Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up

Autor Racetiger 
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
04. 07. 2018 22:43
Na sundavani znamek je dobrej benzin.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
04. 07. 2018 22:53
lubosch - ne že bych ti to přál, ale jsem zvědavý, jestli se nám pochlubíš, jestli ti přijde pozdrav ze slovinska. Co budeš dělat už víš?
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
05. 07. 2018 08:10
Nejlepší je asi nedělat nic.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
05. 07. 2018 10:09
je otázka, jestli ty objížďky a uzavírky letos stojí za to, objíždět dálnici, těch 15E zase není likvidační. V loni jsem jel Slovinsko po dálnici a na zpět jsem si řekl, zkusím objížďku .... chytnul jsem asi nějakou blbou konstalaci, uzavřený kruháč v Ptuji, potom mě navigace táhla nějakýma bundeskama, ale hodně v kopcích, že jsem si nakonec říkal, jestli ta spálená nafta a asi hodina navíc stojí za to. Ale to je volba každého soudruha. A když chvíli čtu tohle vlákno, tak si říkám, jestli to letos nebude ještě horší.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
05. 07. 2018 11:13
Diaľnica sa oplatí obchádzať určite ale nie kvôli diaľničnej známke ale kvôli zápche pred hranicami či na hraničnom prechode. Ja som išiel v stredu 4.7. skoro ráno žiadne čakanie len aby bola diaľnica hotová až po čiaru a Chorvátsko bez kontroly a bolo by to super.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
05. 07. 2018 11:29
No, troufnu si odhadnout, že většina lidí objíždí dálnici právě kvůli dálniční známce. Já jsem po dálnici vloni ani před loni žádnou zácpu nezaznamenal, ale... tam jezdím mimo pátek a zpět mimo sobotu a nikdy jsem neměl problém s čekáním na hranicích. Jinak jsem jezdíval přes Maďarsko a taky to bylo v klidu.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
05. 07. 2018 13:40
Začal jsem objíždět slovinskou dálnici kvůli znamce, poslední roky ale kvůli kolonám na hraničním přechodě, jezdím přes Rogatec.
Chtěl jsem se zeptat, psali jste že je objíždka v Murecku, nemá někdo mapku, nebo se dá objet normálně po znacené objíždce, moc děkuji.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
05. 07. 2018 15:17
Teď jsem zkusil Rogatec a za mně na jedničku. Byl jsem tam skoro sám.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
05. 07. 2018 16:39
Citaci
30.6. jsem napsal:
...o objížďce na Mureck se tu už přece psalo. ÖAMTC doporučuje sjíždět už na exitu 222A9 Vogau - Straß...
..., odtud pokračovat na St.Veit, za ním po silnici L208 až do Eichfeldu a tam odbočit na Mureck.
Ale už je to zbytečné: už tam opravují do 11.7. jen železniční přejezdy na silničkách mimo B69, ta by měly být od včerejška normálně průjezdná.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
06. 07. 2018 08:28
Zdravím, chci se zeptat, zdali se dá jet přes Spiefeld a Šentilj podél dálnice až do Mariboru. Dekuju za odpověď
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
06. 07. 2018 09:26
Karkulko, nevím, jestli umíš jen vznášet dotazy. Kdyby jsi četl a otevřel tento příspěvek z před pár dny, tak to máš i s mapou.
petrrubner [ Soukromá zpráva ]
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
02. 07. 2018 21:59 Datum registrace: 10 měsíců nazpět
Příspěvků: 1
[mapy.cz]
Mrkni na to. Já tu jezdím každý rok. Spíme v hotelu Roškar.
Poradím, najdeš 2.7. příspěvek od petra H. v 21.59 a tam si mapu můžeš otevřít.
S pokládáním dotazů, by to tady mělo být jako se řezáním: Místo dvakrát měř a jednou řež, by mělo platit Dvakrát čti a pak, když se nedočteš odpověď, vznes dotaz. A ne naopak.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
06. 07. 2018 11:09
Dá se jet, ale musíte dávat velký pozor na to, aby jste správně najeli na neplacenou silnici, neboť tímto směrem vedou tři směry. Je to dálnice (placená), dále je to rychlostní silnice (také placená) a potom ta třetí. Na mapě ji najdete zcela vpravo od těchto dvou placených. Některé navigace totiž rychlostní silnici ( u nás to je silnice pro motorová vozidla) hlásí, že tato zpoplatněná není, ale věřte mi, že je. Mám to projeté.
Nechci nikomu vnucovat svůj směr, ale mně se jeví tato trasa jako nejlepší, tedy pro mně. Ale znáte to, tisíc lidí, tisíc chutí.Přes Mureck jsme také několikrát jeli, ale tím, že přespáváme v hotelu Roškar, je směr na Maribor pro nás nejvýhodnější.
Tak šťastnou cestu a minimum bloudění.



Zde ta mapka: [mapy.cz]


Zde ještě jedna možnost druhým směrem:[www.google.cz]



Upraveno 2krát. Naposledy upravil petrrubner (06. 07. 2018 11:20).
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
07. 07. 2018 06:45
Přes Marlboro jezdím od doby zavedení známek. Naposledy včera. Pokud se držíme žlutých ukazatelů není s cestou žádný problém.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
07. 07. 2018 09:16
V noci ze čtvrtka na pátek jsme objížděli slo. dálnici, jako již několikrát předtím. Mureck, Lenart, Ptuj. O uzavírce na silnici 433 jsem veděl předem.

V obci Dražen vrh je vybagrovaná díra místo silnice, objíždí se to jednosměrně střídavě asi 100m po kamenitém náspu, který je vytvořen vedle cesty. Uzavírka do 21.9.2018.

V obci Ledinek je úplná uzavírka, objíždí se to po místních komunikacích tudy: [goo.gl]
Silnice tak na jedno auto, samá zatáčka, samý kopec a lesem. Ve dne bych to nechtěl jet, to bude peklo, jel jsem v noci ve tři ráno a naštěstí nic nepotkal. Uzavírka do 17.7.2018.

Lenart jsme objížděli tudy: Objížďka Lenartu

Všechny objízdné trasy jsou ale výborně značené.


Informace jsou na: [www.promet.si]

Vracíme se 15.7. a asi to vypadá, že letos poprvé, alespoň na cestu zpět, koupím za 15E slovinskou známku.

-------------------------------------------------------------------------------
Nin, Zadarska županija - 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019, 2020 ...
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
07. 07. 2018 23:22
No nic, 14.7 jedu dálnici, napíšu "jak moc jsem se zdržel " ... oproti objížďce ....
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
07. 07. 2018 23:25
Ještě nikdy jsem Slovinskou placenou cestu neobjížděl, tak si myslím, že je načase začít, obzvlášť když se dálnice blíží k finále grinning smiley
Zaujala mě ale trasa (Ilz - Bad Radkersburk - Gona Radgona - Ljutomer (bez krav) - Ormož - Varaždin - Lučko -) nejen kvůli dálnici, rozuměj peníze, ale i že mě, patrně věkem, jízda po dálnici nějak "vyšťavuje" a nedávno jsme jeli z Maďarska vnitrozemím a nebylo to špatné. Minulý rok jsme přejížděli z A2 na Klagenfurt a dál dolu a bylo to fajn. Tak nevím, jestli tohle je něco obdobného, jedeme na den, děti můžou koukat, co jim bude manželka ukazovat a já bych mohl mít klid smiling smiley
Tak dost omáčky, můžu poprosit zkušené o kontrolu mého domácího úkolu. Tak z A2 na 138km sjedu do IIZ a pak na B66 po ní kolem Feldbachu až na B69 do Bad Radkersburgu. Do Slovinska na 230ku které se budu držet skrz Ljutomer (nepojedu zkratkou, abych nemusel krmit kravičky smiling smiley) a až na Ormož. Tady jsem rozpolcen 1) Před ním uhnout doleva a po 2ce sjet do (spíše kolem) Varaždinu a dále na dálnici A4 (4tý uzel) a hurá dál. Nebo 2) Projet Ormož a na D2 po které podjet Varaždin na dálnici A4 atd...
Snad ještě na okraj jedu ve středu, úplný nervy z dálnice nemám, spíš jako zpestření cesty, cílem je Skradin, jestli "prohraju" půl hodiny nevadí, ale "najet 2" už bych asi nechtěl.
Snad je to srozumitelné.Děkuji za info.



Upraveno 2krát. Naposledy upravil DavidLC (07. 07. 2018 23:26).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
08. 07. 2018 00:51
Zdravím vás přátelé.
6.7. Cesta z Chorvatska Macelj, Podlehnik, Ptuj, Mureck, Ilz.
Podlehnik - Macelj a zpět je stále bez poplatku. Dálnice nedokončena.

V jiném tématu se asi vyjádřím k Europ Assistance.
Byl jsem nucen využít jejich služeb (částečně).
Emoce už opadly, jsme doma, tak se budu snažit být objektivní sad smiley
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
08. 07. 2018 09:14
Citaci
DavidLC napsal (tedy mimo jiné):
Ještě nikdy jsem Slovinskou placenou cestu neobjížděl, tak si myslím, že je načase začít, obzvlášť když se dálnice blíží k finále. Zaujala mě ale trasa (Ilz - Bad Radkersburk - Gona Radgona - Ljutomer (bez krav) - Ormož - Varaždin - Lučko -) nejen kvůli dálnici.... ...Děkuji za info.

Rakouskou B66 jsem si vybral hned první rok, kdy Slovinci zavedli známky, a zaujala mě tak, že od té doby jezdíme pokaždé touto cestou. Z Gornji Radgony jsme poprvé jeli na Lenart - Ptuj a tam najeli na tehdy neplacený konec dálnice. I v noci to byla hezká cesta a dobře se nám drželo pohromadě, však jsme jeli ve vláčku čtyř aut. Zpět jsme jeli stejnou cestou, ve Štýrsku jsme byli za svítání a párkrát jsme museli na B66 zastavit a dát očím nažrat. Hlavní zajímavosti jsou pevnost Riegersburg, čokoládovna Zotter v Berglu a Styrassic Park u Bad Gleichenberg. Podél B66 je dost hospůdek, kde se dá něco pojíst, na B69 před Bad Radkersburg jsou pak pumpy, kde se také dá leccos doplnit do přírodních střívek a dotankovat za slušnou cenu.
Jen jdnou jsme pak jeli přes Ljutomer a Ormož na obchvat Varaždinu, ale jinak jezdíme výhradně přes Ptuj, Videm a Cvetlin, za ním se ty naše cesty opět pokaždé trochu liší. Zkoušíme a podle ztráty času jsme je napříště zavrhli, přesněji, nechali jsme si je jako nouzovou variantu.
Nejčastěji proto jezdíme Cvetlin - Trakoščan - Donji Macelj a po staré D1 do Đurmance, teprve tam najíždíme na dálnici A2/AZM. Prostě objíždíme úzká místa, nejen slovinskou dálnici.
Ono je sice hezké, slyšet v dopravním hlášení, že čekací doba na přechodu je 15 minut, když tam pak přijedeme do fronty, zrovna před námi se to zasekne a stojíme tam hodinu.
Přestože jsme od té doby už jezdili sami (všichni trefí a tam se sejdeme), ba později jsme začali jezdit přes den a až na konci sezóny, kdy se Dalmácie vyprazdňuje a na hranicích fronty nejsou, jezdíme těmito cestami dál, je to taková kulturní vložka mezi dálnicemi.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
08. 07. 2018 09:28
To desar
Co jsi měl s tou Asistenčkou za problém?
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
08. 07. 2018 09:48
Citaci
desar napsal(a):
...V jiném tématu se asi vyjádřím k Europ Assistance. Byl jsem nucen využít jejich služeb (částečně). Emoce už opadly, jsme doma, tak se budu snažit být objektivní sad smiley
>> Milan Hubner: neptej se na to, prosím, tady, toto vlákno je o objížďce slovinské dálnice.
Také jsem zvědavý, ale budu odpověď čekat ve vhodnějším tématu.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
08. 07. 2018 11:17
Dobrý den,
děkujeme za super popis, jen ještě z Ptuje na hranice Chorvatska již neplacená dálnice? Nebo jak se z Ptuje dostat na Chorvatské hranice.
Díky za info
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
08. 07. 2018 12:04
Je třeba z Ptuje dojet souběžně s dálnicí až do Podhledniku a tam se napojit na zatím nezpoplatněný úsek, nebo se nasměrovat na jiný hraniční přechod než je Macelj.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
08. 07. 2018 12:38
To Hill : Děkuji, asi i rozumím, ten Ptuj a Lenart mě přijde přeci jen, jak se tu různě píše, složitější. Tak to ještě okouknu. Ta čokoládovna mě ale láká yawning smiley
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
08. 07. 2018 15:25
Asi máš pravdu, napoprvé to vypadá složitě, ale, když už tam jednou jsi, stačí jet podle žlutých tabulí (případně je na nich i škrtnutý symbol vinjety) na Zagreb, je značený už od vjezdu do Ptuje hned na prvních semaforech (a vlastně i posledních, dál vlevo už žádné nejsou). Hlavní je neodbočit podle zelených značek.
Pokud bys jel už z Radgony na Ljutomer a Ormož, tak hned na kraji Ključarovců za pumpou Petrol na kruháku máš značený směr Ljutomer a Ormož, v Ljutomeru u Lídlu je směr Ormož značený zrovna tak jasně, zrovna tak u MOLky za přejezdem, pak se budeš držet hlavní skrz celý Ljutomer pořád směr Ormož. Na výjezdu z města se hlavní (Ormoška cesta) točí vpravo a už je tam značený směr Zagreb po silnici 230.
Na příjezdu k obchvatu Ormože můžeš odbočit vlevo na Čakovec (HR) a v Chorvatsku najet z D2 na dálnici k Zagrebu už mýtnicí Čakovec, což bude samozřejmě dražší na chorvatském mýtu, nebo jet dál rovně na Ormož, městem se pořád držet na hlavní, ta se točí vlevo kolem autobusového terminálu k hraničnímu přechodu. Už u pumpy je značený směr Varaždin a Zagreb.
Takže snad jen s výhradou toho, že Slovinci mívají předzvěst křižovatky či kruháku poměrně daleko před a definitivní značení poměrně malými šipkami až na samotných odbočkách, na to je dobré si co nejdřív zvyknout, jsou ty cesty značené lépe, než jsme zvyklí u nás.

EDIT: oprava překlepu



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Hill (08. 07. 2018 15:43).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
08. 07. 2018 17:48
Děkuji, vypadá to že navigace ni mapy už netřeba ;-):-))
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
12. 07. 2018 12:56
Mám dotaz. Už je na Cvetlinu hotový nový povrch nebo je tam stále štěrk?
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
12. 07. 2018 17:58
Dobrý den, objížďka dálnice přes starý přechod, dále Maribor, Ptuj, Podhlednik bez problému. Jen při cestě zpět večer na staré celnici seděl v budce celník, ještě že jelo auto před námi, které zastavilo, jinak jsme to profrčeli jako každý rok bez zastavení smiling smiley. Celník jen mávnul.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
13. 07. 2018 09:46
Letos nechápu, že někdo objíždí placenou dálnici kvůli "ušetření" za známku...ty objížďky, čas, nepohodlí atd. je strašný. Dálnici jsem objel jednou v životě, asi před deseti lety a od té doby si radši zaplatím 15 nebo 30 éček za dáln.známku a mám klid. Nikdy žádnej problém, bloudění, objížďky....
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
13. 07. 2018 10:13
Samozřejmě záleží kdy jedeš, ale parkoviště ve Slovinsku na dvě tři hodiny za 30 E se mi zdá poměrně dost drahé. Ale hold klid je klid.
Jak se někdy říká: "Štěstí přeje připraveným". Hlavně ta druhá část platí pro objížděče. Připravím se a není žádný problém, ani s blouděním, na objížďky jsem připraven a "mám klid".
A ještě: trocha vzrůša neuškodí. Po zaparkování na dálnici může být vzrůšo snad jediné, jestli do tebe neprdne vozidlo jedoucí za tebou, nebo kamion, jehož řidič tam na padesátce usne za volantem.
No a vlastně na další jsem zapomněl, ale to je vhodné sem napsat až "po dvacáté druhé hodině".
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
13. 07. 2018 10:16
To karyon - 10 lidí a 10 názorů. Já zase co jezdím 11let tak jsem nejel nikdy po dálnici, jelikož mám-li si vybrat 30€ za 30min SLO dálnice nebo hodinu objet tak není problém, máš pravdu letos tj náročnější Lenart/Ptuj. Ale jedu na dovolenou a ne na závody. Všem přeji pěknou, klidnou dovolenou a hlavně návrat domů bez problémů.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 65
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.