Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up

Autor Racetiger 
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
26. 06. 2018 14:56
Citaci
vokurek napsal(a):
...co kličkuje kolem dálnice. Viz odkaz: [www.google.cz] .
V celém tomto tématu jsem o tomto nenarazil na jedinou zmínku. Není to proto, že ten přechod přes tuto "okresku" je třeba jen pro místní? Nemáte někdo k tomuto info?

Hledal jsi blbě, tuto cestu jsem chtěl zkusit loni na podzim, ale ona už neexistuje. A musel jsem se vracet.
Ty betonové bloky uzavírající starou silnici za odbočkou vedoucí zpět do Chorvatska podél hranice tam jsou trvale. Přece nebudou na staré celnici držet ještě nějakou službu. Zkrátka tam hranici nepřejedeš.
A hodně daleko na obě strany lemuje hranici plot se žiletkovým drátem, jen od některých branek mají patrně místní klíče.
Ale dobrá zpráva: od mýtnice Trakošćan na chorvatské straně až po exit Podlehnik na straně slovinské je to stále ještě nezpoplatněný úsek. Tak nemusíš dálnici opouštět dřív, než u toho Podlehniku.
EDIT:
Nebo ještě jinak - přímo po staré D1 dojedeš ke staré opuštěné celnici a asi 500 metrů za ní jsou ty betonové bloky, před nimiž můžeš odbočit jen vpravo mezi les a hranici. Dál jsem trefil jen dvě slepé silnice, ke konci sjízdné možná tak pro offroad, tím moje zkoumání alternativní cesty skončilo a vrátil jsem se a jel na Cvetlin, protože nahoře na nové celnici (taky je na tom StreetViewu vlevo nahoře vidět, a to je teprve chorvatská strana) byla nepříjemně dlouhá fronta.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Hill (26. 06. 2018 17:50).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
27. 06. 2018 17:18
V Lenartu objížďka do 4. 10. 2018
viz [www.promet.si].
Objízdná trasa je už snad dobře vyznačená - via Ptuj (nazpět via Trate)
Jak je to v Murecku zatím nevím



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Leo007 (27. 06. 2018 17:19).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
28. 06. 2018 07:26
Cesta tam (18.6.) celkem v pohodě, dle plánu v Ptuji přes nový most, na prvním kruháči doleva a když jsem chtěl udělat na dalším totéž, byl tam první sjezd škrtnutý. Dal jsem se tedy třetím a pomocí navigace jsem přes Draženci a Apače dojel před Lovrenc a dál klasika na Rogatec. Zpátky (27.6.) jsem v Durmanci sjel z dálnice, což jsem udělal poprvé, dosud jsem se vždy vracel přes Macelj, ale protože jsem netušil, jak Slovinec za těch 9 dní postoupil s dálnicí, zkusil jsem to takhle. Jedeme, žvaníme a říkám - Hele, Hum na Sutli je tady doleva, jeli jsme to takhle? A Jana: Nevim ale hele, támhle už je přechod. Koukám a povídám: Není tam nějak moc budek? -Né, to je určitě on, jinej tu přece není. OK, tak jsme tam najeli a před námi šest aut. -To není možný, to jsem na Rogatci ještě neviděl. -No jo, už se to asi profláklo. No nebyl to Rogatec, odbočili jsme zřejmě na ypsilonu za Hromcem doprava namísto doleva. Byl to přechod se třemi nebo čtyřmi pruhy, ale vůbec není na mapách, tak bůhví, kudy jsme to jeli smiling smiley Nicméně jsme s velkou slávou dojeli do Rogatce, načež jsme v euforii 2km nad vsí na dalším ypsilonu odbočili doleva místo doprava na 432 směr Majšperk. Po půl kilometru povídám: Sakra, to je nějaká úzká silnice. -Neboj, to se vyvrbí. A vyvrbilo. Dokodrcali jsme se příšernýma serpentýnama do jakéhosi SvJurij. Zapínám navigaci, ale vůbec jsem tam nic podobnýho nenašel. OK, tak jedem dál tak nějak na sever, ono to někam povede. Zkoušel jsem zapnout mapy na telefonu, ale neměl jsem signál (blbec jsem si zapomněl zapnou automatickou volbu operátora a nechal natvrdo HR). Zkrátím to - motali jsme se po šílených silnicích s několik uzavírkami a objížďkami asi 40min., občas se dostali ne stejné místo, až najednou jsem si všiml směrovky na Podlehni. Ještě že čtu fórum a vím, že to je nájezd a sjezd na konec dálnice. Tak jsme se prapodivný způsobem dostali, možná jako první tady, do Podlehniku z druhé strany a pak už jsem projížděl intuitivně místy, o kterých jsem zde četl.
Co říci závěrem? Už asi nikdy nebudu dělat machry a tu navigaci prostě nechám zapnutou pořád, je to zbytečný zpoždění, trocha nervů a handrkování, který z nás to pos..., ale jednou (asi už dnes) se tomu budem smát.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
28. 06. 2018 09:18
S tím blouděním jsi mi připoměl i moji jednu cestu do Bašky na Krku. Jelikož jsem tam jel teprve podruhé a cestu jsem jel jen podle toho co jsem si pamatoval a mapy. Nutno dodat, že v té době teprve u nás začínaly mobily a o nějaké navigaci jsme si mohli jen nechat zdát. Mám celkem dobrou pamětˇ na to kudy jedu, tak jsem na ni spoléhal. Jeli jsme jen dva s kamarádem za známími a vydali se na noc směr naLjubljanu, abychom využili slovinskou známku. Ve Slovinsku začalo hrozně pršet a nebylo moc vidět, světla pohlcovala mokrá cesta, vždytˇ to znáte. Tak se stalo, že jsme se zakecali a někde jsme blbě odbočili. Najednou jsme se motali po úzkých cestách, ale intuitivně jsme se brali pořád na jih, kde by mělo být Chorvatsko. K našemu překvapení jsme po čase narazili na nějakou závoru a u ní unimobuňku. Nikde ani náznak, že jsme na hranici. Zastavil jsem a přemýšlel, co dál. Koukali jsme do mapy a přemýšleli, že se otočíme. Po chvilce se objevil z buňky rozespalý celník a koukal nevěřícně na nás. Divil se kde jsme se tam vzali. Po chvilce vysvětlování nás pustil ani pasy nechtěl. Jeli jsme pořád po té cestě a po dalším intuitivním orientování jsme se vyloupli někde v horách nad Riekou. Pak jsme narazili už konečně na směrové značení. Ty názvy obcí co jsme projížděli jsme ani v mapě co jsme měli nenašli. Dodnes jsme s kámošem nenašli nikde tu cestu kudyma jsme tehdy jeli. Kupodivu jsme ani moc časově neztratili. No zážitek jak hrom.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
28. 06. 2018 09:21
Doporučuji taky mít v mobilu off-line mapy, např. od seznamu, není potřeba potom mít signál od operátora a hned je jasná aktuální poloha dle GPS.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
28. 06. 2018 12:04
Do zítřka 29.6.je uzavřen hraniční přechod Cvetlin.Je uzavírka na silnici č.690 Tržec-Zg.Leskovec,z důvodu rekonstrukce vozovky.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
28. 06. 2018 17:47
Dnes v noci Ilz, Mureck, Lenart, Ptuj, Podlehnik. Objížďka pred Lenartem a potom v Lenartu. Podle Waze vše bez problémů. Lenart neobjíždět po značené objížďce, ale az pred zakazem do leva a pok vas navigace protáhne dvěma uličkami. Přehledné značeni na Zagreb (žluté směrovky) bez nutnosti známky (směrovky s přeškrtnutou vinětou). Žádný provoz, jeli jsme úplně sami. Na hranicích čekačka 5 min. Pohoda jazz smiling smiley



Upraveno 3krát. Naposledy upravil desar (28. 06. 2018 18:05).
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
28. 06. 2018 20:29
desar-- proč neobjíždět po značené objížďce???
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
28. 06. 2018 20:30
Dle mapy podstatně delší.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
28. 06. 2018 22:43
ajax
-------------------------------------------------------
Ne nechybělo, jsem na kravín zvyklej, vyrůstal jsem 200m od něho grinning smiley
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
29. 06. 2018 07:47
Citaci
Fery napsal(a):
Do zítřka 29.6.je uzavřen hraniční přechod Cvetlin. Je uzavírka na silnici č.690 Tržec - Zg.Leskovec z důvodu rekonstrukce vozovky.

Už jen kvůli tomu, jak moc stojí Slovincům za snahu někde uvádět dvoudenní uzavírky silnic trojek a okresek (třeba i vedou na hraniční přechod), by to vždycky chtělo uvést zdroj. Minule překvapivě informovala dřív chorvatská policie, že na slovinské straně bude uzavírka.
Pokud jde o dnešek, má to trvat do pěti odpoledne:
Citaci
promet.si hlásí:
R3-690, Tržec - Zg. Leskovec, Zgornji Leskovec - mejni prehod Zgornji Leskovec, popolna zapora zaradi obnove vozišča do 17. ure. V času popolne zapore je mejni prehod Zgornji Leskovec zaprt.
To snad netřeba překládat, ten konec znamená, že hraniční přechod Zg.L. - Cvetlin bude dnes do sedmnácti hodin uzavřen, nejen za co to stojí...
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
30. 06. 2018 06:32
Ahojte cestovatelé,
chtěl bych poprosit o jednu radu, když pojedu z Rakouska na Maribor mimo dálnce, jak je to s kruháčem pod dálnicí mezi obcemi Pesnica a Dolnja Počehova, je tento kruháč součástí dálnice a je na něj potřeba známka, anebo se přes něj dá přejet bez známky? Když si najedu na Street View v mapách google, tak před kruháčem je značka viněta. Anebo je lepší to místo objet přes obec Spodnja Kungota. Jezdíte tudy, poradíte mi? Díky moc za informace.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
30. 06. 2018 06:55
Kruháč je bez známky, ale na Maribor máš přes Kungotu jistotu, že se nedostaneš omylem na dálnici.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
30. 06. 2018 09:15
ignac trca
Na kruháč lze najet bez známky, ale pozor vyjet lze pouze jen posledním výjezdem ostatní výjezdy jsou na placené úseky viz mapa. Několikrát osobně vyzkoušeno i pod dohledem policie.

.
.

_________________________Jirka_________________________



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Jiri.velmez (30. 06. 2018 12:41).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
30. 06. 2018 12:06
Jj. Přesně tak. Výjezd malý a hněď před vjezdem. Já mám rád tuhle trasu přes Maribor.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil autoserg (01. 07. 2018 22:59).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
30. 06. 2018 19:50
Lidi Mureck, Lenart, Ptuj, Macejl (letos poprve Cvietlin) jsem jel 6x,ale letos teda radeji zvazujte neco jineho. Hned po sjezdu z dálnice objizdka na Mureck... Pak objizdka pres Sv. Annu (aspon vime proc tolik ukazatelu na ni je). Objizdka tak na jedno auto, krpale, na dvojku to nejelo. Pak objizdka Lenartu. Vse ale dobre sipkami znacene. Kdyz uz jsme si oddechli na prazdnem Cvetlinu,tak hned za prechodem kilometr ci kolik sotoliny na novy koberec do prudkeho kopce nachystane...
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
30. 06. 2018 21:08
Divíš se, jako bys nezanedbal přípravu: o objížďce na Mureck se tu už přece psalo. ÖAMTC doporučuje sjíždět už na exitu 222A9 Vogau - Straß.
A že silnice 433 z Murecku na Lenart pod Sv.Annou bude do 17.7. zavřená, se tu někde výše psalo také v souvislosti s objížďkou centra Lenartu. Přinejmenším je to na slovinském dopravním infu, tento odkaz už se tu také několikrát opakuje.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
01. 07. 2018 06:27
Jj, Hille. Sice tu 433 jsem cetl az v patek vecer zde pred odjezdem a uz jsme to nestihli zkoordinovat na Varazdin(coz bylo puvodne v planu to prvne zkusit). Zajimave, jak u nas je ve Waze, zaznamenana kazda uzavirka, tak tu i ta dlouhodoba v Lenartu nic. Jestli je to komunitou, ci to Waze taha z RSD nejak automaticky...
Jeli jsme jen na Plitvicky, takze to tolik k nevadilo smiling smiley tato krajinna vlozka, rad se kocham. Taktez mne prekvapil hrad Trakoscan po ceste. Skoda ze neni cas na prohlídku...
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
01. 07. 2018 06:59
Waze = komunita,
aktívna komunita = spolupráca ostatných inštitúcii.

Tie uzávierky tam vkladajú ľudia len na základe informácii od komunity, z médii, z inštitúcii.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
01. 07. 2018 07:51
... pánové, když to tu čtu ... tak si v duchu říkám ... "klobouk dolů" před těmi, kteří ty slovinské kličky a několikadenní nástrahy zvládnou bez ztráty kytičky ... na tohle bych už asi neměl, zvláště v noci, kdy se není koho zeptat, protože ani navigace není zázračná ... a to jsme na vojně po VVP jinak brousili ...
... sám si musím dát pozor přes huňády kvůli rychlosti, a proto tam letos nechám pracovat tempomat ... ale to už je jiné vlákno ...

držím všem palce ...

smileys with beer
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
01. 07. 2018 08:59
Ono to jde i bez klobouku: když už jsi tam jednou dojel, a dál to nejde, stejně ti nic jiného nezbývá...
Zámek Trakoščan mám také už několik let v plánu, ale pravidelně mám z nejrůznějších příčin (o těch jsem se u popisu cest snad nezapomínal zmínit) nějakou tu hodinu zpoždění, proto zámek pokaždé skončil vyškrtnut z itiku. Třeba příště už to vyjde...
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
01. 07. 2018 21:26
Ahoj.15.7 odjíždíme do Chorvatska.Slovinskou dálnici jsem vždy objížděl a najížděl jsem ve Ptuji.Koukal jsem na mapu placených úseků slovinských dálnic a podle mapy končí placený úsek až za nájezdem v Pohledniku.Prosím o informaci kdo jste tam teď jel kde je značka konec placené dálnice případně přeškrtnutá vineta.Ve Ptuji to bývalo hned na nájezdu.Nerad bych se v Pohledniku dostal do problémů.Uvítal bych foto nebo video nájezdu v Pohledniku směrem na hranice.Děkuji všem a Sretan put.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Marthy08 (01. 07. 2018 21:41).
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
01. 07. 2018 22:03
Poslední (a velmi výstižně napsanou) zprávu z cesty včetně popisu značek se škrtnutou vinjetou sem přece dával desar 28. 06. 2018 17:47. Stačí kouknout o pár příspěvků zpět.
Na předchozí straně tohoto vlákna to zkopíroval autoserg přímo od pramene (25. 06. 2018 09:53).

EDIT: překlep opraven



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Hill (01. 07. 2018 22:08).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
02. 07. 2018 21:59
[mapy.cz]
Mrkni na to. Já tu jezdím každý rok. Spíme v hotelu Roškar.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
03. 07. 2018 22:54
Cesta tam 19.6. a zpět 29.6. pokaždé po dálnici a BEZ ZNÁMKY!!! Klaplo to, cesta rychlá a těm vykukům slovinským jsem nedal ani Cent!!! Jsem spokojenej, jde o princip... Mám Multivana ušetřeno 60EUR, ale určitě potěší!!!



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Lubosch (03. 07. 2018 22:57).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
03. 07. 2018 23:20
Jako jsi to riskl po SLO dálnici tam a zpět?
Takový koule nemám 😀
V pátek si to zase hezky rekreačním tempem objedu a bude to snad oukej.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
04. 07. 2018 07:40
Třeba přijde poštou pozdrav na 60 éček s přirážkou 500 euro za odvahu. Na tvém místě bych se SLO příště vyhnul obloukem a hlavně si to neměl křičet do světa, budeš kamenován.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
04. 07. 2018 09:42
Doufám, že nebude. Kdož jsi sám bez viny, první hoď kámen 😛
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
04. 07. 2018 09:56
Citaci
DARS.si píše:
Sankce za nezaplacení mýtného
Legislativa se k pokusům o neplacení mýtného na zpoplatněných komunikacích ve Slovinsku staví velmi přísné s tím, že
pokuta ve výši 300 až 800 EUR budiž uložena řidiči, který:
- za použití zpoplatněné silnice nezaplatí předepsané mýtné;
- použije falešnou nebo jinak neplatnou vinětu;
- jede po zpoplatněné silnici bez platné viněty pro danou třídu mýtného, nebo tuto nenalepí předepsaným způsobem;
- nepřevezme doklad o výběru mýtného v mýtné stanici, kde je nutné platit mýtné v souladu s předpisy;
- nemá a nepředloží poslední platný doklad, se kterým vstoupil do uzavřeného systému mýtného;
- po vjezdu mýtnicí stejnou mýtnicí vyjede (otáčení na mýtnici);
- neprovede předepsanou elektronickou registraci průjezdu mýtnicí nebo jiným elektronicky registrujícím místem;
- použije tak upravené palubní elektronické mýtné zařízení, aby nepracovalo správně při průjezdu mýtnicí nebo jiným elektronicky registrujícím místem;
- projede mýtnicí nebo jiným elektronicky registrujícím místem bez elektronické jednotky mýtného systému na palubě nebo je tato jednotka omezeně či zcela nefunkční;
- brání oprávněnému úředníkovi vykonávat pravomoci podle čl.75b. zákona.
Právní základ:
Zákon o silnicích (Úřední věstník Republiky Slovinsko č. 109/2010)

Takže, nepřijde-li poštou pozdrav se složenkou, před příští cestou by bylo dobré změnit aspoň registračku auta.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
04. 07. 2018 10:48
Nevím, zda je to hrdinství... Několik let zpět jsem zde psal o pokutě známého za 800e.
A s tou změnou SPZ má Hill pravdu.
Pokuta bude i doma naopak za nesundani vinety z okna. To já dělám systémem starou za novou, protože zrovna ten slovinec jde dolů hodně blbě i s fénem.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 70
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.