Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up

Autor Racetiger 
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
23. 11. 2008 21:01
podle mapy to není mezinárodní přechod, takže by nás tam nepustili. A než bude Chorvatsko v Schengenu tak to si asi počkáme.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
01. 12. 2008 20:52
S navigací bez problému spinning smiley sticking its tongue out taky sem to jel letos poprvé ale s navigací smiling bouncing smiley
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
02. 12. 2008 11:53
Když na navigaci nastavím trasu mimo dálnice tak by se to mělo projet bez problémů???eye rolling smiley
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
02. 12. 2008 22:16
Jasně ale asi taky záleží jakou navigaci máš .Já mám Tom Tom 720 muj brácha Garmin a každá ukazuje něco uplně jiného spinning smiley sticking its tongue out nechci chválit Tom toma ale asi je lepší a natož cestou do Chorvatska jeho Garmin nemá Slovinsko smiling bouncing smiley není zas tak stará cca 1 rok za 10 000.- ,však už taky nadává že ji brzo prodá .Renonous smileys with beer
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
08. 12. 2008 20:02
Přes Mureck tam i zpět.Bez bloudění a bez problémů.5km Ve Slovinsku za A hranicí nic moc cesta,ale pak v pohodě.Trochu zmatek po nájezdu na starou cestu pod Mariborem,protože mě navigace oznámila:"A teď najeďte na dálnici".
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
12. 12. 2008 09:52
Puamik napsal(a):
-------------------------------------------------------
> jel jsem letos úsek Ptuj hranice a mám pocit, že v
> některých místech byla stará silnice použita na
> dálnici, tudíž stará silnice asi nebude, snad se
> pletu
myslím, že stávající cesta zůstane a dálnice bude souběžně..přece nemůžou zničeho nic zrušit silnicu a na jejím místě vybudovat placenou dálnicu...určitě jsou nějaká pravidla, že musí zůstat klasická silnice bez poplatkůeye popping smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil vasnivykolista (12. 12. 2008 12:26).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
12. 12. 2008 14:12
Jízda pouze s navigací někdy vede do pekel. Není nad to si napsat intinerář na papírek a je to 100% !
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
13. 12. 2008 20:42
Není pravdou,po naplánování přístrojem /nutno i zvolit vyhovující typ plánování trasy/ si pěkně doma v klidu trasu projet v simulaci a poopravit pomocí průjezdních bodů k obrazu svému. Slepě důvěřovat přístrojům že vše udělají za mne, může jen thumbs up smiley

MirekŠi
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
14. 12. 2008 10:25
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Fido (18. 12. 2012 18:50).
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
17. 12. 2008 21:37
[translate.google.cz]
eye popping smiley tu je vidno, že dálnica bude končit příští rok na tom novém kruháču před Ptujem..a dál po dokončení do r.2013 asi ju budou stavět podél stávající silnice č.9.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil vasnivykolista (17. 12. 2008 21:40).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
18. 12. 2008 21:46
vasnivykolista napsal(a):
-------------------------------------------------------
> [translate.google.cz]-
> 8&u=http%3A%2F%2Fwww.avtoceste.si%2F%3Fid%3D70034&
> sl=sl&tl=cs&history_state0=
> eye popping smiley tu je vidno, že dálnica bude končit příští
> rok na tom novém kruháču před Ptujem..a dál po
> dokončení do r.2013 asi ju budou stavět podél
> stávající silnice č.9.


Čauky Rosto v roce 2013 pojedem možná na Mácháč protože na to mít nebudem spinning smiley sticking its tongue out A ty oranžový borci by už mohli jít někam,třeba do hajzlu ale co lidi chteli tak to mají hot smiley renonous
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
19. 12. 2008 10:43
Do té doby bude Macháč dražší než Jadran,tak budeme sedět asi doma angry smiley

MirekŠi
Anonymní uživatel
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
26. 12. 2008 15:41
.



Upraveno 2krát. Naposledy upravil in0x (14. 03. 2018 23:58).
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
27. 12. 2008 09:11
in0x napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Jestli bych mohl přidat jeden takový poznatek...
> pokud řidič není naučený na aktivitu v noci
> (nemívá noční nebo je to prostě ospala), nebo je
> slabší auto (Favorit, Felda, Fabča HTP, Oktávka
> 1.4 nebo třeba Peugeot 106 a podobní "prcci" ...),
> je dobré se vyhnout rakouské dálnici (a tím pádem
> i Slovinsku) a jet přes Maďary. Cesta tam není
> jednotvárná a řidiče tolik neunavuje
> (vyzkoušeno-taťka spáč smiling smiley ) a autko tolik nepapá
> (vyzkoušeno-Favorit).... smiling smiley
>
> Good luck smiling smiley

a co má společné slabé auto s rakouskou dálnicou..jezdí se tam o dost slušněji a dodržují předpisy než na naší D-1..takže pěkně blbej poznatekeye rolling smiley... takže podle in0x... jak nemáš dvou litra turbo a nechodíš na 3 směny tož na dálnicu nelezsmiling bouncing smiley



Upraveno 3krát. Naposledy upravil vasnivykolista (27. 12. 2008 23:38).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
27. 12. 2008 17:01
in0x má pravdu, jezdil jsem přes Rakousko ale se slabším autem které moc nejede je to opravdu lepší mimo dálnici. Už 8x jsem jel přes Maďary a slabým autem s rakví ( správně 2 rakve- favorit a autobox) je to lepší. Jedu na dovolenou ne na závody. Pokud budu mít silný auto který v pohodě jede 150 tak pojedu po dálnici. Zdravím všechny a příští rok krize nekrize musíme jet! Čau Karel
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
27. 12. 2008 17:42
Pánové, co to tady řešíte? Vždyť je jedno co máte za auto, hlavně vždyť když nás to doveze na jadransmiling smiley. Mám fábču 1.2 a s rakví jedu v klidu po dálnici svoji stovečkou a až tam dojedu, tak tam budu. Dálnice není od toho, aby se tam lítalo 150 km/h. Někdo jede přes maďary, někdo přes rakousko, jak to komu vyhovuje. Ale určitě bych se nerozhodoval podle toho co mám za auto. Ty co lítají po dálnici 150 a více, tak ty v práci sbírame rozházené po celé dálnici, dělám totiž u hasičů. Tak hlavně pomalu a příští rok na jadranu nashledanouhot smiley
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
28. 12. 2008 00:04
milane, nic ve zlém, ale pokud si myslíš, žes v pohodě že jezdíš po dálnicích jenom "stovečkou" jsi bloud...
jsi určitá permanentní brzda provozu, která se může vymstít, tobě, dalším....
pokud ovšem rád jezdíš ve šňůře kamionů , které mají omezovač na 90-100, tak klobouk dolů...
a to můžeš mít třeba Ferrari....yawning smiley
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
28. 12. 2008 09:08
zdravím tady všechny

to je opět rozhovor, není to jedno kde kdo jede a jak kdo jede......?????????
Vždy tady hledám názory, což v příspěvku Inoxe je a já mu rozumím, neříkám že sdílím,
kolista nepochopil, Karel a Milan pochopil, a nacházím tu příkazy a ne rady jak to dělat, vid Jelimane...
ty brzdo grinning smiley....... yawning smileyyawning smileyyawning smiley

anyway Krasný zbytek roku a Vše nej v novém a v létě třeba tou stovečkou k jadranu....!!!!!!!!! Přeje ze srdce Bob
a tou stovkou jedu taky , nemůžu rychleji.........
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
28. 12. 2008 10:00
to bioubi
já chtěl jenom říci, když to tu někdo nakousl, že pokud to není nutnost, tak ploužit se po dálnici stovkou je blbost...
to je jako když tatík za Karlovacem jede po staré cestě, má už toho plné kecky a řekne mamině "hele, vem to, já si schrupnu"...
mamina jede pečlivě, oči nalepené na skle, ale bohužel jede tak sedmdesátkou....za ní 2 km kolona...pak někomu v té koloně bouchnou saze, začne jeden druhého předjíždět a vznikají zmatky, které se mohou vymstít i tomu, kdo jede dobře, ale pomalu...
ty brzdo....smiling smileysmiling smiley
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
28. 12. 2008 10:16
už teho nechme...Šťastnej a veselej Novej roksmileys with beer ať si jede každej jak mu to pasuje aby dojel ve zdraví k našemu mořu i zpět domů..o nic inčího nejdedrinking smiley
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
28. 12. 2008 10:47
jelimane

jasně toto asi všichni chápou, zažil jsem doby kdy jsme měli obytnou Avii,
sice super vybavenou a velkou, ¨jen nejela, každý kopeček "zadýchaná",
a tak jsme každou možnost využili k pouštění aut ze zadu...
Zažil jsem taky uprk k moři a zpět domů, pustili nas po dalnici tak hyjé!!!
A ted tahnu lod a jedu skoro jako s avii....... spinning smiley sticking its tongue out a okolo stovky a
jedu klasiku A-SLO-HR a před první jízdou jsem si říkal to nepujde....
a pak si to užíváš a o cestě ani nevíš. kurva už bych jel.... kdo ne tak at se přihlásí... smileys with beer

snažím se neomezovat a neohrožovat a to chci i od ostatních...
a k tomu nějaký ten cit a slušnost

bob
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
28. 12. 2008 13:04
Hele lidi vraťme se k tématu. Slovinsou dálnici jsem v létě objel po staré cestě. Dodnes se mi nepodařilo zjistit zda jsem použitím kuháče u Pesnice porušil nebo neporušil nějaký předpis. Nemáte někdo nějaké novější info, zda se na ten kruháč bez známky může a nebo zda seten kruháč dá prodjet nebo co s ním?
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
28. 12. 2008 14:19
no jo kruháč...myslím, že nám přibyde další (teda už tam byl letos) u Ptuje jak bude končit dálnice Slivnica-Draženci eye popping smiley
to bude příspěvků jestli bude placenej nebo nebude spinning smiley sticking its tongue out



Upraveno 3krát. Naposledy upravil vasnivykolista (28. 12. 2008 14:29).
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
28. 12. 2008 14:59
q



Upraveno 1krát. Naposledy upravil jeliman (28. 12. 2008 15:32).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
28. 12. 2008 16:35
jelimane,jelimane za Karlovacem jedu vždy po starý protože stará už většinou spí ale ta cesta není na závodění moc vhodná. Když tam jede někdo v kom chytají saze tak má jet po dálnici nebo radši vrátit řidičák takovej člověk nemá na silnici co dělat! Vžyť tam jezdí i karavany s 80kou
a po dálnici by je dovolená přišla jednou tolik tak sem ohleduplný a nestěžuju si. Každý má právo jet k moři ne jen ten kdo má velký a rychlý auto a my mu jako hmyz překážíme.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
28. 12. 2008 18:51
Mimoriadne silne na mňa zapôsobila veta Karla z HK : "za Karlovacem jedu po starý protože stará už většinou spí ..." Neviem či ide o čaro nechceného, ale je to krásna predsilvestrovská propagácia tejto trasy smiling smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil doky1 (28. 12. 2008 19:00).
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
28. 12. 2008 19:00
DOKY thumbs up

to jsem se nasmál, při té představě, že musí zastavit a vyjet..........
tedy snad po své staré....
a ne po cizí...


smiling smileytongue sticking out smileygrinning smiley
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
28. 12. 2008 20:33
OT
když tu byla řeč o těch kruháčích, tak to možná někdo neví, že ve Slovinsku v kruháku platí přednost z prava, tedy ne absolutní přednost v jízdě po něm...
my jsme zvyklí na na přednost absolutní...
asi do roku 2007 do novely byla přednost plná, ale pak jaksi, aby se přiblížili u nás EU platí , že jaksi ne, tak dali do zákona, že před každým vjezdem na kruháč musí být ještě značka - dej přednost v jízdě... jezdíme tedy stejně... ale v cizině bacha (pokud tam nejsou samozřejmě upravující značky)
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
28. 12. 2008 23:44
Plně souhlasím, hlavně bacha na české řidiče z oblastí kde ještě nejsou kruhové objezdy. V červenci na kruháku u Šestanovace pět vozidel s RZ začínající na písmeno M odbočilo doleva.....eye popping smiley
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
29. 12. 2008 08:13
žalovníčku....spinning smiley sticking its tongue out
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 118
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.