Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

ENC krabičky pro placení mýta

Autor misan007 
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
25. 06. 2014 21:41
Moc děkuji všem za perfektní přehledné informace, které se rozhodně budou hodit i spoustě dalším z nás - a o tom tohle fórum je :-)
(je opravdu moc hezké, jak se vzájemně upřesňujete a doplňujete :-) )
Pokud jde o placení z bankovního účtu, tak to je možné provést tedy jen prostřednictvím kombinace bankovní karta+internet, že ano? Bankovním převodem platit nelze? Jde to, že ne ne každý má zaktivováno platit kartou přes internet (já se toho docela bojím a tak to nemám), Díky :-)
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
25. 06. 2014 21:47
Jde, ale bude tam poplatek za zahraniční platbu a trvá to déle než kartou.
Pokud někdo nemůže platit kartou pak musím přes SMS a nebo ještě jednodušší na mýtnici kartou a nebo v hotovosti si to nechat dobít.

________________________________________________________________________________________________________________________________
Molunat 1986, Novigrad 1990, 4x Crekvenice 1991-1994, 10x Nerezine 1995-2005, Zlarin 1997, Žuljana 1998, Paklenica 2008, Pelješac Luka Dubrava 2011-2015, Fajana 2017, Crekvenica 2019, Lošinj Sveti Jakov 2020, Pag Šimuni 2023
Re: ENC krabičky pro placení mýta
25. 06. 2014 23:08
K tomu dobíjení přes SMS, nevím jestli něco od roku 2011 změnilo. Před třemi roky jsem se pokoušel s chorvatskou SIMkou od Tomata (jeden z chorvartských operátorů) dobít kredit z Čech. Zkoušel jsem to posílat na číslo, které bylo uvedeno na bonu a nešlo to ani v národním formátu ani v mezinárodním formátu.
Z toho odvozeno, že dobíjení funguje jenom z chorvatské simky a musí být v chorvatské síti.
Od té doby dobíjím bonen přes internet, nebo platební kartou přes internet.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil isquash (26. 06. 2014 22:59).
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
25. 06. 2014 23:30
Aleš 80, obávám se, že ten převod na zahraniční účet (IBAN) si banka nechá pěkně zaplatit (s kliden i 250CZK) a to se vyplatí grinning smiley

Pokud se běžně bojíš platby kartou přes internet, tak se mrkni do svého internetového bankovnictví, předpokládám, že ti to tam půjde povolit, proveď jednorázově platbu a opět to zablokuj... Osobně tam mám běžně povolen jenom "směšný" limit 5000CZK, pokud potřebuji víc, tak si to na tu operaci zvýším a po platbě vrátím zpět... Ve chvíli platby musím být na netu, tudíž mohu ovládat i IB. Mimochodem, dnes je ta platba kartou na netu bezpečnější... probíhá 3D secure ověření kódem zaslaným na tvůj mobil atd.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
26. 06. 2014 16:50
Tak dnes o 9:00 som chcel kúpiť na Goričane ENC, ale nemali nič, že mám ísť kúpiť v Záhrebe, tak som sa ho opýtal, že čo tak Varaždin? že áno, tam by mali mať.... odparkoval som pred mýtnicou a zbehol vo Varaždine kúpiť, mali iba ten najlacnejší paket, trvalo to asi 5 minút, kým to nahodil do PC a už som fičal preč, ihneď to fungovalo. Teraz som skúsil cez internet sa prihlásiť, išlo to bez problémov, ale zatiaľ tam nič nevidím, ked sa prihlásim, iba to že som registrovaný, niekto tu spomínal, že pár dní to trvá, kým budem môcť si kredit dobiť... alebo to išlo niekom hneď v ten deň?
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
26. 06. 2014 22:33
to MotoMoto a Slavkov:
jo jo, máte pravdu, při platbě převodem do zahraničí si banky účtují docela velký poplatek - na to jsem zapomněl eye rolling smiley

to MotoMoto:
jasně, nejlepší je tedy asi zaplatit na mýtnici.
Prostě někde zastavit (třeba na bílých šrafovaných čárách, tam nikdo nejezdí grinning smiley) a dojít si k maníkovi do budky yawning smiley

to Slavkov: máš naprostou pravdu ve všem - teď jsem na to koukal - super, díky!!! thumbs upsmiling smiley
Re: ENC krabičky pro placení mýta
27. 06. 2014 08:06
ja som včera teda nakoniec podvečer navýšil kredit o 100 kuna a fungovalo to pekne. Išlo to cez kartu od mBank, dobilo to bez problémov a žiadny poplatok. Netreba sa vôbec toho báť!

ale dá sa dobiť aj na mýtnici, nie je s tým problém. Zastať hocikde môžeš, len nie v strede cesty grinning smiley ja som stál na tráve pred mýtnicou úplne vpravo.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
29. 06. 2014 01:02
Markox napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Skušal už niekto dobiť ENC od ARZ iba sumou, ktora
> bude uctovana po zlave? t.j. že budem mať na
> kredite iba toľko, koľko mi stiahne a po navrate
> domov bude 0 alebo len par Kn?

Áno stačí dobiť sumou po zľave, kedže majú iný systém odpočítavania kreditu oproti HAC,ako som si zisťoval. Ja tiež plánujem tento rok kupit paket 420 s kreditom 300 Kn od ARZ, takže ma to tiež zaujímalo. Keďže idem cez Macelj, budem potrebovať len na úsek ZG - Šestanovac a opačne. t.j. 2 x 190 - 21,74% = 297,36 kn
kontaktoval som priamo ARZ a dostal som nasledujúcu odpoved:

Poštovani,
kupovinom ENC paketa 420 ostvarujete na Vašem računu iznos od 300,00 kn. Taj iznos će biti dovoljan za relaciju Zagreb-Šestanovac i natrag, za plaćanje cestarine za I skupinu vozila.
S poštovanjem, lijep pozdrav,


Btw, ešte neviem či kúpim ENC, uvažujem aj nad možnosťou kupiť ARZ Smart card, keďže je podstatne lacnejšia ako ENC (30 kn vs. 120 kn).



Upraveno 1krát. Naposledy upravil peter964 (29. 06. 2014 01:08).
Re: ENC krabičky pro placení mýta
29. 06. 2014 09:37
Dneska jsem zkusil dobít kartou master card a v menu jsem si dal ze chci 250 - hned mi to ponižili na 195.65 - že jako po slevě mi tolik strhnou, vlitnul jsem na to, zadal udaje a s konta se mi strhlo 709.41 kč. Jednoduchym propočtem mi vyšel kurz 3,6259 a střed na cnb.cz je 3,627, takže bez poplatku, spokojenost.... poprve jsem dobíjel a je to sranda.... co se týče bran Varazdin, sv.Helena, Lučko, Zagvozd, všude ENC pruhy prázdný - prujezd po spomalení na 20km/h, opravdu luxus,,, Tunel Sv.Ilja - 3 pruhy a všechny kombinace plateb, takže jsem musel počkat, bo všude byli 2 auta.... jedinej zadrhel... za tunel odečteno 10 kun - takže asi necelejch 8 mě stal realně,,,, za týden zpátky doufam že Fast ENC pruhy na Lučku nebudou obsazeny pitomcema co s něma předjížděj na poslední chvíli a cpou se pak zpátky a blokujou to,,, doufam že chorvati to tam na tenhle rok trochu ošetřili a zustanou prujezdný už od počátku značení,,,,,
Re: ENC krabičky pro placení mýta
29. 06. 2014 16:12
Zdravim.

Prave som pozeral vyuctovanie minulorocneho pouzivanie ENC kedze sa chystam dobit kredit pre tutosezonu a na moje prekvapenie mi cestu spat nauctovali nespravne, miesto 192 ako pri ceste tam, mam nauctovanych pri ceste spat 429 kuna. Skusal som volat na tie cisla co su uvadzane v kontaktoch www.hac.hr ale pri vsetkych mi hlasi ze su neexistujuce.

Ma s tym niekto nejake skusenosti? Takto ma to totiz vyjde omnoho drahsie ako keby som ENC nemal.

Dakujem
Re: ENC krabičky pro placení mýta
29. 06. 2014 16:37
Aj mne stiahlo v 2011 na Demerie 2x Zostal som stáť na poslednej rampe so semaforom a svietila červená. Prišla obsluha opýtal sa, kde som vošiel na diaľnicu zobral moju ENC krabičku niekde ju strčil a rampa ma pustila. Doma som zistil ( až v marci keď ma zobudila prichádzajúca sezóna ) , že v rozpätí necelých 2 minút mi strhlo 2x 109 kn . Dokonca moje konto bolo v mínuse 66 kn. Nemal som dostatočný kredit na zaplatenie posledného úseku Sv. Helena - Goričan, ale napriek tomu som prešiel, ako keby bol kredit dostatočný. Je zrejmé, že nevedia všetko sledovať online.
Napísal som im email a 109 kn mi vrátili na konto ENC.

Miro
Re: ENC krabičky pro placení mýta
29. 06. 2014 16:58
Pozeral som podla cennika ze mi miesto kategorie II, nauctovali cenu za kategoriu IV. Hoci krabicka je kategorie II.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
29. 06. 2014 20:48
Dobrý den
Chci se zeptat, je ještě rychlostní omezení mezi Trnavou a Bratislavou na 110 km/h mezi 21 a 5 hodinou?
Díky moc za informaci.
Já jsem lopata já to napsal naopak. .-)) Máte pravdu



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Cd-rom332 (30. 06. 2014 04:40).
Re: ENC krabičky pro placení mýta
29. 06. 2014 21:01
obmedzenie na 110km je platné od 5:00 - 19:00 a teda od 19:00 - 5:00 platí 130km
pozri tu na google
Re: ENC krabičky pro placení mýta
29. 06. 2014 21:52
Tak jsem si také opatřil krabku a sice k mé (zatím nevýslovné) radosti. Sice je to další hračička v domě, ale musím uznat, že tentokráte, zcela výjimečně, užitečná. Jen lituji toho, že jsem ji neopatřil již tehdy, když byla v akci za 1 KN. Ale jak jsem zde již uvedl, chybami se jeden učí. Nepříjemné je, že těmi vlastními. Nemnohým se podaří naplnit ono čínské přísloví: "Blahoslavení Ti, kdož se dokáží poučit z chyb druhých." No nezadařilo se, snad příště.
Ale zpět k nákupu krabky. Stalo se 20.6. těsně před půlnocí na Goričanu. Dle rad přátel zde jsem zastavil před mýtnicí vpravo na trávníku a šel se obsluhy zeptat na další postup. Slečna či mladá paní mě ochotně zavedla do kanceláře, když asi předtím telefonem vzbudila šéfa šichty. Ten se hned chopil díla, z trezoru vyndal žádanou krabku (kredit 1000) a vzal si ode mne pas. Chvíli studoval mnou předvyplněný formulář, který jsem si stáhl ze stránek HAC v chorvatštině a nějak se mu nezdál. Je pravda, že jsem si jej překopčil do wordu, abych jej mohl vyplnit a vytisknout, takže nevypadal zcela identicky, jak v pdf formátu, se kterým se jej jal porovnávat. Pak ale usoudil, že to až tak nevadí, doplnil do toho mého číslo pasu a číslo krabky, podškrábl se pod to a bylo hotovo. Pak už jen platba karticou, krátké vysvětlení, jak s krabkou narábat a už jsem byl venku. Ta ochota a rychlost mě tak příjemně překvapily, že jsem se za nimi ještě z auta jednou vrátil se 2 plechovkami cestovního balení Búdi. To zas byli (asi na oplátku) překvapeni oni, což mě potěšilo.
No a pak už se frčelo bez zastávek na mýtnicích, tam i zpátky. Žádné fronty, hladký průjezd. A ten pocit, když jste vždycky první .... No k nezaplacení.
Jen jsem při cestě zpět neměl tu odvahu zkusit na Demerje pruh FAST ENC, jsa odrazen neúspěšnými pokusy jiných (viz příspěvky výše), vzal jsem za vděk "obyčejnou" mýtnicí pro ENC zcela vpravo, ale i tak to byl bájo pocit předjíždět dvoukilometrovou kolonu na placení hotově. A to přitom na Demerje na placení kartou bylo u každé brány po jednom platícím, tedy téměř bez čekání.
Toš tak. Calada
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
30. 06. 2014 18:52
Tak doplním informace ke krabičce. Jak jsem psal krabka umřela po roce. Myslel jsem,že baterie ,ale slečna položila krabičku na jejich čtečku v kanceláři a ani píp. Tak to zkusila na desce kolegině a opět ani píp. Začla něco plácat a ceně krabky ,že prý 120 kun. Tak jsem jí řekl že jí mám pouze rok a že nejde. Chtěla po mě doklad o nákupu krabky. Naštěstí jsem to měl všechno sebou a tak sem jí to dal a řekla že na garanci 24měsíců. Krabku vyměnila řekla že bude aktivní za 1/2 hod. a popřála štastnou cestu. Podle toho co říkala tak asi krabka umřela a baterii to nebylo,ale už loni jsem musel vystrkovat ruku z auta aby mě přečetla. Co z toho plyne. Zřejmě když se baterie vymlátí úplně do mrtva zřejmě to berou jako vadu krabky a mění jí pouze v záruce. Uvidíme co napíšou ty co ji májí déle a baterie doslouží.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
30. 06. 2014 19:16
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
30. 06. 2014 20:15
Bessy - to jsem samozřejmě četl,ale můžeš zkusit tvrdit paní v Chorvatsku že v ČR v UAMK psali že ti mají krabičku zdarma vyměnit. Slečna šáhla do stolu a vyndala nějaký sešit kde byl přesně napsaný postup a podle něj prováděla úkony v PC a pořád šachovala se starou a novou krabkou. No zážitek. Hlavně že už funguje a dokonce i přes okno. Musím si ten pocit užít dokud to jde a tak tam vyrazím letos ještě minimálně jednou. Co když to za rok zase nepůjde.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
01. 07. 2014 16:41
Prave mi vratili naspat kredit s tym ze som vraj siel blizko za kamionom grinning smiley
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
01. 07. 2014 16:52
Tak to bude zajímavé, vloni koupené ENC u ARZ s datem výroby 2008. V práci "dráteníci" provedli test baterie a prý je na 50%.
Spolupracovníkovi kamarád letos dovezl ENC od ARZ se stejným datem výroby, tak jsme jí taky otevřeli a baterie na cca 30%.
Jelikož shodou okolností jednu stejnou měli, byla provedena výměna baterie za novou.
Tak v srpnu uvidíme, jedeme spolu.
smileys with beer

___________________________________________________
Baška, Drvenik, 3*Plat, Seget Vranjica, 6*Podaca, Brist, Makarská.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
01. 07. 2014 22:58
nic



Upraveno 1krát. Naposledy upravil aninkas (29. 12. 2022 13:37).
Re: ENC krabičky pro placení mýta
01. 07. 2014 23:12
Mahony napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Tak to bude zajímavé, vloni koupené ENC u ARZ s datem výroby 2008. V práci "dráteníci" provedli test baterie a prý je na 50%. Spolupracovníkovi kamarád letos dovezl ENC od ARZ se stejným datem výroby, tak jsme jí taky otevřeli a baterie na cca 30%. Jelikož shodou okolností jednu stejnou měli, byla provedena výměna baterie za novou. Tak v srpnu uvidíme, jedeme spolu.

Ja som krabicu kupoval v r.2011. Prave dnes som pisal do ARZ, ako je to s krabickou ked bateria skonci. Tu je ich odpoved:

When the batteries are low you are unable to change the battery, but the ETC device should be replaced free of charge to our sales department - Zagreb, Rijeka, Rupa and Krk Bridge.

Requirement that an ETC device is not mechanically damaged.

Best regards,

HAC-ONC d.o.o.

INFORMATIVNI CENTAR

Samostalni odjel za unutarnju kontrolu
i nepravilnosti

Tel. 0800 0111
+38551433 150
+38551433 151

e-mail: ccentar@arz.hr

www.arz.hr / www.hac-onc.hr
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
01. 07. 2014 23:22
aninkas

Já bych zkusil Lučko a kupovat buď jako rohoco nebo tady
otázka je jestli v noci budou chtít prodat nebo vzít lupen a před výjezdem z dálnice to zkusit tady a potom u brány dát lupen s krabičkou
Re: ENC krabičky pro placení mýta
01. 07. 2014 23:36
Jsme češi, proto předpokládám že we are able to change the battery smiling smiley
Re: ENC krabičky pro placení mýta
01. 07. 2014 23:44
Vie niekto ako je otvorene ARZ na Lučku? 24/7?
Re: ENC krabičky pro placení mýta
01. 07. 2014 23:46
@atnarfus: ako inak...
Re: ENC krabičky pro placení mýta
01. 07. 2014 23:59
nic



Upraveno 2krát. Naposledy upravil aninkas (29. 12. 2022 13:37).
Re: ENC krabičky pro placení mýta
02. 07. 2014 00:05
nic



Upraveno 1krát. Naposledy upravil aninkas (29. 12. 2022 13:42).
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
02. 07. 2014 00:21
aninkas, krabičku na pumpě nekoupíš.
Pokud bude na Lučku zavřeno, tak projedete běžným pruhem, vezmete si normálně lístek... a krabičku koupíte až někde cestou (seznam prodejních míst s otevírací dobou mají na webu HAC)... na výjezdu dáš lístek s krabičkou a obsluha to zařídí...
Předpokládám, že chceš krabičku od HAC a nikoli ARZ...
Re: ENC krabičky pro placení mýta
02. 07. 2014 00:24
@ aninkas: ja mam ENC od ARZ, takze problemy s vymenou mozem riesit akurat na Lučku. Slavkov ma pravdu.

Inak Na strankach ARZ som nasiel dost protichodne tvrdenia:

1) Gdje se mogu kupiti ENC uređaji /paketi i SMART kartice?
ENC uređaje i SMART kartice možete kupiti u svim prodajnim uredima Autoceste Rijeka-Zagreb d.d. (Lučko, Grobnik, Krk i Rupa).
ENC pakete također možete kupiti u svim prodajnim uredima Autoceste Rijeka-Zagreb d.d., na svim naplatnim postajama Autoceste Rijeka-Zagreb od 0 do 24 h.

2) Gdje se nalaze i kada rade prodajni uredi ARZ-a?
Prodajni uredi ARZ-a: Lučko, Jadranska avenija 6: radnim danom od 7:00 do 20:00, subotom od 7:00 do 12:00
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 119
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.