Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up

Autor Racetiger 
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
22. 03. 2017 17:11
Zdravím opět všechny fóristy.Vím že je ještě asi brzo,ale neví někdo jak to bude letos s klasickou objíždtkou?V loňském roce jsem nejel měl jsem trombozu,a jen jsem tiše záviděl tak až budou nějaké nové informace budu moc rádhot smiley
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
22. 03. 2017 20:04
Klasická objížďka je pořád stejná. Změna nastane až příští rok kdy to mají dostavět
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
22. 03. 2017 20:47
Letos čekám zlepšení. Pojede se minimálně z větší části již po hotové polovině dálnice. Konečně se zbavíme nejděravější části cesty mimo území ČR.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
10. 04. 2017 19:26
Jen pro info: Jak je to s kruháčem u Pesnice? Je zpoplatněnej nebo ne? Já měl zato že je, ale narazil jsem na příspěvek z loňského srpna, kdy ho někdo projel
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
10. 04. 2017 20:30
Kruháč by vždy bez poplatku. Pouze je potřeba dávat pozor 3 z 5 výjezdů jsou už placené.
Dvakrát projeto i pod dohledem policie.

.
.

_________________________Jirka_________________________
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
10. 04. 2017 20:42
Jo to vím. Já jen že bych to tudy zkusil, pořád přes Mureck už je to nudný. I cesta mi přijde kvalitnější a není tak klikatá
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
10. 04. 2017 20:47
Já musím do Mariboru tak tudy je to nejlepší.A letos pojedu tudy zas.

.
.

_________________________Jirka_________________________
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
10. 04. 2017 20:57
Také letos uvažuji o exkurzi skrze​ Maribor. Zkoušel jsem několik navigací a ve všech to bylo správně nadefinované. Stačí když si to do nějaké naklofeš a krásně tě provede mimo placenou dálnici i silnici H2.
Pozor pouze na mapy.cz. Ty vás povedou mimo kruhový objezd po souběžné komunikaci, která je ale jen pro traktory a cyklisty.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil atnarfus (10. 04. 2017 21:56).
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
11. 04. 2017 10:52
Ja se nebojím, ze bych omylem najel na dalnici. Jen sem chtěl mít jistotu, ze tam nekde necihaji policajti a nekasirujou zahraniční objizdece. Nejde mi trochu do hlavy, proč už je značka se známkou před kruhacem, když pak se po něm smí jet bez ni. Logičtější by bylo umístit ji před každý výjezd z kruhace na dalnici.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
11. 04. 2017 11:33
Spíš bych to viděl jako upozornění, že lze najet na placený úsek.Další jsou na směrových cedulích.

.
.

_________________________Jirka_________________________
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
29. 04. 2017 20:41
Od roku 1997 jezdím přes Maribor, pokud byla dálnice ve Slovinsku rozumný poplatek, ještě před zavedením těch prasáckých známek, tak jsem jezdil po ní. Co Slovinci zavedli známky, jezdím přes starý přechod A/SLO, přes kruháč a dál centrem Mariboru, poté opět mimo dálnici směr Ptuj, na E59 najíždím v obci Tržec. Pouze loni jsem kvůli stavbě a uzavřenému nájezdu najížděl na konci dálnice. Průjezd Slovinskem trvá necelou hodinu, cestou zpět pravidelně o něco déle smiling smiley.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
15. 05. 2017 11:59
Dámy a pánové,nevíte prosím, do kolika hodin je obsluha na čerpací stanici v Mureck?
Mají mít otevřeno non-stop,ale minulý rok bylo v 22hod. zavřeno. S jednim Polákem jsme se tam pokoušeli natankovat a zaplatit kartou,nepustilo nás to.Dejte prosím avizo.Naštěstí jsme dojeli do Chorvatska.Letos měním pevninu za ostrov Vir,nemáte někdo zkušenosti jak to tam vypadá?
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
15. 05. 2017 12:39
Myslim ze od 5:30 do 22:00. Mimo tuhle dobu samoobsluzny stojany
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
15. 05. 2017 12:59
valeri napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Myslim ze od 5:30 do 22:00. Mimo tuhle dobu
> samoobsluzny stojany

Asi, jak píše valeri - je tam nonstop [gas-station.info] , popř. [en.tankbillig.in] (dle potřeby si vyberte benzinku na mapě).

2006 - Makarska, 2008 - Baška (Krk), 2009 - Makarska, 2010 - Fažana, 2011 - Makarska, 2012 - Makarska, 2013 - Makarska, 2014 - Štinjan (Puntižela), 2015 - Primošten, 2016 - Primošten, 2017 - Primošten, 2018 - Primošten + Makarska, 2019 - Makarska, 2020 - Makarska, 2021 - 2xMakarska, 2022 - Makarska, 2023 - Primošten + Podgora, 2024 - Podgora



Upraveno 1krát. Naposledy upravil gandalf (15. 05. 2017 13:00).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
15. 05. 2017 13:28
Potvrzuju po půlnoci bez obsluhy (teda naposledy 09/2016).
Se samoobsl. stojany jsem tam viděl zápasit několik posádek (vč. nás) ale dosud nikoho, kdo by zvládl platbu kartou... Předem dík, jestli sem přibyde ověřený (!) návod, kdy vložit a vybrat (4 možnosti) a jak orientovat kartu (další 4 možnosti). Teď to řešíme trojčlenkou a 20€ bankovkou :-))
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
15. 05. 2017 14:24
Mám za to, že jsou použitelné pouze jejich karty. Běžnou kartu od banky to nebere.
jo
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
15. 05. 2017 14:52
m-i- napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Potvrzuju po půlnoci bez obsluhy (teda naposledy
> 09/2016).
> Se samoobsl. stojany jsem tam viděl zápasit
> několik posádek... ...Teď to řešíme trojčlenkou a 20€
> bankovkou :-))

Myslím, že když se natankuje "plná" na posledním čerpadle na našem území, tak obvyklý osobní vůz mívá dojezd nejméně 600km+rezerva. To by mohlo stačit na průjezd Rakouskem (Maďarskem) do Slovinska nebo Chorvatska... Tam už s placením běžnou bankovní kartou není problém.

Ale chápu: jistota je jistota.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil jo (15. 05. 2017 15:34).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
15. 05. 2017 16:13
Můžu potvrdit tankování a dokonce i zaplacení v Murecku předloni okolo 4-té hodiny ranní, a z karty vydané v Čechách... fungovala mi ale až 3. karta v pořadí... jak jsem vypozoroval, tak na zaplacení v tankomatech je z banky nějaká speciální blokace, jelikož jsem míval problémy i zde v Čechách... prostě karta kterou platím úplně vše včetně nákupů na e-bay tak na tankomatech nefunguje... doporučuji nejdřív zkusit provést platbu na nějakém tankomatu u nás, to lze postupovat alespoň podle instrukcí v češtině... a pokud se to podří u nás v tankomatu, tak i v Rakousku!!!! Matně si pamatuju, že ten tankomat v Murecku byl jen v němčině, zadávala se částka v Eurech, ale účtovalo to jen skutečně odebrané palivo... čepoval jsem to až po víčko u nádrže... něco takového:

Tankování kartou



Upraveno 2krát. Naposledy upravil jardik007 (15. 05. 2017 16:21).
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
15. 05. 2017 18:17
U automatu beru běžně CNG. Při zadávání je dobré nedávat o moc větší částku než skutečně potom odebere. V zahraničí může být částka blokovaná i víc než týden. Většinou mají i minimální limit pro platbu.
Jinak používám kreditní kartu. Debetní jsem nezkoušel.

.
.

_________________________Jirka_________________________



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Jiri.velmez (15. 05. 2017 21:03).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
15. 05. 2017 19:39
V A při tankování na tankomatech je blokovaná částka na účtě 100 - 150 éček. Odblokuje se to po zúčtování platby bankou. Pozor, ale nemusí. Pak blokace vyšumí po 30 dnech. Takže pokud provedete dvě tankování v A, můžete mít měsíc blokováno 300 éček, přepočtených samozřejmě na naše koruny. Blokace může být provedena i při neúspěšném pokusu o tankování.
Tom
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
15. 05. 2017 23:05
Souhlas se Zahajskej.Zcela presne to je i
ve Francii.
Jen neni samozrejme, ze se to prepocita na nase koruny.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
16. 05. 2017 07:26
Ja som v Rakúsku tankoval niekoľko krát na samoobslužnej pumpe pri Bratislave - Wolfstahl myslím... vždy si vopred zvolim čiastku 20 EUR a za toľko aj natankujem(viac ani nepustí, vypne sa automaticky) a druhý krát to isté, mám natankované za 40eur a nič sa mi zbytočne neblokuje, vždy som použil svoju bežnú platobnú kartu.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
16. 05. 2017 10:04
Opatrně bych se rád zeptal: Platí zde ještě diskusní téma ohledně objížďky placené silnice ve Slovinsku ?
...
Nevíte někdo, jak teď vypadá poslední úsek od Ptuje k hranicím HR ? Plynulost jízdy a povrch vozovky ?
V září jsem popojížděl po staveništi mezi náklaďáky, plno prachu, občas prohlubeň a rychlost v koloně aut asi 20 - 40 Km/h.
Naštěstí na hranicích nebyly žádné fronty na čekání.
Tohle se samozřejmě týkalo i těch, co si koupili dva odpustky za 30 éček.
Je to letos už lepší ?
Děkuji za odpověď
a omlouvám se, že Vám skáču do řeči o samoobslužných pumpách v Rakousku.......
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
16. 05. 2017 10:48
Miromi, děkuji. Taky už mám natankováno až, až.

K Tvému dotazu odpověď neznám, jelikož tudy nejezdím.
Za posledních několik roků jsem se tak nějak ztotožnil s objížďkou, která začíná sjezdem v Rakousku do Ilzu, pak Feldbach, Bad Radkrsburg - Slovinsko Gornja Radgona, Ormož, Chorvatsko Varaždin a dálnice do Karlovace.

Tato trasa je podle Google dlouhá 259 km a má trvat 3 hodiny 33 minut. Podle mého měření to dělá cca 265 km a trvá mi to v průměru 3 hodiny 20 minut.

Pokud bych neobjížděl (Slovinskem po dálnici, a přes Macelj) je tato trasa podle Google dlouhá 255 km a má trvat 2 hodiny 46 minut.

Takže si zajíždím 10 km a ztratím na cestě cca 34 minut. Přesto tudy pojedu i letos v červenci, pokud nenastane nějaká nepředvídaná změna.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
16. 05. 2017 12:52
Nasel jsem video z 27.12.
video: [youtu.be]
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
17. 05. 2017 05:01
Valeri - spíš by se to hodilo sem - Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice.
Ale každé info je dobré. smileys with beer
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
17. 05. 2017 09:58
Děkuji Ti valerithumbs up za video.
Ten asfalt vypadá moc hezky. Byl to prosinec 2016, tak uvidíme, jak to bude vypadat s hustotou provozu za pár dní v červnu 2017.
Já jsem v září jel na Ilz, Feldbach, Mureck, Ptuj a těch posledních 14 km před HR byla hrůza. Byl pátek odpoledne kolem 13.hodiny. Bagry a nakladače opravdu hodně prášily a často zastavovaly celou kolonu. A těch "pracovních stanovišť" bylo asi pět nebo šest na této trase. Dálnici jsem neplatil, tak jsem to bral s humorem a trpělivě se posouval. Ovšem "platící diváci" si to určitě moc pochvalovali angry smiley. Bylo to na nich vidět.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
28. 05. 2017 21:25
resstless
Jezdím přes Ormož už 6 let a vyhovuje mi to.
ZAJÍMALO BY MĚ, JAK JE TO LETOS S HRANIČNÍM PŘECHODEM ORMOŽ - OTOK VIRJE. Jakké tam jsou fronty při letošních zavedených kontrolách. Jel už jste někdo tudy? Mě to čeká za 4 týdny.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
29. 05. 2017 10:51
Grizzly
Sám jsem zvědav na to, jestli ten hraniční přechod ORMOŽ - OTOK VIRJE bude a nebo nebude nějak blokován množstvím aut, případně nějakými zdlouhavými kontrolami. Jedu až v druhé půlce července, budeš tam dříve, tak pak dej info. Případně kdokoli, kdo by tudy jel.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
29. 05. 2017 17:42
Včera jsem se vrátil z Poreče.
Cestou zpět 3 hodinová kolona na přechodu Kaštel.
Při poslechu rádia na tom nebyl ani jeden přechod lépe.
A to se vraceli jen Rakušáci z víkendu u moře.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 69
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.