Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up

Autor Racetiger 
Taky jsem se chtěl zeptat, zda při cestě Pesnica,Lenart, Ptuj je otevřená nějaká benzínka. Slovinskem vždycky projíždíme tak okolo 2.hodiny ráno.
Díky
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
06. 07. 2008 09:13
Takže cesta tam. Z Rakouské A9 226 tý kilometr sjezd Gersdorf (asi 5 km před Šjentiljem?)potom směr Murfeld, Domhof, Mureck, přejezd přes řeku do Trate, směr Ledinek, Lenart, Ptuj, Pohlednik, Macejl..........Šestanovac. Nebo né?
Není spoplatněná, jel jsem tudy i kolem rychlostní silnice H2 vede celou dobu kolem místní komunikace přes Maribor a za celou cestu v pátek jsem tam potkal asi 10 aut.
Uvažoval někdo variantu přes Gornja Radgona? Oproti cestě přes Graz Maribor (objížďka po neplacené) je to cca. 30 km kratší a časově mi to vychází stejně nebo dokonce rychleji. Já tak hodlám jet 9.7.08

Rakousko A2 sjezd Ilz / Fürstenfeld
do Ilz
potom B66 a B69 do Gornja Radgona a pak Lenart a Ptuj.

Zdravím

[www.cz.map24.com]
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
06. 07. 2008 12:08
Anonymní návštěvník napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Není spoplatněná, jel jsem tudy i kolem rychlostní
> silnice H2 vede celou dobu kolem místní komunikace
> přes Maribor a za celou cestu v pátek jsem tam
> potkal asi 10 aut.

To teda znamená že by to mohla být nejkratší objíždka?Na mapě je vidět že hned za kruháčem se dá sjet a podél H2 dojet
až do města a ve městě se napojit težko může být zpoplatněn průjezd městem myslím tu část okolo benzínek přes křižovatky
takže stačí jet od hranic ke kruháči starou pak hned zase sjet a jet podél H2 až do města a pak už klasicky.
Pokud to tak nejde napište to prosím ale vynechte negativní hodnocení jsme snad na informační diskusi.
Jinak díky za to že když se na něco zeptám dostanu hned negativní hodnoceníconfused smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil sparrow75 (06. 07. 2008 12:15).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
06. 07. 2008 12:42
Jel jsem to obráceně 4.7. Ptuj Lenart Radgona Ilz. Je to v pohodě ale v A jsou poměrně úzké a klikaté silnice. Milda
to MilosKubera

aspoň trochu zmena proti dalnici. Jak to vypadalo s časem jízdy?

Díky
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
06. 07. 2008 13:14
Já bych řekl, že to je časově když ne kratší tak na stejno. A ty panorámata. Popisoval jsem cestu lépe na Kdo se vrátil jaká byla cesta. Přeji dobrou volbu cesty.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
06. 07. 2008 13:48
To Sparrow: jde to tak, jeli jsme tak v pátek.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
06. 07. 2008 14:01
Zdravím,v odkaze o něco níž si stáhněte mapky,vysvětlivky a fotky klíčových uzlů z poledu řidiče,je to poměrně dobře provedené a snad i pravdivé.Takže šťastnou cestu.smileys with beer


[www.edisk.cz]

P.S. Je to v RAR archívu a po rozbalení je to PDF soubor.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
06. 07. 2008 14:54
Zdravím,
pořádně jsem se nemohl nikde dočíst a ani se podívat na mapách, zda je tedy zpoplatněna i souběžná " stárá cesta " od Šentijli do Mariboru na " kruháč " a z kruháče dále po staré na Ptuj po silnici E59 ,neboť někde uvádějí že ano a někde uvádějí že ne. Třeba článek v MF Dnes uvádějí že pravděpodobně bude a naopak Chorvatský autoklub uvádí že ne. Dále jsem se chtěl zeptat zda je nutné odbočit již před Šentilj v Rakousku na Spielfeld nebo stačí odbočit hned za hranicí ve Slovinsku. Kdo má prosím už tuto zkušenost za sebou dejte prosím vědět.
Děkuji.
Jinak zde je odkaz Chorvatského autoklubu na " ideální " objezd abychom nemuseli platit dálníční známku :
[www.autoklub.hr]
a dále jsou k tomuto tématu popisy v diskuzi : kruháč u mariboru
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
06. 07. 2008 21:26
Fanyna napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Zdravím,
> pořádně jsem se nemohl nikde dočíst a ani se
> podívat na mapách, zda je tedy zpoplatněna i
> souběžná " stárá cesta " od Šentijli do Mariboru
> na " kruháč " a z kruháče dále po staré na Ptuj po
> silnici E59 ,neboť někde uvádějí že ano a někde
> uvádějí že ne. Třeba článek v MF Dnes uvádějí že
> pravděpodobně bude a naopak Chorvatský autoklub
> uvádí že ne. Dále jsem se chtěl zeptat zda je
> nutné odbočit již před Šentilj v Rakousku na
> Spielfeld nebo stačí odbočit hned za hranicí ve
> Slovinsku. Kdo má prosím už tuto zkušenost za
> sebou dejte prosím vědět.
> Děkuji.
> Jinak zde je odkaz Chorvatského autoklubu na "
> ideální " objezd abychom nemuseli platit dálníční
> známku :
> [www.autoklub.hr]
> /art-2008,6,17,IZBIJEGABVANJE-PLACANJA-SLOVENSKE-V
> INJETE,3759.auto
> a dále jsou k tomuto tématu popisy v diskuzi :
> kruháč u mariboru

Snad by měli jít obě varianty.....dle toho co jsem se dočetl...
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
06. 07. 2008 21:45
Tady to tedy asi pochopilo hodně málo lidí thumbs down lidičky čtěte pozorně hot smiley téma je kdo to už objel a né se ptát na cestu !!!!confused smiley Nezlobte se jinak už se fakt nemohu na to koukat ,když se někdo snaží a zas to někdo posere .angry smiley renonous
Ahoj,my to objeli dnes v noci,podle rad,co tu byly před 14dny,jsme odbočili na Ptuj,pak na Lenart a Mureck,cesta v pohodě,skoro žádný auta,prostě,jak to tady poradili(na jiným vláknu),tak jsme to zkusili a projeli to bez poplatků.
Už jsem to psal o stránku výše-zatím jde jen o to ,objet Maribor a nenajet na H2,která je zpoplatněná.Cesta od Spielefeldu na kruháč,podle něj do města po staré je zdarma-to je ten popisovaný objezd ( a samozřejmě i v opačném směru). Cesta z Mariboru do HR přes Ptuj je zatím zdarma-bude se platit asi už v příštím roce.Stačí si ty diskuze jen pořádně přečíst,je to popsané i v ostatních vláknech -třeba Kruháč u Mariboru atd.A dle mé čerstvé zkušenosti při páteční cestě zpět do ČR jezdila auta v noci i dost v protisměru-i Poláci a Maďaři,tedy z Rakouska do HR. V sobotu to tam projeli o den později po nás další příbuzní směrem do Čech,opět bez problému a rychle.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
07. 07. 2008 10:56
renonous napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Tady to tedy asi pochopilo hodně málo lidí thumbs down
> lidičky čtěte pozorně hot smiley téma je kdo to už objel
> a né se ptát na cestu !!!!confused smiley Nezlobte se jinak už
> se fakt nemohu na to koukat ,když se někdo snaží a
> zas to někdo posere .angry smiley renonous


Nevěděl jsem že i tady se najdou prudilové jako renovous,sorry ale jen jsem si chtěl vyjasnit pár věcí které jsem se tady opravdu nedočetl a vedou se o tom i spekulace,jako třeba v článku iDnes,na tomto linku se více lidí ptá a je to v pořádku,myslím si že o tom to je,prostě komunikace mezi lidmi,mimochodem jsem zde uvedl i užitečný odkaz o kterém jsem se dověděl na jiném místě,které k tomu nebylo taky určeno.......
ja jsem to oběl tak že jsem v rakousku sjel z dálnice A2 EXIT138 přes Feldbach, Bad Radkersburg,Ptuj, tato trasa je kratší než přes Maribor ale je pomalejší
mm
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
08. 07. 2008 10:03
je to tak že si jel od hranic po silnici č.3 do Lenartu a pak po 229 přes Biš na Ptuj? jak ta 229 Vypadá?
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
08. 07. 2008 10:09
p.p. napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ja jsem to oběl tak že jsem v rakousku sjel z
> dálnice A2 EXIT138 přes Feldbach, Bad
> Radkersburg,Ptuj, tato trasa je kratší než přes
> Maribor ale je pomalejší


Zrovna včera jsem o této trase dumal. Je asi o 20 km kratší, ale o 3/4 hodiny jedete déle. Chtěl bych jí zkusit cestou zpátky, protože jedem pravděpodobně v sobotu a mohl bych se tak vyhnout problemům na Krapině a ve Slovinsku. Máš k ní nějaký postřehy?

EDIT: Jsem si tvuj příspěvek přečetl znova a zjistil jsem že chceš na Ptuj. Já chci jet spíš na Ormož, Varaždin a napojit se na chorvatskou dálnici tam.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil valeri (08. 07. 2008 10:16).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
08. 07. 2008 11:55
Už som tento link dala do rôznych vlákien a zatiaľ nikto nereagoval eye rolling smiley

[www.hak.hr]

....... myslím si, že táto mapka aj s popisom alternatívnych trás je dosť zrozumiteľná yawning smiley
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
08. 07. 2008 12:46
Ahojky všem, taky jsme jeli v nocu z pátku na sobotu 5.7. z Chorvatska a objížďka dálnice ve Slovinsku zcela v pohodě, jeli jsme Ptuj - Mureck... Silně pršelo, jinak pohoda vánek. Za celou jízdu jsme potkali asi 15 aut v protisměru, jinak nikde nikdo.-)spinning smiley sticking its tongue out
Projížděl jsem Mariborem z Chorvatska v sobotu kolem 20.hodiny. Cesta od hranic po "Ptujské cestě" v poho, normální provoz. V Mariboru jsem nenajel na H2 ale pokračoval rovně, všude žluté cedule "Avstrija", a poté prakticky prázdným městem podle dříve zde uvedené trasy až na jedinou výjimku: neodbočil jsem na H2 po jejím podjetí těch 700 m před kruháčem ale jel rovně, dle ukazatele na Pernicu, podjel dálnici na Maďarsko, za ní hned doleva ke kruháči a prvním sjezdem po staré na Šentilj, na dálnici jsem najel za starým přechodem až v Rakousku. Provoz absolutně žádnej, za těch 10 km od kruháče na hranice jsem potkal v protisměru asi 3 auta. Zajížďka max. pár stovek metrů a časově naprosto zanedbatelný...thumbs up
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
09. 07. 2008 14:10
zdravim, uz jsem taky zpet z HR, na zpatecni ceste jsem take objizdel slovinskou dalnici. Klasika - v Ptuji (jel jsem do stredu mestecka - tam odbocka doprava) - na Lenart - a dale na Mureck (coz uz je prechod do Rakouska - uzky maly most pres nejakou reku). Cesta uplne v pohode, totalne bez aut (prejizdel jsem zde kolem 19. h vecer). Cesta o cca 14 km delsi nez klasika pres Maribor - ALE HLAVNE CASOVE URCITE O MNOHO KRATSI, protoze pres Maribor jsou klasicky vzdy zacpy. Silnice jsou v dobrem stavu, vedou dost vesnicemi ale nikde zadni policajti, da se jet v pohode 70-80 km. Tahnu za sebou clun a da se to v pohode projet i s takovym nakladem... Cca 10 km za mestem Mureck - najizdite zpet na rakouskou dalnici smerem na Graz. Doporucuju. Za mesic jedu znovu, urcite pojedu zase touhle trasou. Mejte se a stastnou cestu.



Upraveno 2krát. Naposledy upravil lukas vlk (09. 07. 2008 14:12).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
09. 07. 2008 14:46
Múže někdo napsat jestli přechod Mureck do Slovinska je otevřen nonstop.Dík za info
To: hokej
Ano, kámoš se vrátil tento týden ve středu a jel přes Mureck kolem 24hodiny...je tedy nonstop.
Taky se tama chystám.....jedu už zítra!!!!
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
09. 07. 2008 16:19
Ahoj všem.Měl bych takovou prosbu, akorát si zadávám do navigačky cestu a potřeboval bych jestli by jste mi někdo nemohl
polopatě poradit cestu kudma objet Slovinské míto..
To znamená kde přesně sjet z Rakouské dálnice směr Mureck.
Nebo třeba tudma přes Feldbach, Bad Radkersburg,Ptuj,
Raději bych objel i Maribor
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
09. 07. 2008 16:25
Slovinsko i Rakousko mezi sebou, vzhledem k členství v schengenském prostoru, nemají vlastně hranice.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil romis (09. 07. 2008 16:31).
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
09. 07. 2008 16:50
to Milan Hubner: už se to tu psalo, sjedeš na exitu 228 na Mureck, pak na Lenart, Biš, Ptuj a tam se napojíš už na známou silnici k hranicím... Na ten Feldbach je to exit 138
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
09. 07. 2008 17:21
Kudu napsal(a):
-------------------------------------------------------
> to Milan Hubner: už se to tu psalo, sjedeš na
> exitu 228 na Mureck, pak na Lenart, Biš, Ptuj a
> tam se napojíš už na známou silnici k hranicím...
> Na ten Feldbach je to exit 138


A co takhle Exit 226 Gersdorf a pak jak popisuješ trasu Mureck atd. Sjezd tady není, ale dá se celá trasa projet tady www.geopedia.si

Jěště jsem to nejel teprve se chystám, ale možností kde sjet z dálnice je víc Exit 222 , Exit 226, Exit 228. Snad to nepřejedu neví někdo kdo tam jel jak je to značené?
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
09. 07. 2008 17:38
PRŮJEZD SLOVINSKEM REDICS - MURSKO SREDIŠĆE MIMO DÁLNICI

Redic, po 3 km odbočka Dolga Vas
1 kruhový objezd rovno
2 kruhový objezd po 500 metrech vlevo
3 kruhový objezd po 300 metrech rovno směr Dolga Vas
Po 1 km na stopce Lendava vpravo
Rovno na Maribor a po 3 km na kruhovém objezdu nad benzínkou vlevo na Čakovec souběžně s budovanou dálnicí.

Tato zpráva došla od Mildouse po projetí výše uvedenou trasou.

Dávám to i sem jelikož to tu patří.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Rohal (09. 07. 2008 18:47).
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 167
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.