Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up

Autor Racetiger 
Tom
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
12. 06. 2013 12:35
2-3 roku dozadu Slovinci na zkratku vysypali několik Tater písku a nešlo projet, Myslel valeri . smiling smiley
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
12. 06. 2013 13:56
smileys with beer

Ttom napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Asi že už je z tý silnice jen písek
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
12. 06. 2013 16:31
Citaci
Tom napsal(a):
2-3 roku dozadu Slovinci na zkratku vysypali několik Tater písku a nešlo projet, Myslel valeri

Na kterou zkratku?
My jezdíme jedině zkratkami a na hromadu písku jsme nikde nenarazili.
O nich tu jen někdo vyprávěl, ani nedokázal definovat, kde to vlastně bylo. Ale Slovinci se dušovali, že uzavřeli jen tolik ze silnic, aby jim nikdo nejezdil přes staveniště, a to ani neúmyslně. Na základě mých zkušeností jim to věřím.
Tom
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
12. 06. 2013 16:38
Autor Bouky v 14.53 no rok 2009 smiling smiley ale je vidět, že písek se pamatuje yawning smiley
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
12. 06. 2013 18:41
bubla napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Jasně jedu po 66, to i předtím - jen jsem v Gornje
> Radgoně uhnul na Ptuj a pak klasika na Macelj.
> Jenže letos jedu poprvé v životě z pátku na sobotu
> a mám docela obavy, i když je to 21.6. Tak se ptám
> na Ormož. Docela by mě zajímalo, jaká je to
> celnice jestli v pohodě, jelikož jsem jel vždy
> přes Macelj a hlavně ta cesta z Gornje Radgony
> přes Ljutomer confused smiley ale tam už pojedu asi za světla
> (díval jsem se na mapy a jsou tam lesy - to za tmy
> není zrovna košer).


My to takhle jeli loni z5 - celou cestu od moře hlásili v rádiu 13km kolony na Macelju, takže jsem to vzal na Varaždin - kolem je obchvat vůbec se nejede přes město a pak vesicema na Omrož, silnice k hranicím se mi nějak nezdála - taková vokreska :-D, ale na chorvatský straně celník spal na židli a na slovinský mastili karty :-D skoro ani nepozrdravili takže zkušenost veskrze poztivní. Navíc to Rakousko potom je krásná kochačka. Letos asi pojedem tak, abysme cestou tam navštívíli ten hrad....
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
13. 06. 2013 07:06
Jezdím "zásadně" z Pa/So a většinou přes Ormož, vždy bylo na celničce OK.

Ještě k výjezdu z dálnice A2 v Ilzu (ale dá se i v Gleisdorfu - 68)..
1.) varianta na T doprava vjeď do ILZu a potom na náměstí odb. vlevo (mrkni do mapy - 66)..
2.) varianta na T odb. doleva (podjedeš dálnici - E 65/319). Obě trasy jsou do Varaždinu téměř stejně dlouhé



Upraveno 2krát. Naposledy upravil milošhr (13. 06. 2013 08:52).
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
13. 06. 2013 12:11
Tom napsal(a):
-------------------------------------------------------
> 2-3 roku dozadu Slovinci na zkratku vysypali
> několik Tater písku a nešlo projet, Myslel valeri
> . smiling smiley


Přesně to jsem myslel thumbs up smiley Doufám, že jsem nikoho nevystrašil .....



Upraveno 1krát. Naposledy upravil valeri (13. 06. 2013 12:13).
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
13. 06. 2013 12:36
nevystrašil, naopak upozornil ostatní, aby lépe koukali na cestu nebo na mapu. A nestávalo se pak, že někde zakufrují a dojedou někam na staveniště. Horší je pak, že svou blbost ventilují na netu jako zlotřilost Slovinců. yawning smiley
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
14. 06. 2013 10:02
Obvykle jezdím osvědčenou trasou Vídeň - A2 - A3 - S31 - Szombathely - Lendava - Varaždin. Jak vypadá trasa Ilz - Feldbach - Bad Radkersburg - Ormož - Varaždin? Je to sice o 10 km dál než ta první trasa, ale rád bych se ale projel zase po nějaký jiný cestě, kde jsem ještě nejel. Nezdržím se na rakouském úseku moc kvůli kopcům a zatáčkám a není ta silnice mezi Radenci a Ormoží nějaká pomalá okreska? Díky.

Trasa Ilz - Varaždin
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
14. 06. 2013 20:08
Z Ilzu do Radkersburgu po B66 to jezdím (disciplinovaně nebo podle místních) za 55-65 minut podle denní doby a počasí. Směr na Ormož vyzkoušený nemám, tak snad se podělí někdo, kdo tudy jezdí.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
14. 06. 2013 22:04
Hill napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Z Ilzu do Radkersburgu po B66 to jezdím
> (disciplinovaně nebo podle místních) za 55-65
> minut podle denní doby a počasí. Směr na Ormož
> vyzkoušený nemám, tak snad se podělí někdo, kdo
> tudy jezdí.

Zdravím Vaše příspěvky čtu a líbí se mi yawning smiley Akorát mě překvapuje, že jste tudy nejel. Já to letos taky zkusím poprvé - teda z té Gornje Radgony na Ormož, je to asi 140 km (z Ilzu až do Varždinu na dálnici) - vyhradil jsem si na to 3 hodinky... smiling smiley ačkoliv nejezdím pomalu, ale ne zase jako prase.
V Rakousku jsou cesty super, ale Slovinsko mi připadá jak u nás, no uvidíme. Příští týden - pak tady hodím nějaké postřehy cool smiley
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
23. 06. 2013 10:21
Ilz-Mureck-Lenart-Ptuj, snad nejlepši varianta, bez problému a složite navigace, značení zřetelné a jasné a příjezd na SLO dálnicí těsně za značkou oznamujicí konec dálnice, jezdím po 86-ce přes HU, letos jsem to zkusil takto a fakt dobrý, až na zácpu ve Vidní a Zagrebu, ale to byl pátek a já nechtěl čekat do soboty.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
23. 06. 2013 23:43
Zdravím všechny! Tak jsem jel trasu Ilz - Feldbach - Gornja Radgona - Ljutomer - Ormož - Varaždin a pak dálnice až na jih. Cesta perfektní - teda úsek Ilz - Feldbach dost serpentýn, ale to snad není takový problém yawning smiley Ale hlavní jsou dvě věci - 1.stav cesty až do Ormože se mi zdá lepší než populární trasa Mureck - Lenart - Ptuj 2.v Ormoži jsem projel celnici naprosto sám - a zájem o nás projevili jen slovinští celníci - chorvatští nás poslali rychle vpřed... spinning smiley sticking its tongue out
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
24. 06. 2013 10:44
Jelikož mě taky čeká cesta do HR, tak jsem zkusil trasy porovnat na seznamu a pořád mi z toho vychází nejlépe na Mureck..

1) Trasa: Ilz - Maribor - Zagreb, Demerje = jen po dálnici - bez objížďky SLO dálnice
délka: 218 km
doba: 2:09 h

2) Trasa: Ilz - Mureck - Ptuj - Zagreb, Demerje = osvědčená objížďka SLO dálnice :-)
délka: 228 km
doba: 2:59 h

3) trasa: Ilz - Feldbach - Gornja Radgona - Ljutomer - Ormož - Varaždin - Zagreb, Demerje
délka: 226 km
doba: 3:34 h

Na jednu stranu je pravda, že mapy neřeknou reálnou dobu, ale stále vychází Mureck nejlépe.
Já např. objížďku přes Mureck zvládnul loni za cca 50-55 min. a po dálnici to je cca 20 min. - tzn., pouhých 30 min navíc na objížďce. Kdežto podle porovnání to vychází o 50 min navíc.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
24. 06. 2013 12:36
Citaci
dezavy napsal(a):
Jelikož mě taky čeká cesta do HR, tak jsem zkusil trasy porovnat na seznamu a pořád mi z toho vychází nejlépe na Mureck..
1) Trasa: Ilz - Maribor - Zagreb, Demerje = jen po dálnici - bez objížďky SLO dálnice - délka: 218 km, doba: 2:09 h
2) Trasa: Ilz - Mureck - Ptuj - Zagreb, Demerje = osvědčená objížďka SLO dálnice - délka: 228 km, doba: 2:59 h
3) trasa: Ilz - Feldbach - Gornja Radgona - Ljutomer - Ormož - Varaždin - Zagreb, Demerje - délka: 226 km, doba: 3:34 h
Na jednu stranu je pravda, že mapy neřeknou reálnou dobu...

Kdyby jen neřekly reálnou dobu, ale neřeknou (možná je to tím zkráceným popisem, že tam není zřejmé, kudy vlastně jedeš), ani reálnou vzdálenost.
Ano, co nejvíc km po dálnicích od exitu 138 A2 u Ilzu až po mýtnici Lučko, celkem souhlasí (216 km/ 2:02 hod).
Ovšem přes Mureck s objížďkou slovinské dálnice přes Lenart a Ptuj to je jen 190 km / 2:45 hod. a přes Radkersburg, Lenart a Ptuj to vyjde nastejno jak na kilometry, tak na minuty.
Ovšem počítám kilometry po B66 z Ilzu a po B69, na kterou se dostanu přes Hof bei Straden, chci-li přes Mureck, nebo na ni odbočím v Pukle, jedu-li na Radkersburg.
Tolik jen pro upřesnění, jak se můžou hodnoty z routeplanerů navzájem lišit, když si nedám pozor, kudy mě to vlastně chce hnát.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
24. 06. 2013 13:31
Ještě jsem zapomněl dodat, že jsem tuto cestu absolvoval před 3 lety,ale to jsem z Gornje Radgony valil na Ptuj. Teď se mi to fakt na Ormož zdálo lepší... smiling smiley
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
24. 06. 2013 14:16
Z Ptuje lze jet na Gornju Radgonu (tedy mimo jiné možné varianty) hlavně dvěma cestami: buď přes Lenart nebo "přímo". Tedy - to je poněkud nadnesené hodnocení: jednou jsem to "přímo" zkusil a opět jsem se vrátil k cestě přes Lenart. Je rychlejší a jen asi o kilometr delší. Jen směrovka na výjezdu od semaforů v Ptuji je poněkud matoucí - ukazuje na Radgonu tou rychlejší pomalejší cestou...
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
24. 06. 2013 16:54
Upřesňuji - jel jsem přes Lenart - ale jak říkám - nevím jak ta cesta vypadá teď, ale já jsem byl s cestou přes Ormož - Ljutomer max. spokojený toť vše smoking smiley
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
24. 06. 2013 18:33
Dovolím si přidat mé nové poznatky loňského roku..z Ptuje na Spuhlja (č.228) - Zavrč - (č.2) - Hraščica stále po č.2 / 528 pod Varaždinem vjíždím na dálnici sm. Zagreb
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
24. 06. 2013 21:12
Bubla - to jsem chtěl slyšet, nebo vlastně číst. Jen se chci zeptat - jak je to značený? Nechá se prostě jen držet cedulí - Feldbach - Gornja Radgona - Ljutomer - Ormož? A v Ilzu musím zajet po B65 do centra a pak odbočit a B66? Díky.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
24. 06. 2013 22:16
Romans napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Bubla - to jsem chtěl slyšet, nebo vlastně číst.
> Jen se chci zeptat - jak je to značený? Nechá se
> prostě jen držet cedulí - Feldbach - Gornja
> Radgona - Ljutomer - Ormož? A v Ilzu musím zajet
> po B65 do centra a pak odbočit a B66? Díky.

Ano, do Ilz 65 pomalu! až uvidíš odbočku doleva na Feldbach, potom pořád po 66 až do Gornja Radgona (pozor na kruháč před Feldbachem - tam se dej doleva - obchvat) potom na 69 na Bad Radkersburg a potom do Gornja Radgona - tam jeď na Maribor a Ljutomer/Lendava - neodbočuj a val na Ljutomer po 230 až do Ljutomer a tam uvidíš cedule Ormož - a tam nelze minout směr Varaždin - Zagreb - no a potom po 2 až do přivaděče na dálnici - odboč doprava hned za Hraščicou... ufff stačí? spinning smiley sticking its tongue out
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
24. 06. 2013 22:48
Na obchvatu Feldbachu žádný kruhák není.
Prostě se drž značení B66, za úzkou bránou si hlídej značení, je tam křižovatka složená z několika jednosměrek, a dej se vlevo.
Když už se dostaneš na kruhák, znamená to, že jsi už ve městě, ale zase nijak velké není a značení mají dobré. Hledej směr Bad Gleichenberg a vyvede tě to samo zpět na B66.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
24. 06. 2013 23:33
Aha, tak jsem se spletl... eye rolling smiley S tím kruhákem...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil bubla (25. 06. 2013 08:17).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
25. 06. 2013 09:16
Pro ty, kteří se chystají jet přes Spielfeld a Šentilj a nejsou si příliš jisti, krátké video:



Na videu je tento úsek [maps.google.cz]



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Alf60 (22. 07. 2013 16:38).
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
25. 06. 2013 11:37
Alf60 pěkné jako kdybych tam jel včera a už se těším jak tam pojedu letos.
Jinak napiš jak nejsou rozbité silnice nebo je to pořád stejné
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
25. 06. 2013 12:13
Já jezdím přesně jak ,,milošhr" . Loni v srpnu z pátku na sobotu jsem byl na celnici sám.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
25. 06. 2013 12:43
Jiri.velmez
Pokud pojedeš přes Maribor, tak tamtudy jsou cesty naprosto v pohodě. Sem tam nějaká záplata na silnici 1 za Mariborem (dnes 454), ale určitě ne žádná díra. Rozhodně lepší cesta než Radgona-Lenart-Ptuj, kterou jsem jel loni.

No a další pokračování videa - kruhák před Mariborem:




Mapa úseku [maps.google.cz]



Upraveno 3krát. Naposledy upravil Alf60 (22. 07. 2013 16:49).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
25. 06. 2013 13:39
Jezdí někdo přes Cvetlin?Je ten přechod otevřený i v noci?Díky za odpovědi.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
25. 06. 2013 13:55
Loni jsem tamtudy jel a ptal jsem se celníků. Je otevřený nonstop
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
25. 06. 2013 18:37
A ještě průjezd Mariborem. Není celý, ale video začíná kousek před nádražím (na levé straně historická lokomotiva). Jsou taky zkracovány dlouhé rovné úseky na výjezdu z Mariboru a čekání na semaforech.




Mapa [maps.google.cz]



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Alf60 (22. 07. 2013 16:55).
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 181
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.