Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up

Autor Racetiger 
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
25. 02. 2018 15:30
Tady jsem našel na Youtube video z konce října s aktuální situací se stavbou zbytku dálnice od Ptuje po Gruškovje. Kdyby to dělaly české firmy, tak by s tím měly ještě na 5 let práci, ale slovinci to mají letos celé dokončit confused smiley [www.youtube.com]
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
25. 02. 2018 18:38
Bessy napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ... kabinet302, 05. 01. 2018 07:49 ... ano, je to jedno z řešení ... bez slovenských, maďarských či slovinských dálničních poplatků ... navíc po docela rychlé maďarské 86ce ... (mimo M86 i M70) ... takže takto je to nyní z Mikulova na starý Goričan za 4,5 hodiny ... ... samozřejmě nepočítaje kalamity, které ale mohou být kdykoliv a kdekoliv ...
>
[mapy.cz]
> > smileys with beer


Tahle "Bessy road" varianta se mi velmi líbí a s největší pravděpodobností jí vyzkouším. Díky Bessy.
Bessy, ty jsi tu trasu už jel a nebo jsi ji jen navrhl teoreticky podle mapy?
Projel jsem si jí na Street View (jen maďarskou část, v Rakousku StreetView na GoogleMaps není) a ty silnice ujdou, že jo?
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
25. 02. 2018 19:30
A co jet jako já. Pod Vídní na A3, S 31 až do Köszegu, Sombathely a Körmend. Je to o 25km kratší a skoro prázdný.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
25. 02. 2018 19:54
Myslíš takhle?
[goo.gl]
Taky zajímavý.

To už by člověk pomalu ani nepotřeboval rakouskou dálniční známku:
[goo.gl]
[goo.gl]
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
25. 02. 2018 21:01
Takhle ne! Na Šoproň ne pak bys musel mít maďarskou známku. Na Koszeg! Jezdím tak už léta a sqělýspinning smiley sticking its tongue out A loni S31dotáhli až na hranici. Pak kousek do Szombathely dole objedu M70 a starej Goričan
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
25. 02. 2018 22:28
... Aleš80 ... já to jel už 9x a krom toho, že to není tak fádní cesta tak je potřeba pouze rakouská DZ ...
letos už to bude docela "svižná", opravená komunikace ... a není nepodstatné, že přes HU taky bez poplatků ... celkově přes HU něco přes hodinu ...

P.S. takto by už měla vypadat většina úseků ... [www.youtube.com]

smileys with beer
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
25. 02. 2018 22:53
Těch 30km více oproti trase na Graz by mi nevadilo, ale ta 1:15 hod. navíc je pro mne nepřijatelná a jelikož nemám WV, volba je jasná.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
25. 02. 2018 23:05
Když se to vezme přes Maďarsko po dálnici, je to půl hodiny navíc, což v reálu může znamenat, že to bude i rychlejší - podle provozu na hranicích, celkovém provozu a IGL...

Tak jsem to jel loni a bylo to až nechutně "nudné a prázdné", Maďarsko tedy.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
26. 02. 2018 07:13
... Mirku, pokud volíš září ... tak by Tě ve Slovinsku neměl zdržet vzájemný kapric SLO/HR rybářů, ani celníků ...

smileys with beer
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
26. 02. 2018 08:43
Karel z HK - a nemohl bys tu cestu, prosím, rovnou ukázat na mapě?
Bessy - tak fajn, že je to opravené, na StreetView (mnoho let staré) to občas vypadalo nic moc. Díky za info. Tvá varianta zatím u mě vede, moc se mi líbí :-)
Mirus - jedna věc je teoretický čas a druhá věc je praxe. U těch variant (ať Bessy nebo Karel z HK) je perfektní, že se člověk vyhne (podle mého dojmu) nejvytíženějšího úseku mezi Grazem a Zagrebem, kde jsme nejdnou uvízli i třeba na 2 hodiny. Pár kilometrů navíc nehraje roli a paradoxně to může být rychlejší.
Pavel72 - ano, i celou Maďarskou dálnici jsme jednou projeli - také dobrá varianta. Frčí to bezvadně.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
26. 02. 2018 09:33
Já jsem napsal, že takto bych nejel, jelikož pro mne to není nutné ani přínosné (konec září, všední den, přes noc).
Akorát mám problém, jestli ta ruka v budce, která mi na SLO/HR hranicích v cca 1:00 hod. ukazuje abych nezastavoval a jel, jestli je pravá a nebo mají nějaký "udělátor" na parní nebo jaderný pohon, nebo jen obyč. provázek ! spinning smiley sticking its tongue out
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
26. 02. 2018 09:56
Karel z HK napsal(a):
-------------------------------------------------------

> loni S31dotáhli až na hranici. Pak
> kousek do Szombathely dole objedu M70 a starej
> Goričan

Aleš 80 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Karel z HK - a nemohl bys tu cestu, prosím,
> rovnou ukázat na mapě?

ahojte, nevím, jestli je to zcela přesná trasa, ale přibližně to sedí
video je z července 2017 ve směru do CZ

video: [youtu.be]
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
26. 02. 2018 11:28
Ahoj, chci se zeptat, když bych se vracel z HR domů po Bessyho trase po maďarské 86ce uprostřed noci, dá se tam někde před rakouskými hranicemi koupit rakouská dálniční známka? Nebo jak to řešíte?
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
26. 02. 2018 11:59
... někdo kupuje dálniční známku (lepící) až když už ji potřebuje, tedy cestou ... já na 14 dnů kupuju 2 desetidenní rakouské známky v cestovce,
v klidu, bez zdržení a než vyjedu, už je nalepená ... druhou lepím na dovolené před odjezdem domů ...
... nicméně, pokud kupujete lepící DZ až cestou tam či zpět, a nemáte "virtuální DZ" tak cestou Maďarskem po E66 ...
od Kormendu k Rakousku, t.j. cca 30 km, ještě než se přijede na pomyslnou "čáru" v Heiligenkreuzu, je spousta čerpaček ...
některé jedou nonstop, v Rabafuzes jsou 4 a nepochybuju, že tam rakouské DZ mají ...
... pak je ještě od "čáry" asi 30 km po rakouské E66ce k dálnici A2 a tam je čerpaček ještě víc, přímo ve Furstenfeldu jsou 4 ...
... ostatně na OMV u kruháče v Kormendu 300 metrů od Tesca ... kde se protíná E65 a E66 jistě známky taky mají ...

smileys with beer



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (26. 02. 2018 15:11).
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
26. 02. 2018 15:57
Ano, také kupuji už před cestou dvě rakouské dálniční známky v místním (mosteckém) Čedoku a pak je to bez starostí.
Bessy, díky za odkaz výše na tvé video. Jen pro zajímavost před lety jsem jel podle tohoto tvého návodu: video: [youtu.be] :-)

Ještě pokud jde o průjezd Maďarskem, tak ty jezdíš po 8ce až na 86ku asi kvůli tomu, že to jsou hezké široké rychlé silnice (viz. tvé video výše). Ta kratší varianta - viz. mapa [goo.gl], která se také nabízí, asi nebude úplný zázrak, co?
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
26. 02. 2018 16:38
Aleš80 ... to video je samozřejmě M70ka, která už je tři roky zpoplatněná ... takže jedu souběžně podél ní, přes Tornyiszentmiklos, Dobri a Letenye, bez maďarské viněty ...
[www.rajce.net] ten čapatý postřikovač, ten jede po komunikaci 7538 ... podél M70 ...

... a ta kratší varianta ... na tu mě upozornil Radomír před několika lety, on tama jezdí ... já jsem zatím nezkoušel, cestou se projíždí maďarský národní park Orségy Nemzeti Park ... zpestření a asi i časové zkrácení nemusí být nezajímavé ...

smileys with beer



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (26. 02. 2018 16:41).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
26. 02. 2018 17:42
Aleš80 - dát sem mapku neumím ale to video od wraitha je přesný. Bessyho cesta je stejná až po Körmend tam jede na Fürstenfeld a A2. Taky jsem to zkusil Bessyho cestou tam a zpět tou zkratkou přes NP. Když jsem skončil na rozbitý silničce uprostřed hustýho lesa kde na silnici stála srnka s pohledem že ještě auto neviděla tak už nikdy zkratky!
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
26. 02. 2018 20:14
... no, nechtěl jsem to o té zkratce přes Orségy Nemzeti Park napsat tak, jak Karel z HK, pač jsem to tam nejel ... ale on už to zkusil a proto je důležité, že napsal, jak to tam vypadá ...
... co si budeme povídat, největší "prů..tah" na 86ce bývalo Zalalovo ... a dnes už je kolem obchvat ...

... snad by o té zkratce přes ONP mohl napsat Radomír ...

smileys with beer



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (26. 02. 2018 20:16).
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
26. 02. 2018 21:32
wraith + Bessy + Karel z HK - díky za všechny informace.

Karel z HK - níže jen pro případné info - mně je to už jasné, pro mě už netřeba :-)
- na www.mapy.cz stačí kliknout na nějaké startovní místo pravým tlačítkem myši a zvolit "Naplánovat cestu odtud" a pak na cílové místo kliknout "Naplánovat cestu sem". Ono to najde trasu, která se dá upravovat - normálně se trasa "chytne" a posune na libovolné místo.
A na závěr se nasdílí: [napoveda.seznam.cz]
-v google maps je to ještě jednodušší: [support.google.com]
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
26. 02. 2018 21:45
Technická k tomu sdílení - dle mne vždycky stačilo prostě zkopírovat adresu z adresního řádku a bylo to. Ať na google nebo mapy.cz.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
27. 02. 2018 08:12
Budiž, ale tam je nevýhoda, že ten odkaz z adresního řádku je často velmi dlouhatánský, zatím co tento vygenerovaný bývá kraťoučký.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
27. 02. 2018 20:07
Ale chlapci jezdím už od roku 1975 a vždy jen podle autoatlasu a vždy jsem dojel no někdy sem trošku bloudit. Tak na mě nechtějte někam něco supportoval ap. 😉
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
05. 03. 2018 12:38
Dnes kolega po včerejší cestě domu řekl : Úsek před hranicí SLO /HR katastrofa samá zalátaná díra zhoršilo se to od doby kdy jel na Silvestr do HR rapidně. Jinak v HR bylo u Karlovacetam to bylo nejhorší víc jek metr sněhu dálnice mokré a všude frézy a vojáci .Ukazoval mě fotku nějaký chorvat zrušil Punto na Čiovu sjel po schodech a zastavil se o zíťku u moře auto na odpis .Mnoho chorvatů vyjelo i když měli letní a katastrofa .Trochu se prej jel nabažit sněhu do HR grinning smiley

Automechanik,Baška voda 5x ,Drašnice 9x ,Rastoke5x? ,Pula2x,Čiovo Okrug Gornji 1x
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
05. 03. 2018 15:07
A jak je to s poplatkem za dálnici ve Slovinsku. Je ta nová část od Ptuje již také placená?
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
06. 03. 2018 09:06
Ví se už jak je to s placením a v jakém úseku?



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Jura1 (06. 03. 2018 09:14).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
06. 03. 2018 10:55
Nová část dálnice po Prepolje by měla být zatím placená od 1.4.2018 jen ve formě mýta, tj.pro vozidla nad 3,5t, nově v systému DarsGo, neboli elektronicky. Vyčmucháno ze stránek dars.si.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
06. 03. 2018 10:57
Děkuji !
FKP
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
06. 03. 2018 12:36
Zahajskej napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Nová část dálnice po Prepolje...neměl by to být Podlehnik?
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
06. 03. 2018 14:29
Na stránkách dars.si je uvedeno Prepolje a v závorce Podlehnik. Asi nějaký šum na jejich stránkách.
Tak oprava, šum je asi u mě, je takto označen úsek dálnice.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Zahajskej (06. 03. 2018 14:33).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
06. 03. 2018 14:42
A ještě jedna věcička. Pokud bude silnice mimo dálnici tak, jak je teď v mapách, plus to co je naznačeno, tak objížděče čeká k stávajícím dalších jedenáct kruháčů až na hranice. Takže pokud dobře počítám, dohromady sedmnácteye popping smiley
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 60
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.