Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up

Autor Racetiger 
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
11. 08. 2009 11:32
mám prosbu, nemohu nikde najít 4 stránkovou mapku pdf kde byly vyfoceny i směrové tabule a detail kruháče u Pesnice. Už to hledám dvě hodiny, potřebuji to pro známého a nemohu to najít. Druhý pdf kde jsou jen mapy mám. Nevím v kterém to bylo vlákně. dík za link
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
11. 08. 2009 11:53
Značka Dálnice ještě neznamená nutnost mít dálniční známku, až dodatková tabulka Vinjete ji nařizuje, takže pokud tam tato není, není potřeba. Obdoba např.kolem Brna je taky dálnice bez známky.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
11. 08. 2009 13:00
to david: zkus tohle Objezd
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
11. 08. 2009 14:54
to kudu : jo to je ono moc děkuji, včera jsem to hledal hodinu dneska zas. Ono to chce trochu zkombinovat oba dva plánky. Jen mi dělá starost to uzavření jedné silnice v Ptuji [bezvinjete.blogspot.com] . Opravdu jsou to darebáci největšího kalibru, každý týden je to jinak, jsem už na Ptuj alergický. Jel jsem tudy v červenci už 2x v rozmezí 5 dnů (pokaždé jinudy!) a poprvé to odneslo levé přední světlo a plast narazník, sestřelila mě ženská na světelné křižovatce před odbočením na starý most.
rio
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
11. 08. 2009 15:33
Vrátil jsem se f pondělí. Před odjezdem jsem čerpal z tohoto fóra a už jsem si říkal, že to není všechno snad ani možný. Přesto jsem se rozhodl pro objížďku Mureck - Lenart - Ptuj, v Ptuji přes nový most až na dálnici - trasa je tu několikrát popsaná:
    [1] Ptuj první světla vlevo
    [2] na nadjezd přes první kruháč rovně
    [3] hned druhý kruháč vpravo
    [4] třetí kruháč rovně
    [5] čtvrtý vpravo na nový most
    [6] za mostem pátý kruháč rovně
    [7] nadjezd dálnice a doprava sjezd na dálnici, která po pár metrech končí
V HR jsem potkal krajany, kteří se hned ptali, kudy a že prý už to nejde a že tam bloudili 2,5 hodiny a pak stejně koupili známku a že po sjezdu na pár metrů dálnice hned stáli a chytali v obou směrech. Myslím, že přesně kvůli takovýmto vyplašenkám, který se netrefili ani po 100krát popisované trase má mnoho lidí v hlavě hokej, kudy teda jet. Já sem proto píšu svůj názor a rozhodněte se každý jak chcete. Objel jsem to hned, bez mapy, bez navigace, tam i zpět, ano na dálnici je skutečně značka dálnice, ale ne viněta, zpět začíná až za sjezdem, tak nevím proč by tam měli chytat. Silnice Mureck - Lenart je špatná, ale vždy jsem to ubrzdil a nic neurval, myslel jsem na to a dobrý. V Lenartu doprava a hned zase doleva.

Vše za chvíli, přesně nevím, asi něco přes půl hoďky, asi.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil rio (11. 08. 2009 15:35).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
11. 08. 2009 16:41
Dnes sem se vrátil a zpátky cesta Ptuj-Lenart-Mureck a pohoda - sice sem se 1x otáčel v Ptuji nemohl sem najít if Ptuj východ nebo západ, ale v poho. Cesta tam sjel sem už v Illzu a Gorna Radgona-Lenart-Ptuj- tady sem měl strach protože sem najel na dálnici na ten kousek asi 100m, ale pak to díkybohu skončilo. Všem štastnou cestu
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
11. 08. 2009 21:25
Mirus napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Značka Dálnice ještě neznamená nutnost mít
> dálniční známku, až dodatková tabulka Vinjete ji
> nařizuje, takže pokud tam tato není, není potřeba.
> Obdoba např.kolem Brna je taky dálnice bez známky.


Značka Dálnice znamená že za ní dál platí ustanovení pro dálnici, podle naší vyhlášky a nemyslím si že je to ve Slovinsku jinak. Kolem Brna nebo Prahy pokud je dálnice součástí místních dopravních okruhů je pod značkou Dálnice dodatková tabulka že je bez poplatku. Nikde jsem si na naší dálnici nevšiml na začátku dálnice označení dálniční známky. A není to ani v Rakousku. Zpoplatněnost je dána vyhláškou.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
11. 08. 2009 21:53
zdravim

je tato trasa stale dobre prujezdna, nebo jestli se neco zmenilo....chtel bych se ve slovinsku vyhnout poplatkum?

MURECK- LENART - PTUJ
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
11. 08. 2009 22:28
to tony65 ale je a hlavne vsude kde jsou dalnicni obchvaty kolem mest. U nas z Brna kdyz se jede smer na Bratislavu, Prahu i Olomouc to vsude je a zacatek placeneho useku je radne oznacen.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
12. 08. 2009 03:37
david napsal(a):
-------------------------------------------------------
> to tony65 ale je a hlavne vsude kde jsou dalnicni
> obchvaty kolem mest. U nas z Brna kdyz se jede
> smer na Bratislavu, Prahu i Olomouc to vsude je a
> zacatek placeneho useku je radne oznacen.


Myslím že důležitější než značky kolem Brna je jak je to se zpoplatněním dálniceu Ptuje. Vzhledem k tomu že tam po 100 m jízdy po dálnici vybírají policajti pokuty, já bych to už objel přes Tržec. Zajížďka žádná, přitom naprosto bezpečně bez poplatku.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
12. 08. 2009 05:07
Nic se tam nezměnilo,stále se to dá v poho projet.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
12. 08. 2009 07:34
tony65 ,už jsi tady eye popping smiley viděl někoho kdo za 100m dálnice zaplatil???,já né,jen tu občas někdo napíše,že někdo platil,ale kde a za co nikdo přesně neví,já jen vím že policie chytá,né za nájezd,ale za to že se lekají značky dálnice,zmatkují otáčí se,přejíždí bílou čáru a dělají jiné přestupky,na to tam čekají.Kamarád se ted vrátil,jel podle mapky co tu je,v Ptuji vzal do vleku asi 10 aut ,co si nevěděli rady jak se vymotat včetně CZ PL D a vyvezl je na Zagreb nájezdem,žádný problém.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
12. 08. 2009 12:38
Koukám, že zde stále panuje dost nejasností kvůli výjezdu z Ptuje na HR. První alternativa (a nejsem si jistý, zda je bezpečná. Výše ji opět popisuje RIO)

1. Najedete na krásný nový most přes Drávu, který je do oblouku. Za mostem po pár desítkách metrů se objeví cedule značící dálnici(značka vinjeta pod ní nebyla). Silnice dálnici nepřipomíná - jeden pruh tam, jeden zpět. Sjezd, nikde žádný!!! Po asi 1 - 1,5 km následuje kruhák. Když ho přejedete rovně, dostanete se téměř ihned (50m) na klasickou dálnici, která směrem na HR po pár desítkách metrů končí a napojuje se na č.9. Pokud ale obkroužíte 270° - tuším 3. exit, najedete na č.9. Takto to bylo stále průjezdné dle kamaráda i 8.8. (já to 8.8. vzal domů přes Teržec)

Druhá alternativa kde se vůbec nepřiblížíte dálnici je jet přes starý most.

2. Najedete na starý most. Za mostem doleva na Pobrežije po Zagrebačka cesta na Tržec, kde se bezpečně napojíte na č.9. a k dálnici si ani nečichnete.

Kdo by přesto tápal, nechť vše nastuduje na mapě Slovinců (je třeba si oblast okolo Ptuje zvětšit). Odkaz zde:
[www.promet.si] ; [www.promet.si]

Nechť si každý vybere co je pro koho lepší. Já projel obě trasy bez problémů.
Anonymní uživatel
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
12. 08. 2009 13:16
.



Upraveno 3krát. Naposledy upravil in0x (05. 08. 2018 22:14).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
12. 08. 2009 14:58
Ano, jel jsem zpět po tom kousku dálnice a odbočil na Ptuj. Stáli tam vinský policajti a měli nějaký mlaďase v prádle. Mně si vůbec nevšímali. Podle mně oni zmatkovali, otáčeli před sjezdem na dálnici a přejeli plnou čáru. Doporučuji nezmatkovat, museli by chytat na těch 100 metrech a ne až na normální silnici, a jet touto pohodlnou cestou.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
12. 08. 2009 15:08
in0x. jel jsem 27.7.09 přes SLO stejně jak je zpracována video příručka. Sice jsme se trochu bez navigace motali, ale nějak jsme po instinktu dojeli do Tržce(stejně jako ve videu) a pak už po silnici č. 9. Zpět už to bylo v poho. Suma sumárum, je vidět, že jsme jeli doře. Doporučuji videa kolegy in0x!!!
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
12. 08. 2009 19:03
miroslav57 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> tony65 ,už jsi tady eye popping smiley viděl někoho kdo za 100m
> dálnice zaplatil???,já né,jen tu občas někdo
> napíše,že někdo platil,ale kde a za co nikdo
> přesně neví,já jen vím že policie chytá,né za
> nájezd,ale za to že se lekají značky
> dálnice,zmatkují otáčí se,přejíždí bílou čáru a
> dělají jiné přestupky,na to tam čekají.Kamarád se
> ted vrátil,jel podle mapky co tu je,v Ptuji vzal
> do vleku asi 10 aut ,co si nevěděli rady jak se
> vymotat včetně CZ PL D a vyvezl je na Zagreb
> nájezdem,žádný problém.

Jen jsem ocitoval co tu kdo napsal vzhledem ke značení, jež jsem na vlastní oči viděl, nemám důvod tomu nevěřit Tak nedělejte z lidí blbce a nevhánějte je lačným slovinským policistům do náruče, když je tak jednoduché to obět přes Tržec a zcela zdarma a bez obav.. Prostě za značkou dálnice je potřeba známka. Dnes jsem se díval jak je to u Brna. Nejdříve je dodatková tabulka s přeškrtlou známkou a na konci neplaceného úseku je dodatková tabulka Placený úsek. Logicky je to ukončení neplaceného úseku. Ve Slovinsku nic takového není.
Anonymní uživatel
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
12. 08. 2009 22:43
.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil in0x (05. 08. 2018 22:14).
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
13. 08. 2009 05:16
S tím kouskem dálnice tam není žádný problém,jel jsem tam v pondělí odpoledne a v pohodě.Než je označena dálnice ,tak se odbočí vpravo a jede se dál bez komplikací...
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
13. 08. 2009 05:18
S tím kouskem dálnice tam není žádný problém,jel jsem tam v pondělí odpoledne a v pohodě.Než je označena dálnice ,tak se odbočí vpravo a jede se dál bez komplikací...Projeto za hodinu a deset minut v klidu.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
13. 08. 2009 11:26
Důležité je jaké má cesta číslo, to určuje do jaké kategorie silnice patří a když je to dálnice, myslím A4 musí být známky i bez upozornění. Jestli je to stále č. 9 není za co platit. Na tomhle obrázku ze sloviských stránek je patrné, kde začíná placený úsek [bezvinjete.blogspot.com] tak není u Ptuje za co platit.



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Racetiger (14. 08. 2009 08:57).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
13. 08. 2009 21:44
Analyzoval jsem obě videa od přítele in0x a porovnával jsem je s mapovými podklady. Trochu novější jsou na maps.google.cz, ale ne zas tak nové, aby stačily tempu slovinských cestářů, proto jsem raději pracoval s mapami na geopedia.si, jsou výrazně podrobnější, avšak starší.
Ale k trase. Průjezd přes Ptuj je popsán výborně, a pokud si zadáte ortofoto (čili fotomapu), můžete krásně proplout městem "prstem po mapě", důležité je nepřehlédnout za starým mostem odbočku doleva na vedlejší silnici, směrovka Majšperk, Videm a pak držet směr na Tržec. Oproti mapě tam na nás dále čeká nový kruháč , projedeme rovně a pak křižovatka na východní obchvat, co také není v mapě (do CRO směr Videm, zpět směrovka Center) a ještě jeden nový kruháč v osadě Sodinci (mezi obcemi Turnišče a Pobrežje), výjezd směr Žetale, Podlehnik a pak stále rovně až do Tržce.
Osobně si tuto trasu vyzkouším koncem srpna, ale myslím, že je to jasné. Díky videím má člověk parádní představu, co ho čeká.
Anonymní uživatel
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
13. 08. 2009 22:27
.



Upraveno 2krát. Naposledy upravil in0x (05. 08. 2018 22:13).
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
14. 08. 2009 16:25
Stačí trochu pohledat. Zde si stáhněte mapu Slovinska. Obsahuje už všechno, nový most, odbočku na Videm i oba kruháče. Je určena pro Igo 8.3



Upraveno 3krát. Naposledy upravil valeri (14. 08. 2009 16:38).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
15. 08. 2009 22:54
Ahoj,
tak to máme za sebou i my :-(

Cesta tam - Brno, Vídeň, Graz, Mureck, Lenart, Ptuj, Zagreb, Šestanovac, Mala Duba - v pohodě i s dlouhými přestávkami cca 13,5 hodiny. Díky za Midaxovu cestu Vídní - fakt 22 minut na průjezd -tam i nazpět :-) a objížďka dálnice ve Slovinsku po trase s In0xovým perfektním návodem se mi zdála ještě kratší než dřív "po staré". Sice hodně aut, ale zvíře jsme neviděli ani jedno (a to jsme jeli obě cesty kolem 22 h.) Blahořečila jsem fóru a všem radám. I přímo na místě v Chorvatsku jsem zlanařila 2 rodiny pro použití této trasy nazpět, jak jsem ji chválila... Díky moc In0xi a všichni!
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
16. 08. 2009 07:35
Cesta tam 4. 8. zpět 15. 8. Obě cesty Mureck - Lenart a průjezdy Ptují podle in0x, neměly chybu. Mohu doporučit.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
16. 08. 2009 10:50
Zdravím všechny! Včera jsem se vracel z Chorvatska, projížděl Slovinsko přes Tržec - Ptuj - Lenart - Trate okolo 12. hodiny. Nulový provoz, pohodová cesta(předtím jsem čekal 90 minut na poslední mýtnicithumbs down). Za hoďku hotovo, doporučuji! Díky za info!!!!



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Flegmont (17. 08. 2009 08:34).
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
16. 08. 2009 19:46
Taky jsem objížděl přes Lenart v obou směrech (1.8. a 13.8. večer), minimální provoz, žádné zbytečné zdržení přes Macelj ani na mýtnicích. Být ještě tak dokončená slovinská dálnice až k chorvatské, asi se tu nebudeme mít o čem bavit.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
19. 08. 2009 10:48
Zdravím.
Včera jsem se vrátil s rodinkou z Ch.. Odjížděl jsem 10.8. a Slovinskem jsem jel trasu Mureck, Lenart, Ptuj podle inOxe v Ptuji po starém mostě a je to trasa naprosto bez problémů podle výše zde zveřejněných map i podle navigace i v ve 23:00 hod. Zpět jsem se vracel v 11:00 hod a opět bez potíží. Tam jsem se nechal strhnout pěticí Čechů a za starým mostem jsem hned neodbočil vlevo, ikdyž na mne ta ženská z navigace řvala vlevo !!! V zápětí jsem zjistil, že těch pět předemnou míří kolmo k dálnici a taky si nejsou jisti kam jedou, tak jsem to otočil a té ženské v krabičce se to moc líbilo. Pak už jsem projel rovně provinční kruháč, přejel nadjeddem novou cestu z nového mostu a pak příjde křižovatka ( v navigaci není, je moc nová ), kde to člověka táhne doprava k dálnici, ale správně je vlevo, přesně jak je to v mapě.
Zpátky to byla brnkačka, jen jsem pro jistotu odbočil ihned do Tržce a nespoléhal na poslední možnou odbočku z hlavní cesty.
Děkuji všem zde na vláknu za pomoc, kterou mi poskytly svými příspěvky a postřehy.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
19. 08. 2009 22:25
thumbs upTaky Vás tady zdravím ,cestu tam podle inoxe -kluku klobouk dolu ,cestu tam přes Ptuj jsem neznal confused smiley ale podle tebe SUPR thumbs up ,ale cestou na zpátek jsem radši použil navigaci a bylo to smoking smiley.Kdo nemá právě nové mapy tak navigace Vás vyvede uplně v pohodě.inox u mě máš za 1
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

mdr
Hosté: 187
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.