Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up

Autor Racetiger 
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
18. 02. 2010 20:04
Ale jó, já se taky přidám thumbs up smiley. Inoxova cesta loni v září neměla vůbec žádnou chybu, bezpečné objetí dálnice a kámoš co jel za mnou, jen kroutil hlavou, kde jsem k takové trase přišel....smoking smiley
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
18. 02. 2010 21:08
[vi

Takto sem za komanču objížděl Maribor.thumbs up smiley



deo]

[/video]
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
19. 02. 2010 08:55
michalhk napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Tady je další odpověď z ambasády a dobrá zpráva
> pro nás objížděče a pro případné se vyhnutí
> Macejlu v sezonních zácpách... thumbs up
>
> Dobry den,
>
> k Vasemu dotazu sdelujeme, ze statni prislusnici
> CR a tim Evropske unie mohou pouzivat k prechodu
> hranice hranicni prechod Zgornji Leskovec-
> Cvetlin.


no ono je taky potřeba vědět, jestli ten přechod bude otevřenej nonstop 24hod včetně sobot a nedělí
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
19. 02. 2010 11:58
Už jsem to psal na předchozí stránce. Dle webových stránek Varaždinské policie je otevřený furt.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
19. 02. 2010 13:46
Tady jsem našla mapu se všemi hr.přechody, vč provozní doby
Hranice
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
19. 02. 2010 13:54
Prozraďte prosím někdo mně neznalému, k čemu že je dobrý přechod Cvetlin na okresce, když je k dispozici Macelj na dálnici bez poplatku? Milovníky okresek chápu, ale jinak? Ani pro objížděče to snad nedává smysl.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
19. 02. 2010 16:17
jo, tomu se říká drbat se pravou rukou za levým uchem....smiling smiley
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
19. 02. 2010 17:47
Třeba k tomu, že v sezóně by mohl být problém s ucpaným Maceljem... Každý ať si posoudí, co je pro něj výhodnější. Osobně taky pojedu přes Macelj, když je ten kousek dálnice bez poplatku a zácpy taky nehrozí, když jedu v květnu.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil michalhk (19. 02. 2010 18:54).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
19. 02. 2010 17:52
Nic ve zlém, ale když už moříte téma příspěvky mimo mísu, tak si alespoň přečtěte pár posledních příspěvků, to snad není tak těžké. Lepší se drbat za uchem teď, než bez známky půl kilometru před přechodem...
A všem co zkoumali Cvetlin dík, je otevřená nová trasa.
Pro neobjížděče - aby nedošlo k mýlce - od května do podzimu jezdím k Záhřebu pracovně, mám tudíž dálniční známku roční. Ale něco jiného je, když jedu s rodinou a partou na dovolenou, to se strašně rádi vyhneme frontám na začátku SLO a při sjíždění dálnice až po přechod v Macelju. Díky objíždění jsme si mockrát obrovsky zkrátili cestu a slovinské silnice nejsou nijak horší než ty naše.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
20. 02. 2010 17:09
ale jo, pro ty co si neumí vybrat cestu jinak než ve špičkách, by to mohlo něco říci...
ale to by chtělo založit nové vlákno - jak objet mezinárodní přechod Macelj - tohle vlákno je o tom, jak objet placené úseky ve SLO ...
koukal na ten "nápad" přes Cvetlin prstem po mapě... (Ptuj)...Tržec, Videm (SLO), Cvetlin, Trkoščan, Macelj (HR)....je to takový kruh ..

vybavil se mi ze slavného románu strážmistr Flanderka, který po Švejkově kruhové pěší anabázi, mu v Putimi mu řekl ...."ty vaše kruhy mi připadají, že se potloukáte po okolí"....smiling smileysmiling smiley
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
20. 02. 2010 19:05
To Honza z Vysočiny
Drbání za uchem může přinášet libé i nelibé pocity, ale proč se drbat půl kilometru před NEPLACENÝM přechodem mi fakt uniká. Ale souhlasím s Mackem, to už je na nové vlákno, třeba slovinsko-chorvatská anabáze?...
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
21. 02. 2010 18:18
to Vladaconfused smiley:

Předchozích pár stránek je přesně pro toto vlákno. Objevily se tu spekulace ohledně nové mapy na dars.si. Proč ti přijde divné, že tu ti, co pro sebe i druhé hledají vhodnou cestu, diskutují o případném objetí tohoto úseku? Nebudu s tebou vést spor a já osobně si počkám do května. Nicméně jsem nezávisle na tobě učinil dotaz na DARS a přišla mi odpověď velmi podobná tvé citované, ale trochu jinak a hlavně si ji vykládám jinak. Proto jsem se znovu dotázal přesněji, a to zda v květnu bude zpoplatněn úsek těsně před hranicemi.
Odpověď:... od Ptuje.. to border (k hranici) je bez viněty. ...ale úsek Gruškovje-Macelj is motorway section with mandatory using of vignettes...
tedy že tento úsek je dálniční úsek s povinným použitím vinět (známek)..., a to jak na slovinské, tak nově i chorvatské straně (i když chorvati mají mýtné, ne známky; a těžko posouvali mýtnici, pokud se tím nemyslí, že nějak zablokovali nebo upravili ty staré nájezdy na jejich dálnici). A tomu prý odpovídá i jejich aktuální mapa, kde vloni uvedli jak zpoplatněné úseky, tak zpoplatněné v budoucnu, ale nyní je prý z mapy zřejmý současný stav. Na další část dotazu ohledně původního přechodu odpověděli, že...se s ním pro osobní tranzit dále nepočítá ani na jejich, ani na chorvatské straně, a to až do vstupu HR do EU.
Pochopitelně by bylo dobré, kdyby tato diskuse byla bezpředmětná, realita může být jiná, třeba tam dají ceduli "bez poplatku". Dokud to někdo neprojede, nebudeme vědět nic přesného, poprosím známé, nebo Jitko z Hvaru a další, co pojedete dříve....spinning smiley sticking its tongue out

Ještě jsem zapomněl část odpovědi, že námi probíraný úsek do dobudování celé dálnice není a nebude zahrnut do zpoplatněných komunikací pro těžká nákladní vozidla, tož jestli si vezete s sebou parník, je to v poho...



Upraveno 3krát. Naposledy upravil Honza z Vysočiny (21. 02. 2010 18:33).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
21. 02. 2010 18:48
Honzo, můžeš sem vložit celou odpověď DARS v originále? Ať si porovnáme jejich informace. Celá odpověď na můj dotaz je níže. Já tomu jednozačně rozumím tak, že příhraniční úsek zpoplatněn zatím není.

Dear!

Use of vignettes is obligatory only on motorways and expressways. From Ptuj to border with Croatia (Gruškovje) you don't need a vignette. We send you also a map with Motorway sections with compulsory use of vignettes.

The construction of the "Additional programme" (of the National motorway construction programme), which part is motorway section Draženci – Gruškovje, is planned in the period after the year 2013.


With best regards!

Corporate Communications Department
DARS, Motorway company in the Republic of Slovenia
headquarters: Celje, Ulica XIV. divizije 4
branch: Ljubljana, Dunajska 7
tel.: +386 1 300-99-20, fax: + 386 1 300-99-33
web: [www.dars.si]
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
22. 02. 2010 15:17
Já se těším až jednoho krásného dne otevřu toto vlákno a bude tam příspěvek od Fanky(jako asi před rokem) a tam bude všechno jasně černé na bílém třeba i v četně pokračování objízdné trasy (ze Ptuje do Chorvatska nějakou kančí stezkou hlavně neplacenou) a u toho ještě pár foteček a mapka.Prostě tak jak je jejím zvykem.Tak už nás Fanky netrap.Prosíííím.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
23. 02. 2010 10:53
morskyvlk..to je pekne,ze bys to chtel mit cerne na bilem,ale podle mne plati ta mapka z lonska,jen na prechodu Krapina smerem na Gornji Macelj bude podle mne stale ta stara cesta v provozu, normalne by se melo vjizdet na ten novy viadukt a ta stara cesta pod nim by mela byt 100% v provozu dale uz jen kvuli domacim,kteri v okoli bydli,takze Graz-Mureck-Lenart-Ptuj-Krapina plati nadale a pak za hranicemi podle tabule s navigaci,ta tam bude urcite mapka to bude E59 A2 placena dalnice a 9 bude stara cesta a na tu by jsi mel odbocit doleva,jako na smer 508 a pak pokracovat dale na 9.mapka1 na te mapce1 je modre oznacena dalnice a ty by si mel jet po zlute ceste,to je ta stara cesta, na mapce 2 je modre oznacena ta stara cesta mapka2

a takhle by to melo vypadat:





snad ti to i ostatnim trochu pomuze.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Fanky (23. 02. 2010 11:04).
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
23. 02. 2010 15:18
Fanky no jestli on morskyvlk nemyslel tu cestu co otevřeli v prosincu na Slovinské straně těch 0,58km označovanou na Slovinskem servru dars.si za placenousmoking smiley
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
23. 02. 2010 17:08
Ano Kolisto myslel jsem to tak. Do Ptuje už to máme nacvičené tak jenom z Ptuje na nejbližší nájezd chorvatské dálnice(pro případ že by se nedala použít sil.č.9) třeba přes výše zmiňovaný hr. př.Cvetlin.Mohl jsem to napsat trochu srozumitelněji.Přesto touto cestou posílám pro Fanky poděkování.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
23. 02. 2010 17:11
jj,to mne taky napadlo,pracuje se na tom...
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
23. 02. 2010 20:04
No .. jestli vono nebude lepší , když nám nám bude Fanky dělat navigátora přímo v autě yawning smiley grinning smiley hot smiley

Vodice , Martinsicuro, Podgora, Gradac, San Benedetto del Tronto, Drašnice, Podgora, Živogoš?e Blato, Brist
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
23. 02. 2010 21:16
morskyvlk m.j. napsal:> ...(pro případ že by se nedala použít sil.č.9) třeba přes výše zmiňovaný hr. př.Cvetlin...
-------------------------------------------------------
Zkoušel jsem ho v září, silnice prázdné, měli jsme dobrý čas, tak jsem se chtěl podívat na Trakošćan. Tak jsem to vzal z Ptuje přes Videm. Je to poměrně úzká silnice, samá zatáčka, takže stojí času víc, než vyjde v routenplaneru. Navíc jsem ji projel na slovinské straně dvakrát - přechod byl skutečně jen pro místní (na na chorvatské straně jsem to na Trakošćan už nezkoušel). Proto jsem jel z Videmu na Podlehnik přes Majski Vrh. Ještě užší a ještě klikatější silnička, křižovatky odhadem, protože značení veškeré žádné, ale výhledy nádherné. Jet až na konec Videmu (nebo Videmi?) a Tržec, přišel bych o ně.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
23. 02. 2010 23:25
> Hill napsal:
> Zkoušel jsem ho v září, silnice prázdné, měli jsme
> dobrý čas, tak jsem se chtěl podívat na Trakošćan.
> Tak jsem to vzal z Ptuje přes Videm. Je to poměrně
> úzká silnice, samá zatáčka, takže stojí času víc,
> než vyjde v routenplaneru. Navíc jsem ji projel na
> slovinské straně dvakrát - přechod byl skutečně
> jen pro místní (na na chorvatské straně jsem to na
> Trakošćan už nezkoušel). Proto jsem jel z Videmu
> na Podlehnik přes Majski Vrh. Ještě užší a ještě
> klikatější silnička, křižovatky odhadem, protože
> značení veškeré žádné, ale výhledy nádherné. Jet
> až na konec Videmu (nebo Videmi?) a Tržec, přišel
> bych o ně.


Nějak tomu nerozumím-mohl bys to napsat více polopatě ?
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
24. 02. 2010 10:35
Fandovi: jednoduše - neodbočil jsem v Pobrežje u Ptuje na Tržec, ale na Videm, projel skrz a pokračoval směr Cvetlin - hranice - Trakošćan. Ale bylo to tehdy jen pro Chorvaty a Slovince, nás nepustili, museli jsme zpět a přes Macelj. Tak jsme to jeli zpátky. Silnice Videm - Cvetlin (690) odpovídá našim silnicím III.třídy, stačí na obousměrný provoz osobáků, jen místy se zvýšenou opatrností. Podotýkám, že jsme za tu cestu potkali jen asi 6 aut, otázka je, až se jich nás tam pohrne víc, jak to bude vypadat.
A to, že jsem neměl s sebou mapu a cestou zpět od hranice naslepo neodbočil na Podlehnik už ve Zg.Leskovci, ani nejel až do Tržce, ale před videmským mostem jsem to vzal přes Majski Vrh, to byla jaksi třešnička na dortu (odhad směru slušný, najeto navíc asi 30km, inu radši si pár kiláků zajedu, jen, když jedu zkratkou). Ale viděl jsem zase kousek krajiny, kolem které bych jinak spodem projel - a nic (viz galerie-jadran.net).
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
24. 02. 2010 11:08
...tak jak tak hledam,tak toho moc nenachazim,me divi,ze toho online moc neni,jen par fotek jeste ze stavby,virtualni video a mapka s Dars.si,tot vse,takze moje pomoc je taky na nic,to bude myslim jeste trochu trvat,nez to opravdu nekdo pojede a da pak vedet,co a jak.Na Google Maps to taky jeste neni zaneseno.Podle mapky Dars.si je ta nova A4,co ma byt kompletne hotova v roce 2013,vpravo od stare 9,takze po Hajdina se nema co menit,ale pak v okoli Drazenci navazuje na 9,tak nevim,ja si to uz ani moc nepamatuji z lonska,kdyz jsme tudy v zari projizdeli,

tady je to virtualni video:


a par fotek jeste ze stavby z konce rijna 2009




a podle tohoto by mela byt nadale 9 v provozu A4



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Fanky (24. 02. 2010 11:10).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
24. 02. 2010 14:00
Na tom videu to vypadá,že podél dálnice povede stále původní 9 komunikace,kde není důvod ji zpoplaťňovat,tedy i přechod ač je dálniční na A4 je i zároveň na silnici č.9 která vede vlevo od něho.Tedy video potvrzuje odpověď Dars.si kterou dostal a přeložil pro nás Vlada???
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
24. 02. 2010 16:51
jo a na tej mapě je podle mě vidět, že placenej úsek je až v Hajdině směrem na Maribor takže když pojedem do HR tak můžem jet v Ptuju po starej cestě na Hajdinu a jak sme podjeli cestu od Mariboru a odbočili doleva na Zagreb tak místo teho najedem rovně a najet na A4...ale zpět bych to neriskoval a na začátku A4 bych to vzal zase na žluté obočce na Ptuj

ale nejkratší a asi nejlepší je jet ve směru od Lenartu na tom prvním semaforu doleva a dál přes ty kruháčesmiling smiley



Upraveno 3krát. Naposledy upravil vasnivykolista (24. 02. 2010 18:40).
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
26. 02. 2010 14:36
..tak jeste to dam sem,....psala jsem vcera na Direkciji RS za ceste (reditelstvi slovinskych cest) a ti mi odpovedeli toto:

Matter: The road from Šentilj to Macelj without vignette

Dear madame,

After you cross the old border Šentilj (south from the new one, which is on motorway), continue on the road R2-437/0268 Šentilj – Pesnica to Pesnica. Than you go throuh roundabout Pesnica in which you choose the first exit to the main road G1-3, than turn right on regional road R2-436 which goes under te main road G1-3. In the crossroad than turn left on Šentiljska cesta, Partizanska cesta and Titova cesta which lead you to Ptujska cesta (G1-1) toward Ptuj. From Ptuj to Gruškovje (Macelj) leads you the main road G1-9.

You can find the map on the web site below:
[maps.google.com];


Best Regards,

Nina Rangus, BA in Communications
Public Relations Office
Directorate of the Republic of Slovenia for Roads


preklad google:

Oblast: silnice z Šentilj na Macelj bez viněta

Vážená paní,

Po překročení hranice Šentilj starý (jižně od nového, což je na dálnici), dále na silnici R2-437/0268 Šentilj - Pesnica na Pesnica. Než půjdete throuh kruhovém objezdu Pesnica, ve kterém si vyberete první výjezd na hlavní silnici, G1-3, pak odbočit vpravo na regionální silniční R2-436, který jde do te silnice G1-3. Na křižovatce odbočit vlevo, než cesta na Šentiljska, Partizánska cesta a Titova cesta, která vede vás cesta Ptujska (G1-1) směrem na Ptuj. Od Ptuj se Gruškovje (Macelj) vede hlavní silnice G1-9.

Najdete mapu na webových stránkách níže:
[maps.google.com];


S pozdravem,

Nina Rangus, BA v komunikaci
Public Relations Office
Ředitelství Slovinské republiky pro silnice
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
26. 02. 2010 18:44
Loni jsme to objeli a letos to určitě vyjde zase.
Mureck, Lenart, téměř Ptuj a Ormož, pak dále na Varaždin a na dálnici.
V Ormoži když se na přechodu sjedou 3 osobáky, tak to mají na mostku frmol.
Klídek, cesta slušná (i když pomalá), ale 2x hodinu a půl z A9 na A4 za 30 éček se dá vydržet.
Z A4 je hodně dlouhý obchvat Zagrebu na A1 grátis smileys with beer
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
02. 03. 2010 12:25
..tak jsem dala jeste presnou otazku na muj dotaz z 26.2. zda je tedy kruhac v Pesnici zpoplatnen nebo ne a zde je odpoved:

Dear Mrs Bobner,

In compliance with the provisions of the fifth paragraph of Article 11a of Public Roads Act and the second paragraph of Article 3 of Decree on Tolled Roads and Tariffs, according to which all motorways and expressways managed and maintained by DARS d.d. are subject to vignette, DARS d.d. concluded that the Pesnica roundabout is subject to toll. This is a section, which was defined by the concession contract on managing and maintaining motorways to be a motorway section managed by DARS d.d., namely under the section item No 0129 at the A1.

Nonetheless, in the framework of the Pesnica roundabout, use of toll road in continuation and toll road prior to the Pesnica roundabout entry, respectively, is subject to surveillance by DARS d.d. toll supervisors. Therefore, DARS d.d. toll supervisors do not perform toll control at the Pesnica roundabout itself – from the point of view of providing traffic safety. Toll supervisors penalise perpetrators of the offence who come to the roundabout on the toll road and leave it on the non-toll road or who drive through the roundabout from the non-toll road to the toll road.

Best regards,
Tina Bučić, BA in Communications
Public Relations Office
Ministry of Transport
Slovenian Roads Agency

phone:+ 386 (0)1 306 82 74
fax: + 386 (0)1 306 82 91
www.dc.gov.si
tina.bucic@ddc.si


preklad google:
Vážená paní Bobner,

V souladu s ustanoveními pátém odstavci článku 11a zákona o veřejných silnic a druhý odstavec článku 3 vyhlášky o vyzváněl Silnice a tarify, podle níž všechny dálnice a rychlostní spravuje a udržuje DARS dd podléhají vignette, DARS d.d. k závěru, že kruhový objezd Pesnica podléhá mýtné. Toto je sekce, která byla definována koncesi na správu a údržbu dálnic, které mají být dálnice spravuje dd DARS, a to v sekci položka č. 0129 na A1.

Nicméně v rámci kruhového objezdu Pesnica, užívání zpoplatněných silnic na pokračování a zpoplatněné silnici před kruhovým objezdem Pesnica vstupu, respektive podléhá dohledu DARS dd mýtného dohledu. Proto DARS d.d. mýtné dohledu neprovádějí kontroly mýtného na kruhovém objezdu Pesnica sám - z hlediska zajištění bezpečnosti provozu. Toll dohledu trestání pachatelů trestného činu, kteří přicházejí do kruhového objezdu na zpoplatněné silnici a nechat ji na non-zpoplatněné silnici, nebo kteří řídí přes kruhový objezd od non-mýtné silnice na zpoplatněné silnici.

S pozdravem,
...............................................
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
02. 03. 2010 15:56
ivo1339 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Loni jsme to objeli a letos to určitě vyjde zase.
> Mureck, Lenart, téměř Ptuj a Ormož, pak dále na
> Varaždin a na dálnici.
> V Ormoži když se na přechodu sjedou 3 osobáky, tak
> to mají na mostku frmol.
> Klídek, cesta slušná (i když pomalá), ale 2x
> hodinu a půl z A9 na A4 za 30 éček se dá vydržet.
> Z A4 je hodně dlouhý obchvat Zagrebu na A1 grátis
> smileys with beer


Ten nával na přechodu v Ormoži můžu potvrdit. Nás jely 4 auta a celníci na nás ze čtvrtka na pátek v noci (okolo 2hod) koukali jak na zjevení. Já jel jako první a rozespalý celník nebyl ani schopný přečíst pas, tak nás pustil hned. Ostatním už do pasů koukal, ale průjezd úplně v pohodě. Dokud nebude dálnice přes celé Slovinsko, tak o ní ani nebudu uvažovat. Nějaká ta hodinka navíc mě cestou na dovolenou nezabije.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
02. 03. 2010 18:17
----> Fankythumbs up
díky za starost a další upřesnění....
jinak to poslední ttadůležitá info byla strojovým překladem dost nečitelná....
v češtině by to mělo být zhruba takto :

Nicméně, ve struktuře kruhového objezdu u Pesnice je užití placené silnice v návaznosti na Pesnický objezd, resp. vedoucí k němu, předmětem kontroly ze strany DARS d.d. Kontroly nejsou prováděny na samotném kruhovém objezdu u Pesnice z důvodu dopravní bezpečnosti. Řidiči jsou penalisováni za přestupek, pokud přijíždějí na objezd po zpoplatněné silnici a opouštějí jej na nezpoplatněné, případně opačně, když přijedou po silnici nezpoplatněné a od objezdu se vydávají po zpoplatněné.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 169
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.