Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up

Autor Racetiger 
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
05. 05. 2018 08:11
Asi každý rok jsem dávám příspěvek o mé trase, takže pro vás asi nic nového, když kouknu na stará dobrá jména. Ale kdyby náhodou někdo nový, mohu dát info, nebo někdo ze starých dobrých cestovatelů, kdo níže popsanou trasu už letos projel a dal avízo co je nové, budu rád. Letos to tudy ještě projedu, ale za rok, pokud bude hotová celá dálnice ve SLO, tak ji zkusím prubnout i za těch 30 éček.

Objízdná trasa je delší o 4 km a časově o 80 min.
Ilz - Feldbach - Gorna Radgona - Ljutomer - Ormož - Varaždín - Záhřeb



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Grizzly (05. 05. 2018 08:12).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
05. 05. 2018 09:04
Příští rok to může být dražšísmileys with beer
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
05. 05. 2018 09:53
Grizzly napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Asi každý rok jsem dávám příspěvek o mé trase ...................

..... a samozřejmě obvyklé upozornění pro ty, co naslovo poslouchají navigaci: POZOR NA PRŮJEZD KRAVÍNEM po navigační zkratce u Ljutomeruthumbs up smiley Ty krávy musí z nás bejt už vyděšený. Pokud si dobře pamatuju, je nás asi 6 co jim vjelo do chlíva.hot smiley
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
05. 05. 2018 12:31
7spinning smiley sticking its tongue out



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Pavel.R (05. 05. 2018 12:32).
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
05. 05. 2018 20:16
Pavel.R napsal(a):
-------------------------------------------------------
> 7spinning smiley sticking its tongue out
vítej v klubu obecních bejkůthumbs up smiley
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
05. 05. 2018 22:25
Dnes jsem valil po dálnici z Mariboru směr Záhřeb. I když jsem značky důkladně sledoval. nikde na trase od Ptuje po hranice jsem nezahlédl konec placeného úseku. V úterý to omrknu obráceně.
Spolehlivě ale mohu konstatovat, že od místa kde končí dálnice v plném profilu, už není žádná použitelná křižovatka a ze souběžně místní komunikace nenajedete. Všude kolem jede stavba na plné obrátky a ze silnice vedené po polovině budované dálnice nesjedete, ani nenajedete. (O dva příspěvky níže jsou informace z mé cesty zpět - zjistil jsem, že od exitu Podlehnik je to bez poplatku)

Nejlepší je ovšem posledních padesát metrů stavby. Teď se jezdí po štěrku, auto je jako prase. Těch 15 éček za známku by mi měli vrátit na myčku. Navíc tam každý jede krokem a i teď mimo sezónu byla kolona dlouhá dva kilaky.

Já osobně si na letošní léto Macelj škrtám že seznamy hraničních přechodů.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil atnarfus (12. 05. 2018 18:13).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
06. 05. 2018 09:52
atnarfus: sice nepotěšilo, ale dík za fakta
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
08. 05. 2018 22:44
Dnes cesta zpět a mám zásadně lepší informací. Od hranic jsem měl očí na štopkách a až po Podlehnik je to bez poplatku. Před Podlehnikem je čerpací stanice, na tu je směrovka k nákupu známky. Až za výjezdem na Podlehnik je na dálnici značka placeného úseku.
Spolehlivě se dá od hranic dojet až na první exit nové dálnice a tam odbočit. Obráceně to bude pravděpodobně to samé. Od Podlehniku na hranice bez známky.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil atnarfus (08. 05. 2018 23:18).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
08. 05. 2018 22:56
A zhruba kolko kilometrov sa ide po dialnici v zuzenom profile, resp. s nejakym rychlostnym obmedzenim?

Vdaka
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
09. 05. 2018 10:02
Na Grizzlyho trasu nedám po loňském sprubování dopustit, dodatečný velký dík ... a díky upozornění se to u nás teda obešlo bez krav i býků grinning smiley
Letos repete, není důvod něco měnit, napřesrok se uvidí.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
09. 05. 2018 10:24
Několik let jsme také jezdili trasu:

Ilz - Feldbach - Gorna Radgona - Ljutomer - Ormož - Varaždín - Záhřeb

A velmi se nám osvědčila.

Minulý rok jsme však poprvé zkusili Maďarsko a myslím si, že je rychlejší a pohodlnější než výše uvedená trasa.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
10. 05. 2018 19:51
vpohodechalan napsal(a):
-------------------------------------------------------
> A zhruba kolko kilometrov sa ide po dialnici v
> zuzenom profile, resp. s nejakym rychlostnym
> obmedzenim?
>
> Vdaka

Od Maribotu až po Podlehnik je dálnice v plném profilu bez jakéhokoli omezení. Za Podlehnikem je to svedené na pravou stranu budované dálnice a jede se padesátkou. Je tam hodně výjezdů ze stavby, tak se musí dost dávat pozor na stavební techniku a hlavně na to co se po silnici válí (bláto, štěrk). Od zůžení na hranice je to cca 7km. Kdyby to opravdu jelo těch padesát, co je tam povoleno, tak by se to dalo přežít. V létě to ale často bude jedno velké parkoviště.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
10. 05. 2018 20:00
dik za info, ja idem vnoci zo stvrtka na piatok, tak tych 7km by malo byt ok.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
10. 05. 2018 20:07
Jo, to tam nikdo nebude a projedeš to za pár minut. Není tam nikde žádný radal a asi to tam dodržuju jenom já. Všichni předemnou pokračovali minimálně osmdesátkou a ti zamnou šíleli. Protijedoucí to taky hnali, jak kdyby to ukradli. Proto mi vadil ten bordel na silnici, protože mi to házeli na auto.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
10. 05. 2018 21:02
Dnes mě kolega tvrdil ,že mu oznámil domácí ,že Slovinci plánují akci na začátek sezony .Má být otevřena dálnice až na hranici a Slovinci budou hlídat známky na autech a též akce na ostatních objízdných trasách kontroly . Říkal jsem mu ,že to budou otevírat až po sezoně ,ale tvrdí ,že to stihnou do sezony . Prý chtějí otrávit lidi co objíždí na jiné hraniční přechody ,aby zaplatili známku a využili dálnici.

Automechanik,Baška voda 5x ,Drašnice 9x ,Rastoke5x? ,Pula2x,Čiovo Okrug Gornji 1x
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
10. 05. 2018 21:10
Nemyslel ale letošní sezonu smiling smiley
Rozhrabanost je tam taková, že to do prázdnin stoprocentně nehrozí. Všude kolem ještě kopce hlíny, nedokončený tunel před hranicema. Budou rádi, když to zvládnou do podzima.

Kontroly na objízdných trasách? Tras znám tolik, že slovinci nemají tolik policajtů. Přesně tohle mi někteří tvrdili, když se začalo jezdit přes Lenart. Za ty roky jsem tam policajty nikdy neviděl. Jenom jednou tam na mne nějaký místní dědek hrozil.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
10. 05. 2018 22:02
atnarfus napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ... Tras znám tolik, že slovinci nemají tolik policajtů...

Můžu Tě ujistit, že Slovinci (pokud se bavíme o SLO / HR přechodech) mají dostatek policistů... tudíž pokud vyjde rozkaz, tak není co řešit smoking smiley

Co mohou, či nemohou je celkem jasné... stačí půlhodinové obstrukce na HP thumbs up smiley
- kontrola dokladů
- mobilní "STK"
- kontrola přepravovaného "nákladu" (cigarety, alkohol... ale i potraviny)
- atd.

Tím rozhodně nechci tvrdit, že to je plánovaný letošní "scénář", ale je to zajisté proveditelná varianta...

A jsme u toho, že ideální objízná varianta SLO dálnice je přes HU grinning smiley
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
10. 05. 2018 22:23
Souhlas, letos jedu Vídeň - Szombathely - Zalaegerszeg - Letenye.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
11. 05. 2018 07:00
A "starý" Goričan, že?
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
11. 05. 2018 07:09
... jak se tak dívám, tak v sobotu večer přes HU nejedete nikdo ... už jsem se lekl, že by jste tou dobou zašpuntovali st. Goričan ...

smileys with beer
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
11. 05. 2018 07:34
atnarfus napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Souhlas, letos jedu Vídeň - Szombathely -
> Zalaegerszeg - Letenye.

A jak jedeš do Vídně?
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
11. 05. 2018 09:33
To: MartinR
Jo přes starý Goričan. Přes Maďary to neznám. Musím ještě ideální průjezd Szombathely - Goričan nastudovat.

To: Dejff
Do Vídně jedu J. Hradec - N. Bystřice - Horn
Přes Znojmo je to letos nepoužitelné.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
11. 05. 2018 09:39
Jak tak na to koukám, tak abych začal studovat Bessyho stezku přes Čabajsko. Jak jsem psal již výše, není problém koupit SLO známku, ale je pro mě problém se pak postavit před SLO/HR přechodem na hodinu do kolony. Kdosi tady nadhodil, že to vezme na Saltzburg a Ljubljanu - to jsem škrtnul, skoro stovka km navrch a časově hoďka a půl navíc. Bessyho stezka mi přidá jen nějakých 40km a hoďku navíc, po odečtení času objíždění SLO dálnice je rozdíl zanedbatelný. Teď se jdu přestěhovat do vlákna o cestování přes Maďarskosmoking smiley
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
11. 05. 2018 09:53
atnafus: mám pocit, že to do Vídně nebude použitelné ani přes Mikulov
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
11. 05. 2018 13:35
Však to ve finále vezmete dál po D2, pak přes SVK a HU.... od HU / HR hranic vše na ENC... a budete spokojeni smoking smiley
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
11. 05. 2018 14:48
Letos kvůli mostu přes Nové Mlýny vynechám mnou oblíbenou trasu přes Vídeň-Eisenstadt-Koszeg-Szombathely-Lendava-Mursko Srediste-Varaždin-Dalmácie a pro osvěžení paměti pojedu D2-Blava-Csorna-Szombathely a pak dál s využitím placených úseků, když už bude ta HU dálniční známka.. Všem doporučuji pěkné maďarské cesty
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
12. 05. 2018 13:00
Ahoj vespolek, máte někdo prosím informace jak to letos bude s objízdnou trasou Mureck - Lenart - Ptuj. Jezdíváme tak vždy, ale nevíme, jak to teď bude od Ptuje na hraniční přechod, jestli Slovinci nechají možnost nejet po dálnici.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
12. 05. 2018 16:30
A četla jsi předcházející zprávy od arnafuse a od dědy 65. Tam se popisují problémy s "původním" objížděním. A ostatní se pak vyjadřují k tomu, jak oni pojedou, takže si můžeš vybrat kudy. Cvetlin, Ormož, Ljubljana, Maďarsko a jiné.
A v tom ti nikdo neporadí a když si vybereš nějakou trasu, tak už ta trasa je tady popsaná. Chce to jen číst příspěvky.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
13. 05. 2018 07:13
Proč by Slovinci nenechali najet na dálnici? Vždyť oni to nezakazují. Jen je třeba mít známku, nebo peníze na případnou jízdu bez známkysmiling smiley
Asi tady z toho bude brzo vlákno Jak jsem objel Slovinsko.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
13. 05. 2018 08:35
to Zahajskej-píše tam "nechají možnost NEJET po dálnici"
ne "NAJET na dálnici"



Upraveno 1krát. Naposledy upravil vočko (13. 05. 2018 09:01).
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 61
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.