Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up

Autor Racetiger 
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
16. 08. 2013 11:48
vendis napsal(a):
-------------------------------------------------------
v Ptuji na
> jednom z kruháků se asi zvětšuje ale dobře
> značeno.Jen se zeptám před námi tam jela nějaká
> skupinka a odbočily na předposledním kru.kam na
> průmyslové zoně v Ptuji kam se dostanou Děkujuconfused smiley

Nemohl by jsi doplnit informaci ohledně zavřeného KO? Např. kudy vede objízdná trasa, nebo o který KO jde? "A" nebo "B"? mapa KO "C" je ten kde ta skupinka odbočila?

___________________________________________________
Baška, Drvenik, 3*Plat, Seget Vranjica, 6*Podaca, Brist, Makarská.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Mahony (16. 08. 2013 11:48).
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
16. 08. 2013 18:09
Měl by to být předposlední na obchodní zoně je tam velká cedule obi je průjezdný ale opatrně dělají půlku a pak druhou,a ten vláček odbočil zrovna tam ale kam to tudy vede nevím já jel na poslední vpravo pak na most a další rovně a pak sjezd na konec dálnice.smileys with beer
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
04. 09. 2013 00:52
vendis napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Měl by to být předposlední na obchodní zoně je tam
> velká cedule obi je průjezdný ale opatrně dělají
> půlku a pak druhou,a ten vláček odbočil zrovna tam
> ale kam to tudy vede nevím já jel na poslední
> vpravo pak na most a další rovně a pak sjezd na
> konec dálnice.smileys with beer


Doplnění pro objížděče SLO dálnice - u obchodního centra OBI v průmyslové zóně v Ptuji se jedná o nový kruhový objezd (projeto směrem do HR 31.8. - již hotovo) - takže pro ty, kteří to pojedou poprvé (ti ostatní už to jezdí automaticky) pořadí KO - po projetí první světelné křižovatky (doleva) na začátku Ptuje následují kruháče: první-rovně, druhý-vpravo, třetí-rovně (nový - u OBI), čtvrtý-rovně, pátý-vpravo, most přes řeku Drava, šestý-rovně, nadjezd přes dálnici, doprava na konec dálnice a hurá na hranice SLO/HR.
Na mapách Googlu to ještě není (čerstvě zprovozněno), ale velký bratr se dívá a naslouchá, takže je jen otázkou času, kdy bude v mapách zakreslen (na satelitních snímcích je vidět ještě rozestavěné OBI - křižovatka Puhova ulica a Rogozniška cesta).



Upraveno 1krát. Naposledy upravil stace (04. 09. 2013 19:11).
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
04. 09. 2013 07:21
Zítra tudy jedu zpět, tak se podívám a během pátku vám dám roz(h)hřešení. (Už jsem jel)

EDIT: je pátek, slibuji, co jsem slíbil atd:



Aneb: strejda gůgl ještě neví, my už máme!

Fotku sem dávám včerejší, to tam ještě byly semafory a jezdilo se protisměrem. Ale pracovalo se tam usilovně, takže očekávám, že dnes, nejpozději v sobotu, už tam semafory nebudou. A, jak je vidět, Rogozniška cesta bude mít pokračování na východ do polí, tedy aspoď se pro ni připravuje i vyústění kruháku ven z města:
.
Docela nezvyklý pocit, vidět, jak se na opravách, údržbě a budování silnic (v tomto případě ve Slovinsku), pracuje nejen po čtrnácté hodině, ale i po osmnácté večer (to bylo pro změnu v Rakousku)! Kruhový objezd postavený za pouhých 5 dní... taková nestydatost... ale tam se to asi může...
Já vím, tohle zase patří do jiného vlákna...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Hill (06. 09. 2013 10:35).
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
04. 09. 2013 07:41
Citaci
Petr napsal(a):
Citaci
vendis napsal(a):
Jen se zeptám před námi tam jela nějaká skupinka a odbočili na předposledním kru.kam na průmyslové zoně v Ptuji kam se dostanou Děkuju

Nenapsals, kterým výjezdem z KO odbočili. Pokud odbočili 1.výjezdem z KO, pak dojedou na starý most v Ptuji, tak jak tu přede mnou píše už Zahajskej nebo také mohli vyjet 3. výjezdem potom by patrně jeli na Spuhlju - Zavrč - Varaždin - A4.

Nebo prostě jeli prvním výjezdem jen k pumpě, jediné s nepřetržitým provozem široko daleko. Čtvrt kiláku od kruháku...
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
06. 09. 2013 22:07
Hill napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Zítra tudy jedu zpět, tak se podívám a během
> pátku vám dám roz(h)hřešení.
(Už jsem jel)
>
> EDIT: je pátek, slibuji, co jsem slíbil atd:
>
>
>
> Aneb: strejda gůgl ještě neví, my už máme!
>...........

je vidět, že Slovinci makají a přemýšlejí jinak než naše slavné ŘSD (a jim podobní) - v sobotu 31.8. byl nový kruháč u OBI průjezdný normálně (nikde žádné semafory ani omezení) - i když věděli, že budou dál pokračovat s výstavbou (pravděpodobně přes víkend nemakají - taky proč), tak tam zbytečně nenechali omezení - jak by to bylo u nás ani snad nemá cenu komentovat.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
07. 09. 2013 15:42
Tak to jsem přehnal: to není 5 dnů, to jsou dva týdny a kousek - v sobotu 24.8.13 tam bylo jen mírné zúžení, semafory tam stály, ale vypnuté. Píšeš, že následující sobotu tam semafory nebyly, ve čtvrtek potom zase ano (viz foto), ale to už se finišovalo.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
09. 09. 2013 18:45
4.9. v pátek se zase jezdilo protisměrem, i když KO vypadá jako hotový...


avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
09. 09. 2013 20:44
Ta moje fotka je ze čtvrtka 5.9., nějak ti nesedí kalendář. Pořád mi vychází, že v pátek bylo šestého.
Ale to je teď jedno, čerstvější informaci zatím stejně nemáme.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
10. 09. 2013 06:55
V nedeľu 8.9. sa ešte jazdilo tak, ako je na fotke.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
11. 09. 2013 10:46
Tak letošní objížďka dálnice přes Mureck a Ptuj se trochu prodražila.V obci Trnovska vas nás na výjezdu z minikruháče ,,změřily" tím svým pochybnym radarem(ruční radar který ukáže jen rychlost,žádný čas,fotka-prostě jen digitální číslice ukazující rychlost),s tím že jsme jeli 59km/hod.-což jsme se snažili uhádat,nikam jsme nespěchali a cestu jsme si jen užívaly....zmohli jsme prd,policajt byl neoblomný a naúčtoval nám 125eur,vystavil doklad s drzým dodatkem že nám dal 50% slevu-jinak za 250eur....no, jsou nasraný že to hromada lidí a nejenom z ČR objíždí,tak se to snaží dohnat jinde.angry smiley
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
11. 09. 2013 11:40
Měli by je vyhodit z EU . Jsou to paka.
smileys with beer
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
18. 09. 2013 11:39
[auto.idnes.cz]

to snad neprojde tu by bylo už opravdu moc
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
18. 09. 2013 12:13
Měl jsem zato, že těch 130 cm nad přední nápravou už platí... A to avízované zdražení z 15 na 40 E za týden, podle mě nesmysl, to jim nikdo nezaplatí. Pokud chtějí mít prázdné dálnice a plné okresky, jdou na to správně.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
18. 09. 2013 12:20
toto zdražení ve spojení s případnou šikanou turistů na okreskách je snad jen zlý sen, který nebude zrealizován
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
18. 09. 2013 16:04
Jel jsem trasou mimo dálnici přes Maribor, tam ve středu 28.8. ráno kolem 6 hodiny, zpět v pátek 6.9. odpoledne, vždy průjezd bez kolon v pohodě.
Prohlídl jsem si tady ty videa a udělal si k tomu nějaké poznámky a bylo to úplně bez problémů, ani jsem nemusel použít navigačku.
Nicméně jsem ji měl puštěnou, na A/SLO hranici jsem jí zakázal placené dálnice a vedla mne úplně stejně jako tady podle toho videa (iGo8.*).
Po nájezdu na "devítku" za Tržcem jsem zase zapnul placený dálnice a pokračoval na HR.
Takže z tohoto ponaučení:
- pro vlastníky navigace (a dnes ji má snad každý) stačí zadat průjezdní bod ve Spielfeldu, a ve vhodnou chvíli zakázat/spustit placené dálnice, navigace tu správnou trasu sama ukáže
- kdo navigaci nevlastní - ty videa tady stačí prohlídnout a udělat si poznámky a taky není problém trefit
Hodně důležité ale asi bude si vybrat jiný termín nástupu/konce než sobotu.
Jinak ještě poznámka k cestě zpět - za cestarinou na Lučku jsme jeli na SLO vlevo; vpravo kolem Zagrebu směr HU to bylo děsně zasekaný, lituju ty, kteří do toho padli.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
18. 09. 2013 19:32
Jednoznačně souhlasím s předešlým příspěvkem, objížďka přes Maribor je jednoznačně nejkratší. Může být jedině problematická v dopravní špičce.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
18. 09. 2013 20:54
Nemáte někdo vyzkoušenou trasu po 710 mezi Mariborem a Ptují?
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
18. 09. 2013 22:58
V tom článku kecají: výška vozu 130 cm měřená svisle nad přední nápravou rozhoduje o výši mýtného přinejmenším v Chorvatsku, v Itálii i ve Francii. Tedy nejde o žádný evropský unikát. A v uvedených zemích ji měří u závor zpravidla automatika. Ve Slovinsku nepochybuji o tom, že ji budou kontrolovat policajti.

Pavlesus: s tvrzením, že cesta přes centrum Mariboru je jednoznačně nejkratší, bych byl opatrnější - ve směru od Vídně je jednoznačně nejkratší objížďka přes Ilz, Feldbach a Radgonu. V tomto případě dělá rozdíl 28 km. Časově vyjdou obě trasy téměř nastejno (vyzkoušeno), i když podle routeplanerů je to přes Radgonu o 16 minut pomalejší.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
19. 09. 2013 08:09
Puamik:

Trasu jsem jel před týdnem, není na ní žádný problém, jedeš pořád rovně a na konci už jsou i cedule Zágreb a ty tě hoděj na hlavní.Tuším, že se to tam jmenuje Tržec, ale i kdyby jsi zabloudil a dojel např. do Videmu (už za Ptujem), skoro každá odbočka doprava tě mezi kukuřičnými poli hodí na hlavní, párkrát jsem tam také bloudil.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
24. 09. 2013 19:05
Dlužím ještě krátké zhodnocení návratu z dovolené, vyjeli jsme v pátek 20.9. v 9 ráno i když s těžkým srdcem, protože předpověď na tento následující týden byla jasno, teploty kolem 27, prý pravé chorvatské babí léto a my museli domů. Nostalgicky jsme zvolili starou cestu a rozhodně jsem nelitoval, Jednak musím uznat, že silničky jsou udržované v perfektním stavu a jednak je i poznat, že za dobu co jezdím po dálnici, se podstatně zlepšil stav domů podél cesty, většina jich je nově opravených a je vidět, že i venkov žije. Domů jsme dorazili ve 23,15 tedy asi o 2.5 hodiny později, než kdybychom jeli po dálnici.
Navíc, protože jsem se snažil dodržovat na staré trase pravidla silničního provozu, tak mi auto ukazovalo průměrnou spotřebu u Karlovace 5,2 l nafty, což jsem pak trochu svižnější jízdou po dálnici trochu navýšil na 5,6. Nikde jsme nenarazili na sebemenši dopravní problém, no prostě už je po sezoně. Takže za rok snad znovu. smiling smileysmiling smileysmiling smiley
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
29. 09. 2013 13:04
tož nám spravili ty boule mezi Trate a Lenartem..,jak jsem jel tam tak tam ještě makali a byly tam semafory..ale včera už krásná asfaltka ...takže se cesta na jadran zase zrychlísmiling bouncing smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil vasnivykolista (29. 09. 2013 18:35).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
03. 10. 2013 10:37
Dovolím si sem dát malé videjko z opraveného kousku silnice mezi Lenartem a Trate.

video: [youtu.be]
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
09. 10. 2013 16:55
Osobně nejezdím na víkendy a proto se divím, že byla dálnice na Varaždin zasekaná. Toto bývá tak max 10 - 15 km a potom je volná až na HU. Křižovatka Velika Kostnica to uklidňuje a Dugo Selo to řeší naprosto jistě. Tam je totiž letiště ZGB a tam se to moc dělí. Dále je prázdno.
Ze Šentilju jezdím na Mureck - Lanart - Ptuj - Spuhlja - Markovci - Zavrč HR a směr Hraščica. Nikdy nejezdím směr Podlehnik - Macelj, neboť se mi nezdá logické jet objížďkou a potom se nacpat na hraniční frontu na Macelju. Na Varaždin sice najedu cca o 40 km více ale po krásné cestě a v poklidu. A za méně platby na dálnici. Myslím to je o 26 Kn méně než na Macelj.
Tak asi tak nějak.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
10. 10. 2013 09:02
Tak v tomto s Václavem souhlasím, ještě jsem tak nejel, ale pokud příště pojedu, tak určitě tudy. Projel jsem si to prstem po mapě .. teda v Google earth a je tam pěkná silnice i slušně značená smiling smiley

Vodice , Martinsicuro, Podgora, Gradac, San Benedetto del Tronto, Drašnice, Podgora, Živogoš?e Blato, Brist
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
12. 01. 2014 19:05
Hradec Králové - Gradac najedu 1143 km.normální cestou dle mapy.
Nebo najedu svojí cestou 1193 km a ušetřím cca 30 € a asi 26 kn za dálnici. Najedu více o 50 km. T. j. asi nákladová položka 200,- kč.
Ale jedu v klídku, v pohodě, na silnici poloprázdno, nečekám nikde na přechodech - max pro chodce.. Nevím, je mi to jedno jakou cestu si kdo zvolí. Já jezdím tudy a to již pěkně dlouho.

Toto jsou snímky z trasy. Je to snad špatná cesta ? Udělejte si každý svůj názor.

A toto je dálnice.
Cesta po dálnici u Ziru. Ano, tato se může stát kdykoli a kdekoli. Ale někde to lze objet. Na dálnici - ne !

avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
13. 01. 2014 07:29
Hradečák "jezdím na Mureck - Lenart - Ptuj - Spuhlja - Markovci - Zavrč HR a směr Hraščica. Nikdy nejezdím směr Podlehnik - Macelj"..i já takto jezdím thumbs up
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
13. 01. 2014 11:15
Je to jasné, Miloši v případě obyvatele HK mne ani nic jiného nenapadlo.spinning smiley sticking its tongue out Je jasně vidět profíky !
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
08. 02. 2014 18:30
Dálnici objíždíme přes Mureck, Lenart a Ptuj. Poprvé jsme měli itinerář a hodně se soustředili, abychom jeli správně. Podruhé jsme ho vezli znovu, ale už nepoužili, ta cesta je jednoduchá, pamatoval jsem si to z předešlého roku. Jinak považuji objetí slovinské dálnice za velmi přínosné. Ušetřených 30 Euro je slušná částka, to je 1 den ubytování například. To zaprvé. No a další důvod, proč to objíždíme je, že na začátku prázdnin, kdy jsme jezdili, tak dálnice stála několik km před hranicemi s HR. Takže dokonce jsme ušetřili i dost času, který bychom strávili v koloně.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
09. 02. 2014 17:13
já jezdím přes macejl, máte to nějak porovnaný jak to vyjde časově? je to o cca 60km delší, ale zároveň levnější dálnice. ale těch 60km navíc je možná hodina navíc...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Harry (09. 02. 2014 17:16).
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 163
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.