Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up

Autor Racetiger 
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
08. 09. 2017 07:44
No vidíš: nás včera Slovinec nad Cvetlinem jen odmávl a zrovna tak Rakušák v Bad Radkersburgu. Jinak průjezd naší oblíbenou stezkou Cvetlin - Videm - Ptuj - Lenart - Gornja Radgona v pohodě, jen Ptuj kolem půl třetí stála za to - kruháky na obou koncích nového mostu i ty na Ormošké a u OBI ucpané, s trochou drzosti se průjezd dal zredukovat na zhruba půlhodinu (upřesním, až zpracuji). Ten průjezd přes starý most tam opravdu chybí. Je až neuvěřitelné, z jakých uliček se kdo mezi a na ty kruháky dostával.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
08. 09. 2017 23:37
Ajax: Colník videl nedôveryhodnú osobu,tak si robil svoju prácu. Ved, na to tam je. Ja som včera tiež absolvoval Macelj a teda žiadna buzerácia nebola. Slovinec si ani pasy nezobral do ruky,len odmávol.



Upraveno 2krát. Naposledy upravil ptr277 (09. 09. 2017 11:43).
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
09. 09. 2017 07:57
... to není o vizáži ... kvalitnější auta se víc kradou grinning smiley, a to je ta opatrnost celníků, zvláště na slovinských hranicích ...
kvůli tomu neobjíždím placenou silnici ve Slovinsku ... ale celé Slovinsko ...

smileys with beer
Ptr
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
09. 09. 2017 11:40
Ale,je to aj o vizáži. V svojom mladom veku som mal aj pohľadovo vytunený Passat a to som veľmi často stál bokom a slovinci a v tej dobe aj rakušáci mi si ho dosť intenzívne prehlidadali. A že by to bolo dajaké kvalitnejšie auto...
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
10. 09. 2017 08:07
ptr277. Nevím o tom že by muj syn vypadal neduvěryhodně. Někteří členové fora mužou potvrdit. Ono když jedou dvá mladí muži ve věku 35 let vozem BMW řady 6 tak samozřejmě spozorní. To se nám stalo taky když jsme jeli se synem v květnu do Albánie. A to jsme jeli starou Audi A6. Prostě není to ideální rodinka.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
10. 09. 2017 10:52
Ryze pragmaticky, např. X5 a X6 jsou nejkradenější bramboráky... tudíž je zvýšený zájem o kontrolu na hranicích statisticky odůvodněný smoking smiley
My jsme letos jeli (SLO objížím přes HU) starým klenotem GIII varoš a také jsme byli "podezřelí". Mimo hlavní tahy, ve všední den v noci, okolo 1 - 3h. Nejprve namátková kontrola v HU pohraničí (takovou špičkovou angličtinu jsem u policisty ještě nezažil thumbs up ), pak nakouknutí do vozu na HU / AT hranicích a v AT (ještě před Neziderským jezerem) další namátková kontrola, kdy si za mnou vyjela hlídka na majáky... Si nás (2 dospělí + 2 děti) prohlídli, dotaz (hezky v angličtině, kterou jsem mu nabídl, poté, co jsem neakceptoval němčinu) kam jedeme, slušná žádost, zda bych otevřel kufr... poděkování, přání šťástné cesty... ani doklady vidět nechtěli.
Nicméně jsme všude po cestě (jeli jsme přes SVK / AT / HU / HR / BIH) pozorovali důslednější kontroly, než v předešlých letech. Tož tak...
smileys with beer
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
10. 09. 2017 11:57
13 let stará vrana. Akorát od známého s čístou srvisní historii. Servisováno v Brně BMW. Firemní auto a za dobré prachy.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
10. 09. 2017 16:52
to jste tu SLO dálnici objeli fakt obloukem
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
21. 09. 2017 19:31
Tak jsme se včera 20.9. předčasně vrátili z Podgory, babí léto tam vzalo za své, bouřky ze silným deštěm už byly spíš na oteplovačky než na koupání. Proč to ale zde píšu. Můj způsob objezdu dálnice ve SLO - Šentilj - Maribor - Ptuj už příští rok díky stavbařům asi nebude možný, protože tu dálnici potáhnou o kus dál, Proto jsem na cestě zpět z experimentálních důvodů sjel na dálnici už na sjezdu Durmanec a jel směr hraniční přechod Dobovec na Rogatec a dále přes Žetalje na Podlehnik. Musím říct že tohle není rozhodně cesta kterou bych doporučil aby ji někdo absolvoval při cestě na dovolenou nebo zpět po zhruba 4 - 5 hodinách řízení. Úzká silnička klikatící se mezi vesničkami, kde je obtížné se minout s protijedoucím osobákem, náklaďák už je malá pohroma. Nevím jak ostatní, ale já budu muset najít z Ptuje nějakou jinou alternativu, asi na Varaždin nebo Čakovec.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
21. 09. 2017 19:45
Podle projektu vede z Ptuje souběžně s dálnicí i silnice. Chvíli po pravé, chvíli po levé straně, ale vede až na hranice. Jediné co není jasné, je vyústění této silnice na hranicích.

Modrá lajna je regionální silnice

Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
21. 09. 2017 19:51
No u toho Podlehniku jsem už po kouscích jel, je to tam samý kruháč ve výstavbě, tak se necháme do příštího roku překvapit.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
21. 09. 2017 20:12
Vyústění bude s nejvetsi pravdepodobnosti na starém přechodu Macelj.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
21. 09. 2017 20:37
No, kéž by.
Zatím je stará silnice D1 přímo u hranice za starým přechodem z Chorvatska do Slovinska zahrazená betonovými bloky (zde zčásti zakrytými nápisem) a lze po ní jen vpravo podle žiletkového plotu, most v G. Maclju na slovinskou stranu hranice je rovněž uzavřený. Dál od něj vedou jen tři slepé cesty na nějaké samoty na vrškách.
Už jsem tudy marně hledal cestu. Jestli to tak zůstane, nezbude nám, než suma sumárum hlídat, ať se pak stačíme nedivit.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
21. 09. 2017 20:43
Kdyz si v google mapach navolite trasu napriklad od Ptuje na Krapinu a vyloucite placene useky a dalnice, je pekne vidět, kudy to povede skrz hranici
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
21. 09. 2017 21:32
U Googlu mají asi nové baterky ve věštecké kouli: zatím ta trasa vede právě přes ty betonové bloky...
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
21. 09. 2017 21:49
Na OSM už to také někdo naznačil
[www.openstreetmap.org]
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
23. 09. 2017 11:11
Aktualni info z trasy Mureck - Lenart - Ptuj.
Cesta tam dne 15.9. - klasika, vse jak je tady krasne popsano.
Cesta zpet 23.9. (prave ted) - uz pred EXITem 6 (Videm pri Ptuju) se sundavaly ze zeme zlute vodici pruhy, provoz byl sveden uz do klasickeho 2+2 rezimu a hlavne uz pred timto exitem byla cesta oznacena jako DALNICE (cedule nebyla preskrtnuta).

My uz jeli kousek po dalnici, ale nastesti to nikdo nekontroloval. Vypadalo to hodne cerstve!!!
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
02. 10. 2017 12:01
Návrat 1.10. ze Zaostrogu.
Tak mě předchozí příspěvek nalomil, že jsem obětoval 15 € a vydal se zjistit více. Potvrzuji předchozí příspěvek, komunikace je označena cedulemi začátek dálnice po obou stranách daleko před sjezdem Ptuj. Následující značení na dálnici za sjezdem na Ptuj ale mělo dodatkovou tabulku o nutnosti viněty = placený úsek. Policie nebyla vidět.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
04. 01. 2018 11:34
Tak kudy budeme objíždět dálnice, silnice a hraniční přechody, když náhodou Slovinci zavřou chorvatské hranice? Důvod: [zahranicni.eurozpravy.cz]
Já to vidím pro jezdce z Čech přes Maďarsko, nejspíš "Bessyho stezkou", pro Moravany ze severu a středu země komplet přes Maďarsko.
No třeba to nějak "kluci" ke spokojenosti obou "velmocí"vyřeší do začátku dovolenkové sezony.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
04. 01. 2018 14:16
Pro mě jako Středočecha je Maďarsko jen nějakých 70km navíc. Čekal jsem, že to bude více. Druhou variantou je si zkrátit cestu jen na nějakých 250-300km a zakotvit třeba na Lipně, Šumavě......
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
04. 01. 2018 19:33
Souhlas se Zahajským. Já, jakožto též Středočech volím radši trasu přes Hungáry. Je to pro mne rovněž o pár desítek kilometrů dále, ale klídek a pohodová cesta a žádné čekačky na hranici. Ale hlavně ta jejich Slovinská "super dálnice za 30éček" angry smileyangry smileyangry smiley ,ty vydřiduchy fakt nemusím...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil tomkin (04. 01. 2018 19:34).
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
05. 01. 2018 07:49
S těmi vydřiduchy máš samozřejmě pravdu.Třeba přijdou po letech k rozumu, ale vůbec nevěřím tomu, že by snad mohla nastat nějaká jiná, pro cestovatele finančně výhodnější varianta.
Napsal jsem svůj předchozí příspěvek jako upozornění proto, abychom nemuseli přes Maďarsko nakonec všichni, když se Slovinci mají s Chorvaty tak rádi, že chtějí spolu "válčit".
Já ze Znojma, bych rozhodně využil v případě neprůchodnosti Slovinsko - chorvatských hranic kus dálnice v Rakousku a pak " Bessyho stezku", i když manželka tvrdí, že se to tam strašně vleče . Jízda přes Bratislavu je pro nás trošku z ruky.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
05. 01. 2018 12:33
Vy to máte jednoduchý, ale já jsem Šumavák z jihu a pro mě je to přes maďary už celkem dost zajížďka.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
07. 01. 2018 12:30
Promiňte, ne že bych těch 30E nějak bral kladně, ale na druhou stranu, kdyby jste bydlel ve městě přes které by všichni pouze projížděli, tak by jste také od nich chtěli nějakou kompenzaci. Letos poprvé jsem jel na Istrii a do Slovinska a využil tu delší část dálnice a musím si to pochválit. Oproti cestování před 20 lety je to daleko přijemnější. Takže objíždějte přes co chcete, ale neříkejte že je někdo vydřiduch. Je to otázka poptávky a nabídky.

________________________________________________________________________________________________________________________________
Molunat 1986, Novigrad 1990, 4x Crekvenice 1991-1994, 10x Nerezine 1995-2005, Zlarin 1997, Žuljana 1998, Paklenica 2008, Pelješac Luka Dubrava 2011-2015, Fajana 2017, Crekvenica 2019, Lošinj Sveti Jakov 2020, Pag Šimuni 2023
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
07. 01. 2018 12:55
Asi máš částečně pravdu, ale když budeš za projetí městem chtít mnohem víc, než jiní v jiných městech, kde se projíždí, už to trošku vydřidušstvím zavání :-).

Nicméně, je to opravdu tak, že buď jim to dám nebo nedám.

Na druhé straně, nemám statistiku, kolik aut tím z jejich dálnice vytlačí, ale Slovinskem stejně projedou, takže se "městem" motají zbytečně déle, čmudí možná i více, provoz zhustí mimo dálnice, ale nezaplatí ani Euro. Byla by to asi zajímavá statistika.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
07. 01. 2018 13:11
Když jedu na Záhřeb, tak jí objíždím také, protože dokud nebude dokončená a nebude Chorvatsko v Shengenu, tak je to fakt hodně peněz. Navíc stavíme U Švarců na oběd. Myslím, že třeba tyhle obce na té drahé dálnici celkem profitují.

________________________________________________________________________________________________________________________________
Molunat 1986, Novigrad 1990, 4x Crekvenice 1991-1994, 10x Nerezine 1995-2005, Zlarin 1997, Žuljana 1998, Paklenica 2008, Pelješac Luka Dubrava 2011-2015, Fajana 2017, Crekvenica 2019, Lošinj Sveti Jakov 2020, Pag Šimuni 2023
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
07. 01. 2018 13:22
Ano, ten kdo jede na Istrii přes Maribor a Koper, tak se mu známka rozhodně vyplatí.
Kdo ale jede tu "kratší" variantu dálnice přes Slovinsko, tak je "kilometr" dálnice předražený a když je něco předraženého, tak se "prodávajícímu" říká vydřiduch. A to platí i v tomto případě.
A otázka poptávky a nabídky? V tomto případě my na jejich nabídku "kašleme" a poptáváme možnost objížďky. i kdyby trasa měla být přes Mureck, Ptuj, Varaždín o 50 km delší. Pořád se to vyplatí a Slovincům můžu pomyslně ukázat zvednutý prostředníček. Samozřejmě to znamená, že jsou jedničky. Ale to už se tady někde kompletně řešilo na nějakém jiném vlákně.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
07. 01. 2018 16:35
... kabinet302, 05. 01. 2018 07:49 ... ano, je to jedno z řešení ...
bez slovenských, maďarských či slovinských dálničních poplatků ... navíc po docela rychlé maďarské 86ce ... (mimo M86 i M70)
... takže takto je to nyní z Mikulova na starý Goričan za 4,5 hodiny ...
... samozřejmě nepočítaje kalamity, které ale mohou být kdykoliv a kdekoliv ...

[mapy.cz]

smileys with beer



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (07. 01. 2018 16:36).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
07. 01. 2018 19:49
Bessy má silný auto:-) , ale já s třema válcema jedu pod Vídní na A3 a S31 po rychlostní silnici až do Köszegu kolem Szombathely na Körmend a dál jako Bessy. Je to asi o 30km kratší, čas stejný a nemusím s mou kočičkou šplhat do 753 m/m.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
07. 01. 2018 20:32
... Karel z HK (mimochodem, hrajete tam v Hradci dobrý hokej thumbs up) ...
máš pravdu, je tam nějaké šplhání do kopců ... někdy před 20 lety mě tam u Zöbernu chytila v Seatu Ibiza, cestou k Jadranu magnetická bouře, bez deště, ale nebe v jednom plameni ... nějaké stromy podél dálnice to rozstřelilo, do auta to ale netrefilo ... a i když je krásně, tak si tam na to v těch horách vzpomenu ...

smileys with beer
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 62
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.