Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up

Autor Racetiger 
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
22. 08. 2012 21:45
Tady to máš i s popisem: [alf.byl.cz]
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
23. 08. 2012 00:05
Děkuji za bleskovou odpověď thumbs up.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
23. 08. 2012 06:33
Velmi pěkně a podrobně udělané thumbs up , pouze bych řekl (můj názor), že objezd SLO dálnice je o dost složitější, než přes Mureck, Lenárt a Ptuj.
Tady to opravdu chce někoho s popisem trasy na místě spolujezdce, což pro mne není reálné.
Vyjedu v 19 hod. z Brna a manželka už v Mikulově neví o světě. thumbs up smiley
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
23. 08. 2012 12:19
Souhlasím s Mirusem. Podle toho se dá jet i napoprvé.
Má to ale jednu slabinu: nějaké kličkování městem někdy zdrží podstatně víc, zejména v denním provozu, a ještě to chce dobrého navigátora s itikem v ruce nebo přesně naprogramovanou trasu v navigaci.
To už raději oželím skutečnost, že mi rakouská pickerl platí až na slovinskou hranici a dálnici opouštím dřív (km 138 A2 a po B66 buď na Mureck nebo G.Radgonu, obě cesty se pak stejně sejdou v Lenartu).
Ušetřím proti cestě Mariborem 29 km a ztratím nanejvýše 5 minut (proti cestě přes Mureck, Lenart a Ptuj ušetřím dokonce 36 km a časově vyjde nastejno), což nemá vlastně ani smysl časově porovnávat, ve dne Maribor tak rychle projet nejde, takže spíše ještě ušetřím i pár dalších minut. A, držím-li se od Lenartu přes Ptuj žlutých značek na Zagreb, není možné vjet na placenou dálnici bez známky ani omylem.
Pokud bych měl posoudit nejpoužívanější objížďku přes Mureck, Lenart a Ptuj, pak je sice o 7 km delší, než přes Maribor, ale je o 5 - 15 minut rychlejší.
Ale nejlíp bude, když si vybereš trasu a, bude-li ti vyhovovat, jezdi jí i napodruhé, napotřetí.
Někdy totiž o volbě trasy rozhoduje i to, že si v jedné hospůdce dáš snídani cestou tam, oběd či večeři pak na cestě zpět...
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
23. 08. 2012 21:58
taktiež mám taký názor ako Mirus-Hill-milann.Jednoduchšie je to naozaj klasika Mureck-Lenart-Ptuj,ale možno sa nájde človek,ktorému to zložité nepríde a radšej absolvuje trasu Maribor.Z vlastnej skúsenosti po naštudovaní trasy Mu.Le.Pt.(diky popisom forákou-díky )je to úplná pohoda a to som tu trasu odjazdil prvykrát a v reále je to ěšte jednoduchšie,takže som nepoužil žiadny plán cesty.Ako píše Hill držať sa žltých značiek a ide to samo :-)
Sice čo sa časou týka som si trasu nemeral,ale je to bleskovka.Myslím,že 1-h strávená v SLO nieje katastrofa,skor relax po zjazde z dialnice,ale to tu už bolo popísané..
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
24. 08. 2012 00:03
Neviděl bych ten průjezd Mariborem tak tragicky. Tady je pár záběrů z mého průjezdu v sobotu 3.7.2010 v ca 7 hodin ráno:





Upraveno 1krát. Naposledy upravil Alf60 (24. 08. 2012 00:04).
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
24. 08. 2012 08:57
Mirus napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Velmi pěkně a podrobně udělané thumbs up , pouze bych řekl (můj názor), že objezd SLO dálnice je o dost složitější, než přes Mureck, Lenárt a Ptuj. Tady to opravdu chce někoho s popisem trasy na místě spolujezdce, což pro mne není reálné. Vyjedu v 19 hod. z Brna a manželka už v Mikulově neví o světě. thumbs up smiley

Myslím si, že průjezd přes Maribor není o tolik složitý. Navigaci nemám, proto jsem zkouknul fotky křižovatek a směrových tabulí a pak jsem to projel velice snadno bez zaváhání. Je pravda, že Mariborem projíždím pokaždé kolem půlnoci, takže ve městě je minimální provoz. Ve dne (domů) volím trasu na Ptuj, Lenart, Mureck, která bude rychlejší než Maribor, Pesnica. Jak píše Hill, ve dne může zdržovat silnější provoz a dále na této cestě vede větší část trasy přes zastavěné území, kde je samozřejmě rychlostní omezení.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
26. 08. 2012 15:23
Alf60, mám Ti vyřídit poděkování za super zpracování cesty thumbs up. Kolega z práce letos poprvé objížděl slo dálnici a Tvůj popis si velice pochvaloval. Takže velké díky.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
26. 08. 2012 16:51
Zatím to vše vypadá moc zajímavě. Jen se zeptám, nemá někdo ty trasy vyexportované z GPS v nějakém formátu, co by šly jednoduše načíst ... a třeba přímo pro IGo Primo ??? Nebo alespoň souřadnice průjezdních bodů, to by šlo už bez problémů nadatlovat do GPS. I když mě teď napadá, že by se to dalo podle popisů odtípat z map a zadat do GPS. No pokud by to někdo měl, bylo by to jednodušší.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
26. 08. 2012 17:51
Už to tu bylo jednou řečeno, než napíšeš tenhle dotaz a dostaneš odpověď, máš to v navi našťouchané.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
26. 08. 2012 19:37
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil L.K. (02. 01. 2013 22:09).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
26. 08. 2012 19:51
to: Zahajskej - jj vím ... je to pravda ... to bylo jen ... "co kdyby ..."

to: L.K. - díky za tip. To jsem neznal, už si hraju. smileys with beer
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
26. 08. 2012 22:14
Mureck - Lenart - Ptuj: dnes po delší době projeto a stav vozovky kolem Trate dost hrůza (navíc dnes silný déšť a díry nebyly vůbec vidět). Proto i nadále budu jezdit Pesnica - Lenart - Ptuj.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
27. 08. 2012 16:16
milann napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Alf60, mám Ti vyřídit poděkování za super
> zpracování cesty thumbs up. Kolega z práce letos poprvé
> objížděl slo dálnici a Tvůj popis si velice
> pochvaloval. Takže velké díky.

Rádo se stalo. Hlavně když mu to pomohlo. smiling smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Alf60 (29. 08. 2012 17:41).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
29. 08. 2012 14:59
Alf60 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Tady to máš i s popisem:
> [alf.byl.cz]


Zdravím
Alf60 - super zpracovaný itinerář, já jsem si z tohoto itineráře vytáhnul pouze objezd ve Slovinsku a musím říci, že je to super, Hlavně mě potěšili ty fotky, konkrétně foto nad jízdním pruhem v Mariboru naproti věžím, protože nebýt tohoto fota, tak se odbočka lehce přehlídne. Já jsem jel letos podle tohoto itineráře již počtvrté a můžu říct, že se jelo bezproblémú a cesta byla volná. Jel jsem ve všední den - úterý - a bylo to v pohodě.

Svůj výtah z itineráře Alf60 mám zpracován v PDF, tak pokud by měl někdo zájem, tak jej rád pošlu. Piště na email libor.blaha@email.cz
Tím nechci ale snižovat kvalitu práce Alf60, toho si nejvíc cením, protože jsem z něho nejvíc čerpal.

Ještě mám zpracovaný itinerář na průjezd městem Ptuj.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
31. 08. 2012 17:54
Gratulujem, naozaj pracne vytvoreny plan cesty. Super !
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
02. 09. 2012 11:22
Alf60 - super. Jezdím to za ta léta z rodinných důvodů malinko jinak ale tvé zpracování - no to je jednička. 1
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
25. 09. 2012 18:31
Jezdíme také přes starý přechod,Maribor,Ptuj. Všimli jsme si letos,že je velký kruhový objezd u Pesnice označen cedulí s dálniční známkou. Smí se tedy tudy jet bez ní ?
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
19. 02. 2013 09:27
nedalo mi to a spočítal jsem si podrobně náklady na cestu k moři přes Slovinsko.Řešíte tady jak ušetřit 30 Euro za MĚSÍČNÍ známku,ale už nikdo nevidí (či nechce vidět) že za mýtné v Chorvatsku dáte cca 400 kn ( 56 Euro) za DVA dny.Pokud chcete vážně ušetřit,jedte přes celé Slovinsko až do Postojne a přes hr. přechod Rupa pojedete po dálnici kolem Rijeky (tuším že tento úsek stojí 10 Kn) a pak po jadranské magistrále dál.Bude vám to ale trvat o půl dne déle.Tak si vyberte...
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
19. 02. 2013 09:45
Na Jadranské magistrále z Rijeky až na jih je to sice nádhera, ale ty nervy v provozu v sezoně a možná i mimo sezonu .Ještě jednou si to ale projedu, až bude víc času.
Teď raději zaplatím za chorvatskou dálnici, nebo pojedu "po staré" a slovinskou dálnici raději objedu. Ze zásady. Ale to už se tady řešilo..kde, kdy, jak, a proč.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
19. 02. 2013 09:54
darko .. ano to je moje cesta , tudy já jezdim do Bašky.
Jednou jsem , ale jel magistrálou "dál " na Pag a nepoužil jsem trajekt Prizna , pokračoval jsem dál až k Zadaru , tak tudy už nikdy . Zpět z Pagu domu rovnou u Zadaru na dálnici .
Ten kdo jede na Istrii , Krk tak pro toho je to cesta na " zvážení " . Někdo se třeba " vejde " do 7. dnů pobytu a známka je asi za 15. éček .
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
19. 02. 2013 10:18
Za těch 56 Euro (400 kn) ale jedu cca 800km (2x 400) po dálnici. Kdežto ve Slovinsku asi jenom 2x50 km za 30 Euro.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
19. 02. 2013 10:19
Je to 30 Euro, záleží za kolik km.V tom je slovinsko problém.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
19. 02. 2013 11:07
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
20. 02. 2013 16:44
Zdarec, objíždím Slovinskou dálnici mnoho let přes Spielfeld- kruhač u Pesnice(neni zpoplatněn)-Lenárt -Ptuj.V Ptuji jedu přes obchodní zónu na nový most a na dálničním sjezdu se napojím na původní státovku směr Macelj.Nikdy jsem neměl žádny problém.Silnice Spielfeld- Lenárt - Ptuj je ve velmi dobrém stavu.Jezdíme v plné sezoně a v noci a docela mě překvapuje že část trasy Spielfeld- Lenárt moc řidičů nevyužívá.Dokonce i známí v mém okolí využívali trasu přes Mureck a až po mém navedení na Spielfeld pak tuto část trasy začali využívat.A teď jezdí jen tudy.

No nic,hlavní je dojet tam i zpět v pohodě a ve zdraví.A kudy se jede není až tak strašně důležité.

V roce 2011 jsem si při návratu jen tak projel část staré trasy po silnici č1 k hranicím(Macelj) cca.15-20 km.Vzpomínka na staré časy.yawning smiley
Do Chorvatska jezdím od r.1997 kromě pár vyjímek (asi4)každý rok.Split a okoli.
smileys with beer



Upraveno 1krát. Naposledy upravil SLuděk (20. 02. 2013 16:45).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
16. 03. 2013 14:21
Zdravím, máme malý dotaz na SLuďka spinning smiley sticking its tongue out. V Chorvatsku jsme byli zatím 4 x a jezdíme právě Mureck - Lenárt - Ptuj. Ovšem Vaše trasa by nás také zajímala...můžete ji prosím popsat trochu podrobněji. Díky moc. Eva smiling smiley
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
16. 03. 2013 15:41
SLuděk: Důvodů je několik:
1) Kilometrově je to stejný, dle času na googlemap je to o pár minut přes Spielfeld delší
2) Trasa přes Mureck je navigačně jednodušší
3) Na tomhle fóru visí krásný návod na trasu přes Mureck, podle kterýho se ta objížďka dá jet skoro poslepu smiling smiley

Všechny důvody jsou docela banální a uznávám, že i subjektivní, ale jako celek způsobují to, že většina lidí jezdí přes Mureck.
Byť rád, že se ti na tvé trase nikdo nemotá smiling smiley
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
16. 03. 2013 16:04
Průjezd Ptuje za svítání - cesta tam






Průjezd Ptuje - cesta zpět







Upraveno 1krát. Naposledy upravil wraith (22. 03. 2013 20:19).
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
16. 03. 2013 17:08
Wraith ... co je to za kameru ... ?
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
16. 03. 2013 18:08
Wraith ---také se hlásím o info jaká je to kamera --je to nějak moc čisté :-)
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 51
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.