Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up

Autor Racetiger 
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
03. 07. 2016 12:48
Děkuji Hill,dotazoval jsem se z toho důvodu,že před 2lety bylo uvedeno na web.str.,že čerpací stanice v Mureck má nepřetržitý provoz,ale byla to mylná informace,kolem půlnoci,kdy jsem projížděl a chtěl natankovat,bylo zavřeno.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
03. 07. 2016 15:27
Čerpací stanice Pein.energy v Murecku má nonstop tankování pomocí tankomatu viz. ÖAMTC. Vyzkoušeno předloni, loni a letos až za týden.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
03. 07. 2016 16:49
Zdravím z prosluněné Grebaštice. Včera, 2.7. jsme klasicky objížděli slovinskou dálnici po trase Mureck-Lenart-Ptuj. V Ptuji jsme projeli první dva kruhové objezdy,pak třetí ( u OBI o kterém stále spousta aktuálních map v navigacích neví) a na čtvrtém kruháči policie nepouštěla druhým výjezdem známý směr E59. Nově byly tabule Zagreb HR na čtvrtém výjezdu a doprava byla odkláněna přes hraniční přechod Zavrč směr Varaždin. Trochu problém je,že informační tabule je v Ptuji na dvou místech a pak už nikde nic. Pouze na trase mezi Ptují a Zavrčem byla přítomná jedna slovinská policistka (v deset dopoledne už hezky nervozní) a snažila se chytat zmateně se pohybující turisty po okolních cestách a vysvětlit jim že směr není dle navigace.
Je možné,že se jednalo o opatření,které bude v platnosti jen o víkendové špičce a v noci,nebo v týdnu se bude moci napojit na tradiční cestu E 59 směr Macelj.
Ať vás to tedy nepřekvapí.. můj TomTom přes Zavrč tvrdošijně odmítal jet.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
03. 07. 2016 17:12
Včera ráno a dopoledne 2.7. byla dálnice u Ptuje tak ucpaná (přiznali kolonu 3 km, takže to chvílemi muselo být i víc), že se ani nedivím tomu, že uzavřeli nájezd a odkláněli dopravu jinudy.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
03. 07. 2016 18:06
Včera jsem vyjížděl od Ploče v 10 h, Za Spitem (Dugopolje) už byla dálnice ze 3/4 směrem k moři plná, na Lučku kolony 4km v obou směrech (kdo měl ENC projel v pohodě) a od nájezdu od Krapiny (od odmoriště Plitvice v Záhřebu) jedna velká šnůra aut. Já pokračoval na Varaždín, dálnice vesměs 1/3 plná a od Varaždína na Ormož poloprázdno v obou směrech. Cestou přes Slovinsko jsem potkal snad jen 5 čechů a 3 slováky. Moje objízdná trasa Ilz - Feldbach - Radgona - Ljutomer - Ormož - Varaždín - Záhřeb nezklamala. Byla sobota odpoledne, den střídání turnusů a největšího náporu. Jediná kolona se vytvořila na objízdné trase Feldbachu a to pouze na cestě do Ilzu, kde je odkloněna okolo nádraží a jede se cca 5 km 40km/h ale průběžně bez zastavení. Mě zastavily pouze stažené šraňky u nádraží.
Nejlevnější benzin na trase byl v Ilzu ve městě a v Halbenrainu (před Bad Radgesburkem), tam jsem tankoval BA 95 = 1,12 éček
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
04. 07. 2016 06:44
Zdravím všechny, jak tu čtu tak jsem termíny odjezdu a příjezdu z dovči vychytali. My jeli tam 23.6. a vraceli se včera 3.7. - výjezd z Chorvatska v 5 ráno. Průjezdnost všude parádní, nikde jsem nestáli. Jeli jsem klasiku přes Plitvičky, Zágreb-Lučko, přechod Mlacejl a objezd dálnice ve Slovinku a dále přes Mureck na rakouskou dálnici směr Vídeň. Stejně i tam. Včera jen v protisměru na Mlacejlu byla kolona do Chorvatska, ale hýbala se.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
04. 07. 2016 21:10
Dnes projeta trasa z Vysočiny do Brely,cesta bez problémů.POZOR v Ptuji směrem do Chorvatska je od posledního kruháče ve městě značená objížďka.Je to ale normálně průjezdný-najede se nakonec dálnice.
Jirka
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
10. 07. 2016 15:09
Objeto dnes v noci-Ilz,Bad Radkersburg,Ljutomer,Ormož,Varaždin..Cesta celkem v klidu,jestli jsem projel kravínem netuším,páč byla všude tma jako v pytli..:-)
Slovinský celník honil body,páč poprvé,co do HR jezdím,jsem byl vyzván k vystoupení z vozu,kontrole zavazadlového prostoru a dokonce i rakve na střeše.Ještě že to nechtěl vyložit a spokojil se letmou kontrolou..:-)
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
11. 07. 2016 12:41
Mureck - Ptuj, středa 29.6.2016:
Mureck 13:15h - Ptuj 14:05h
V Ptuji, na kruhových objezdech nejsou šipky na Zagreb. Objížďka HR vás povede na Omrož! Ptuj lze projet jako v minulých letech, až na přivaděč na konec dálnice. Dále směrem na hranice HR (Macelj) se projíždí staveništěm.

Průjezd Ptují po kruhových objezdech
... čas od 6:50

Ptuj 10:50h - Mureck 11:35h, sobota 9.7.2016:
Směrem od Macelje byl průjezd Ptují po kruháčích jako milule, a potom dále na Lenart po 229. Na hraničním mostu v Murecku běžná pasová kontrola.

PS1 Přidán odkaz na průjezd přes Ptuj



Upraveno 2krát. Naposledy upravil karlos162 (12. 07. 2016 11:16).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
12. 07. 2016 06:57
Potvrzuji, že cedule směr HR vedou přes Omrož, na posledním kruháči před mostem je značka na Zagreb přeškrtnutá. Takže jsem uvěřil objíždce,naštestí cesta na Omrož byla v klidu, ale jet jsem tudy nechtěl. Kdyby jel někdo dolu na Makarskou po stare silnici č.1 tak at se připraví na zdržení ve městě Sinj, staví se tam kruháč a přes den je to tam celkem zacpané.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
12. 07. 2016 10:10
Zdravím všechny příznivce CHorvatska :-), jsem nějaká zmatená, takže se z Ptuje nedostanu přes most na neplacený konec dálnice? Objížďka mně navede na Omrož? Ještě jsem si myslela, že bych za mostem na kruháči jela 1. výjezdem (doprava) a po Zagrebška cesta do Lancova Vas a tam se napojila na 9 . Prosím o radu, ať v tom mám jasno :-) Díky moc :-)thumbs up
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
12. 07. 2016 13:39
To přece záleží na tom, kdy pojedeš, zatím se normálně dá k přivaděči jet a zařadit se na devítku: stejně mi to připadá, že tu objížďku vyznačili proto, aby se na konci dálnice zazipovaly jen dvě kolony místo tří, ono parkovat za 15 éček ve dvou tříkilometrových frontách na dálnici a ještě nechávat zařadit na konci neplatiče, to k vstřícnosti a úsměvu zrovna nevede.
Ono totiž zařadit se z dvojky od mostu na Dražencích je daleko snadnější, než u Lancovy Vsi.
Prostě po dvojce přes Puhov most můžeš a za ním máš příležitost se ještě rozhodnout hned na prvním kruháku, možností je tam také víc.
Dokonce, i když pojedeš na Dražence a rozmyslíš si to, pod viaduktem Zagrebške ul. máš ještě šanci to otočit, je tam na to docela šikovné místo a může se to tam, dál už začíná plná čára před nájezdem na devítku a A4 a jsou na to tam docela hákliví.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
12. 07. 2016 13:44
Pro Dana.42- jeli jsme tudy 4.7. a cesta je normálně průjezdná.Je to určitě z důvodu víkendových špiček a odlehčení provozu přes stavbu dálnice na Macelj.V sobotu končí kolony na dálnici od Mariboru daleko za Ptují. Lidi neblbněte a v sobotu tudy nejezděte.Trasa od Ilzu přes Feldbach na G.Radgonu,Ljutomer,Ormož a do Varaždinu na dálnici je tady jinými vyzkoušená. Takže v týdnu normálně z Ptuje na konec dálnice a o víkendu jinudy. V sobotu si otevřete kamery na stránkách promet.sinebo v jejich aplikaci Dars Traffic+

Jirka
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
12. 07. 2016 19:16
Isli ste niekto v poslednej dobe smer Ptuj- Videm- Cvetlin- Trakoscan- Macelj? Aky je ten hranicny prechod pri Cvetline? Stale jazdim z piatku na sobotu cez Trzec a potom na E59, ale teraz sa obavam tych kolon.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
12. 07. 2016 19:47
Tak tudy jsem jel už asi 5x a to právě kvůli kolonám na Macej. Jediné co tě může zaskočit je serpentina před přechodem ve směru ze SLO na HR a nebo budeš ťukat na budku, aby jsi vzbudil celníka. Samozřejmě doporučuji a hrad Trakoscan je nádhera. Nebudeš dle mne litovat. Zdar.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
12. 07. 2016 20:42
Také tudy jezdíme, v dopravních špičkách je to někdy i rychlejší alternativa, než tvrdnout na dálnici, a člověk si zase zajímavěji zatočí tím kolečkem před sebou.
Trochu jsem pokrátil takový univerzální itik jedné z našich oblíbených cest, tak se na to podívej, jestli do toho jdeš:
tady je itik z Lenartu, napřed si ho ulož na disk a otevírej až z disku. Na klikacích odkazech se podívej, jak ta cesta vypadá, teda co uvidíš.
A, jestli Ti bude víc vyhovovat mapa, tak tady je slovinská část, pokračování Chorvatskem 1. díl (s nájezdem na A2 na Sv. Križ - Začretje) a pokračování na Lučko, Bosiljevo atd... sem dávám také, i když nejspíš zbytečně.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
13. 07. 2016 16:49
Vyjíždíme ve čtvrtek 28.7. v podvečer z NJ,směr Vodice.Můžeme předpokládat kolony na hraničních přechodech a mýtnicích a raději se jim vyhnout???? Nebo v noci ze čtvrtka na pátek to nebude ucpané??? Jezdíme starou osvědčenou trasou Mureck-Ptuj-Macej.Lákalo by mě poznat, pro mne neprobádané trasy,které jsou výše uvedené,pokochat se krajinou,navštívit "kravín".Ale v noci toho mnoho neuvidíme!!
Cestu domů plánuji Švaljkovec-Trakoscan - Cvetlin - Videm -Ptuj,tak se snad vymaním z kolon a poznám krásy,o kterých se zde píše. Předem děkuji za postřehy.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
13. 07. 2016 17:21
Ze čtvrtka na pátek máš slušnou šanci projet to hladce.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
13. 07. 2016 18:43
Vdaka Hill. Stiahnute.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
13. 07. 2016 19:22
To doktor:
Jsi v jiném vláknu,ale myslím,že projedeš v pohodě.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
13. 07. 2016 21:44
doktor napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Vyjíždíme ve čtvrtek 28.7. v podvečer z NJ,směr
> Vodice.Můžeme předpokládat kolony na hraničních
> přechodech a mýtnicích a raději se jim vyhnout????

jezdím už několik let v noci ze čtvrtka na pátek, na lučku jsem kolem 9-10h a nikdy problém nebyl. tak snad ani letos yawning smiley
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
14. 07. 2016 00:49
Děkuji za odpovědi,my jezdili vždy ve špičce,tedy v pátek navečer,Víděň zarubaná.Cesta domů,hrůza.
Letos to bude asi jiné,pohodlnější jak píšete.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
14. 07. 2016 13:17
Ahoj po delsi odmlce yawning smileyD

Mam jen dotaz, bohuzel z nekolika duvodu ktere neumim ovlivnit se musim vrhnout do zitrejsi patecne-sobotni sebevrazdy yawning smileyD Kontrolni otazka zni:

Jel uz letos nekdo pres SLO/HR prechod Rogatec ? Uz se mi to nekolikkrat vyplatilo, ale ted mam za sebou 4letou absenci tak tady ctu a ctu a ctu ale tuhle variantu nikdo asi nejezdi co ?

Dik za jakekoli info.

TomKa

--
TomKa
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
14. 07. 2016 13:36
Ve čtvrtek večer není problém. Jezdíme tak pravidelně a nikdy jsme nikde nestáli. Proti pátku to je jízda jako v ráji. Silnice prázdné.

Zdeněk
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
14. 07. 2016 13:55
TomKa já jezdím vedlejším přes Lupinjak je to hned vedle
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
16. 07. 2016 20:20
Kdo jezdíte v Rakousku od Slovinských hranic po B66 do Ilzu,tak ve Feldbachu je objížďka vedena mimo město.Hned po sjezdu z 66 je kruháč,ven třetím výjezdem,následuje další opět třetí výjezd,dál 1.5 kilometru na téčko do Raabau,tady vlevo,po 200 metrech vpravo a teď 3:9 km přes Schützing nahoru na B66.Dolů k moři se projíždí jedním pruhem stavbou.AKTUÁLNÍ k 15.7.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
22. 07. 2016 14:52
Toto už někdo proklepl či potvrdil..??
19.7.2016 Naše cestovní kancelář dříve rozesílala vyzkoušenou trasu objížďky slovinské dálnice. V Ptuji, u nájezdu na nový most, je ale nyní tabule, že silnice je uzavřena z důvodu výstavby dálnice. To znemožňuje využití „naší“ objížďky slovinské dálnice. Navíc se tam může dopravní situace kdykoliv změnit (vzhledem k výstavbě dalšího úseku dálnice v těchto místech). Nemáme tedy pro řidiče žádné doporučení, jak slovinskou dálnici objet. Zřejmě bude lepší koupit si ve Slovinsku dálniční známku.
[www....]
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
22. 07. 2016 14:58
Nic neznemožňuje, to už by to Slovinci inzerovali v interaktivní mapě každou minutu aktualizované. Není-li tam přímo značka "zákaz vjezdu" nebo závora (a zákaz vjezdu navrch), co mi zabrání tudy projet?
Na kamerách vidím, že se tudy vesele sjíždí na Ptuj i najíždí odtud na "devítku" k hranici, nakonec těch 855 aut za hodinu, která přivaděčem od mostu k dálnici projedou (aktualizováno před chvílí, tedy v 16:07), by se v Turnišči muselo hromadit, přitom po dálnici jich přijíždí sotva 350 a k hranicím 882....
Nezůstalo tam to značení od předminulé soboty, jak to museli uzavřít a odklonit provoz, protože tam vykopali cosi podezřelého a čekali na pyrotechniky? To se totiž týkalo i průjezdu přes Tržec.

EDIT: přehodil jsem odpovědi do vhodnějších vláken a aktualizoval. Mimochodem - o těch přelepených směrovkách na Zagreb tu v souvislosti s tehdejší uzavírkou už byla řeč a patrně to neodlepili dodnes.



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Hill (22. 07. 2016 16:19).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
22. 07. 2016 18:44
Před týdnem byla klasická trasa přes Mureck - Lenart - Ptuj průjezdná bez sebemenších problémů. Přes Ptuj je to průjezdné stejnou trasou jako minule roky. Pouze tam jsou přeškrtané ty směrovky a přidané nové. Ignoroval jsem je a jel tak jak jsem naučený. Není tam žádný zákaz. Jenom doporučuji jinou trasu. Té nové bych se držel o víkendech. Bude tam zásadně menší provoz.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
22. 07. 2016 20:42
Upozornění pro všechny, kdo se chystají příští víkend jet přes Slovinsko:

Z důvodu návštěvy ruského presidenta Vladimíra Putina ve Slovinsku, který při té příležitosti navštíví ruskou kapli u Kranjske Gory, dojde v sobotu 30.7.2016 v regionu Gorenjska a v Ljubljaně a okolí k mnoha dopravním omezením.

Některé silnice budou pro veřejný provoz zcela uzavřené. Objížďky budou vyznačené, na nich je třeba ale počítat s podstatně hustším provozem. Tyto objížďky ale jsou místy pro vozidla nad 3,5 t jen omezeně průjezdné.


Turisty proto vyzýváme, aby jízdu těmito regiony v tento den vynechali, zvlášť tunel Karawanky, případně se jim velkým obloukem vyhnuli. Cestujícím do Chorvatska nebo na cestě zpět do Rakouska se doporučují objízdné trasy italskou dálnicí A23 nebo přes Maribor a Graz (potažmo všechny přechody od Šentilje na východ).

Podle informací ASFINAG bude tunel Karawanken na slovinské straně uzavřen výhledově 30.7.2016 od 9 do 18 hodin pro veškerý provoz. Mimoto už od středy 27.7.2016 bude ASFINAG na hraničním přechodu Walserberg (na A1), podél A10, na mýtnici St.Michael v Salzburku a v okolí dálničního uzlu Villach rozmísťovat upozornění a značit odpovídající objížďky.

Z Rakouska ve směru na Chorvatsko:
pro cestující po Tauernské dálnici A10 ze směru Salzburg je doporučeno odbočit na uzlu Villach na A23 směr Tarvisio - Udine - Palmanova a tam teprve odbočit na A34 Villese - Gorizia - H4 Vrtojba - Razdrto). Tato objížďka bude průběžně avizovaná už od Salzburku.

Ze Slovinska či Chorvatska ve směru na Rakousko:
cestujícím v tomto směru se doporučuje buď výše uvedená trasa přes Itálii nebo od Ljubljany jet po A1 na Maribor a dále Pyhrrnskou dálnicí A9 na Graz (tedy bez omezení pro přechody Macelj, Šentilj a východnější). Cestující z Dalmácie po A3 by měli poslechnout radu jet po chorvatské A4 na Goričan - maďarské M7 a odbočit po A5 směr Maribor a tam na Graz. Pozn.překl.: objížděči slovinské dálnice přes Ptuj, kteří dočetli až sem, to vlastně četli zbytečně, tam se nic zavírat nebude, jen je třeba počítat s těmi, kdo tudy jedou víceméně nedobrovolně.

Příjezd na letiště Lublaň:
Kvůli plánovaným uzavírkám počítejte dost času navíc kvůli očekávaným dopravním komplikacím a vydejte se tam raději podstatně dřív.

Přesný časový rozvrh státní návštěvy, a tedy i uzavírek, je z pochopitelných důvodů nezveřejněný, mimoto se během dne může i podstatně změnit.

Bližší informace o uzavírkách najdete (v angličtině) na www.promet.si/portal/en

Zdroj ÖAMTC, volný překlad moje já.




Upraveno 1krát. Naposledy upravil Hill (22. 07. 2016 21:21).
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 58
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.