Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up

Autor Racetiger 
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
13. 07. 2009 13:44
vcera jsem jel zpet stejnou trasu Ptuj - Lenart - Pesnica - Spielfeld - Viden - Znojmo. Podle me opravdu nema smysl jezdit na Mureck, zbytecna zajizdka. Znamku pro A jsem koupil na posledni pumpe ve Slovinsku u hranic. Az bude cas napisu do vlakna Kdo se jiz vratil ....
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
13. 07. 2009 18:16
Zdravím, odjíždím tento pátek a zkusím trasu, kterou popisovali ve Světě motorů, tzn. na A2 exit 138 směr Ilz, pak dál po B65, B66 a B69 na slovinské hranice - Gornja Radgona. Po Slovinsku silnice 229 až do Ptuje a pak klasicky směr Chorvatsko. Podle informací z ÖAMTC jsou už komunikace na Feldbach po povodních v pořádku, tak to zkusím , o téhle trase se tady nepíše, tak provedu průzkum yawning smiley
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
13. 07. 2009 18:46
martasczech napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Zdravím, odjíždím tento pátek a zkusím trasu,
> kterou popisovali ve Světě motorů, tzn. na A2 exit
> 138 směr Ilz, pak dál po B65, B66 a B69 na
> slovinské hranice - Gornja Radgona. Po Slovinsku
> silnice 229 až do Ptuje a pak klasicky směr
> Chorvatsko. Podle informací z ÖAMTC jsou už
> komunikace na Feldbach po povodních v pořádku, tak
> to zkusím , o téhle trase se tady nepíše, tak
> provedu průzkum yawning smiley


taky koketuji s tímto řešením+zastávka na vykoupání-buď Bad Radkersburg,nebo terme Ptuj-pokud budeš mít možnost v Brele zajít na net,tak poreferuj,hlavně o připojení na E59 za Ptují,kde a jak to tam vypadá.My jedeme 25.,tak hezkou dovolenou a bezpečnou cestu tam i zpět.smiling smiley
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
13. 07. 2009 19:48
hajduk:
pokud to půjde, napíšu dojmy z cesty, díky taky přeju krásnou dovču grinning smiley
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
13. 07. 2009 22:05
martasczech napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Zdravím, odjíždím tento pátek a zkusím trasu, kterou popisovali ve Světě motorů, tzn. na A2 exit 138 směr Ilz, pak dál po B65, B66 a B69 na slovinské hranice - Gornja Radgona. Po Slovinsku silnice 229 až do Ptuje a pak klasicky směr Chorvatsko. Podle informací z ÖAMTC jsou už komunikace na Feldbach po povodních v pořádku, tak to zkusím , o téhle trase se tady nepíše, tak provedu průzkum yawning smiley

O provedeném průzkumu této trasy už jsem tu nedávno psal (20.6.2009), až na pár vraceček v Rakousku kolem Riegersburgu a pár kilásků za Feldbachem velmi dobrá cesta, Slovinskem slušná silnice, řekl bych i lepší, než na jaké jsme zvyklí u nás. Policajta jsme za celou cestu tam ani zpátky nepotkali.
Viz [www.ihvar.cz] .

Abych nezapomněl: DARS uvádí, že na hraničním mostu mezi Bad Radkersburgem a G.Radgonou se pracuje a provoz je jednosměrný, střídavě řízený semafory do 28.10.2009. Rakouskému autoklubu ÖAMTC to ale za zmínku nestojí, tak tam zdržení nebude nijak podstatné.
Jiná omezení nejsou hlášená ani na slovinském ani na rakouském úseku této cesty.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil McDave (13. 07. 2009 22:48).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
13. 07. 2009 22:47
.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil McDave (13. 07. 2009 22:48).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
14. 07. 2009 19:51
McDave:
díky za info, snad to nebude na těch A - SLO hranicích na dlouho, ještě jednou díky
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
15. 07. 2009 12:23
to martaczech
"Zdržení" maximálně než blikne zelená na semaforech, je tam alespoň v noci minimální provoz. Jel jsem to před třemi týdny tam i zpět. Nejezdím ale na Ptuj, v Radgoně odbočím doleva a jedu na Ljutomer, Ormož, Varaždin. Nemám totiž vůbec rád Macelj. V Ormoži je na hranici absolutní pohoda, klid, na tento přechod nesmí kamiony. Ze sjezdu v Ilzu na dálnici za Varaždinem cca 2 hodiny při dodržování limitů. Pokud bude zájem, mohu cestu popsat podrobněji.
Přeji šťastnou cestu.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
15. 07. 2009 13:21
Prosím, já bych rozhodně o podrobný popis cesty zájem měla. Jedem za 14 dní, řídím sama a přestože pojedu už po sedmé, vždy jsem jezdila "klasickou cestou" (Spiefield, Maribor). Jezdím Brno – Mala Duba. Po Radgonu to mám jaž takž nastudované, ale dál už ne... Nejsem příliš zběhlá v cestování neznámým terénem, tak bych potřebovala zjistit dopředu co nejvíce informací. Myslím, že se to tu bude hodit i více lidem – nejsou tu jen samí draci (míněno v dobrém) co mají cestu do Chorvatska v malíku yawning smiley
Předem díky!
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
15. 07. 2009 14:10
to MichalK:
určitě zájem o podrobnější popis mám a jak koukám nejsem sám, díky. Asi bude lepší, když to dáš sem na fórum i pro ostatní. thumbs up
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
15. 07. 2009 17:09
Také se přimlouvám za podrobnější popis od MichalK,jak to vychází časově oproti Ptuj,Macelj,Lučko??Jsou tam nějaká místa na odpočinek??

vino,prošek rakija,hvala Boga Marija
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
15. 07. 2009 18:09
Od sjezdu 138 se jede, jak už bylo napsáno, po okresní cestě a trvá cca. 2 hodiny k dálnici u Varaždinu. Takže je možno zastavit v podstatě kdekoliv. Odpočívadla klasická samozřejmě žádná, pumpy asi 3 v noci ale zavřené. Časově oproti klasické dálnici přes Graz nevím, nikdy jsem tam nejel. Je třeba počítat s výskytem zvěře, nacož upozorňují docela často značky a řekl bych, že oprávněně. Zvláště v noci nemívám dobrý pocit, ikdyž jedu předpisově 90-100km/h. Cesta je lemována poli a srna nebo divočák to mají pěkně blízko a trefit je není příjemné ani u nás, natož s naloženým autem a rodinou v Rakousku. Ve Slovinsku jsem zprvu trošku bloudil u Ormože, kdy jsem zajížděl do města, místo abych ho objel (trochu zmateně značené), ale dnes už popaměti je to v klidu. Asi bych doporučil mrknout na nějaké mapy na webu, eventuelně je skvělý atlas Slovinsko- Chorvatsko 1:100, kde jsou i polní cesty, a s navigací se taky neztratíte.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
15. 07. 2009 21:03
Bařik napsal(a):
-------------------------------------------------------
> .....Časově oproti klasické dálnici přes Graz nevím, nikdy jsem tam nejel. Je třeba počítat s výskytem zvěře...

Zalovili jsme v našich brožovaných pamětech a vyšlo nám, že dálnicí přes Graz je to do Maclju asi o 35km dál, než přes Riegersburg, Radgonu, Lenart a Ptuj, ale snad jen jednou to bylo po dálnici rychlejší. Jinak jsme vždycky zůstali trčet v nějaké frontě a zdržení rostlo, tu hodinu, tu čtyři... Na té státovce jsme žádné neplánované prostoje neměli.
Chtělo by to přesnější popis, jak se dostat u Ormože na ten správný přechod, tudy jsme ještě nejeli.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil McDave (15. 07. 2009 21:47).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
15. 07. 2009 22:03
Ahoj
Jel jsem 3.7. Mureck - Lenart - Ptuj - Varaždin přes hraniční přechod Zavrč (doufám že se tak jmenuje) cesta dobře značená mám navigaci ale jde to i bez ní. Z Ptuje jsou už na Varaždin ukazatele.
Zpátky jsem jel 11.7. přes přechod Macelj. Z Chorvatska byla menší fronta asi 15 min ale proti nám ve Slovinsku stála fronta aut až do Ptuje k novýmu kruháči tam to řídili policajti a myslím že ta fronta byla i za kruháčem na Maribor. Já odbočil na Ptuj a jel na Lenart.
V Lenartu jsem zažil zajímavou příhodu. Stojím na světelný křižovatce svítí červená odbočuji doprava vtom si všimnu ve zpětným zrcátku stříbrný oktávky jak se řítí do křižovatky. Starší člověk (dědek) vjel přímo do křižovatky (červená ho nezajímala) mapu na volantu. Vjel na hlavní zastavil rozhlídl se ukazoval doleva odbočil doprava(byl to čech). Jinak proběhla cesta v klidu, akorát mě zarazilo že jsem mezi Ptují a Lenartem potkal asi 10 kamionu.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
15. 07. 2009 22:12
Jak tak koukám všichni jezdíme do Chorvatska a objíždíme placené úseky, ale nikdo neobjíždí zpět. Ten Lenart a Ptuj zpět je jasnej, ale zajímal by mi Maribor. Jak se projíždí Mariborem od moře k Rakousku mimo placené cesty? Nemáte někdo nějaký nejlépe animovaný yawning smiley plánek?



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Racetiger (15. 07. 2009 22:14).
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
15. 07. 2009 22:16
Zpět jedeš po stejné trase, ale v opačném pořadí. Macelj - Puj - Biš - Lenárt - Mureck.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
16. 07. 2009 09:46
Doplňuji podrobnější popis cesty:
Ilz – route 66, Feldbach (nevjíždět do města, jede se po obchvatu), Bad Gleichenberg, Halbenrain – 69,
Bad Radkersburg A/SLO
Gornja Radgona – 3 (odbočit vlevo směr Mursko Središče), Radenci – 230, Ljutomer, vjet rovně do Ormož SLO/HR
Otok Virje, obchvat Varaždinu – Zagreb - A4.
Navigačně bez problému, stačí znát výše uvedené. Důležité je odbočit správně v Radgoně a nepodlehnout vábení šipky na Zagreb před Ormožem. Je tam kvůli kamiónům, aby jim nejezdily do města. Obchvat Varaždinu ještě není na mapách, našel jsem ho pouze na mapě INA, ale nelze ho minout.
Cestou zpět z Lučka držet směr Budapest, pozor opět v Radgoně, důležitá šipka doprava "AVSTRIA" byla umístěna až na protější straně světelné křižovatky. Spěchal jsem, abych stihl projet na zelenou a pak jsem se otáčel.
Výhody:
Pohodová cesta, až na krátké úseky velmi slušné silnice, minimální provoz bez kamiónů, žádná fronta na hranicích, 2 hodiny od dálnice po dálnici, kilometrově podobně jako klasika. Zastavit se dá kdekoliv.
Nevýhody:
Po hodině a půl na rakouské dálnici se to po těch zatáčkovitých silnicích a přes vesnice "táhne". Jsou tam značky upozorňující na zvěř, ale před tou se člověk schová možná na oplocené dálnici. Mimo dálnice jsem nepotkal mezi Ilzem a Varaždinem v noci otevřenou benzinku, možná pouze jednu bezobslužnou, ale nevím, kde to přesně bylo.

Touto trasou jezdím, protože většina jezdí pomocí různých objížděk nakonec na Macelj, kde se na těch posledních 15 km před hranicí všichni potkají včetně kamiónů. A potom se to opakuje ještě na mýtě v Zaprešiči. Nájezd na dálnici je ve Varaždinu přímo z obchvatu a mýto ve Sv. Heleně (před obchvatem Zagrebu) bylo vždy bez front - cena 23 kun.
Doufám, že můj popis cesty někomu pomůže. Při posledním využití této objížďky jsem při dodržování předpisů ujel 950 km Baško polje Brno za 12 hodin.
Šťastnou cestu všem.



Upraveno 2krát. Naposledy upravil MichalK (16. 07. 2009 11:07).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
16. 07. 2009 10:18
S ohledem na to, že jedu v sobotu zkusím trasu : Vídeň - na exitu 138 sjedu - dále Fehring - Kalch - Radenci - Ormoz - Varazdin. Dost mě totiž odradila fronta od Ptuje na Macelj. Tam když je kolona tak to stojí a jede se ten kousek přes hodku. Asi to tam zkusim, tento sjezd od Vídně jsem využíval když jsem jel přes Redics
Paw
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
16. 07. 2009 11:31
Racetiger:
Resil jsem to nedavno taky, nakonec jsem to projel touhle cestou. Mozna existuje lepsi, rad se necham poucit. Staci kliknout na odkaz nize.

Paw

[maps.google.com]
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
16. 07. 2009 12:02
Pro Juras : No nekecej, to by mi nenapadlo, ty musíš být Adam Bernau- génius!!! Když chci jet přes Maribor a chci vědět z druhé strany, kde a jak odbočit, protože cesty od severu jsou v popisu evidentně jednosměrné a zpět od jihu určitě nechci jet v protisměru, tak že pojedu Mariborem i přes Ptuj to mi ani ve snu nenapadlo thumbs up smiley.



Upraveno 3krát. Naposledy upravil Racetiger (16. 07. 2009 18:09).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
16. 07. 2009 21:46
Před půl hodinou jsem se vrátil...jel jsem klasiku Mureck,Lenart,Ptuj,Macejl...no dnes to bylo naopak smiling smiley .. a pohoda...jen už dálnice na Maribor je už od Ptuje a tak mi docela zatrnulo když byla přeškrtlá cedule na odbočení do Ptuje (směrem od Chorvatska) a hnalo mě to na dálnici ,ale potom to šlo těsně před začatkem dálnice odbočit na Ptuj...
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
16. 07. 2009 23:48
Zdravim.Chci se jen zeptat ,zítra vyrážíme a pojedu to objížďkou přes Maribor,jestli z Mariboru po napojení na E59 je to někde placený.díky



Upraveno 1krát. Naposledy upravil michal99 (16. 07. 2009 23:49).
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
17. 07. 2009 04:55
odtongue sticking out smileysany
Posílám všem pozdrav z Drašnic,co se týká diskut. kruhače u Ptuje,tak tam žádný není,je tam sjezd z dálnice,který se objíždí,více až se budu vracet 26.7.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
17. 07. 2009 07:52
[maps.google.com]
Slovinsko bez dálnice,šťastnou cestu.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
17. 07. 2009 17:25
Až na to, že v této mapě není ještě ani nový Puhov most přes Ptujsko jezero, přes který jsme jezdili už vloni. První mapa, v níž je, byla [www.promet.si] . Jde dobře zvětšovat, ale neumí automaticky vyhledávat trasu a ještě v ní nejsou nové úseky dálnice.
Inu, informovanost především.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
18. 07. 2009 09:00
teď sem juknul na mapu [www.promet.si] a je tam zaznačená uzavírka cesty č.9 u Sp. Hajdiny u Ptuje..a že se to objíždí po novej avtocestě..ti co tama jeli ..jak to tam vypadá?eye popping smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil vasnivykolista (18. 07. 2009 09:01).
Anonymní uživatel
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
18. 07. 2009 10:28
.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil in0x (05. 08. 2018 22:29).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
18. 07. 2009 11:36
Ráno jsem se vrátil z Pelješacu. Cesta do HR 5.7. z Ptuje normálně přes jezero k silnici do Záhřebu. Na místě kruháku udělaný provizorní kruhák dopravním značením. Dnes v noci jsem se nestačil divit. Hned za hranicemi Hr-Slo upozornění že po 9000 m je nutná známka. Tu jsem pochopitelně neměl ale zkusil jsem jak to bude dál. Silnice č. 9 plynule přechází v dálnici. Místo kruháče je teď mimoúrovňová křižovatka. Pod dálnicí vede kolmo cesta do Ptuje, jež původně na kruháči křížila č.9. Jak je to ale s variantou na místě bývalého dalšího sjezdu z 9. do Ptuje to nevím. Tam už jsem se naštěstí nedostal a z rampy hned odbočil na přivaděč do průmyslové zóny Ptuje a dál pak už klasicky na Lenart a Trate.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
18. 07. 2009 14:53
Když čtu poslední info, jedu zítra, tak by mě zajímalo jestli někdo neví jak je to aktuálně s nájezdem na silnici č.9 směr Macejl u Spodni Hajdina (dá se tam najet bez známky) a dále jestli někdo nemá info o provozuschopnosti PUHOV MOST v Ptuji.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
18. 07. 2009 15:15
Puhov most byl otevřený loni v květnu, už jsem tu psal, že jsme po něm jeli, proč by letos neměl být provozu schopný?
Jen to osvětlení chodníků ve výši očí nemuselo svítit do jízdní dráhy, noční přejezd jezera je opravdu bolestivý.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 205
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.