Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up

Autor Racetiger 
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
25. 07. 2017 17:29
V noci ze středy na čtvrtek to na přechodu Macejl bude na 99% bez problémů. Tento názor bude jistě převažovat.
Fox
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
25. 07. 2017 20:53
Ahoj Všem. Vyrážím 4.8. cca ve 3.00 hod Z Krkonoš. Plánuji letos přes Cvetlin. Je možné se napojit i zde? [mapy.cz] nebo je to blbost? Díky za odpovědi.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
25. 07. 2017 21:03
Fox
Je to možné a dokonce jediné napojení na dálnici hned za hranicí. Další možnost je v Durmanci.
Tady si to projeď
Fox
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
25. 07. 2017 22:18
Díky moc.thumbs up
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
26. 07. 2017 10:58
Fox ..Už ze zvědavosti bych to vzal přes tu Pleš spinning smiley sticking its tongue out

Vodice , Martinsicuro, Podgora, Gradac, San Benedetto del Tronto, Drašnice, Podgora, Živogoš?e Blato, Brist
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
26. 07. 2017 13:14
Tudy jsem loni jel, ale ne na Krapinu, pokračoval jsem přes Lepoglavu po pětatřicítce na Sveti Križ - Začretje.
Umělecký dojem 5,9. celkový dojem do 3,7.
Více o tom tady (včetně odkazů na odkazy)
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
28. 07. 2017 11:47
Na fóru Chorvatsko na FB jsem včera četla, že sjezd na hranice od kruháků za Ptují "na silnici-stavbu" je momentálně zavřený, nevíte někdo prosím, jestli je to pravda?



Upraveno 2krát. Naposledy upravil monikare (28. 07. 2017 11:58).
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
28. 07. 2017 12:18
Na [www.promet.si] o tom nic není a informace tam udržují aktuální a přesné. Takže je to normálně průjezdné.
Naposledy byl asi před měsícem zavřený první výjezd z kruháku v Pobrežje směrem na Tržec, takže se dalo jet jen přes Videm (ale z prvního a zatím jediného kruháku ve Videmu se na Tržec odbočit už dalo).
Neprůjezdný je jen starý most v Ptuji, a to do konce září.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
29. 07. 2017 21:46
Drobná informace pro objížděče - kdo se stavujete na pizzu v pizzerii Agata na konci Lenartu, tak až do 7. srpna mají dovolenou. Dali jsme si pizzu vedle u Švarců a ta teda nebyla nic moc sad smiley .
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
29. 07. 2017 22:50
Tak popojeďte k Ptuji, v Janežovcích Pri Mici dělají velmi dobrou.
Nebo, při zpáteční cestě, nejezděte z Ptuje tak daleko
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
30. 07. 2017 08:48
jojo,můžu potvrdit u Mici mají výbornou a voňavou slaninku k tomu,je to přímo u silnice,nelze minoutthumbs up
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
30. 07. 2017 08:55
... chlapi, mně teda nevadí, že píšete o jídle do vlákna " jak to objet ve Slovinsku ... "
... mně irituje, co vybíráte za baštu, zvláště hajduk s tou jeho slaninkou ...

hot smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (30. 07. 2017 09:51).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
30. 07. 2017 09:49
Svarc neni pizzerie, tam se chodi na vyborna menicka s velkym salatem za 5.5 Eu.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
30. 07. 2017 13:28
Citaci
Bessy napsal(a):
...že píšete o jídle do vlákna "jak to objet ve Slovinsku ..."
... mně irituje, co vybíráte za baštu, zvláště hajduk s tou jeho slaninkou ...

Nojo, ale když ono je to zrovna na "asi nejspolečnějším" úseku objížďky slovinské dálnice mezi Lenartem a Ptují, navíc dá se tam většinou zaparkovat ve stínu na dvorku. A ta slaninka i opravdu dobré kafíčko na té objížďce přijdou k chuti, co se vám nevejde do kotle, na to vám dají levně škatlji, teda papírovou škatuli. Tedy pokud se tam stavíte v týdnu od deseti ráno do deseti večer, o vídendech pak od jedenácti ráno do deseti večer. I když mají otevřeno od šesti ráno do jedenácti večer (v pátek a sobotu do jedné ráno), mimo provozní dobu kuchyně vám nalejí a/nebo uvaří jen kafe.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
30. 07. 2017 17:54
Takže Mici Jaženovci, my jsme se stavovali zatím jen u Švarců v Lenartu, kde jsme byli spokojeni.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
31. 07. 2017 14:50
Letošní objezd tam i zpět bez problémů, provoz minimální. Škoda, že jezdíme na noc a neochutnáme zdejší pobídky.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
31. 07. 2017 23:22
Tak předpokládám,že jste se nasytili,napili, utřeli koutky a zase zpět na cest.
Máme naplánovanou cestu na Vír,2.8. ale partnerka onemocněla,tak zvažuji, že pouze sám.Všichni známí již mají své plány.Podnikl - cestoval někdo z Vás již takovou cestu sám???? Nebo to mám nechat propadnout? Přeci je to skoro 1.000km sám v autě,není to na KO?Mám si na to troufnout???
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
01. 08. 2017 05:52
Ten klídek v autě kdyš jedeš sám je k nezaplacení. Klidně jed. at máš na co vzpomínat.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
01. 08. 2017 07:13
Zdar rafani.
Navazuji na svůj příspěvek [forum.ihvar.cz] ohledně upozornění na radary. Měl jsem tušení, že mě jeden zblýskl na dálnicí před Vídní na omezené rychlosti.
ANO, UŽ JE TO DOMA! PŘEKROČENÍ RYCHLOSTI O 13 km/h A ZÁROVEŇ SLOŽENKA NA 45 ÉČEK.
Maj to vymakaný a připravený. Dopis přišel v němčině a zároven překlad v češtině. Mám najeto cca půl mega km bez nehody a až do návratu z HR i bez pokut. Kdoby tušil, že první pokutu po 35 letech budu posílat do Rakouska. Trochu se to prodraží, když přičtu i poplatek 200 - 500 Kč v bance za převod.
Přeju ván příjemnou a šťastnou cestu tam i zpět a bacha na radary!!! thumbs up smiley
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
01. 08. 2017 10:45
medvěde, kašli na svoji banku a její poplatky, pošli to přes www.europlatba.cz , a máš to zadarmo a v lepším kurzu yawning smiley

Vodice , Martinsicuro, Podgora, Gradac, San Benedetto del Tronto, Drašnice, Podgora, Živogoš?e Blato, Brist
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
01. 08. 2017 12:13
Isekon - mrknu na to - díkythumbs up smiley
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
01. 08. 2017 13:26
Projeta trasa Ned 30.7 start v 11:00 Kladno, Halámky,Schrems,Vittis,Krems,St.Pölten,A1+ A21,Wien,A2+A9 až po 226km,Mureck
,Lenart, Ptuj, klasicky napojení na konci dálnice,Macelj,Lučko a dál po Zagvozd a Drvenik-nikde kolony čas zvolen perfektně-na Hvaru v ID je perfektně,až na musulmany,co bydlí v sousedství-řvou jako zvěř.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
01. 08. 2017 21:04
To Hajduk.Přestan je střílet.a bude klid.thumbs up smiley
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
02. 08. 2017 19:53
Tak už to mám poprvé také za sebou, projeto v úterý kolem poledne, vše v pohodě. Přes Mureck, kde jsem načepoval benzín za litr, Trate, Lenart, dle návodu pohodlně do Ptuje. Tam jsem uhnul na prvních světlech doleva, přes kruháče až na nový most, kde se to trochu ucpalo, ale za dalším kruháčem už to zase jelo.
Potom se už jede v podstatě po staveništi až na hranice, což je docela vopruz, protože je tam po celou dobu omezení na 50 km/h, a vleče se to.
Shrnuto, vše ok, těžko říct, jak to vypadá během pátku a soboty, když i v úterý byl provoz hustý, nicméně plynulý.
Jela s námi i druhá parta, která se však rozhodla zaplatit 15 éček a užít si ten kousek slovinské dálnice, no byli nasraní, protože v podstatě ani nepoznali, že jedou po dálnici a jízdu po staveništi si užili taky. smiling smiley
Hillovi díky za upozornění na kruháč v Ptuji u Obi. Šťastnou cestu všem!
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
02. 08. 2017 20:39
Mohou být rádi, že nebyl větší provoz a že na konci dálnice jako bonus nepopojížděli v koloně, kterou by jsi ty pohodlně celou předjel.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
02. 08. 2017 22:48
Z vlastni zkusnosti a ze sledování webkamer bych rekl, ze idealni jizda tam je ve středu a čtvrtek. My jezdime vzdy ve stredu a treba letos od Ptuje na Macelj po nedostavene dalnici misto 50 pres 70 km/h v prumeru. Mel jsem z tohohle useku obavu, ale naprosto v klidu. Ctvrtek bude podobny
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
03. 08. 2017 07:26
Odjížděli jsme v pondělí 17.7.2017 v 17,45 od Prahy. Na AT/SI hranicích jsme byli v 00:20. Sjížděli jsme ve Spielfeldu. Přes Maribor a Ptuj (původní plán byl jet klasicky tudy , jenže manžel není moc příznivcem objíždění, trochu remcal a stresoval a rozhodila nás přeškrtnutá cedule na konci, kde se sjíždí na Ptuj, takže nakonec jsme jeli tudy. Přitom kdyby mě muž nevykolejil, tak vím, že bychom projeli v pohodě...)
Objížďka v Mariboru na křižovatce naprosto v pohodě.
Nájezd na dálnici v pohodě, "krásných " 50km/h směr hranice. Na HR hranicích (po kontrole kamer jsem zhodnotila, že Cvetlin netřeba) jsme byli v 01:35. Žádná honička, žádný stres. Na hranicích před námi 3 auta, celník zkontroloval doklady, jeden asi víc, vrátil a frčeli jsme.
Zpět jsme odjížděli v úterý 25.7.2017, na HR hranicích jsme byli v 18h (pršelo, celníci si měnili službu,tak nás odmávli a nazdar). Kontrola hranic taky proběhla v pohodě, takže se jelo přes Macelj. V Ptuji se mi stalo opět osudným místo jako loni a místo tudy jsme jeli místo odbočení na Maribor rovně. Na kruháči před nájezdem na dálnici jsme se otočili a vrátili. Zjistila jsem, že tam chybí směrovka na Maribor (aby to táhlo na dálnici).
Maribor v pohodě, objížďka opravované křižovatky bez problémů značená. Na AT hranicích Šentilj jsme byli 19:20 - odmávnuto a šup zpátky na dálnici. Doma jsme byli v 01:00.
Za mě v pohodě, naštěstí v hlavě jsou alternativní cesty, takže žádný zásek.
Pokud nebude dodělaná dálnice příští rok v létě, pojedeme stejnou cestou. Pak už to neukecám smiling smiley
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
03. 08. 2017 08:35
A jak vás vedla ta objížďka v Mariboru? Takto?

Jinak nájezd i výjezd na starou 9 bych volil přes Lancovu Vas, takto.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil isquash (03. 08. 2017 08:40).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
03. 08. 2017 08:40
Zdravím všechny. Odpoledne vyrážíme, mám nastudováno, jeli jsme tudy už vloni,ale chtěl bych se zeptat na průjezd Ptuje. Jaká je aktuální verze? Abych nezakufroval na placenou SLO dálnici. Díky.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
03. 08. 2017 08:55
jeli jsme a vedla takto

Varianta přes Lancovu Vas - těmi nájezdy jsem si nebyla jistá a pokud vedle vás sedí člověk, který je bez navigace nervozní a s objížďkou nesouhlasí, snažíte se minimalizovat rizika, že se někde přimotáte grinning smiley My jsme spokojení.

pár dní před námi jel kolega z práce, požádal o naši trasu a taky spokojen


K tomu Mariboru - pokud tam ten úsek opravy neposunuli, tak ta objížďka byla vedená dle mé trasy...ale pokud to hnuli, je možné vše. Když jsme jeli tam, tak na té křižovatce se dalo cestou zpátky normálně projet (aspoň dle toho, co jsem z darsu pochopila a i co jsem viděla, když jsme jeli. Zpátky už ne)



Upraveno 1krát. Naposledy upravil pagam (03. 08. 2017 08:56).
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 153
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.