Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up

Autor Racetiger 
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
03. 08. 2017 09:05
to lumikja:
Jestli myslíš tento průjezd Ptují, tak ten by měl být v pohodě.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
05. 08. 2017 15:53
Jak jsem psal a dotazoval se na cestování samotného,Ajax měl pravdu,klídek,pohoda tabáček(ten pouze na zastávkách).Odjezd ve středu 2.8. odpoledne,cesta v pohodě,až pár km za Vídni déšť,průtrž mračen,na dálnici nebylo vidět,pouze 60-70km/h.Kapky deště mě provázelý až do Karlovace,následoval krátký spánek a hurá na ostrov Vir.Tradiční cesta objetí SLO dálnice Mureck - Ptuj,Hraniční přechody a mýtnice, minimální zdržení.
Již nikdy odjezd v pátek!!!
Fox
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
07. 08. 2017 19:16
Tak v pátek to bylo na pohodu. Ve 2.30 výjezd z Jablonce nad Jizerou 7.00.-Znojmo, Vídeň uplně
bez problému, objížďka Slovinska úplně v pohodě, tentokrát přes Cvetlin kde vůbec nikdo nebyl. Tedy kromě celníka,který na mě jenom mávnul ať jedu. Na Lučku klîdek,jel jsem přímo k bráně. Cca v 19.00 příjezd do Duče. Ráno pokračování do Montenegro.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
08. 08. 2017 23:16
Pagam: Lumikja se ptal na průjezd Ptuje, ne na průjezd Slovinskem. Ptují projíždí ti, co objíždí dálnici smiling bouncing smiley , ale snaha se cení thumbs up
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
09. 08. 2017 11:24
Citaci
pagam (mimo jiné) napsal(a):
...těmi nájezdy jsem si nebyla jistá a pokud vedle vás sedí člověk, který je bez navigace nervozní a s objížďkou nesouhlasí, snažíte se minimalizovat rizika, že se někde přimotáte...

Protože taky jezdím bez navigace, osvědčil se mi jediný postup:
když nevíš, kde jsi, ale silnice někam vede, předstírej jistotu a nezastavuj! Za chvíli uvidíš nějakou směrovou tabuli, podle které se zorientuješ, tak o nic nejde.
Platí to na nervózního spolujezdce, zrovna tak, jako případně na ty za tebou, co jim zrovna děláš vůdčího mravence. Jak zastavíš, žes zakufrovala, to si vyslechneš keců, až haňba. Tak je lépe nechat je v přesvědčení, že to byl úmysl a ne chyba.
Konečně jistý operační systém od Microsoftu nám totéž předvádí denně, zvykli jsme si, tak proč to nepoužít i v orientační jízdě?
Omlouvám se za poněkud OT, ale spolujezdce, který mi supluje navigaci, když se zrovna neptám, bych brzy vysadil, a jel napřed.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
09. 08. 2017 11:42
jenže v tu chvíli jsem tou navigací byla a měla být podle plánu...tož tak. Jinak děkuji a končím smiling smiley
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
09. 08. 2017 13:49
Auvajs...! Měl jsem za to, žes řídila. Tak pardon...
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
11. 08. 2017 10:23
Zdravím všechny co objíždějí.Cesta tam 31.7 klasicky Mureck a dále dejte pozor na kruháče,změna vedulí ze Zagreb na HR a předposlední jejakoby zpět a chtěl by vás navést jako na Varaždin.Když se pojede tam musí se přehlídnout ajet jako vždy,žádný zákaz a potom normálně napojení na 9.Zpět i přes práce na nové dálnici klasicky na Ptuj odbočka funkční těsně před cedulí dálnice.Na obchvatu Ptuje jen chybí směrovky na Lenárt,ale cesta opětklasicky a v pohodě jen menší zdržení hned za novým mostem.Tak pro ty co teprve pojedou aspoň něco málo.A snad příští rok nashle.smileys with beer
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
12. 08. 2017 20:31
Ahoj , nejdříve bych chtěl všem přispěvovatelům moc poděkovat za příspěvky a tedy jejich pomoc ! A rád bych přispěl svou troškou do mlýna .
Cesta tam vyrážíme pátek 21.7. v 6:00 z Krkonoš . Již doma jsem byl rozhodnut objet dálnici ( již 4x ) ale hlavně jet přes hraniční přechod Cvetlin , cesta Mureck - Lenart - Ptuj klasicky ( po dvou letech zlepšení , nové asfalty) , mířím tedy na Cvetlin , za Ptuji za novým mostem přes jezero na prvním kruháku doprava a na dalším vlevo dále je to již značeno směrovkami HR , jedete přes Videm pri Ptuji a dál až na hranice , tam jsme dorazili kolem 17:00 byli jsme tam tři auta směr HR nás odmávli , směr SLO dvě a kontrolovali pasy , z hranic pokračuji dál směr Trokoščan pak odbočuji na Lepoglavu a na dálnici najíždím na exitu č.4 Sv.Kříž , cesta celkem klikatá takže po 10 hod. jízdy jsem byl rád , že jsem opět na dálnici .(příště budu volit exit č. 2 Durmanec - máte někdo zkušenost) . Později se dozvýdám , že na hlavním hraničním přechodu Macejl byli ve stejné době několikakilometrové zácpy.
Cesta zpět neděle 5.8. v 5:00 vyrážíme z Karlovace , na přechodu Macejl jsme v 7:00 HR celnici projíždíme , SLO fronta asi na 10 min. od okýnka mě zamávali , ale naprosto šílený to bylo v protisměru ve směru do HR odhadem tak 5 km fronta , u Ptuje najíždím na objížďku směr Mureck , cestou (velmi slabý provoz) potkávám v protisměru tak 80% aut s CZ a PL SPZ a doufám že pojedou přes Cvetlin.
Doporučuji si zjistit jak je to s frontama na Macejli kdy a jakým směrem se dělají největší a podle to ho použít hraniční přechod do HR Cvetlin , Já osobně ho jednoznačně doporučuji !!!
Přeji všem šťastnou cestu a návrat domů !!!
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
12. 08. 2017 20:59
Pro příště víš, že cesta přes Lepoglavu a Sv.Križ tu byla víckrát označená za možnou, nikoli však utahanému spěchajícímu doporučení hodnou. Přesto jsem ji už také vyzkoušel, nespěchal jsem. A rovněž nedoporučil.
Z Cvetlinu je to opravdu lepší jet u zámku Trakošćan vpravo k mýtnici Trakošćan, ale nenajíždět na dálnici tam (i když tam je slušná šance, že tě do fronty na lupen někdo pustí), lépe jet podél dálnice do Đurmance, tam žádnou frontu nepamatuji. Ale to vše záleží na dopr situaci na dálnici.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
12. 08. 2017 21:58
Na Durmanci najíždím a sjíždím už několik let. Nejenom proto, že ušetřím nějakou tu lasičku (asi dvacet), ale hlavně abych se vyhnul případné koloně na začátku/konci dálnice. Časově je to cca minuta rozdíl a nepamatuji, že by tam vůbec stálo nějaké auto, natož aby se dalo mluvit o frontě. Nedá se na tom prodělat, naopak jenom ušetřit peníze a občas i dost času. I když stála dlouhá fronta na hranice, tak jsem se tam vždy na Macelji vmáčknul zpět. Jen jednou tam na mne nějaký němec zuřivě najížděl, ale ani jsem se mu nedivil, vystál frontu až od čerpací stanice, která je dva kilometry před hranicí a já mu pak, než se s karavanem stihnul pohnout, hupnul do mezery.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
12. 08. 2017 22:04
JJ, Cvetlin, letos jsem přes něj jel poprvé na zkoušku - bylo to v pátek před půlnocí před týdnem - na Macelju byla skoro hodinová čekačka dle DARS. A na Cvetlinu....nikdo.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
13. 08. 2017 08:56
Cvetlin je jako přechod "ideální". Moc se nevzdálíš od dálnice, většinou bez čekání,při cestě zpět můžeš "ušetřit" za mýtné. Odpočineš si od "jednotvárného řízení" na dálnici..
Jednu nevýhodu bych ale viděl. Možná i víc.. Podle toho, jak to kdo bere. Na trase je poměrně dost zatáček, takže průměrná rychlost v těch místech je maximálně 80 km/hod..Kdo jede rychleji, je podle mne hlavně v noci "sebevrah"
I přes to tento přechod rád využívám Dá se využít i tehdy, když je mýtnice Trakoščan "ucpaná. Jen se musíte "prokousat" ze sedmi pruhů na mýtnici k odbočce na Trakoščan. Pořád lepší, než čekat ve dvou pruzích na odbavení za poslední chorvatskou mýtnicí v koloně až na slovinské hranice. I když je to z kopečka a můžeš popojíždět pouze povolením ruční brzdy
Jestli po dostavbě dálnice nebude Chorvatsko "v šengenu"a nezavedou li Slovinci zpoplatnění "objížděcích" silnic a nebo nezruší li Cvetlin, budu tuto objížděcí trasu na jih používat stále.

1999 - Murter, 2000 - Murter, 2001 - Živogošče Blato, 2002 - Primošten, Seget Vranjica, 2003 - 1) Sveti Petar na Moru, 2) Živogošče Blato, 2004 - Omiš, 2005 - Igrane, 2006 - Premantura, 2007 - Gradac, 2008 - 1) Baško Polje, 2) Orebič, 2009 - Rovinj, 2010 - Rabac, 2011 - Makarska, 2012 - Petrčane, 2013 - Poreč, 2014 - 1) Živogošče Porat, 2) Tučepi, 2015 - Kaštel Štafilič, 2017 - Kaštel Štafilič
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
14. 08. 2017 10:14
Letos adrenalin... Po cestě tam jsem klasicky objel dálnici a vše bylo bez problému, ale při cestě zpět šíleně pršelo, nebylo vidět na krok a tak jsem přehlíd odbočku v Razcep Draženci. Usoudil jsem, že nebude nikdo v tom dešti kontrolovat dálniční známku a tak jsem dálnici projel bez ní. Stáhlou prdel jsem měl ale teda festově. Nechtělo se mi v tom dešti a pokročilý noční hodině nějak někde jinde sjíždět, kde to neznám, tak jsem to risknul.
Jak oni kontrolujou známky?
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
14. 08. 2017 11:02
Jako vsude. Bud dalekohledem nebo vyzenou auta z dalnice na benzinku
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
14. 08. 2017 11:06
Tusil jsem to, proto sem to v tom hustym desti risknul... Ale to jen diky chybe s neodbocenim, dobrovolne bych takhle neriskoval.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
14. 08. 2017 20:03
Jo, to se nam pred par lety povedlo jednou za tezkeho slejvaku nad Koperem. Jeli jsme z Puly na Goricu a Bovec, tak jsme znamku nekupovali. Lilo, ze bylo videt na dvacet metru, sterace nestihaly. Samozrejme jsme odbocku na Decani prejeli. Do pristiho sjezdu jsme jeli po spickach. Je pravda, ze to problem nebxl, cels dalnice jela ctyricet.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
28. 08. 2017 16:37
Zaujímavý článok, že cestujúcim do HR cez SLO hrozí pokuta až do 1200€/osoba, ak nebudú využívať hraničné prechody určené pre medzinárodnú dopravu, ale naopak použijú priechod určený pre malý pohraničný styk. Odkaz
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
28. 08. 2017 20:42
To se tyka napriklad prechodu Meje-Zlogonje jako alternativy Macelje
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
28. 08. 2017 22:39
Omlouvám se za částečné OT, ale letos poprvé jsem objel slovinskou dálnici přes Maďarsko a jeví se mi to jako solidní varianta. Minimálně pro ty, co jedou z/přes Brna/o a vrací se do deseti dnů.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
29. 08. 2017 15:28
Přes Maďarsko mi tu doporučoval můj dočasný soused ze Žuljany Honza z Poděbrad, takže to Maďarsko určitě vyhoví i mimobrněnským. Včera odjel domů a prý stejnou cestou.
Ale asi ho neposlechnu, mám své stezky, které se mi napřed musí z nějakého důvodu znelíbit, než začnu zkoušet jiné. Zatím mi cesta, kterou jsem popisoval výše, vyhovuje.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
06. 09. 2017 15:35
Už jsem letos měla tu čest. Dokonce za 105 euro. Sice při jízdě do Itálie (sorry v tomto vláknu), zato v dubnu, kdy tu noc sněžilo a já jela jak po... protože jsem už měla letní gumy. Za Vídní v pěti proudech za 74 km /hod (údajně tam snad byla 60) to bylo za 55 E a u Klagenfurtu za 62 km/hod za 50 E (tam zas snad prý byla 50ka). Nikdo v autě nic neviděl. Sněžilo až fičelo, projetý jeden pruh, jela jsem mezi ostatními, pomalu, hlavně nebrzdit. Jezdím přes 30 let, nikdy žádná pokuta a teď hned dvě. Za dva dny jedem do Bašky Vody a už teď mám stres. Dcera byla od té doby v Salzburku a pravila, že už nikdy do Rakouska autem nepojede, protože byla úplně vyklepaná. Celou cestu se místo na řízení soustředila na tachometr... :-(
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
06. 09. 2017 18:19
ešte raz a naposledy:

skúste použiť a používať navigáciu WAZE, budete včas upozornení na drvivú väčšinu poteciálnych problémov - hliadky, odstavené autá, stacionárne radary, zápchy, obmedzenia rýchlosti, ....
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
06. 09. 2017 18:36
V pátek vyskouším Jsem zvědav.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
06. 09. 2017 19:33
Aby jste byli bez Waze schopní dojít vůbec na záchodsmiling smiley
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
06. 09. 2017 19:50
to máš ako s týmto fórom:

aj bez informácii z neho sa dá dôjsť do Chorvátska, ale zdielaním užitočných informácii sa mnohé uľahčí a mnohým nepríjemnosťiam sa dá predísť

to isté je aj WAZE: zdieľaná informácia, vtedy keď ju potrebuješ
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
06. 09. 2017 20:34
To výš. Zahajda nedá dopustit na starou ožmulanou mapu z dob Yugoslávie Taky jezdí pořád po staré cestě bo v jeho mapě ještě není dálnice zanesena.thumbs up smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil ajax (06. 09. 2017 20:35).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
07. 09. 2017 19:54
Ted jsem mluvil se synem. Opět buzerace Slovincu na Macejlu. Ze naposledy. Takže zítra budeme objíždět. ilz a směr Varaždin.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
07. 09. 2017 20:19
Co konkrétně. Vracíme se v pondělí...
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
07. 09. 2017 21:12
Jel svojim BMW. Jestli je to jeho a takové ty kecy. Ze mu prolézly celé auto.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 59
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.