Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up

Autor Racetiger 
Nevím, jestli to zapadá do fora, ale neví někdo, jestli musí mít "invalida" na slovinské dálnici známku? Nebo je to jako u nás? Děkuji..
Obávám se, že musí mít známku.
to Fogis :

- přečti si od Misan007 - bod č.1 (ze 16.7) - možná jsem zaměnil policajty s celníky.
To Fogis :
Sorry Fogis, ale toto cituji z jiného vlákna (Forum Chorvatsko) - 7.7.2008 :

> Este k dialniciam v SI - ak ich planujete vyuzit,
> naozaj odporucam zainvestovat do znamky. Policajti
> stoja za mytnicami a odchytavaju auta bez
> nalepiek. Rovnako stoja aj na vyjazde z
> odpocivadiel ci benzinovych pump na dialnicu.

Takže to můžeš s klidem dát do Novy.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
18. 07. 2008 15:08
Psal jsem o tom,že jsem projel objízdnou trasu,ne dálnici a tam 2x stála policie a nikoho nekontrolovala. Dokonce jsem v Šentilju omylem vjel na cca 500m dálnice a tudíž použil nový přechod a tam také nikdo nic nekontroloval a to celníci koukali do pasů! Myslel jsem kontroly policie na vedl. silnicích. Nevím,proč by měl někdo dokazavat policii,jestli použil dálnici,či nikoliv. Jak jsi psal ve svém přispěvku. Kontrolám na celnicích věřím,ale na objízdných trasách se mi tomu věřit nechce.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Fogís ČB (18. 07. 2008 15:11).
Mám dotaz pro ty, kdo jeli přes Ptuj a tankovali zde v noci. Měla by tam být nonstop benzínka Petrol na "Ormoška cesta". Je to pravda? Funguje? Popřípadě kolik tam stojí litr v eurech a jestli je na stojanu cena v eurech?Děkuji.
Už asi dvě hodiny jsme zpátky, tak než to zapomenu. Cesta tam 7.7- 8.7. a zpět 18.7.- 19.7. s přenocováním v Oroslavje volným rekreačním tempem .
Obě cesty úplně stejnou trasou. Rakouská dálnice A9 , sjezd km tuším 228 - Spielfeld, přes starý přechod Šentilj . V Šentilj za přechodem se držet v levém pruhu (pravý navádí na dálnici) , je to značené a celkem dobře vidět ( ve dne ). Přes Pesnica k velkému kruháči před Mariborem, na kruháči odbočit jakoby doleva na Lenart ( tuším ještě směr Murska Sobota ) - žlutý ukazatel , pozor je tam už nová dálnice na Lenart -zelený ukazatel.
Přes Pernica do Lenart. V Lenart ukazatel na Ptuj doprava ( na světelné křižovatce ), po odbočení po pravé ruce kostel. Přes Biš do Ptuje, v Ptuji neodbočit do centra, ale jet jakoby rovně tuším značené jako Omrož nebo Omrožka cesta, po pár metrech benzinka Petrol po levé ruce ( tankovali jsme po cestě tam i zpět, solidní záchody ), na světelné křižovatce doleva (značené myslím jako Maribor, Záhřeb), přes most (Dráva) a po pár kilometrech nájezd na starou cestu Maribor - Macelj.
Po cestě zpět jsem odbočil na novém kruháči ve směru od Chorvatska na Ptuj , přes Drávu jsme přejeli o most vedle a potom jsem měl štěstí, že jsem v Ptuji najel na původní trasu bez bloudění. Proto doporučuju jet až na odbočku do Ptuje , na tu kterou najedete cestou tam.
Cesta v poklidu, jezdím svým dovolenkovým tempem tempem, provoz mírný. Jinak benzinka Petrol je po trase už v Šentilj.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
19. 07. 2008 20:38
Díky za popis,teoreticky tu cestu už mám v hlavě,ale je správně napsané za celnicí se držet v levém pruhu?Někde jsem tu četl,nebo v novinách,že za celnicí vpravo a dálnice se podjíždí.Dík za odpověď.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
19. 07. 2008 21:00
návrat dnes doobeda:

takmer všetci tu popisujete trasu cez Lenart, takže ak má niekto záujem ísť cez HU po 86, cez Mursko Sredičše a v Čakovci sa napojiť na A4 do Zagrebu :
pár 100 m po vstupe Redics/SLO je po ľavej strane benzínka (benzín 95 - 1,217 EUR) a hneď za ňou je kruháč (v minulosti klasická križovatka). na návesti pred kruháčom je doľava vyznačený smer na dedinu DOLGA VAS, napriek tomu, že cesta je na návesti prečiarknutá dvomi žltými pruhmi (cesta bude kopírovať spoplatnený cca 3 km úsek). prejdete cez Dolga Vas a dostanete sa do LENDAVY. idete po hlavnej ceste (vola sa Glavna ulica), ta cesta vas vyvedie tuším k nejakému kostolu (my sme išli v noci a bolo to celé osvetlené, bolo to vidieť z diaľky), tam sa cesta rozdvojí, odbočíte doprava na cestu č. 443, dalej vas cesta vedie - na križovatku (alebo to bol kruháč ?) - doprava, dalej po č. 443 , dovedie vás to na další kruháč (po ľavej strane bude supermarket Spar) - prejdete rovno a táto cesta vás dovedie na koniec Lendavy - další kruháč, tam už sú ukazovatele na Mursko Sredičše.
vyzerá to možno zložito, ale je to jednoduché, prešli sme to v pohode. pre lepšiu orientáciu si vytlačte z Googlu mapu Lendavy.
pro kenad:
Ano, je to správně. Pravý pruh je odbočka doprava jako výjezd na dálnici ještě předtím, než se po staré cestě dálnice podjede , levý pruh vede rovně , podjede se dálnice a potom je doprava nájezd na dálnici ( na světelné křižovatce) směr zpět do Rakouska a tam je vidět cedule z nápisem VIGNETE, (takže teoreticky ten kousek po hranici s Rakouskem je taky dálnice), ale po staré cestě už jenom rovně. Je to dobře značené a stačí dávat jenom pozor na to, aby člověk jel jenom po "žlutých" směrových tabulích, tedy bez poplatku.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
19. 07. 2008 21:56
to rteP:
Díky,myslím,že to bude v pohodě,jedem ve čtvrtek 7.8.,tak nebude ani tak silný provoz smoking smiley
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
20. 07. 2008 08:25
Pokud zvolíte objízdnou trasu Lenart Ptuj doporučuji sledovat kilometrovníky na kterých je číslo silnice( 3 a 229). Pak nelze zabloudit.
Plajík
Ahojik Lidickove je to prave par dni co jsem se vratil z Chorvatska a tak nak jsem prisel na zpusob jak pouzit a neznicit dalnicni znamku na Slovinsku s tim, ze ji muze dalsi bez problemu pouzit a dale treba i prodat??????? mno a pokud by nekdo mel zajem muzu mu poradit veklice jednoduchou a pomerne zajimavou cestu bez placeni dalnicnich poplatku po chorvatsku cesta je jednoducha a da se preject cele chorvatsko rozdil v KM mezi Plzen A Biograd na Moru je cca 50km mezi placenou a neplacenou cestou. V pripade zajmu volejte 604874384 Pavel
Zdravím všechny, kteří se chystají na cestu.

Včera sme se vrátili(19.7.). Cesta po neplaceném úseku ve SLO bez problému s minimálním provozem, projížděli sme v SO rano(myslím tak mezi 5-6h). V Ptuji jsme se dali na Lenart, trošku sme prokroužili město než sme našli ukazatel ale nebyl problém, v Lenartu byly 2 směry myslím , jeden na Maribor a druhý na nějaká dvě městečka, vydali jsme se na ta městečka, přesný název si bohužel nepamatuju a na další odbočce v Lenartu už bylo značení na Avstrija, z Lenartu pohodová cesta na hraniční přechod Mureck(Cmurek), ve Cmurku bez problému znaceni na Graz, po 10 km na dalnicismiling smiley

smileys with beerPreju stastnou cestu.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
20. 07. 2008 19:12
Ahoj všichni,
právě jsme se vrátili z Chorvatska a Slovincům jsme vydělat nedali.
- placený úsek dálnice ve Slovinsku jsme v pohodě objeli přes centrum Mariboru...kilometrově je to stejný jako po dálnici...časově jsme úsek od sjezdu na dálnici po opětovný nájezd na původní silnici ujeli za 30 minut....(pátek 18.7. v 19:30)....na tomto odkazu je velice podrobný a jednoduchý návod, který jsme použili i my....je to takto a funguje to super.... [www.chorvatske.cz]
....a kdo chce mít jistotu, může se podívat na mapu Mariboru na google earth ....mějte se krásně a šťastnou cestu
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
20. 07. 2008 19:43
Můj dotaz : Silnice z Ptuje na HR hranici (sil. č. 9) - E59 - není zpoplatněná? Známý mi tvrdí, že na jakoukoli silnici 1. třídy a to tato je známka být musí?! Všichni tu popisujete objížďku z Rakouska po Ptuj ale co dál...Tak jsem z toho jelen...
honzík:
Silnice č.9 Ptuj - hranice HR, ani č.1 Maribor-Ptuj zpoplatněná není.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
20. 07. 2008 21:19
Díky za odpověď rteP!
Včera tj.19.7. jsem se vratil HR a chci vam poskitnout par rad jak se dostat do HR a neplatit dal.znamku Slovinska.Musím podotknout, že tuto cestu mimo dalnici jsem absolvoval poprve a pouze s nahlednutim do automapy (do HR uz jezdim autem 9 let ).Obe cesty jsem jel v noci.Cesta do HR- dalnice Rakousko asi 8 km pred prechodem Sentilj sjezd z dalnice na Mureck (A) (sledovat dal.tabule) dale pokracovat na hranicní prechod Mureck je to maly most pres nejakou reku dale pokracovat na mesto Lenart (SLO) a dale smer na Ptuj(SLO) porad sledujte cedule zde se uz obevi cedule smer Zagreb (HR).Po projeti Ptuji se napojite na hlavni silnici, ktera smeruje na hr.prechod Macelj (HR) je to ta cesta z Mariboru k Macelji.Tato cesta je delsi asi o 9 km nez se jezdi klasicky ( Sentilj-Maribor-Macelj).Jinak silnice jsou v poradku jenom si hlidejte rychlost.Takto jsem absolvoval i cestu zpet z HR do CR. Preji vsem krasnou dovolenou mejte se krasne a stastnou cestu do HR.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
20. 07. 2008 23:18
Sjezd z rakouské dálnice A9 Graz-Spielfeld je Exit226 Gersdorf, dále na Mureck-Trate, jak to už bylo popisováno. Na zp.cestě od HR-Slo hranice ignorovat na rondelu směrovku Ptuj,odbočit až na ukazateli TERME PTUJ a pokračovat stále po hlavní rovně na LENART.V Lenart na semaforu doprava na Murska Sobota,Radgona, po 50m doleva na TRATE AVSTRIJA.Toť vše.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
21. 07. 2008 09:50
Dnes jsme dojeli, stručné a přesné info dal Luis. Pokud si nejste jisti na kruháči v Ptuji kam, dejte si ho ještě jednou dokola. Ptuj benzínky dvě, provoz 7.00-22.00 cena 1.21 éček
Při zpáteční cestě, v Lenartu se držte směr TRATE je to slovinský přechod na Mureck a i když mám hodně podrobnou mapu, tak tam Trate není zapsáno.
Jinak cesta super Pisak - Cheb po odečtení zastávek cca 12 hodin.
Varování....kdo se vracíte v neděli jeďte hned brzy zrána nenechávejte to na odpo. vrací se zagrebani z víkendu a Lučko je neuvěřitelně přecpané. Jeli jsme do Hr. v neděli a cesta v protisměru byla v 21.30 zacpaná 25 km.
Další....rakušáci měří při výjezdech z tunelů radarovými pistolemi
Teď si na další nevzpomínám, jdu vybalovat, ale klidně se ptejte
Jen doplním, cesta dle návodu z idnes (bez slovinského poplatku) naprosto v pohodě, fakt se není čeho bát, Maribor je díra, kde se snad ani nedá špatně odbočit.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
21. 07. 2008 11:37
Jajanina napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Anonymní návštěvník napsal(a):
> --------------------------------------------------
> -----
> > Dnes jsem se vrátil z Chorvatska a objel
> dálnici
> > ve Slovinsku.
> >
> > Kdo jede do HR, tak na dálnici v AT na Exitu č. 226 sjede a uhání na přechod Mureck/Trate (AT/SLO), potom ve SLO na Lenart a Ptuj po silnicích 2. třídy. V Ptuji máte na levé straně jezero a na kruháči se dáte vlevo po staré cestě (po které jedou Ti co platili dálnici) až na přechod s HR. Zpátky to samé.
Silnice jsou v pohodě, malý provz, jen turisté z Německa, Rakouska, Polska, Česka, Slovenska a ostatních zemí co nechtějí platit předražených 15 km dálnice. Mapky si vytiskněte na www.maps.google.com
Neplaťte když nemusíte. I bohatí Němci a Rakušáci objíždějí :-)))
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
21. 07. 2008 12:22
Proc jezdite pres Lendavu, Cakovec, kdyz uz jedete pres Madarsko? Proc nejedete na Letenye a Gorican a nevyhnete se Slovinsku uplne, vcera jsem se tam vratil a super, nemusel jsem resit zadne objizdeni pres Dolga Vas ...
Mám jednu otázku,když pojedu v noci přes SLOVINSKO po staré cestě od SENTILJ do MARIBORU a od MARIBORU na MACELJ né přes PTUJ a LENÁRT a zpět,najdu tam nějakou fungují benzinku co berou karty?
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
21. 07. 2008 13:13
Právě jsem se vrátil z HR.
Kdo jedete do HR, jeďte po dálnici z Grazu a na Exitu č. 226 (je předposlední před hranicemi se SLO), ale jde sjet i na posledním Exitu č. 228, a jeďte na Mureck. Zde je hranice AT-SLO (Mureck-Trate). Hranici tvoří řeka, přejedete most a dáte se doprava na Lenart a dále na Ptuj po silnici 2. třídy. Jezdí zde i bohatí Němci a Rakušáci. Silnice je celkem bez provozu a potkáte jen turisty z CZ, SK, DE, AT, PL a DK. V Ptuji máte po levé straně jezero či velký rybník a na kruháči se připojíte na silnici, po které jste jeli vloni. po té jedou Ti, kteří platili za 15 km dálnice. Pak už frčíte na hranice SLO-HR. Zpátky tou samou cestou. Na kilometry to vyjde skoro stejně, ale hlavně je to plynulé na projetí. Ušetříte za poplatek a můžete si dát lepší večeři na dovolené :-)))
Pomocné mapky si klidně vytiskněte na www.maps.google.com, a je to v pohodě.
Pěknou dovču těm, kteří ještě nejeli a my zase za rok.
Dostala se mi do rukou mapka, zobrazující aktuální i budoucí zpoplatněné úseky (možná ji máte všichni, jen já to ještě nevím). A tam je jasně vidět, že od příštího roku se plánuje zpoplatnit i cesta Maribor - Macejl. Takže je na čase, abychom začali objevovat nové objízdné trasy objízdných tras ;-)
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
23. 07. 2008 08:55
pro P.P.:

ja jsem to oběl tak že jsem v rakousku sjel z dálnice A2 EXIT138 přes Feldbach, Bad Radkersburg,Ptuj, tato trasa je kratší než přes Maribor ale je pomalejší
-------------------------------------------------------

Tahle trasa mě velice zajímá... Jak to vypadalo s provozem a s hraničním přechodem?
Máte někdo zkušenost s touto trasou.
Budu rád za každý názor.
Rád bych tuto trasu použil v pátek 8.8.2008...

díky moc

Ondra
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
23. 07. 2008 13:51
siminni napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Jak to vypadalo s
> provozem a s hraničním přechodem?



Provoz na přechodu dobrý. Dálnici není nutno objíždět - levně prodám slovinsku dálniční známku.

Nechceš koupit známku do Slovinska? Je nepoškozená i s dokladem o koupi. Dám ji levněji než levně.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
23. 07. 2008 14:05
Cliffe jdi už s tím Karadžičem někam ......
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 109
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.