Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up

Autor Racetiger 
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
18. 07. 2009 17:06
Cesta tam (4.7.) i zpět (17.7.) po trase Mureck - Lenart - Ptuj - Macejl (a zpět) naprosto bez problému. Průjezd přes Ptuj po novém mostě podle této mapky (děkuji za ni neznámému autorovi). Dálnice směr Maribor od sjezdu na nový most (Ptuj - průmyslová zona) už je placená, při odbočování už vidíte značku označení dálnice s obrázkem známky.
Stejně jako in0x upozorňuji na úsek s omezením 40kou a označený velbloudími hrby. Velbloud by se opravdu za takové hrby nestyděl, naštěstí je to jen pár desítek metrů.

Jediná komplikace - na zpáteční cestě mi rakušan na pumpě těsně před nájezdem na rak. dálnici odmítl prodat známku na kartu (Mastercard), pouze za hotové. Neměl jsem už eura tak jsem popojel asi 2km do dalšího městečka, kde byla paní na pumpě Esso ochotnější.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Pedro66 (18. 07. 2009 18:19).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
18. 07. 2009 20:06
Minulý rok jsme jeli na Mureck - Lenart - Ptuj a pak jsme najeli na E59, ale letos mi psali známí, že tam mají zákaz. Prosím poraďte kudy se to dá objet. Díky.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
18. 07. 2009 23:07
tony65 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Ráno jsem se vrátil z Pelješacu. Cesta do HR 5.7.
> z Ptuje normálně přes jezero k silnici do Záhřebu.
> Na místě kruháku udělaný provizorní kruhák
> dopravním značením. Dnes v noci jsem se nestačil
> divit. Hned za hranicemi Hr-Slo upozornění že po
> 9000 m je nutná známka. Tu jsem pochopitelně neměl
> ale zkusil jsem jak to bude dál. Silnice č. 9
> plynule přechází v dálnici. Místo kruháče je teď
> mimoúrovňová křižovatka. Pod dálnicí vede kolmo
> cesta do Ptuje, jež původně na kruháči křížila
> č.9. Jak je to ale s variantou na místě bývalého
> dalšího sjezdu z 9. do Ptuje to nevím. Tam už jsem
> se naštěstí nedostal a z rampy hned odbočil na
> přivaděč do průmyslové zóny Ptuje a dál pak už
> klasicky na Lenart a Trate.


Mám takú istú skusenost : Do HR 2.7.09 Cez Ptuj po starom moste.Späť 16.7.09 ma to naviedlo na nový most a priemyselnú zónu potom smer centrum a Lenart.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
19. 07. 2009 10:50
bob pekar napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Minulý rok jsme jeli na Mureck - Lenart - Ptuj a
> pak jsme najeli na E59, ale letos mi psali známí,
> že tam mají zákaz. Prosím poraďte kudy se to dá
> objet. Díky.


Bobe, psal jsem to v minulém příspěvku, přes Ptuj po novém mostě podle této mapky najedeš na E59 bez poplatku. Po starém mostě se napojuješ už na placený úsek.
Ještě doplněk k mapce, při cestě tam - v Ptuji na první světelné křižovatce odbočit doleva (na nadjezd přes železnici), potom už je to jasné, kolečka na mapě jsou kruháky.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
19. 07. 2009 11:50
Mužete mi prosím vysvětlit proč se přes starý most dostanu na placený usek?Když po něm pojedu tak se přece dostanu do Hajdiny a tam se napojím na 9 stejně jako o kousek dál Vy na kruháči když přijedete od nového mostu????A ještě jedno mi nejde do hlavy.O pár příspěvků zpět píše tony65 že se stará silnice plynule napojuje na dálnici (při cestě zpět)??? 6.července jsme se touto trasou vraceli a uplně v pohodě. To toho tolik udělali za 2týdny.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
19. 07. 2009 13:56
Opravdu se to za dva týdny změnilo, ještě 4.7. byl provizorní kruhák před nadjezdem dálnice (ve směru od nového Ptujského mostu), na nadjezdu asi ještě něco dodělávali. Zpátky 17.7. už E59 (č.9) pokračovala plynule rovně na dálnici s novou značkou viněty a před značkou se dalo sjet doprava na Ptuj-průmyslová zóna (nový most), tímto sjezdem jsme ještě 4.7. jeli v protisměru.
Píšu jen to co jsem viděl a projel.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
19. 07. 2009 18:40
Jo jo, za dva týdny si Slovinci pěkně mákli..
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
19. 07. 2009 19:25
Jo díky, jedu ve čtvrtek tak snad to podle té mapky zvládnu.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
19. 07. 2009 20:08
Ve čtvrtek jedu taky, příjezd na do Murecku mám v plánu ve kolem půlnoci. Cestou jsem jel loni, tak nevidím problém, akorát neznám nový most v Ptuji. Ale věřím, že se vše podaří. Až dorazím na místo tak dám vědět.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
19. 07. 2009 21:38
razím ve čtvrtek po této trase, cesta mi je už jasná, ptujem projedu podle mapky.....jen přesně nevím, jak při cestě zpátky, nerad bych to přejel........nemohl by třeba PEDRO66 napsat podrobně jak sjet na PTUJ a dostat se na správnou cestu? myslim, že by to hodně lidí uvítalo
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
20. 07. 2009 01:01
Je to jak píše PEDRO 66,je tam velká cedule,včera jsem se tudy vracel a v pohode,je tam hned najezd a pak dal podle mapky
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
20. 07. 2009 02:04
Mureck-lenart-Ptuj -OK. Jak píše pedro66, cedule tam je. Měl jsem v tom trochu zmatek, protože to moje navigace nečekala a dost lidí před odbočkou začalo prudce brzdit a zkoumat kudy kam, protože jsme se zřejmě většina z nás vraceli termínu, kdy se ten nový kus otvíral. Jinak před Ptují jsem potkal tam i zpět jednu stojící policejní hlídku. Při cestě tam měli jednu nohu na palubce a při cestě zpět byli opřeni o auto, Ti samí to ale asi nebyli.. :-) Mé pomalejší tlumiče na puntu měli co dělat v tom kopečku na již zmiňovaných "velbloudech" chce to fakt jet opatrně, ale ta nejhorší část má tak 50m, zbytek je jak silnice 1.třídy v ČR (taky nic moc).. :-) Tak hezkou dovolenou všem co se tam chystáte. Já se vracel v 18.7. a uvažuji letos o ještě jedné návštěvě.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
20. 07. 2009 08:24
Pokud máte zájem o podrobný popis objetí placené silnice (Rédics - Mursko Središče) při cestě přes Maďarsko
tak se podívejte na můj příspěvek.

Doprava
"Přes Maďarsko" z 18.07.2009 ve 23.16 hod
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
20. 07. 2009 10:05
Tom37 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Je to jak píše PEDRO 66,je tam velká cedule,včera
> jsem se tudy vracel a v pohode,je tam hned najezd
> a pak dal podle mapky

Jestli to dobre chapu, tak to znamena, ze misto posledniho kruhace smerem od novyho mostu je nadjezd a dal je cesta presne podle vyse zminene mapky??
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
20. 07. 2009 13:07
Přesně tak, místo posledního kruháče už funguje klasické dálniční připojení. Při cestě tam nadjezd přes dálnici a napojení na konec dálnice, při cestě zpátky na začátku dálnice sjezd doprava a dál směr nový most podle mapky.
Anonymní uživatel
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
20. 07. 2009 13:42
.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil in0x (05. 08. 2018 22:28).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
20. 07. 2009 13:42
To Pedro: A ten nadjezd směrem z Ptuje je od starého nebo nového mostu? Děkuji.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Regisek (20. 07. 2009 13:44).
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
20. 07. 2009 14:59

avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
20. 07. 2009 17:09
Petře super ! Já jsem objevila tuhle mapku Ptuj (nutno zvětšit) a podle ní to vypadá, že možná časem bude zpoplatněn i ten nájezd a i kus cesty směrem od nového mostu. Pak by se to muselo prokličkovat někudy na ten Tržec a až tam najet na silnici č.9. Nechci strašit, ale víme o Slovincích své.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Kudu (20. 07. 2009 17:42).
Anonymní uživatel
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
20. 07. 2009 18:02
.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil in0x (05. 08. 2018 22:28).
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
20. 07. 2009 19:11
Fajn in0x, až se vrátíte tak napiš podrobnější popis. My jedeme až v září, tak se to bude možná hodit.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
20. 07. 2009 20:05
To Regisek: Nadjezd je samozřejmě od nového mostu, od starého mostu by se tam asi dalo dostat po Zagrebšské cestě přes Tumišče, ale to už můžete pokračovat dál rovně až do Tržce jak píše In0x.

Tady jsem dal detail z mapy co našla Kudu. Oranžová je dálnice a cesta na nový most.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Pedro66 (21. 07. 2009 09:42).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
20. 07. 2009 21:29
Jedu za týden a mám obavy aby se podle této mapy slovinci zase nepokusili znemožnit objetí.Když pojedu po novém mostě,tak říkáte že se napojím na 9.Ta cesta je však značena jako dálnice,nebo to jen plánují?Jde se po ní dát doleva na Záhřeb?


Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
20. 07. 2009 22:18
Původní Ptujská cesta č.9 je ta žlutá se značkou zákaz vjezdu, od 16.7. je otevřená dálnice, od nového mostu se odbočí doleva na Záhřeb tak, že přejedeš nadjezdem dálnici a točíš doprava o 270stupňů, napojíš se tam kde je zelená značka A4, tam taky končí (zatím) placená dálnice.
Anonymní uživatel
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
21. 07. 2009 09:13
.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil in0x (05. 08. 2018 22:28).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
24. 07. 2009 07:21
snad se na mne nebude nikdo zlobit, ale dovolil jsem si zrekapitulovat cestu při sjezdu na 138. km A2, včetně vyznačení bodů v mapy.cz:

- na km 138 (viz odkazy na mapy.cz pod textem, *1) rakouské dálnice opustit A2 na B65 směr Gleisdorf
- v Ilzu odbočit vlevo na B66 (*2) a přes Riegersburg a Feldbach (těsně před Felbachem najet na B66 (Gleichberger Bundesstr.), směr Bad Gleichenberg (*3)), pořád po B66
- na jejím konci (křižovatka téčko) vlevo na B69 směr Bad Radkersburg/Gornja Radgona (*4)
- v Gornja Radgona je hran. přechod, přejet řeku a po pár stech metrech odbočit vpravo na siln. č. 3 směr Lenart-Maribor
- v Lenartu vlevo (*5) po 229 na Ptuj, na začátku Ptuje (po dlouhé pravotočivé zatáčce, prý první svět. křižovatka) zabočit doleva (*6) na 713 do industriální zony, v ní na druhém kruh. objezdu doprava (pozor, na mapy.cz ještě není vyznačen) (*7) a pak stále rovně
- přes nový most přes Ptujsko jezero najet v obci Tržec na silnici 9 směr Zagreb (*8), viz [i30.tinypic.com].

(*1) [www.mapy.cz] , (*2) [www.mapy.cz] , (*3) [www.mapy.cz] , (*4) [www.mapy.cz] , (*5) [www.mapy.cz] , (*6) [www.mapy.cz] , (*7) [www.mapy.cz] , (*8) [www.mapy.cz]



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Macx (24. 07. 2009 07:25).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
24. 07. 2009 08:49
Nechápu tuto variantu. Proč, když si koupím A dál.známku, bych měl dálnici opustit už na 138 km a vláčet se mimo ni, když ji mohu využít pro pohodlnou cestu až skoro na A/SLO hranici, konkrétně Exit 226. Vysvětlí mi to někdo ? Třeba mi něco nedocvaklo. Díky.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
24. 07. 2009 09:10
Mirus,
...mas pravdu,az od 226,zbytecne se budes vlacet po dedinach,kdyz mas dalnicni znamku,nevim vubec,co by mela tato zkratka prinest!!!
Podle Via MIchellin jedu po dalnici Ilz-Mureck 97 km a 1 hodku a po te zkratce jedu 59,8 km a 1 hodku taky,tak jsem si stejne nic neusetrila na case...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Fanky (24. 07. 2009 09:18).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
24. 07. 2009 09:24
Nebudu tu cestu hájit, jen vysvětlím, že to je prostě varianta (mimochodem se tu o ní několikrát píše). Podle Světa motorů je skoro o 40 km kratší (nečetl jsem) a až na jeden serpentinový úsek příjemná (siln. 1. třídy). A přes den je toho prý víc k vidění.
Víc nevím.
A přišlo mi, že rekapitulace je potřebná. Stejně jako by bylo dobré zrekapitulovat trasu Gersdorf - Mureck - Lenart atd. Kdo má těch 26 stránek číst...
:-)

edit: v jiném vlákně jsem se dočetl, že "in0x" chystá po návratu 28.7. videonávod Gersdorf - Ptuj



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Macx (24. 07. 2009 09:50).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
24. 07. 2009 09:25
Mirus, zrovna tuhle trasu jeli ve SM, ale nikdo ti nic nevnucuje jen to byla možnost, někdo třebe jezdí nerad stále po dálnici a také se chce podívat po A.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 241
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.