Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up

Autor Racetiger 
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
30. 07. 2011 11:49
achjo...furt tady bude psat někdo nějaké ptákoviny...tam i zpět přes 5 kruháčů v Ptuju včetně napojení v Dražencích bez problémů..a policajti tam stáli při cestě tam i zpět ...benzin sem tankoval v Ptuju po zajetí si asi 400m z třetího kruháče při cestě tam i zpět....takže neposlouchejte nikoho kdo tu píše ty nesmysly ...nejspíš někde zakufroval a teď straší ostatníeye rolling smiley

asi nejeli na 1 semaforech doleva..a dále po těch 5 kruháčích..ale na světlech rovně..a jak se jezdilo dříve po starém mostě do Hajdiny tam najel na dálnicu a malér byl na cestě



Upraveno 1krát. Naposledy upravil vasnivykolista (30. 07. 2011 11:54).
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
30. 07. 2011 14:06
---->Hillthumbs up
---->Kolistathumbs up

přesně, ten vláček neznalých budějovičáků se zřejmě spolehl na prvního, co jel podle blbě nastavené GPS....ta je nahnala na dálniční exit západně od Ptuje....
dalekohledáři je viděli samozřejmě daleko na dálnici před výjezdem a tak je lapli, když neměli vinjetu...
Anonymní uživatel
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
30. 07. 2011 15:03
On je jeden velký problém. Kdo to tam nezná, může mít opravdu problém s odbočením kdekoliv. Nejenom na těch kruhových objezdech. Pokud odbočím jinak, tak vím,že se dostanu prostě tou cestou stejně tam kam chci. Znám to tam až moc dobře.
Letos jsem jel a předjel jsem na kraji Ptuja nějaký Tuareg nebo co to bylo. Kolem půl jedné. Kdyby bliknul, zeptal bych se ho co je potřeba. Viděl jsem jenom že koukají do mapy. Zpomalil jsem ale když se nehýbal, jel jsem dál.
Asi jel k moři, tak proč se mne nechytil? Nebo kufroval cestou zpět?
Každý jenom má těch pár semaforů a hotovo. Malinko rozkopaná silnice a je hotovo. Nejsou schopni se orientovat. I v tom je problém. Pokud by se mne chytil a za ním další a já to tam neznal ? Byl bych za blbce jak ostatní. První si říká - jedu dobře, ostatní jedou za mnou a oni si říkají jedeme dobře ten první to tady zná. A ono houby.
Tady vidím, že ani sto příspěvků neodradí od toho se zeptat na jednu věc znova.
Zajímá mne jedna věc. Proč objíždějí dálnici když potom v Ptuju jedou na Macelj, vystavovat se frontovému nebezpečí. To nepochopím. Z Ptuja vede několik dobrých cest na Zagreb. Bez zdržovaček. Ale zde musíme sledovat ty vzteky, jak tam na tom Macelju bylo zdržení až dvě hodiny. Než Vy vyjedete z Macelju, já jsem za ZGB.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
30. 07. 2011 16:51
prujezd Ptuj "na konec dalnice" tam 21.7. zpatky 30.7. znacky ze jde o NEPLACENY usek jsou stale stejne jako na fotkach tady ve vlaknu

PS: ti ze "Sedmicky" asi najeli o krizovatku drive jeste na dalnici.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
30. 07. 2011 18:06
Šatava:
"Z Ptuja vede několik dobrých cest na Zagreb. ...Než Vy vyjedete z Macelju, já jsem za ZGB."

já teda nevím, ale podle mapy mě vychází dobrá cesta jen jedna a to přes Varaždín na dálnici A4 - tak jsi to myslel?
Anonymní uživatel
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
30. 07. 2011 20:21
Ano,ale můžeš jet přes Zavrč, nebo Ormož nebo jsem zde viděl i příspěvek přes čvor Čakovec. Jediná dobrá cesta je přes Zavrč na Vratno a dál na Sračinec a Hraščicu. Tam odbočit doprava a směr čvor Varaždin na A 4. Zásadně nejezdit přes Varaždin - centrem města . Nová cesta - asi dva roky, a poměrně malý provoz. Hlavně ve Sloveniji z Ptuja na č. 2 a ze Spuhlja po č. 228. Zavrč/Dubrava Krožovljanska a dál je to ještě lepší.drinking smiley
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
30. 07. 2011 21:31
Teď jsem dával příspěvek na vlákno Kdo už jste se letos vrátili? Jaká byla cesta? Vřele všem doporučuji cestu přes Zavrč! Od Ptuje krásná cesta a nulovej provoz.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
31. 07. 2011 17:52
Nevíte někdo jak je to se zpoplatněním silnice H2 z Pesnice přez Maribor???
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
31. 07. 2011 18:35
odkaz na článek v Sedmičce je na 7. straně vlákna POKUTY - [forum.ihvar.cz]
(omlouvám se, nevím, jak se vkládají odkazy a nechce se mi to hledat)

My jsme touto trasou jeli několikrát, najížděli jsme na nezpoplatněný konec dálnice a vždy v pohodě. Bohužel letos přišel manžel z práce s tím, že prý si měli posunout značku konec dálnice o pár desítek metrů a kasírují. Co je na tom pravdy nevím. Bohužel naše známé před dvěma lety taky zkasírovali (300E) na kruháku před Mariborem.
Každopádně nechceme riskovat zbytečné dohadování a pojedeme za týden z Ptuje na Varaždin.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
31. 07. 2011 19:03
Pokud vím, tak kontrolují známky hned za nájezdem na ten nezpoplatněný úsek dálnice od Ptuje. Přijedeš z nájezdu, OK, přijedeš po dálnici a nemáš známku, problém. Několikrát jsem je tam viděl, stříbrné auto, oranžové pruhy, šedé oblečení s oranžovými doplňky. Místa tak na cca 5 aut.
to nyvltond: pokuta na kruháku před Mariborem? Přijeli na něj po zpoplatněné silnici. A Slovinci si měli posunout ceduli o pár desítek metrů? A nebyla u ní i hromada písku?
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
31. 07. 2011 19:25
Přijeli od Pesnice pri Mariboru. Neřekla bych, že je to placená cesta.

Dohady o posunutí cedule se mi taky nezdají, na druhou stranu zkušeností se svévolným jednáním policie najdeš i tady na různých vláknech víc. Prostě to je pro chlapce fajn vejvar, turisti se nechtějí dohadovat a radši zaplatí.

Objezd dálnice přes Lenart a Ptuj je super, ale všichni víme, jak někdy vypadá ten zbytek k chorv. dálnici. Prostě letos zkusíme Varaždin. Změna je život. :-)
Anonymní uživatel
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
31. 07. 2011 20:47
na Sračinec a Hraščicu. Tam odbočit doprava a směr čvor Varaždin na A 4. Zásadně nejezdit přes Varaždin - centrem města . Nová cesta - asi dva roky, a poměrně malý provoz. Hlavně ve Sloveniji z Ptuja na č. 2 a ze Spuhlja po č. 228. Zavrč/Dubrava Krožovljanska a dál je to ještě lepší.

Je to milé že začínají fóristi místnímu domorodci věřit !!!!! Jen podotýkám, jedete kolem našeho baráku.grinning smiley
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
31. 07. 2011 21:12
Díky Šatavo,

cestu mám dobře nastudovanou.

Varaždin používám jen jako zkratku :-))

Ale uznávám, že tvůj popis je vhodnější, moje zkratka by mohla někoho splést.
Anonymní uživatel
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
31. 07. 2011 21:39
.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil in0x (14. 03. 2018 23:40).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
31. 07. 2011 21:46
Pojedu-li v So 13.8. nad ránem (v cca 4-6h) přes Slovinsko,klasická cesta z Ptuje nebude asi zacpaná,nebo raději přes Varždin?
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
31. 07. 2011 23:03
to in0x: kruhák jsme řešili už před rokem, zde je citát z oficiálního stanoviska DARS: "Officialy you do need a vignette for rounddabout Pesnica, but our supervisors don't punish drivers who come from non-toll road 437 to the non-toll road 449."
Česky to je asi takto: "Oficiálně potřebujete dálniční známku pro kruhák Pesnica, ale naši inspektoři nemají trestat (netrestají) řidiče, kteří jedou z nezpoplatněné silnice 437 na nezpoplatněnou silnici 449."
Takže taková chytrá horákyně, oblečená neoblečená, každý si může vybrat to svoje... ale kromě toho co píše nyvltond (a to se mělo stát už před dvěma lety) nevím o tom, že by na kruháku měl někdo problémy. Takže už v pátek za svítání tudy jedu taky smiling smiley
Anonymní uživatel
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
31. 07. 2011 23:56
.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil in0x (14. 03. 2018 23:39).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
02. 08. 2011 12:13
a opět je to tady:

[zpravy.idnes.cz]
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
02. 08. 2011 12:41
Díky, Pedro66, za vysvětlení.

Kolem kruháku u Pesnice byly už dříve nejasnosti, tvrdilo se, že není zpoplatněný a tímto tvým příspěvkem mi to dává smysl. V podstatě se to může stát komukoli, protože nevybírání pokut v tomto místě je vždy na libovůli policie. Kdyby to případně rozhodoval soud, je to bez šance, policie tam je v právu.

Naši známí jeli tenkrát dříve než my na dovču a chtěli objet dálnici nejspíš přes Maribor. Sama trasu neznám, nikdy jsme ji nejeli, nám by se nechtělo motat se přes město, jen si pamatuji, že to tenkrát byla jedna ze dvou možností, které médii a netem proběhly. My jeli asi o 10 dní později, jeli jsme přes Mureck a vše bylo v pohodě. Jsou to tak 2, možná 3 roky. Myslím, že to bylo ten rok, co zavedli Slovinci známky a ještě s objízdnými trasami nebyly takové zkušenosti. Každopádně to byl tento kruhák, přijeli od Pesnice, policajti byli velice nepříjemní a trvali na 300E.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
02. 08. 2011 12:55
Právě proto, že byly na kruháku nejasnosti, tak DARS před rokem vydal tu zprávu ze které jsem citoval. Od té doby nevím o tom, že by na kruháku někoho pokutovali, pokud samozřejmě neodbočí na placenou dálnici. Stejné je to v Ptuji, podle mně většina těch "neprávem" pokutovaných prostě jela přes Ptuj rovně, a napojili se na dálnici ještě v placeném úseku.
jo
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
02. 08. 2011 13:25
Text z odkazu zpravy.idnes.cz je velice obecný. Je-li nutno mít známku na daném úseku jakékoliv silnice, je to oznámeno na návěstních tabulích. Seznam placených úseků si může každý prohlédnout na webu na př. [www.dars.si]
Ale zde bohužel narazíme na rozporuplné údaje. Na př. je tam přivaděč přes nový most od Ptuje označen jako dálnice... Stejně jako zde: [bezvinjete.blogspot.com]
Na jiných mapách to ale není...

Pokud zde vládne informační chaos, je potom na libovůli policie, co "zjistí". Pokud jsou pravdivé informace cestovatelů z Budějovic, že byli nuceni platit i když po dálnici nejeli, je možná jen jedna varianta: Prostě se policajti vsadili, že dneska provětrají turistům peněženky. A povedlo se.
Jelikož tam denně projíždí spousta turistů a kontrola na inkriminovaném místě by trvala (t.j. byla oprávněná), strhnul by se daleko větší humbuk, než ten v regionálním deníku.

P.S.
Mám velice špatné zkušenosti s tiskem. Přečtete-li si v novinách zprávu o události, kterou jste viděli na vlastní oči, musíte dojít k šokujícímu závěru, že jste ve skutečnosti byli svědkem úplně něčeho jiného.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
02. 08. 2011 14:06
Podle mně se jedná o úsek napojení v Draženci. Jezdím tudy pravidelně třetí sezonu a značky Vinjette jsem si nevšiml i když ten trouba na blogu bezvinjete.blogspot.com píše něco jiného. Kdyby mě policajti zastavili tak je slušně požádám ať mi tu značku ukážou, třeba cestou k bankomatu jak bych jel vybrat na pokutu. Navíc pochybuju o tom , že by všichni PTUJané měli viněty jen proto aby se dostaly na jih, ale pro jistotu se zeptám, protože tudy za dva dny pojedu - Nepřibyla tam ta značka?
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
02. 08. 2011 14:08
díky jo!
Informace na tom odkazovaném blogu, myslím ohledně kruháku, jsou fakt zajímavé, ale je vidět, že v tom nemá jasno opravdu nikdo...
Tak nevím, jestli tedy nakonec nepojedu raději na Mureck... confused smiley
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
02. 08. 2011 14:12
Docela by mě zajímalo, jak to je s tím novým přivaděčem od Ptuje. Asi není úplně vyloučené, že to je podobný případ jako kruhák od Pesnice. Pak by totiž stačilo, aby si ostří chlapci chtěli na někom zchladit žáhu a teoreticky tam mohou kdykoli vybírat. Je sice fajn, že dosud to nedělali, ale byli by opět v právu.

Jezděte si každý kudy chcete, ale myslím, že mně to za to nestojí.

Jednoznačně bezproblémové cesty by měly být přes Mureck-Lenart-Ptuj-Tržec a pak varianta Šatavova - v Ptuji na Zavrč a obchvat Varaždinu. Tam není o čem diskutovat, o dálnici ani nezavadíte.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
02. 08. 2011 15:26
Já na ně kašlu, jedu po mostě přes PTUJske jezero...
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
02. 08. 2011 20:28
Zdravím Vás tu všechny z BLATA .Tuto trasu jsem projel včera večer a jak píše VÁŠNIVEJ KOLISTA tak to platí a NENÍ potřeba dálniční známku .Rosto díky za pomoc .
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
02. 08. 2011 21:15
Zdravím do Blata. V sobotu ráno jsme tam.....
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
02. 08. 2011 23:39
renonnous napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Zdravím Vás tu všechny z BLATA .Tuto trasu jsem
> projel včera večer a jak píše VÁŠNIVEJ KOLISTA
> tak to platí a NENÍ potřeba dálniční známku .Rosto
> díky za pomoc .


není zač...a zpět jak pojedeš od Macelja...tak na začátku dálnice se dáš doprava podle žluté cedule Ptuj-vzhod...dál zase pře 5 kruháčů...
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
03. 08. 2011 07:29
Zdravím,
zavřete někdo prosím ústa těm, co si tu udělali "temnou komoru". Čte to tu spousta lidí, kteří jedou do Chorvatska i poprvé, nebo s malými dětmi...... Uveďte sem funkční trasu s podrobným popiskem jak projet Ptují a bude jednou pro vždy pokoj. Pak si sem každý rád uvede, jak je mu to podařilo projet, nebo novinky a drobné vylepšení.
Tak dovolené Chorvatsku zdar a všem přejeme šťastnou cestu
JAVI
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
03. 08. 2011 09:11
Pokud jsem dnes četl dobře Blesk, tak Slovinci zpoplatnili i dálniční obchvaty a rychlostní silnice.
Tedy v podstatě : pokud neznáte okolí Mariboru - kupte si raději známku. Pesnicu vynechte. Doposud bylo, že vjedeš na kruháč HC2 od Pesnice (437) a vyjedeš opět na obyčejnou cestu (3) směr Lenart - neplatíš.To podle informací Blesku - Tomio Okamura - padlo.

Jedině co vidím je vjezd do Slovenije přes Mureck a dál na Lenart a Ptuj. Jenom ne přes Macelj. Mohou ho určit jako dálniční obchvat. Nebo to někdo chápe jinak . Já tedy osobně varianta Mureck, Lenart, Ptuj, Zavrč/Dubrava Križovljanska a obchvat Varaždinu. Zde Slovinskou dálnici ani nevidím. Jen ji jednou přejíždím.
Jedno je jisté :
Chtějí od auta 30 E. A je jim jedno jakým způsobem to dostanou. Zde je vidět ta jednota EU. I v těch dálničních známkách. Nejméně dálnic a největší palba. A EU - klidně přihlíží.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Hradečák (03. 08. 2011 09:18).
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 169
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.