Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up

Autor Racetiger 
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
07. 01. 2018 21:44
Právě ty kopce mě vadily když jsem před léty jezdil favoritem s vlekem. To bylo kolikrát na dvojku a tak jsem začal přes Bratislavu a 86 na Goričan. Pak začala SK známka potom placená M15 a tady je to dosud jen o dvou známkách A.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
08. 01. 2018 05:15
Karle nic ve zlém. Proč si proboha kupujete tříválce? To je tak do města na nákupy.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
08. 01. 2018 07:03
Asi nákupy převažují na jízdou do ..... "k moři" .Řekl bych, že tak v poměru minimálně 52: 1, nebo možná 52 :2. Možná, že první číslo bude značně vyšší, druhé už o mnoho ne.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
08. 01. 2018 10:45
No, asi jsme zhýčkaní a jak nám něřehtá pod kapotou pořádný stádo, není to auto. V tomhle se musím Karla zastat. Mých 66kW je sice oproti HodněTrpícímPsům o něco více (pro naložené auto furt málo), ale cesta je zábavnější, než za barákem zařadit šestku a vyřadit jí v HR před apartmánem. Asi se zapomíná, že se dříve jezdilo ještě né v té době koncernovým výkřikem v podobě Š105/120, či dokonce Š100, nebo již tehdy koncernovými (IFA) Warany či Plastik přibližovadly.
Ale zpět k tématu. Asi tu HU variantu budu muset trochu nastudovat, pokud se to fakt na SLO/HR hranici nějak potento.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
08. 01. 2018 12:59
Jak píše Zahajskej je třeba nastudovat.
Tak tady trochu mých propočtů :smiling smiley

Trasa 1 - moje dosud nejčastější - Ilz - Graz - Ptuj - Cvetlin - Durmanec - Lučko - a dále.
Trasa 2 - "Bessy road" - Ilz - Körmend - Lenti - St.Goričan - Lučko - a dále

Srovnání:
Trasa 1 - SLO: čas: 3h 23m km: 251 mýtné: 27 kn
Trasa 2 - HU: čas: 3h 24m km: 273 mýtné: 44 kn

Námitky:
Trasa 1: Ptuj, stále zavřený starý most - nárazové kolony při průjezdu. Možný problém na SLO/HR hraničních přechodech včetně Cvetlinu.
Trasa 2: Ano: ojedu si více pneumatiky tongue sticking out smiley, Spotřeba? na dovolené moc neřeším. smoking smiley Ano, mýtné lehce dražší, ale mohu využít ENC (když už ho mám)spinning smiley sticking its tongue out.

Resumé:
Obojí srovnatelné, rozdíly minimální (alespoň z mého úhlu pohledu), takže další možná varianta objezdu SLO dálnice. Navíc, jak už bylo psáno, sledování výsledku konfliktu ohledně pobřežních vod v Piranském zálivu bude potřeba i nadále.
Rohodnutí už bude na každém z Nás.


Zdravím všechny přátele Jadranu - Chorvatsko 2018



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Pali.B (08. 01. 2018 23:21).
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
08. 01. 2018 13:10
Technický detail... Není to z Goričanu na Sv. Helenu za 47 kn?
Poplatky 2018
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
08. 01. 2018 13:28
valeri napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Technický detail... Není to z Goričanu na Sv.
> Helenu za 47 kn?
> Poplatky 2018

Zdravím Valeri. Vycházel jsem ze současných informací na HAC.HR.
Ano, asi bude opět 10% sezónní navýšení cen, jako loni, ale nic oficiálního na jejich stránkách jsem nenašel. Možná bude i vyšší. Ale to jsou naše spekulace, které neovlivníme. Tak uvidíme, co nám tento rok nachystají. smileys with beer
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
08. 01. 2018 14:29
S ENC je to pak "jen" 34,40KN.
A nebylo by jednodušší, než jet až po Illz a pak Bessyho stezkou, sjet pod Vídní na S4 a pak S31 na HU? Teda pokud není pak v HU silnice za penízky.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
08. 01. 2018 15:01
... téma ... Už jsme objeli placenou silnici ve Slovinsku ... se nám krásně rozvinulo do širšího pojmu dojmu ... proč ?
kvůli výkonu, spotřebě, mýtnému, celníkům ... ajánevímpročještě ... yawning smiley
... já ten cafr tehdejší slovinské dálnice s několika lidičkami, se kterým jsme měsíc muzicírovali na otoku Sv. Katarina u Rovinje ... po prvé objel v roce 1990 ... ale nikoliv jako Hungáriaexpres ... ale italijánogrando ... smoking smiley

... už si ani nevzpomínám, proč jsme tehdy jeli z Blanska přes Itálii ... mám za to, že v Jugoslávii se dálniční poplatky ještě neplatily, ve Slovinsku tuším vybírají od roku 2008 ... ale asi jsme si chtěli dát třešinku na dortu a prohlédnout si Rakousko i s Itálií ...

... pokud si vzpomínám, frčeli jsme přes Vídeň, Graz, Klagenfurth, Tarvisio, Pontebba, Gemonna d. F., Udine, Monfalcone ... horskými průsmyky, po nějakých okreskách, kolem zelenomodrých řek (tehdy byly na nízkém stavu, takže nechybělo ani šmajdání s vyhrnutými nohavicemi v řece, jeden tam ssebou aji mrsknul ... Slunce, seno, Itálie ... hadra smiling smiley ) ... nad námi dálnice, tunely, občas vláček, my po okreskách, v Itálii se totiž už tehdy za autostrády asi platilo ... no paráda ... kochali jsme se pane doktore, kochali ...

... v noci se nám pak podařilo místo na Koper ... serpentinami ala Bolivia ... střihnout to omylem do Terstu,
po chvíli motání po rivě ... mezi nočními radovánkami rozjařenými talijány zase vyšplhat nahoru, na pobřežní magistrálu ...
no a pak už kolem Umagu, Novigradu, Poreče (tam jsme se i zastavili) ... až do Rovinje ... to bylo nad ránem ...
... takže, sice druhou stranou, ale taky jsme ty Slovince (tehdy ještě pár měsíců Jugošku) vobjeli ... grinning smiley
... jo jo ... skoro 28 let ...

smileys with beer



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Bessy (08. 01. 2018 15:44).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
08. 01. 2018 16:36
Tak pozor! Neurážejte můj Hitlerův Tajný Projekthot smiley! Na nákupy mám Favorita r.v.1992 karburátor poslední auto co se dalo opravit kladivem a vázacím drátem. A s plně naoženou Fabkou s rakví mám spotřebu 5,6 l/100 nespěchám a kochám se nejsem na závodech. Od roku 1964 jsme měli 30 let Wartburga tak sem se vrátil ke kořenům.
Zahajskej měl si na mysli A3 ne A4? Z Köszegu do Szombathely a dolů je to bez placení a M70 jde snadno objet.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
08. 01. 2018 23:34
Karel z HK napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Zahajskej měl si na mysli A3 ne A4? Z Köszegu do Szombathely a dolů je to bez placení a M70 jde snadno objet.


Ano Karle, i tato varianta, jakožto mnoho dalších je možných. Nikomu nebráním a ani nevnucuji, jak se ke "slané vodě" dostat. Jen jsem dal všanc svoje srovnání, když Zahajskej chtěl tak pilně "studovat".

Věřím, že i téma "Fakta pro cestu do Chorvatska 2017 (FAQ)" bude upraveno včas a s ohledem na novinky v roce 2018 - nový úsek dálnice před Vídní a za Ptují, poplatky za dálnice v Rakousku s možností online nákupu, ceny mýtného na chorvatských dálnicích v sezóně apod. Slovy klasika "Pořád se prostě něco děje..."

Tímto všechny pozdravuji, ikdyž se osobně neznáme. Stretan put.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
09. 01. 2018 07:59
Nejdůležitější "pro nás" objížděče slovinské dálnice bude informace o novém otevřeném úseku za Ptují. Doufám, že první květnoví a červnoví "jezdci" popíší situaci tak dobře, že později jedoucí nebudou mít pochyby a problém jak a kudy jet, Aby to nebylo téma pro nějakou novou detektivku s otevřeným koncem. Díky vám "průkopníci" za zprávy.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
30. 01. 2018 20:36
Jak to tak vypadá, tak si letos asi poprvé pořídím dálniční známku i pro SLO. Nějak jsem stále líný si pořídit "chytrý" telefon s navigací (ač pracuji v IT preferuji stále "klasické" mobilyspinning smiley sticking its tongue out) a tu bych na cestu přes Maďary potřeboval. A navíc se mi nechce někdy nad ránem kličkovat v horách mezi Ptují a Durmancem. Já vím, něco bych ušetřil, ale o to nejde. Se ženou jsme si před lety řekli, že až Slovinci dostaví dálnici až na hranice, tak ji použijeme.

Taky jsem byl několikrát v Chorvatsku s Favoritem (včetně střešní rakve) a v horách to bylo hraní s řadicí pákou. To Felicie už byla živější. Pak jsem se rozmlsal dvoulitrovou Primerou (už je taky holka v bazaru a čeká, jestli si ji ještě někdo vezme) a letos to bude pro změnu Octavie 1.8 TSI. Tak uvidím, jaká bude spotřeba.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
30. 01. 2018 21:19
Slovinská dálnice A4 má být, alespoň podle plánů DARS, dokončena až po letošní sezoně.

Klasická cesta přes Maďarsko je (orientačně) tak jednoduchá, že žádnou navigaci k ní nepotřebujete. Stačí mapa.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
30. 01. 2018 22:16
Citaci
Bessy napsal(a):
... mám za to, že v Jugoslávii se dálniční poplatky ještě neplatily, ve Slovinsku tuším vybírají od roku 2008 ... ale asi jsme si chtěli dát třešinku na dortu a prohlédnout si Rakousko i s Itálií ...

Trochu Tě vyvedu: v roce 1983 už jsme platili na ARZ z Lučka do Karlovce, jen si nepamatuju, jestli se už zastavovalo u dvou závor, nebo jen u jedné.
A v roce 2002 jsme ve Slovinsku už platili za ten kousek Šentilj - Maribor v přepočtu asi 16 korun za jednu cestu.


Ale k věci: snažím se neprošvihnout žádné zprávy o vyhlášení dalších placených úseků, ale prozatím je kolem toho jen spousta dohadů, odhadů a jiného folklóru. Žádný zákon ještě nestanovil termín, od kterého bude i ten poslední kousek Ptuj - Macelj beztrestně průjezdný jen se známkou. Takže až do vyhlášení platí konec placení dálnice u Draženců.
Samozřejmě, budete-li někdo mít spolehlivou zprávu dřív, sem s ní.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
31. 01. 2018 16:27
Jó kdyby bylo všude značení jako v HU to by se to jezdilo. A pokud si kikhk z HK můžeme zajít na jedno až dvě či více piv a já ti ukážu moje itineráře za posledních 20 let.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
31. 01. 2018 19:44
Když před nevím kolika lety vyrukovali Slovinci s dálniční známkou, objevil se bezpočet příspěvků o pastech na řidiče ohledně nájezdu v Ptuji na placený/neplacený úsek. Lehce mě to vykejvalo a tak jsem začal hrabošit v mapě. Napadlo mě zkusit Ptuj - Kidričevo-Majšperk-Rogatec. Vím že je tu spousta odpůrců nočního kličkování po kopcích, ale já to tehdá zkusil a od té doby tak jezdím každý rok. Vypadá to strašidelně, ale mně se tam jede lépe než v úseku Pesnica-Lenart-Ptuj. Silnice je bez děr a auto tam člověk prakticky nepotká. Nechci rozviřovat debaty, je to jen subjektivní názor, takže mě prosím nekamenujte. Neriskuju ani štau na Macelji, jezdím vždy v červnu a když jsem se loni vracel(také v týdnu), zůstal jsem tam viset téměř hodinu. Na Rogatci pravidelně jen já a celníksmiling smiley Nicméně bůhvíproč pravidelně v Ptuji na tom ypsilonu se namísto doleva vydávám rok co rok vpravo a pak se motám městem na starý most. Letos si dám megamajzla, ale bude to marný, bude to marný, bude to marný...
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
06. 02. 2018 17:59
Toho roku aj ja uvazujem husto o tom prechode- Rogatec. Isiel som tadial raz pred par rokmi smer domov, ked nas odklonili z dialnice pre zapchu ci havarku. Ani neviem. Bolo to v pohode. Jazdil som stale Ptuj - Trzec atd. Minuleho roku som isiel cez Cvetlin- tiez ok. Akurát, ze teraz strasia pokutou (neni medzinarodny) hmmm.
To Alda pojdes asi skor ako ja (koniec augusta) Tak daj vediet co " nove".
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
06. 02. 2018 18:06
Jasně, poreferuji, třeba to pak zkusí i někdo další... Snad nám tu pidicelnici neucpou smiling smiley
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
06. 02. 2018 19:39
garybaldy napsal(a):

Minuleho roku som isiel
> cez Cvetlin- tiez ok. Akurát, ze teraz strasia
> pokutou (neni medzinarodny) hmmm.

Cvetlin je označen jako hraniční přechod pro malý pohraniční styk. Překročení státní hranice na hraničních přechodech pro malý pohraniční styk je povolen pro všechny občany Evropské unie.
Takže tam pokutu nedostaneš. Možná si to pleteš s přechodem Meje. Nějací čeští pisálci tudy jeli a ještě to zveřejnili jako alternativu k Macelji a plno lidí tím zblbli.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
06. 02. 2018 20:08
Cvetlin je legálně použitelný. Sedí tam policajti a kontrolují doklady. Letos tudy pravděpodobně zase pojedu.
Valeri správně zmínil přechod Meje, který je bez trvalého dohledu policie a mimo osob s propustkou tam nikdo překračovat hranice nesmí.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
06. 02. 2018 20:29
Karle, já jsem spíš na víno než na pivo. A už se těším na Babiče, jak si ho dáme se ženou v Primoštenu na terase po příjezdu na terase s výhledem na moře.
Já vím, ta cesta přes HU by asi nebyla tak hrozná. Jenže já jsem, jak říká má drahá polovička, občas strašná konzerva a nerad měním staré zvyky a zažité cesty.

Apropó, kde v HK vlastně bydlíš? Já nejdříve na Slezským a pak se oklikou přes Ústí nad Orlicí přesunul do Labské II.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
07. 02. 2018 17:47
To já pivo tak po jídle ale u móře chodím pro 1,5 litru červenýho ob den prej je to po slunění zdravý drinking smiley Ale jestli letos vyfasujeme vnoučata 3 a 5 let tak večer padnu jak horník po šichtě. Bydlím AŽ ve Věkoších naproti Slavii.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
08. 02. 2018 19:43
Karle, tam to známsmileys with beer Ve Slavii jsem měl svého času (panebože, to už je přes 30 let svatební hostinu - a dodnes žiju s tou samou ženskoudrinking smiley)....
Vnoučaty nás naše holky ještě neobdarovaly, ale to je jen otázka času...

V Primoštenu to mám pro víno cca 3 minuty a chodím tam skoro obden. Loni jsme na závěr dostal (spolu se starší dcerou) každý kilo sušených fíků a já navíc půllitrovou láhev chery rakije. Ono když tam pokaždé kupuješ 5-6 litrů tak není divu že si tě kocajspinning smiley sticking its tongue outspinning smiley sticking its tongue outspinning smiley sticking its tongue out.....

A červený piju celý rok, je prý dobrý na cholesterol a tlakdrinking smiley A rád porovnám stejné odrůdy z různých míst a zemídrinking smiley
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
12. 02. 2018 19:53
To já už ji mám 36 let a jak zpívá Lokálka "bije mě jen ráno a před obědem". A vnoučata jsou prima pohrát si pomazlit a plakat když odjíždí (radostí že sem to přežil) domů 80km daleko:-)
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
13. 02. 2018 19:22
Tak to já ji občas zpívám urývek Luboše Pospíšila - "něžná jsi jak portál státní banky".....
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
14. 02. 2018 07:40
A objíždíš přitom placenou silnici ve Slovinsku nebo něco ojíždíš?
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
14. 02. 2018 09:02
Vraťte se k tématu, díky
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
23. 02. 2018 17:22
To valeri + atnarfus- dakujem za vysvetlenie. Ja som to niekde cital, ako reakciu Slovincou, ze sa " presunieme" na Cvetlin. Dokonca tam bolo uvedena vyska pokuty.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
25. 02. 2018 15:03
Tak ležím v mapách a studuji kudy se dostat nejlépe z Ptuje na hranice mimo placenou dálnici, podle map prozatím dálnice končí za sjezdem č. 7, prozatím by bylo asi nejjednodušší za lanovým mostem za ptují se dát na kruháči vpravo a po místních silnicích projet na Tržec a před obcí Podlehnik se přes kruháč napojit na konec dálnice. Otázka jestli je to kvůli stavbě možné a jestli ten konec dálnice není náhodou s poplatkem. Budeme asi muset počkat až na první cestovatele, kteří letos vyjedou za teplem na jih a podělí se s námi o své zážitky z cest. Létu a moři zdar yawning smiley
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 57
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.