Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

ENC krabičky pro placení mýta

Autor misan007 
mdr
Re: ENC krabičky pro placení mýta
28. 06. 2018 10:37
1. Keď vojdeš na Goričane a zoberieš si lístok, tak odboč na Varaždin a zastav tu vľavo v tej odbočke poza budovu, tam nebudeš nikomu zavadzať (tie stroje tam asi už nie sú ;-). Ja som to tak raz urobil v Čakovci a nikto nič nenamietal, vtedy som ale nebol s nákupom ENC úspešný: [goo.gl]

Tam z druhej strany je kancelária, kde ENC predávajú, v noci je zatvorená, ale ako tu niekto písal, krabička by sa mala dať kúpiť u vedúceho smeny, uvidíš.

Potom môžeš pokračovať až na Sv.Helenu pred Záhrebom, kde dáš lístok z Goričanu spolu s krabičkpou obsluhe a tá ti strhne platbu z ENC. Ďalej už pokračuješ cez brány ENC bez obsluhy.


2. Ja som ENC kúpil vlani, ale uvažujem, že až mi prestane fungovať baterka, možno prejdem na smart kartu. Tá je ale od ARZ, takže ju kúpiš len na predajných miestach ARZ.

3. To tlačivo na ENC máš správne.

4.Na stránke HAC je interaktívna mapa chorvátskych diaľnic: [hac.hr]
Re: ENC krabičky pro placení mýta
28. 06. 2018 11:27
P E T O
Zkusil bych koupit už na mýtnici Goričan, zastavíš napravo kousek na trávě a přejdeš, popř. můžeš zastavit na tom vjezdu na zaměstnanecké parkoviště vlevo. Pokud koupíš, můžeš následně již vjet na placený usek ENC pruhem. Pokud nebudeš úspěšný, tak můžeš pokračovat dle bodu 1 mdr.
Ale já, pokud bych byl úšpěšný na Varaždinu, tak bych s nově ENC + lístkem zaplatil ten úsek Goričan Varaždin v budce pro hotovost. Za mýtnící bych se otočil a najel znovu na placený usek ENC pruhem, abych následně na Svaté Heleně mohl opustit dálnici pohodlně ENC pruhem a nemusel jsem čekat mezi ostatníma na hotovostní budku, abych podal ENC a kartičku.spinning smiley sticking its tongue out
mdr
Re: ENC krabičky pro placení mýta
28. 06. 2018 14:23
I tak še da eye rolling smiley Já když jsem byl rozhodnut koupit krabičku, tak jsem jel přes Mursko Središće do Varaždina, tam jsem koupil ENC ještě před mýtnicí a už jsem jel přes ENC vjezd. Když jedu přes Maďarsko po 86-ce, tak je to skoro jedno, jestli jedu na Goričan nebo na M.Središće a ušetřil si vymýšlení jak to udělat a kde zastavit, když už mám lístek v ruce a jsem na dálnici.

Letos pojedu taky tak, protože mě požádal kamarád, abych mu krabičku koupil, protože on pojede pak v noci a není jisté, jak to v noci bude s prodejem ENC. Taky není jisté, jestli mi pro něj ENC prodají, ale zkusím to.

Mimochodem, není možnost v ENC bráně vzít si lístek? Nezkoumal jsem to, ale když jsem s čerstvým ENC vjížděl, tak jsem krabičku asi blbě držel a na displeji se objevilo UZMITE KARTICU. Pak se ale krabičky chytla a jel jsem dál.
Zase na druhé straně, kdyby se v každém vjezdu ENC dal vzít lístek, tak by tudy jezdili i ti, co ENC nemají, nic by jim v tom nebránilo.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
28. 06. 2018 14:59
Lístek si můžeš vzít i na ENC bráně, ale nesmí se to říkat moc nahlas, aby to někdo nezneužíval.smiling smiley Mě se to stalo v roce 2016, když kvůli baterii mi ENC po 7,8 letech odmítla zvednout závoru. Takže po chvíli mávání se zjevila obsluha a podala mi z automatu lístek. Zmáčknul čudl a podal mi ho s poznámkou že je asi baterie kaput. Jestli to před tím ale nějak odblokoval, to netuším.
Na street view je to krásně vidět - NP Goričan.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
04. 07. 2018 16:56
Kúpil niekto ENC v poslednej dobe aj v noci?
Re: ENC krabičky pro placení mýta
07. 07. 2018 11:34
Zastavoval som na Varažine a povedali mi že nemajú enc jednotky, že až na lucku. V ARZ mi odporučili aby som rovno zobral smart kartu, kvôli využitiu medzi kategóriami. Taham príves a občas bez, tak to bola jasná voľba.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
08. 07. 2018 09:03
malá zkušenost s ENC (mám ji již 6 let)
Při zpáteční cestě u vjezdu Karamatici (Ploče) mě u ENC FAST krabička pípla, ale závora se neotevřela. Uzmitě karticu naskočilo na displeji. Vzal jsem lístek a jel. Počítal jsem s tím, že na Lučku dám krabku s lístkem a oni to odečtou. Nechtěl jsem však stát dlouhou frontu u CASH pokladen a zamířil do pravého pruhu na ENC a platbu kartou (na Lučku jsou kasy CASH a ENC úplně oddělené - 1km od sebe), s tím, že pokud tam nikdo nebude, zaplatím kreditkou. Přijedu k bráně - píííp - závora jde nahoru a já pokračuji. Proč to píši?
I KDYŽ SE VÁM STANE, ŽE SE ZÁVOZA NA VJEZDU NEOTEVŘE A JSTE VYZVÁNI K ODBĚRU LÍSTKU, PŘESTO ŽE MÁTE ENC, NEZNAMENÁ TO, ŽE NA KONCI DÁLNICE NEBUDE ENC FUNGOVAT. (je tam ASI důležité to pípnutí krabičky jak to, že se nezvedne závora a musíte si vzít lístek.) thumbs up smiley
Re: ENC krabičky pro placení mýta
08. 07. 2018 13:52
Zdravím,mě se to stalo v tomto týdnu celkem 3 x.
Uzmitě karticu naskočilo,ale nic se nedělo. Tak dlouho jsem mával a couval pro karticu až to zafungovalo a závora šla nahoru.
Placení proběhlo v pořádku.
Lučko,šibenik,Zadar.
smileys with beer
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
08. 07. 2018 17:51
.... mě se závora neotevřela. kartičku jsem si vzal, závora se otevřela a když jsem chtěl na výjezdu platit, zareagoval ENC a závora se otevřela. Kartičku mám doma.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
10. 07. 2018 17:34
laco.bike napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Zastavoval som na Varažine a povedali mi že nemajú
> enc jednotky, že až na lucku. V ARZ mi odporučili
> aby som rovno zobral smart kartu, kvôli využitiu
> medzi kategóriami. Taham príves a občas bez, tak
> to bola jasná voľba.

Čo to je tá SMART karta, to je nové , ako to funguje, je to výhodnejšie a ľacnejšie ako ENC, kde sa to kupuje ? ARZ je konkurencia HAC, to je ich produkt, platí na všetkých dialniciach, lebo ENC od HAC hore na Istrií tuším nefunguje, či mýlim sa ?
Re: ENC krabičky pro placení mýta
10. 07. 2018 18:04
Re: ENC krabičky pro placení mýta
11. 07. 2018 17:42
Dík za radu, pozrel som to, takže bude pre mňa tiež lepšia Smart karta,ako ENC, chodievam väčšinou v noci takže nejaké veľké kolóny na mytniciach nie sú, čiže nepotrebuje ísť cez ENC prechod, skôr je pre ma zaujímavá tá zľava, už len zistiť, kde , v akých hodinách si ju môžem kúpiť? A môže mi ju kúpiť aj niekto známi, čo sa vracia z HR, ako je to s tým tlačivom, musia tam byť moje údaje, resp. bez môjho dokladu mu to nepredajú ?
Re: ENC krabičky pro placení mýta
11. 07. 2018 18:10
Odpovědi jsem ti dal do vhodného vlákna o SMART kartě. Případné pokračiování debaty, již tam...
Re: ENC krabičky pro placení mýta
12. 07. 2018 12:30
Tak toto se mi přesně stalo loni i na stejné mýtnici i ve stejném směru. Ale při výjezdu z dálnice již bylo vše OK.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 100
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 538 během dne 21. 05. 2011
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.