Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up

Autor Racetiger 
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
22. 07. 2016 20:57
thumbs upthumbs upthumbs up
Opět zpravodaj Hill má jasně palec hore ! Díky za veškerá info, i za ta další! smileys with beer
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
23. 07. 2016 00:03
Tak většiny z nás, co cestují na jih Chorvatska se to netýká,pouze kdo jede na Istrii.
Pouze mám malé obavy z Ptuje,co se zde popisuje,ale jak koresponduje Hill,jsou to přípravy na pátek a sobotu,ve črvrtek jak pojedu, nevzniknou problémy.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
23. 07. 2016 17:00
Cesta u obce Tržec je opět průjezdná. Krásná nová silnice.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
24. 07. 2016 19:30
Citaci
doktor napsal(a):
Tak většiny z nás, co cestují na jih Chorvatska se to netýká, pouze kdo jede na Istrii.
Pouze mám malé obavy z Ptuje...

Trochu Tě doplním: týká se to všech, kdo v sobotu 30.7.2016 pojedou z Chorvatska. Na tahu Maribor - Graz totiž přibudou jen ti, kdo by jinak z Istrie jeli na tunel Karawanken přes Lublaň.
Jenže ti, kdo jedou z (i do) Dalmácie a normálně by přes Postojnu, Lublaň a Karawanky jeli taky, i ti, kdo by normálně u Zagrebu jeli na Breganu a na Karawanky tudy, musí na Graz, protože jinak si zajedou přes Itálii.
Čili od Zagrebu na Graz je třeba očekávat podstatně hustší provoz, pojedou tudy i mnozí z těch, kdo by jinak jeli na Salzburg přes Karawanky.
Tedy neuškodí cestu k moři i cestu domů naplánovat s vynecháním úseku Graz - Zagreb a opačně v době od sobotního dopoledne až do večera, případně si připravit vlastní objízdnou trasu alespoň mimo Macelj, Graz a Maribor.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
27. 07. 2016 19:22
Chtěla bych se zeptat, zda někdo neví, jestli na benzínce po sjezdu na exitu 226 směr na Mureck (Tankstelle Temmel) je Wifi? Abychom mohli vyhodnotit webkamery, na který přejezd pojedeme.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
27. 07. 2016 20:04
to netuším,zkus toto,se zeptej:
[www.nfz-temmel.at]
jinak jsem si zaplatil od o2 family balíček dat 125 mega evropa a bohatě to stačilo jak na waze,tak na hak info-tam jsou aktuální webkamery a ještě jsem surfoval 10 dní po netu a stálo to 200 kč-synovi jsem koupil v trafice jejich simku hr-vip s daty za 75 kuna a bylo tam 1.5 giga dat.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
27. 07. 2016 20:27
Volná bez hesla není určitě. A teď si nedokážu vybavit zda tam byla vůbec nějaká. Letos jsem měl balíček 200MB od T-mobile, tak jsem wifi po cestě ani moc nehonil.
jkl
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
27. 07. 2016 20:27
Zdravim, letos se chystám poprvé do Chorvatska a rád bych se zeptal, jestli je objízdná trasa skrze Slovinsko (Mureck, Lenart, Ptuj) průjezdná. Něco jsem četl o objížďkách a uzavírkách, tak jak to tam vypadá doopravdy? Případně na co si tam mám dát pozor, nějaké doporučení?? Děkuji
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
27. 07. 2016 20:36
Atnarfus psal včera večer ve vlakne "Kdo už jste se vratil... ", ze je to v pohodě. Žádná uzavirka není. Jen je třeba vedet kudy ject, protože cedule te pry svedou na Ormoz



Upraveno 1krát. Naposledy upravil valeri (27. 07. 2016 20:38).
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
27. 07. 2016 21:15
Každý rok se to opakuje ,vždy se někde objeví nějaká fáma ,že nelze objíždět .Jen to konstatuji ,nenarážím na nikoho ,je fakt ,že se situace muže změnit z hodiny na hodinu ,ale každý rok to stejně nějaké médium Blesk UAMK cestovka vypustí do éteru grinning smiley
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
27. 07. 2016 21:41
To je správné konstatování skutečné situace, díky, Valeri a Martine.

Mám ale ještě jednu zprávu z rakouského automotoklubu, na kterou se v původní informaci o uzavírkách Karawanken-tunelu a procházející dálnice Villach - Lublaň v sobotu 30.7. nějak zapomnělo:
nejen, že z bezpečnostních důvodů není a nebude zveřejněn čas uzavírek tunelu, takže vřelé doporučení k odložení cesty nebo využití objízdných tras přes Itálii nebo Graz platí dál, ne dost na tom, že v Bavorech a Badensko-Württembersku začínají prázdniny, ale k tomu všemu je třeba se připravit cestou ve směru od Grazu po A9 na Spielfeld/Šentilj před sjezdem 190A9 Schwarzl See a hlavně 192A9 Schachenwald na nával návštěvníků Festivalu na jezeře. Organizátoři festivalu upozorňují na dosud nebývalé bezpečnostní kontroly přijíždějících návštěvníků a prosí řidiče o trpělivost, protože se očekávají fronty na odbočce přesahující daleko odbočovací pruh.
ÖAMTC i ADAC připomínají, že jde o víkend s tradičně nejhustším provozem sezóny.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
27. 07. 2016 22:15
Hille, ty by jsi si měl založit informační portál. Jsi opravdu skvělý. Vážně. smiling smiley thumbs up
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
27. 07. 2016 22:33
Kdepak, stačí, že jen supluji informační portály, které by to měly zprostředkovat u nás, ale nečiní tak. A když, tak jde spíše o portály dezinformační. Jsem zvyklý sledovat dopravní hlášení, i když poslední dva roky už zdaleka tak často po Evropě nejezdím, aby , to důležité dám někam sem a doufám, že si to přečtou aspoň kamarádi z fóra, kteří se tento víkend chystají vyrazit, ať už k moři, nebo domů, a, jestli proto někdo ušetří hodiny parkování v kolonách, tím líp.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
27. 07. 2016 23:43
Hill
Mě neděkuj. To Atnarfus to pěkně popsal, ja to jen tlumočil



Upraveno 1krát. Naposledy upravil valeri (27. 07. 2016 23:47).
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
28. 07. 2016 07:17
Tak promiň, no...

EDIT: bylo založené nové vlákno na téma objížděk Putina ve Slovinsku, dovolil jsem si ho doplnit o odkazy na informace, které jsem dával do tohoto vlákna.

Kvůli tomu rockovému festivalu připomínám, že není radno spoléhat ani na to, že se nějak hladce dostanete k výjezdu Gersdorf, kde se podíváte na kamery, tedy přinejmenším v sobotu přes den, jak vyplývá z komentářů rakouských dopravních expertů. Přílišný optimismus tohoto druhu není prý na místě.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Hill (28. 07. 2016 07:57).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
28. 07. 2016 09:16
Proč objíždět Putina? Ten, kdo ho uvidí, ať ho rovnou přejedegrinning smiley To já jen trochu na odlehčení téma, moderátoři snad prominousmoking smiley
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
05. 08. 2016 15:45
Tak trochu kuriózní nehoda u hranice v Gruškovlje, v oblasti staveniště dálnice A4.....naštěstí bez smrťáku....aneb, co se všechno může stát....

Odkaz
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
09. 08. 2016 12:26
Potvrzuji, dalnice ve Slovinsku se da normalne bez problemu objet klasickou trasou. Nenechte se vystrasit nejakejma cedulema... jedte jak jste zvykly.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
11. 08. 2016 20:34
Vazeni, jak projet Vidni pri ceste do Brna? Je stale nejlepsi jet A23 i pres opravovany most? Diky mooc!
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
11. 08. 2016 21:12
Na Brno není hlášená žádná objížďka, jen tunel Hischstetten za Dunajem je průjezdný jen jedním pruhem. Při hustém provozu je lepší odbočit na mostě přes Dunaj (Kaisermühlen) na Znojmo po A22 a na Koneuburg-Ost odbočit na S1. Mezi křižovatkou Kaisermühlen a tunelem Hirschstetten už totiž neodbočíš.

EDIT: nepatří toto náhodou do jiného vlákna? Vídeň snad není u placené dálnice ve Slovinsku....



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Hill (11. 08. 2016 21:13).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
11. 08. 2016 21:28
Diky! S vlaknem se velice omlouvam, je to pravda !!- ze Slovinska je to jen skok :-).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
18. 08. 2016 22:03
Ahoj, něco jsem tu početl ale nestíhám projít úplně vše, proto se zeptám - má smysl objet dálnici přes Šentilj - Pesnica - Maribor -Ptuj nebo je to z nějakého důvodu nesmyslné? Takto jsem jel před třemi lety a šlo to, proto bych chtěl jet stejnou cestou ale nevím zda se něco výrazně nezměnilo. POjedeme v neděli večer čili Slovinskem v noci, tudíž nemám nějaký strach z kolon, jde mi jen o to zda je trasa v pohodě.
díky
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
18. 08. 2016 23:29
Ne snad nesmyslné, ale celkem zbytečné, tedy, pokud Ti průjezdy krajskými městy nepřináší nějaký zvláštní druh uspokojení, žes jako na tu placenou silnici přece jen nezakufroval, přece je tam nejméně 5 míst, kde se to může podařit. A dálnici musíš opustit už na rakouské straně exitem 228 Spielfeld.
Sjezdem 226 Gersdorf přes Mureck je to sotva o 10 km delší a objížďka dálnice bezpečnější, i když nejpomalejší
Sjezdem 138A2 Ilz ušetříš kolem 28 km a pár minut, ať už z B66 odbočíš na Mureck nebo pojedeš přes Bad Radkersburg, stejně dál pojedeš přes Lenart a Ptuj.
Ale, jak říkám: jestli máš nějaký důvod jet skrz Maribor, jeď, jakkoli od zavedení známek pro většinu ostatních přestal existovat.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
19. 08. 2016 08:30
to Hill - díky, s tím Mariborem nemám vůbec problém, jen mi jde o to abych cestu časově maximálně zkrátil. A pocitově mi přijde že přes ten Maribor to nebude tak dlouhé, resp. dojedu po dálnici až k tomu Spielfeldu a potom trochu courání po okrskách. Nebo by to bylo přes Feldbach-Bad R. - Lenart - Ptuj podobně "rychlé"? Díky
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
19. 08. 2016 10:16
Přes Ilz - Feldbach - Bad Radkersburg - Lenart a Ptuj to objíždím už pár let a vždycky se vejdu od sjezdu 138A2 Ilz po hranici Gruškovje/Macelj těsně kolem dvou hodin čisté jízdy (jen po dálnici se slovinskou známkou je to tepreticky o dvacet minut až půlhodinu rychlejší, tedy občas, když se na konci neucpe; když se to prakticky ucpe na hranicích, je to vlastně jedno, to je spíše lepší hledat jiný přechod do Chorvatska). Nepočítám do toho obvyklých 40 minut až hodinu na oběd, ať už se na něj stavíme přímo v Ilzu, za ním na B66, nebo až před Ptují.
Navíc tato cesta je prakticky stejně rychlá jak v týdnu, tak o víkendu, jen je na ní za začátku a pak až Slovinskem pár míst, kde si člověk zacvičí s volantem trochu víc.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
19. 08. 2016 10:40
díky, snad jen poslendí dotaz - co znamená že si zacvičím volantem víc? Normálně bych byl pro, ale jedeme velkým auet (peugeot expert teepee) a nechci to nekdě zbytečně "huntovat" :-/
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
19. 08. 2016 10:44
Přesně před měsícem jsme objížděli přes Maribor a nebyl tam jediný zádrhel. Jeli jsme v noci z út na st a průjezd naprosto v pohodě. Vyloženě do Ptuje jsme nezajeli (k poslednímu kruháči před nájezdem na dálnici jsme přijeli tak, že jsme pak volili rovnou první výjezd vpravo). Přes Mureck jsme to měli připraveno podle času, kdy se k hranicím dostanem a podle dopravy, ale upřednostnili jsme tuto. Cesta tam byla většinou nová, jen pár míst bylo před Pesnicou trochu horších. V době průjezdu do HR v noci dělali čáry a problém fakt žádný.
Příjemnou cestu
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
19. 08. 2016 16:29
Citaci
Honza T. napsal(a):
...díky, snad jen poslendí dotaz - co znamená že si zacvičím volantem víc? Normálně bych byl pro, ale jedeme velkým auet (peugeot expert teepee) a nechci to nekdě zbytečně "huntovat"
Jaké huntování?
Jde jen o pár ostřejších zatáček u Ilzu, za Riegersburgem a u Klausen. Ale je to tu i s mapkami od 8.7. a je vyzkoušeno, že se to dá jet i se sedmimetrovým vlekem s lodí, jak tu zmínil Bioubi, a tady si cestu pochvaluje.

EDIT: oprava překlepu



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Hill (19. 08. 2016 17:12).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
19. 08. 2016 20:31
HonzoT - jaképak velké auto ?
Včera jsem byl v Králikách a tam s ním přijela taková krasotinka a auto ji poslouchalo jak její vlastní. Zacouvala kam potřebovala, krásně vyjela ..... Nevím co v tom vidíš za problém. Kam se vejde tank - tam se vejdeš také ! spinning smiley sticking its tongue outsmileys with beer
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
19. 08. 2016 21:13
chlapci...já s tím autem nemám problém, já jen že pojem "zacvičit" si s volantem může být docela široký a jsem z Jizerek zvyklý na hodně rozdílné terény a nechci půjčené auto tahat podobnými cestami. Jestli to jsou jen obyč serpentiny tak v pohodě ale znám i takové dobrodruhy co doporučí cestu skrz kukuřičné pole jako silnici1. třídy :-)
Každopádně díky za komenty a rady ;-)
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 182
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.