Racetiger, jj, to je obvykle funkční smoking smiley ... navíc A4 (vs. A2) lze jet na ENC grinning smiley
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
22. 06. 2015 00:03
Díky všem jen upřesňuji že v pátek se vracíme, vím že na Macelji bývá ve všední den obvykle zdržení cca 30 min a myslím že v pátek to
bude horší...
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
22. 06. 2015 13:54
Turisté se vracejí domů většinou až v sobotu a neděli.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
22. 06. 2015 14:39
LuděkCe

Padla tu rada ject zpět přes Cvetlin. Měl jsem to kdysi přichystáno jako objízdnou volbu, kdyby byl Macelj zasekanej. Bohužel tenkrát začínalo parkoviště až za exitem z dálnice a už se nedalo nic dělat. Ale rozhodně to není špatnek nápad
Tom
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
22. 06. 2015 14:59
Vrátil jsem se včera. Nic nového pod sluncem. Cedule přelepeny obě. Překvapení - nikde jsem neviděl slovinské policajty v autě. Hranice - Slovinci klasika, tváří se jak mrtvoly. Cca 5 min zdržení.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
22. 06. 2015 17:31
Pokud jde o cestu mýtnice Trakoščan - dvorac Trakoščan - Cvetlin, tak sem dával Alf60 už dříve pěkné video. Sice končí u picího baru u odbočky na hranice, ale tam už dnes má být jen 1-stop point, tedy jen jedna závora. Když jsem tudy jel naposledy, byly tam ještě dvě. Ale také jsem popsal, jak se chorvatský policajt zeptal:"Čehi?", povídám "Da" a mávl nám. Slovinský policajt jen letmo nahlédl do pasů, popřál nám "srečne in varne poti". Závory byly obě trvale zvednuté.
Na slovinské straně jsou hned za závorou dvě ostré vracečky v sešupu, jinak ta silnice 690 přes Leskovec do Videmu má, pravda, také víc zatáček, ale je slušná a není kdovíjak pomalá, aby bylo se bít do hlavy za to, jakou cestou jsem se vydal.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
23. 06. 2015 09:19
Tak s těma cedulema je to zajímavý...kolem půnoci z 18. na 19. 6. nebylo přelepeného vůbec nic, projeli jsme všechny kruháče a taky nic, bez problémů jsme se napojili na silnici k SLO-HR hranici, policajti nikde...asi nějaký nový folklór smiling smiley
Tom
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
23. 06. 2015 10:04
Není podstatné jen pro zajímavost.
Cedule byly přelepeny 17. v cca 21.00 +- Asi je někdo z fóra odlepil grinning smiley
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
23. 06. 2015 10:36
.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Racetiger (23. 06. 2015 10:41).
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
23. 06. 2015 11:21
A netuší někdo náhodou, proč to přelepují? Vždyť jinak by musel člověk jet nejspíš "přes centrum" Ptuje.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
23. 06. 2015 12:44
Asi jsou silničáři na balkáně vtipálci. Minulý rok jsme byli na Istrii a jeli jsme z Novigradu přes Koper na zámek Miramare v Itálii. V Terstu na kruháčí přeškrtnuté značky na směr Lublaň/Terst. Po chvíli bloudění jsme se rozhodnuli jet na Lublaň/Terst, přestože byly značky oranžovou pásku přešrtnuté, nakonec to šlo, asi to zapomněli odstranit...
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
24. 06. 2015 09:51
Naplánoval jsem si tuto cestu přes Slovinsko a objet Macejl. Lučku se asi nevyhnu - je to dobrá volba? Nebo má někdo lepší trasu z pátku na sobotu? Díky

[www.google.cz]
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
24. 06. 2015 10:00
Pokud se chcete vyhnout Lučku, tak zkuste tohle - [www.google.cz]

2006 - Makarska, 2008 - Baška (Krk), 2009 - Makarska, 2010 - Fažana, 2011 - Makarska, 2012 - Makarska, 2013 - Makarska, 2014 - Štinjan (Puntižela), 2015 - Primošten, 2016 - Primošten, 2017 - Primošten, 2018 - Primošten + Makarska, 2019 - Makarska, 2020 - Makarska, 2021 - 2xMakarska, 2022 - Makarska, 2023 - Primošten + Podgora, 2024 - Podgora
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
24. 06. 2015 10:44
fihou: Když už tou Tvoji trasou tak bych zvážil sjet již na Ilz, potom Felbach, Bad Radkersbug, Ljutomer, Ormož. Vyzkoušeno a v pohodě.

Před rokem mi Tomáš539 poradil následující trasu:

Graz, po dálnici na Maribor, z Mariboru po dálnici směr Lublaň, ale sjet na Celje, Laško, Sevnica, Krško, napojit se na dálnici A2 směr Novo Mesto, přes město Metlika a na Chorvatskou A1 se napojit za Karlovacem.

Bohužel jsem tuto trasu ještě nestihnul vyzkoušet, ale Tomáš539 s ní má prý dobré zkušenosti při jízdě v dopravní špičce. Je sice nutná SLO známka, ale ušetří se něco za HR dálnici a prý pohodová cesta téměř bez provozu.

Je fakt, že se tato trasa zcela vyhne kritickým místům - Macelj, začátek dálnice v HR kde je provoz v tunelech jedním tubusem, Zagreb, Lučko.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
24. 06. 2015 11:12
Díky, nechce se mi platit ta slovinská dálnice, loni jsem známku poprvé koupil a k prdu, stál jsem, tam jak vocas skoro 5 hodin. Asi to objedu podle gandalfa, i když Lučko bylo celkem v pohodě. Ještě koupit ENC a bude vyhráno. jelikož ale budu na okraji Chorvatska po půlnoci, moc nadějí si nedávam. Jednu krabku mám, tu dám rodičům a sám to vezmu v případě neúspěchu kartou.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
24. 06. 2015 11:33
Na mýtnici Varaždin máš největší šanci krabku koupit i v noci thumbs up Alespoň dle dosavadních ohlasů a místních "statistik"....
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
24. 06. 2015 13:18
filhou: Pokud pojedeš Graz, Maribor, směr Lublaň tak by jsi se nikde zaseknout neměl. Pokud jsi se loni někde ve Slovinsku zaseknul tak to bylo předpokládám někde za Mariborem, směrem na Macelj.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
24. 06. 2015 18:50
Slavkov napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Na mýtnici Varaždin máš největší šanci krabku
> koupit i v noci thumbs up Alespoň dle dosavadních
> ohlasů a místních "statistik"....


Prdlajs. 11.6.2015 kolem pulnoci jsem chtěl koupiti. Nic. ze Sv. Helena ,taky nic až na Lučku. Asi se jim nechce v noci pracovat.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 127
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.