Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up

Autor Racetiger 
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
29. 12. 2008 10:12
Podgoranin napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Plně souhlasím, hlavně bacha na české řidiče z
> oblastí kde ještě nejsou kruhové objezdy. V
> červenci na kruháku u Šestanovace pět vozidel s RZ
> začínající na písmeno M odbočilo doleva.....eye popping smiley

za to tys tam jezdil se svou SPZ A pořád dokola a nevěděl kde zabočit...prdel si dělej z někeho inčíhotongue sticking out smiley



Upraveno 5krát. Naposledy upravil vasnivykolista (29. 12. 2008 13:15).
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
29. 12. 2008 11:42
Kolisto, co tě tak rozhodilo ? Nebo že bys byl z Holomóca ? Ale Podgoranin přece psal o českých řidičích a ne o moravských. smileys with beer
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
29. 12. 2008 13:20
mě nic nerozhodilo akorát nevěřím, že by nějakej řidič udělal takovou blbost..leda by mosel mět 7,2 promile v krvi jak ten Čurda v tem traktoruthumbs up smiley
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
29. 12. 2008 13:35
Já bych mu věřil..."nevyježdění" lidi jsou schopni všeho yawning smiley
U nás máme jen jeden kruháč,v prostřed je hromada hlíny,která je zatravněná.
Jednou přede mnou jela postarší dáma a těsně před kruháčem na to šlápla...
a vjela přímo do prostřed na ten kopeček.Takže když někdo vjede do
protisměru,už se tomu nedivím.smiling bouncing smiley
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
29. 12. 2008 14:01
vasnivykolista napsal(a):
-------------------------------------------------------
> mě nic nerozhodilo akorát nevěřím, že by nějakej
> řidič udělal takovou blbost..leda by mosel mět 7,2
> promile v krvi jak ten Čurda v tem traktoruthumbs up smiley
A pak, že jsem pako jen já....
Zdraví Pako, co je pako yawning smiley
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
29. 12. 2008 23:57
Kluci u nás je kruháču spinning smiley sticking its tongue out ani to nejde spočítat
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
30. 12. 2008 12:15
No, šváru po výjezdu na starou rekonstruovanou spojku do Brely málem sestřelil jakýsi VW transporter, který vyjížděl po zjevném zakufrování z kruháče na hlavní a jaksi zapomněl dát přednost. Byl zadokumentován kamerou, na ceduli sice nemá M, ale T... Nic ve zlém, tohle se nám praženinám může stát taky... smileys with beer
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
30. 12. 2008 18:33
...přátelé ještě se přidám já ...abych rozšířil toto vlákno společně s těmi, kteří zapoměli, že je to o...
Už jsme objeli placenou silnici ve Slovinsku...
...nenašel jsem totiž jiné vlákno o brždění provozu na dálnici a tady to bylo rozebráno ..." na výsost "...takže už chybělo jen
konstatovat, jak lze zabrzdit i komunikaci II. tř v ČR... viz. videotéka Bessy...30.12.08...hezký podvečer...







Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (30. 12. 2008 18:34).
Anonymní uživatel
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
31. 12. 2008 15:34
.



Upraveno 3krát. Naposledy upravil in0x (14. 03. 2018 23:59).
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
31. 12. 2008 15:48
souhlasím, taky největší myší prasata jsou se značkou B a T a nemyslím tím druh řidičského oprávnění hot smiley
zdraví Pako, co je pako
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
31. 12. 2008 16:05
Není kruháč jako kruháč, s tímto bych měl potíže i já a to mám SPZ s písmenem "Z", že bych byl začátečník!grinning smiley


Anglie - Swindon
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
01. 01. 2009 12:12
Pako napsal(a):
-------------------------------------------------------
> souhlasím, taky největší myší prasata jsou se
> značkou B a T a nemyslím tím druh řidičského
> oprávnění hot smiley
> zdraví Pako, co je pako


Tak to bohužel, "A", nebo "S" vede ve všech ohledech. Počínaje jízdou po dálnici v levém, maximálně středním pruhu, i když pravý je prázdný, absolutním nepoužíváním blinkrů, nenadálou změnou jízdních pruhů,...... Pokud jezdí po Praze, jsou největší suveréni, ale jakmile vyjedou kousek mimo, jsou úplně posraní - zničehonic zastavují uprostřed křižovatek, protože se ztratili a tak se rozhlížejí kam vůbec mají jet....... Prostě na "A" nebo "S" se musí dávat větší bacha, než na dědka v klobouku. :-(
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
01. 01. 2009 15:23
Peťas napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Pako napsal(a):
> --------------------------------------------------

> Tak to bohužel, "A", nebo "S" vede ve všech
> ohledech. Počínaje jízdou po dálnici v levém,
> maximálně středním pruhu, i když pravý je prázdný,
> absolutním nepoužíváním blinkrů, nenadálou změnou
> jízdních pruhů,...... Pokud jezdí po Praze, jsou
> největší suveréni, ale jakmile vyjedou kousek
> mimo, jsou úplně posraní - zničehonic zastavují
> uprostřed křižovatek, protože se ztratili a tak se
> rozhlížejí kam vůbec mají jet....... Prostě na "A"
> nebo "S" se musí dávat větší bacha, než na dědka v
> klobouku. :-(

Tak to bohužel. S S souhlasím, to jsou vidláci stejně jako T, ale B je vždy a jakýchkoliv okolností za A. Stačí znát abecedu, že?

Anonymní uživatel
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
01. 01. 2009 15:28
.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil in0x (14. 03. 2018 23:59).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
01. 01. 2009 21:32
Letos už mne to taky zajímá. Jsem zvědavý, jestli zavedou ty kratší známky. Jestli ne, tak kupuju k notebooku GPS přijímač a objedu to klidně po silnicích třetí třídy.

Když už jsem u toho, nevíte někdo o slušné mapě Slovinska do notebooku. Mám pouze letitou verzi ROUTE 66. V novějších už Slovinsko nebylo.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
01. 01. 2009 22:07
to atnarfus:
na příležitostné použití je nejlepší mobil s interní GPS (nejlépe s WM) a v dané lokalitě pak soft i-GO 8. V případě mobilu se symbianem pak Sygic



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Prof.Klaus (01. 01. 2009 22:09).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
01. 01. 2009 22:43
Když já mám stařičký Siemens S35. Nový mobil neplánuju, protože v dohledné době mi určitě vnutí služební. Snažeji se o to už dost dlouho, ale zatím odolávám.

Koupím si klasickou navigaci, nebo možná PDA, nebo jenom GPS přijímač k notesu. Samotný přijímač je za cenu slovinské dálniční známky. Navigace sice stojí víc, ale zase je to trochu o něčem jiném. PDA si nejsem jistý jestli bych využil. Mám notebook a tahám ho skoro pořád sebou.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
02. 01. 2009 08:40
jé Siemens 35 jsem kdysi, ale hodně kdysi měl, sice to byla verze s anténkou, ale to je jedno. Jenom to telefonovalo, případně smskovalo, a to je na dnešní poměry opravdu málo, ale stroj to byl
Problémům se služebním mobilem rozumím, já to řešil tak, že jsem jej buďto po odchodu z práce vypínal, případně programově v práci zapomínal. Až jsem dokonce byl kvůli tomu na koberečku u ředitelo-majitele. Jednání to bylo plodné, které jsem ukončil tvrzením, že oba v pracovním poměru (já + debil) býti nemůžeme. Tenkrát to skončilo tak, jak to skončilo, dnes bych si to však už asi nedovolil – mladá pára se valí bez ohledu na to, zda něco umí, či nikoliv.
Tuším však, že pokud „neuděláš krok bez notesu“, právě pro tebe by debil s WM (telefonující PDA, neboli – vše v jednom) právě byl. A nakonec i turistické navigační aplikace se aplikují a hlavně využívají lépe v debilovi, než na note. spinning smiley sticking its tongue out
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
02. 01. 2009 17:47
Mě by služební telefon štval i v práci. Potřebuju se soustředit na řešení určitého problému, ne pořád řešit po telefonu deset jiných věcí. Zatím mám jistotu, že když se vzdálím od stolu, tak mne nikdo nesežene.

Ty jsi měl C35. S35 je sice stejná generace, ale ve své době to byl nejvyšší model co Siemens vyráběl. Umí to všechno co potřebuju (kalendář, hlasový záznamník, kalkulačku). Parodii na foťák, MP3 a podobné ptákoviny bych nevyužil.
Lákalo by mne PDA, nebo mobil s operačním systémem. Notes by to nenahradilo, ten bych tahal stejně. Samostatnou navigaci bych využil tak třikrát do roka. Tak se mi taky nevyplatí.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
03. 01. 2009 11:44
no, právě, ale s mobilem s operačním systémem WM (volající PDA) si pomocí pomocných programů, zejména pokud jsi hračička, můžeš dělat takové věci, že si určitě můžeš vytvořit prostor pro to, aby Tě nikdo nevyrušoval, když nechceš, přitom byl „na drátě“.
Můžu tedy říci, že jsem se odměnil, když už to neudělala ta paní, co u ní bydlím, a zakoupil si Omnii. No, můžu říci, že možnostmi nastavení už ani ten foťák není parodii na foťák., byť když chci opravdu fotit, používám opravdovský. Navigace tam mám 3 automobilové, 2 turistické a přitom je to akorát tak mašinka do ruky…. Připojení do sítě pomocí GPRS, WiFi (a těch už free je), takže ani na e-holuby noťas nepotřebuji. Prostě paráda a cokoliv z jiné kategorie už bych nechtěl ani náhodou.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
03. 01. 2009 11:59
...pane profesore...asi se na Tebe soukromě obrátím ve věci ...navigace v N 95 8 GB...smiling smiley
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
03. 01. 2009 14:51
Bessy,
ahoj. Abych pravdu řekl, mám spíš přehled o dospělých mobilech, tedy s WindowsMobile. Symbian jsem jaksi přeskočil. I když jsem dcerce na P1 taky instaloval TomToma a dokonce jí to i funguje.
U Tvého stroje tuším u některých softů potíže s interní GPS, každopádně by to chtělo čerpat vědomosti zde
[www.4allmobile.eu]
Ze softů, co tam jsou, podle mého názoru, přicházejí v úvahu Sygic, případně i Navigon. Každopádně pak Garmin, který je dobrý i na turistiku a spolu s příslušnou mapou ze jmenovaných softů i nejpodrobnější mapy v Chorvatsku.
Každopádně se toho neboj, jenom zálohuj a zálohuj. V nejhorším pomůže hard reset spinning smiley sticking its tongue out
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
03. 01. 2009 23:21
Omlouvám se za Off Topic ...
Nechci nijak polemizovat, ale psát o "dospělých mobilech" v souvislosti s WM je jaksi mimo mísu. To je to samé jako dělat PR prodejům Vist s downgrade na XP. Ne všemu čemu rozumíme se dá říkat zlato smiling smiley)) (potažmo kdysi jsem tady byl pranýřován za názor, že když navigaci tak jedině v mobilu (ehm tedy komunikátoru)) winking smiley.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
04. 01. 2009 12:11
když OT, tak OT, sorry za něj, stejně jako za „lehkou špičku“ směrem na Bessyho. Tato špička vychází z toho, že se stýkám s komunitou PDA maniaků, tedy maniaků směrem k WM, kde slovo Symbian je pomalu považováno za slovo sprosté……
Skutečnost jest taková, že jakýkoliv stroj, pokud svými funkcemi uživateli vyhovuje a přitom nepřevyšuje jeho duševní potenciál je dobrý. I javový mobil, pokud člověk upřednostňuje telefonní funkce + nějakou tu synchronizaci v kontaktech a kalendáři plně postačuje. Dokonce i symbianovský mobil svou propracovaností telefonních funkcí + dalších je plně vyhovující, jenom to není ta správná hračka pro kluky, v poslední době i pro holky. I když pochopitelně funkcemi, kterým se říká manažérské, často bývá prošpikován. Např. právě Bessyho strojovna.
Naproti tomu, zvláště poslední modely PDA (HTC, Samsung apod.), založené na WM a kapacitou RAM i ROM, které i takové stroje jako má Bessy, přímo deklasuje do druhé ligy jsou a zůstávají prostými PDA. Tyto PDA náhodou i telefonují, a to jenom proto, že to do komplexních možností prostě patří, ale taky proto, že GSM je jedno z x možných připojení k internetu. Přitom ty telefonní funkce jsou „ošizeny“ na největší minimum, mnohdy to nemá ani obvyklou klávesnici. Systém WM však umožňuje bohatou individualizaci, skinování a další šachy tak, že i tyto „ošizené“ funkce lze upravit. Nakonec pak opět vysoké symbianovské možnosti jsou v totální defenzivě. Pravda, není to pro každého a není srandovnější pohled, než na jedince, který musí být in, přitom nepochopil, co má v ruce….
K navigaci, stále platí, že pro pravidelné a časté užívání je nejlepší „jednoúčelovka“. Taktéž platí, že javové mobily jsou v oblasti navigace totální, i když často možnou, ale prakticky nepoužitelnou variantou. Něco mezi tím pro příležitostné použití je PDA a to, že poslední modely umožňují funkce telefonování je furt jedno, jedná se o PDA. Taktéž vrcholné stroje symbianu, jako má např. Bessy je možný (velikost a dotykovost displeje, velikost paměti..), akorát je okruh navigačních aplikací trochu omezený. spinning smiley sticking its tongue out
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
04. 01. 2009 15:20
Tak díky chlapi, už fakt vím jak to objet.grinning smileysmileys with beer
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
09. 01. 2009 09:10
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
09. 01. 2009 09:27
kurňa..google překladač nějak nefachčí..takže vím prdlajs..enem sa tam píše o 5 eurech za krátkodobou vinětu



Upraveno 1krát. Naposledy upravil vasnivykolista (09. 01. 2009 09:29).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
09. 01. 2009 09:41
zkopiruj si text a googlu si to preloz jako text
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
09. 01. 2009 09:55
jo text jde na rozdíl od webovky..ale lepší je si dát překlad z Chorvatštinyspinning smiley sticking its tongue out

no uvidíme co vymyslijou za věci..jestli 7-10 denní viněty..každopádně já bych musel koupit dvě...asi si to na 80% zase objedu na Mureck-Ptujsmoking smiley



Upraveno 2krát. Naposledy upravil vasnivykolista (09. 01. 2009 10:10).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
10. 01. 2009 18:35
Nepisu tam dokopy nic, iba ze zaciatkom februara chce Slovinsko Europskej komisii predstavit navrh na zavedenie kratkodobych znamok. Zatial ale nie je rozhodnute, ci to budu 7 denne alebo 10 denne znamky.
Tak isto nie je este jasna cena. Taliani navrhuju 5 E.
Zavedenim kratkodobych znamok sa predpoklada znizenie ziskov DARSu o 1/5.
Slovinsko ma od EK cas do konca juna, ak dovtedy dojde ku kompromisu, odblokuje Slovinsku pristup k zdrojom z fondov EU urcenych na vystavbu dialnic.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 103
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.