Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

ENC krabičky pro placení mýta

Autor misan007 
Re: ENC krabičky pro placení mýta
04. 05. 2018 13:36
atnarfus napsal:

Porovnávám nabídku HAC a ARZ.
Asi je jedno kterou koupím?

.........................................................

Ano, přesně tak, ceny krabiček, kreditů, výše slevy i poplatků za jednotlivé mýtné úseky jsou u obou společností srovnatelné, resp. ve výsledku stejné. Vloni dokonce sjednotili ceny mýtného u obou společností, které si pak vzájemně proúčtovávají zaplacené mýtné.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
04. 05. 2018 18:59
Díky. Formuláře jsem si připravil oba, snad zítra konečně krabku koupím.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
05. 05. 2018 22:34
Krabička dnes koupena. Před Luckém jsem to vzal doprava do zákazu (je tam ale nějaká dodatková tabulka o ENC, tak asi legálně). Zaparkoval jsem vpravo na parkovišti před areálem ARZ. Hned ve vchodu do budovy jsou přepážky, kde pakety prodávají. Měli pouze ten za 600HRK, tak jsem ho popadnul, i když jsem chtěl ten největší.
Formulář jsem měl vyplněný předem, platba kartou, vse v pohodě vyřízeno v angličtině, za deset minut jsem seděl v autě s krabičkou na přístrojové.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
06. 05. 2018 08:29
Mohl jsi koupit přímo na mýtnici, úplně vpravo u závory ENC.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
06. 05. 2018 08:38
Zahajskej: Prosím tě kde tam zaparkovat? Abych neucpal mýtnici. A myslíš že mi tam krabičku i vymění(baterie). dík
Re: ENC krabičky pro placení mýta
06. 05. 2018 13:10
Zastavil jsem kus před u svodidel. V noci, v červnu, takže jsem určitě nikomu nepřekážel. Jestli mění, nevím.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
06. 05. 2018 14:11
Dnes jsem se chtěl podívat na zbývající kredit ENC a někde jsem ztratil papírek s přihlašovacím jménem a heslem. Zkoušel jsem na portále HAC o nové heslo na e-mail, ale zatím žádná reakce.
Nemáte někdo radu, co dělat když se neozvou? Díky smoking smiley
Re: ENC krabičky pro placení mýta
06. 05. 2018 15:33
zadej korisnicko ime i lozinku 12mistne cislo cislo, ktere je na krabici. mne to funguje
Re: ENC krabičky pro placení mýta
06. 05. 2018 20:12
Ahoj, "victorinox" udělej to jak radí Ergos. Lozinku jen kopíruji, je to rychlejší a jistější. Mirek
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
06. 05. 2018 21:29
Díky za rady, ale nějak mi to nefunguje. Na krabičce mám 17místné číslo a ať kombinuji jak chci, tak se mi nedaří se přihlásit.
Snad zítra ve všední den, mi někdo z HACu odpoví a pošle nové heslo. Možná se ještě zeptám trochu blbě, ale korisnicko ime by mělo být jméno a příjmení, nebo mail a nebo něco jiného. Zapomněl jsem i to :-(
avatar
mdr
Re: ENC krabičky pro placení mýta
06. 05. 2018 21:49
Já se obávám, že zadání čísla z krabice jako jména i hesla fungovalo v minulosti. Já jsem krabku kupoval loni u HACu a dali mi přihlašovací jméno ve tvaru prijmeni.jmeno a jako heslo osmimístné číslo.

Zkusil jsem pro zajímavost i to 12-místné číslo, ale nefunguje.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
07. 05. 2018 07:25
victorinox
To není o tom jestli se ozvou. Zapomenuté heslo spravuje automat. Předpokládám, že email jsi zadal správný, jinak to vyhazuje hlášku, že není v databázi. Korisničko ime znamená uživatelské jméno, takže tam se email nezadává. V zásadě máš 3 možnosti:
1. Znovu zkoušet nechat si zaslat nové heslo
2. Dál zkoušet přihlásit se než se trefíš
3. Napsat HACu na info-naplata@hac.hr

Edit. Teď jsem se díval na svoje přihlašovací údaje u ARZ a korisničko ime mám jméno mezera přijmení, bez háčků a čárek. Zkus to zadat stejně.
Minulý týden jsem řešil zapomenutý PIN na kartě Benziny, tam mi pomohla HOTLINE. HAC jí bohužel nemá...



Upraveno 2krát. Naposledy upravil valeri (07. 05. 2018 07:38).
Re: ENC krabičky pro placení mýta
07. 05. 2018 08:42
To:mdr Teď jsem to zkoušel po roce.Máš pravdu ,jak píšeš.
Zdarec
thumbs up
Re: ENC krabičky pro placení mýta
08. 05. 2018 11:57
mdr napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Já se obávám, že zadání čísla z krabice jako jména
> i hesla fungovalo v minulosti. Já jsem krabku
> kupoval loni u HACu a dali mi přihlašovací jméno
> ve tvaru prijmeni.jmeno a jako heslo osmimístné
> číslo.
>
> Zkusil jsem pro zajímavost i to 12-místné číslo,
> ale nefunguje.

HAC mne funguje 2 zpusoby:

1. korisnicko ime (uzivatelske jmeno) = 12mistne cislo z nalepky na krabici v ktere byla krabicka zabalena
lozinka (heslo) = -"-

2. kor. ime = jmeno.prijmeni (bez diakritiky)
lozinka = heslo ktere jsem dostal pri koupi a nasledne jsem si zmenil na svoje

rozdil je pouze v tom, ze kdyz se prihlasim 1. zpusobem nerozkliknu odkaz podaci o partneru (udaje o partnerovi), pri 2 zpusobu jo.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
10. 05. 2018 20:37
První zkušenosti s ENC.
1. Je to super. Žádné lístečky, placení kartou a účtenky. Jen to pípne a jede se.
2. Nevím proč to někdy pípne a někdy ne.
3. Nevím proč mi to krabičku v Karlovaci vůbec nenačetlo. Musel jsem si vymáčknout lístek a na Demerje zaplatit kartou. Mával jsem krabičkou i nad autem venku a nic. Byl to poslední průjezd placeným úsekem, tak už jsem jí pak nevyzkoušel. Doufám, že to po dvou dnech nezabalila. Uvidím v létě.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
10. 05. 2018 21:20
atnarfus
1. Souhlas
2. Krabička by měla pípnout vždy aspoň mě vždy pípla
3. Pokud si z nějakého důvodu vezmeš lístek tak lze zaplatit i krabičkou tím, že zajedeš k hotovostní pokladně a obsluze podáš lístek a krabičku.

.
.

_________________________Jirka_________________________
Re: ENC krabičky pro placení mýta
10. 05. 2018 21:26
2. Ať to píplo, nebo nepíplo, závora šla nahoru, tak to fungovalo.
3. Na Demerje to hotově nejde a nechtělo se mi stát frontu na Lučku. Z Karlovace do Záhřebu to stojí pár lasiček, tak jsem slevu neřešil.

Stává se Vám to, že to krabku prostě nenačte, nebo se opravdu odebrala do křemíkové nebe?
Re: ENC krabičky pro placení mýta
10. 05. 2018 22:19
Právě v Karlovci se mi jednou stalo, že při vjezdu na dálnici jsem se s autem dostal moc blízko k předchozímu autu před bránou (je nutné dodržet odstup asi 10 m). Také mne to pak nepustilo a musel jsem si vzít lístek. Třeba to byl i Váš případ.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
10. 05. 2018 22:24
Předemnou nikdo nebyl a za mnou byl autobus tak dvacet metrů.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
11. 05. 2018 06:56
ENC máme od roku 2011. V roce 2017 jsme ji nepoužili, protože jsme jeli dvě auta a ti druzí ENC neměli. Naposledy použita v roce 2016. Jestli si pamatuji dobře, tak v roce 2016 nefungovala přes přední sklo, vždy to ale vyřešilo mávání krabičkou z okna. Přední sklo máme vyhřívané, možná to byl důvod proč to nenačetlo přes sklo. Na letošní sezonu asi zkusím vyměním baterku. Jinak ENC se vždy dobře osvědčila, zejména s ohledem na rychlý průjezd branami bez čekání.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
11. 05. 2018 07:44
U některých vozů opravdu přes přední sklo krabička nefunguje.
Ale jak píše MartinR, ruka z okna a jde to super.
Nám funguje normálně. Akorát mě štvou na technický v ČR, každý dva roky mi strhnou ten držák na okno. Prý to brání ve výhledu.
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
11. 05. 2018 08:33
Dost aut má u vyhřívaných skel prostor bez "drátků" (obvykle vedle zpětného zrcátka) právě pro tyto účely smoking smiley
Re: ENC krabičky pro placení mýta
11. 05. 2018 09:02
V autě mi krabka nefunguje, sklo to nepustí, lepit držák za zrcátko do free zóny nechci. Takže vždy okno dolů a krabku používám jako mávátko. Zjistil jsem, že je taky důležité, jak je krabka natočená. Když ji natočím tak, jak by byla nalepená na skle, jde to vždy bez problémů. Jakmile ji mám otočenou opačně, tj.lepící stranou k sobě, je problém, brány ji dost často nevidí. Krabku mám od ARZ.
A je výhodné, nechat si auto za sebou dojet natěsno. Už za mě takhle dvakrát zaplatili mýtosmiling smiley
Re: ENC krabičky pro placení mýta
11. 05. 2018 11:48
Taky mávám.thumbs up smiley
Re: ENC krabičky pro placení mýta
11. 05. 2018 12:49
Mě to pokaždé vzalo přes sklo. Až poslední použití v Karlovaci selhalo. Mával jsem venku a nic.
avatar
mdr
Re: ENC krabičky pro placení mýta
11. 05. 2018 13:57
V krabce je směrová anténa, proto reaguje lépe, když je orientovaná tak, jako by byla nalepená na skle.
Re: ENC krabičky pro placení mýta
13. 05. 2018 10:55
Dobrý den,
nevíte někdo jak je to letos s placením mýta u tunelu SV.ILJA. Někde jsem četl, že od letoška bude bez poplatku.
Na stránkách NOVALIA mají pro letošek 20kn. Tak nevím?
avatar Re: ENC krabičky pro placení mýta
13. 05. 2018 11:36
Tunel je už bez poplatku Mapa placených úseků

.
.

_________________________Jirka_________________________
Re: ENC krabičky pro placení mýta
17. 05. 2018 01:09
chcem sa spýtať či už niekto riešil kto má krabičku ENC napríklad kategoria 2 a chcel ťahať príves. Vtedy bude kategoria 3. Treba novú alebo budú doučtovavať rozdiel ?
Re: ENC krabičky pro placení mýta
17. 05. 2018 08:58
Krabičku musíš mít vždy pro skupinu, do které spadáš. Dle podmínek provozovatele ENC systému je použití krabky pro jinou skupinu vozidla, než je krabka nastavena, důvod pro její zablokování.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 75
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.