Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

ENC krabičky pro placení mýta

Autor misan007 
Re: ENC krabičky pro placení mýta
02. 04. 2014 19:48
no je pravda, že jsem jel ten rok ještě jednou a v superbu to šlo bez problemu, u peugeota jsme mavali jak idioti krabkou z okna a musel jsem jit za dežurnym tak nevím trochu jsem si s tim nadělal ted jedem v dubnu tak uvidim ale ten chorvatsky překlad popisu problemu by mi mi bodl jestli tu je někdo kovany chorvat pošlu v češtině text dik
Paw
Re: ENC krabičky pro placení mýta
04. 04. 2014 07:17
Nazdar,
jaka je sance, ze se tady najde dobra duse z HK a blizkeho okoli, ktera by pujcila ENC krabicku v terminu od 11. do 20. dubna?

diky
Re: ENC krabičky pro placení mýta
07. 04. 2014 15:48
Zdravím,asi si ju budeš musieť kúpiť,ak budeš chcieť ENC využívať. Keď ju kúpš okolo 550 kuna,máš krabičku grátis s kreditom 550 kuna/presnú sumu teraz neviem/ a ak tento kredit minieš,tak si ho dobyješ už zo zľavou.Krabičku môžeš požičať svojim priateľom .Čím skôr ti to vyjazdia,tým skôr jazdíš na zľavu.Požičať niekomu ENC zvlášť cudziemu je risk.Za porušenie zmluvy ti ju môžu odobrať.Ja sama som takmer takto dopadla.Požičala som ju kolegyni v práci a ani vo sne ma nenapadlo,že si požičajú 8miestne auto,a ja mám ENC na I kat a oni na ňu frčali v II.Potom mi to dostrhávali z kreditu spätne,....Na koniec sa to vyriešilo.Samozrejme som sa musela urobiť za blbca,že som nevedela že už to je II atď.Preto si myslím že ti krabku nikto nepožičia.Vidíš sám,že sa nik nehlási..Na chor. dialnici je dosť uzávierok.Autá sú hlavne v tuneloch na jeden pruh,aj na dialniciach.Dávaj si bacha.Prajem šťastnú cestu,ja už som to absolvovala 28.3-4.4
Re: ENC krabičky pro placení mýta
13. 04. 2014 19:56
Ahoj, prosím o pomoc..

Mám zakoupenou krabičku a chtěl bych provést dobití.....

Nepouští nás však systém uskutečnit registraci na stránkách....

V jakém formátu se tam píše číslo z krabičky, případně je v tom nějaký fígl o kterém nevím?

Díky
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
13. 04. 2014 20:09
Esser
Za prvé od jaké společností krabičku máš za druhé musíš je mít registrovanou.
Podle toho se dá radit



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Jiri.velmez (13. 04. 2014 20:45).
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
13. 04. 2014 21:53
02000******* v tomhle formátu u HAC. To samé číslo je heslo.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil petr70 (13. 04. 2014 21:56).
Re: ENC krabičky pro placení mýta
30. 04. 2014 10:35
Ad vybitá baterie: Pořád si říkám, jak to budu řešit, když jedné krásné noci pojedu do HR a baterie bude vybitá a mýtnice, kde krabičky vyměňují, budou mít po pracovní době. :-( Mám ji rok, takže ještě pár let vydrží, ale co kdyby...
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
30. 04. 2014 11:44
Jastli jsi trochu zručný a dokážeš otevřít krabičku ENC bez poškození můžeš zkontrolovat baterii pohledem. Je tam TATO baterie která má tu vlastnost .že ze shora baterie je kroužek který je zelený když je baterie nabitá a zčervená když baterie odchází. Nebo potom změření baterie multimetrem.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
30. 04. 2014 19:53
ENC lze zaplatit i u obsluhy kde je platba hotově ma tam čtečku a je schopen to tam natukat přes klavesnici (loni mně tak pouštěl), letos jsme jeli s vystrčenou rukou, baterku mam OK změřeno
Re: ENC krabičky pro placení mýta
01. 05. 2014 11:10
Jak jsi baterku měřil?? Povedla se Ti krabička(ENC) rozdělat bez problémů?
Re: ENC krabičky pro placení mýta
02. 05. 2014 08:33
Rozdělani jsem posral pod nalepkou je plastovy trn jako pojistka ja ho utrh, měřil mi to prodavač v GMelectronics takovym tim jejich udělatkem se záatěží po 2,5 roce baterka 90% kapacity daval sem tu i foto rozebrane krabky.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
12. 05. 2014 14:49
Nevíte někdo, jestli ENC od HACu funguje i na "istrijském ipsilonu" ? Měl jsem za to, že ano. Alespoň o tom HAC před nějakým časem (možná lety) psali na svých stránkách.

Praxe byla taková, že jsme přijeli od Koperu a na vjezdu na A9 hledali bránu s ENC. Byli tam jen dvě brány pro odebrání lístku. Vzali jsme si tedy klasicky lístek. Při výjezdu byly opět dvě brány, jedna hotovost, druhá ENC a karty. Zkusili jsem najet do té na hotovostní s tím, že podáme současně lístek a krabičku ENC. Paní za okénkem si obě bez problémů vzala, ale potom prohlásila, že máme krabičku HAC, ale oni jsou Bina Istra nebo co a tam že ENC HACu nefunguje. Tak jsme zaplatili v hotovosti. Při další cestě po dálnici jsme najeli zaplatit do brány na ENC a karty. Chvíli jsem zkoušel mávat krabičkou u okna a nic, tak jsme zaplatili kartou. Kartou jsme potom platili mýto i při dalších cestách následující dny a bez problémů.

Takže: pokud funguje na Istrii ENC tak určitě není zcela bezkontaktně, kartička na vjezdu se asi musí vzít v každém případě. A ještě jeden postřeh. Na jedné bráně, nevím teď přesně kde, možná u Rovinje nebyla brána na výjezdu s obsluhou, pouze automat na hotovost, na karty a asi i na to ENC, které stále nevím jak na Istrii funguje.

Budu rád, pokud tady někdo napíše svoje zkušenosti a víc informací o fungování ENC od HACu na Istrii.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
12. 05. 2014 14:54
Y na Istrii a mezi Slovinskem a Záhřebem také ne. Tam je nutno karta a nebo peníze.

________________________________________________________________________________________________________________________________
Molunat 1986, Novigrad 1990, 4x Crekvenice 1991-1994, 10x Nerezine 1995-2005, Zlarin 1997, Žuljana 1998, Paklenica 2008, Pelješac Luka Dubrava 2011-2015, Fajana 2017, Crekvenica 2019, Lošinj Sveti Jakov 2020, Pag Šimuni 2023
Re: ENC krabičky pro placení mýta
12. 05. 2014 15:08
ENC Ypsilon - kdo má ENC od HACu, tak potřebuje na Istijském Y zvlášť další registraci - je to psané na stránkách HAC.hr. Potom má ENC dva účty s kredity...
Re: ENC krabičky pro placení mýta
12. 05. 2014 22:09
Máte na mysli Bina ARZ/tušim tak sa to volá/,platila minulý rok aj na HAC,inak neviem,chodím cez Maďarsko,skús dať lin,kde si to čítal
Re: ENC krabičky pro placení mýta
13. 05. 2014 15:01
to: Viera - tady je link na info, jak postupovat s ENC na Istrijském Y

[www.uamk.cz]

je to jeden z posledních dotazů na stránce, která se otevře. Bohužel odkaz na originál chorvatský link jsem nenašel. Ale hledám dál...

Pro jistotu sem vkládám patřičnou část:
Platí ENC na Istrijském poloostrově?
Bohužel automaticky mýtná krabička neplatí pro užití tunelu Učka, mostu Mirna a mýtné brány v okolí města Pula. Pokud zde cestujete a máte ENC zakoupeno nechte si ho u mýtné brány nakódovat i pro tuto oblast a poté leze plně využívat na dálnicích společnosti Bina Istra. Další informace naleznete zde.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Morten (13. 05. 2014 15:03).
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
13. 05. 2014 18:23
Info jak postupovat s ENC na Istrijském Y od Hac musíte kliknout na druhé okno přímý odkaz nelze zkopírovat
jinak na Bina-Istra nelze se proklikat dál na ENC. Mají asi na stránkách chybu nebo info o ENC neplatí ,ale na této stránce něco píšou že by to mělo jít ,ale musíte mít ještě jeden účet a na něm min 100kun tak nevím.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
13. 05. 2014 20:56
Ted jsem psal přímo na Bina-Istra tak jsem zvedavý na odpověď. M
Re: ENC krabičky pro placení mýta
13. 05. 2014 23:03
Podľa môjho názoru od povinnej registrácie na HAC,sa následne s ENC od HAC treba zaregistrovať na mýtnici i na Bina.Možno to platí i opačne. No uvidíme ,ako odpíšu
Re: ENC krabičky pro placení mýta
14. 05. 2014 10:49
Morten napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Bohužel automaticky mýtná krabička neplatí pro
> užití tunelu Učka, mostu Mirna a mýtné brány v
> okolí města Pula.

most Mirna je súčasťou diaľnice A9 - ten sa platil zvlášť asi pred 2 rokmi, keď bola A9 iba v polprofile a bola celá zadarmo až na viadukt Mirna a myslím že aj Limska Draga sa platila...
Re: ENC krabičky pro placení mýta
14. 05. 2014 12:40
Tak už mě přišla odpověď napřed originál a potom dám i google překlad

Poštovani gospodine Němeček,



ukoliko već posjedujete ENC uređaj HAC-a ili AZR-a možete ga koristiti na Istarskom ipsilonu uz prethodnu prijavu na jednom od prodajnih mjesta Bina-Istre (na tunelu Učka, na naplati Umag ili naplati Pula), od ponedjeljka do petka u vremenu od 07,00 do 19,00 sati ili subotom od 07,00 do 12,00 sati.



Napominjemo da je za prijavu ENC uređaja potrebno osobno doći na jedno od prodajnih mjesta Bina-Istre.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
14. 05. 2014 12:42
A ted ten preklad
Vážený pane Němeček
Pokud již máte ETC zařízení HAC nebo AZR a můžete ho použít na Istrijského Y s předchozím oznámení na jednu z prodejen Bina-Istra (Učka tunel, fakturace nebo kolekce Umag Pula), od pondělí do pátku od 07 , 00 do 19,00 hodin v sobotu 07,00 - 12,00 hodin.
Vezměte prosím na vědomí, že aplikace ETC muset přijít osobně do jedné z prodejen Bina-Istra.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
15. 05. 2014 08:52
(Učka tunel, fakturace nebo kolekce Umag Pula) - presný preklad je "tunel učka, mýtnica Umag, alebo mýtnica Pula" smiling smiley

Napominjemo da je za prijavu ENC uređaja potrebno osobno doći na jedno od prodajnih mjesta Bina-Istre = pripomí@#$%&, že pre registráciu ENC prístroja je potrebné osobne prísť na jedno z predajných miest Bina-Istra

nechcel som ti do toho kecať, ale google translator vie poprekladať riadne "voloviny" smiling smiley

aj tak je podľa mňa blbosť, že sa to musí vopred registrovať, atd.... nemôže to fungovať rovnako ako vzájomne majú prepojené ARZ s HAC?
Re: ENC krabičky pro placení mýta
15. 05. 2014 15:07
Díky za upřesnění :-)
A ano je to blbost :-(
Re: ENC krabičky pro placení mýta
18. 05. 2014 13:08
Dobrý den, nevíte jak je to s dobíjením kreditu ENC platební kartou? Loni jsem si dobíjela ENC krabičku od ARZ v Chorvatsku českou platební kartou, vše proběhlo ok.Dnes jsem si chtěla dobít kredit, po přihlášení do svého účtu, zadám veškeré potřebné údaje, naváže to spojení a po chvíli to napíše , že platba neproběhla. Volala jsem na svou banku, tam mi to zjišťovali a řekli, že oni platbu příjmou a pak ji hned stornujou. Nemáte s tím někdo zkušenost? Moc děkuji za jakékoliv informace.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
18. 05. 2014 13:18
Dobíjel jsem ve čtvrtek 15.5.2014 160 HRK a vše proběhlo řádně. Mám také ENC od ARZ a banku Českou spořitelnu a.s.

___________________________________________________
Baška, Drvenik, 3*Plat, Seget Vranjica, 6*Podaca, Brist, Makarská.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
18. 05. 2014 17:01
Děkuji za zprávu. Zkusím to zítra, možná dnes mají nějakou poruchu. Mám taky spořitelnu.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
18. 05. 2014 19:43
Platby sobota a neděle v bankách nechodí. Pokud jí systém přijme, platba proběhne až v pondělí.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
18. 05. 2014 19:45
Zahajskej napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Platby sobota a neděle v bankách nechodí. Pokud jí
> systém přijme, platba proběhne až v pondělí.


To máš sice pravdu,ale tady se nejedná o převod,ale o platbu kartou a tam se peníze blokujou i v pracovní den.
Žádost o blokaci částky provádí kartová asociace online buď Visa nebo Mastercard podle karty .



Upraveno 1krát. Naposledy upravil petr70 (18. 05. 2014 19:53).
smiling smileyRe: ENC krabičky pro placení mýta
19. 05. 2014 09:49
Moc děkuji všem za pomoc. Chyba byla v mém účtu na ARZ, neměla jsem spárovaný účet s ENC krabičkou, to mi nastavili a už to funguje.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 226
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.